האם תקלה בחיבור USB יכולה להרוג את הספק כח? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם תקלה בחיבור USB יכולה להרוג את הספק כח?

Inertia

Recommended Posts

באותו הרגע שהוצאתי את הUSB החשמל בכל הבית קפץ

אח"כ המחשב לא נדלק עד שהחלפתי ספק

קיימת סבירות נמוכה שזה צירוף מקרים אבל אני דיי בטוח שיש קשר.

יש למישהו הסבר או רעיון מה יכול היה לקרות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אין כל קשר לUSB התקלה היתה כנראה בספק בן כמה הספק? האים הוא מחברה מוכרת?

יכול להיות שהוא פשוט עשה את שלו, כמו שאמרתה הספק הלך.

אני בספק שהUSB אחראי לקפיצה של המתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספק HEC-400W בן בערך 5 שנים.

עד כה עבד יפה

היה מחובר נייד קטן פעל טוב ואפילו ניתקתי אותו בצורה מסודרת ע"י .

כמו כן החשמל קפץ (המפסק הראשי של הדירה) ממש באותו רגע. יש לנו לפעמים בעיות חשמל בדירה (ישנה).

דנדי, לא הבנתי מה אתה אומר, אם יש קצר במחשב- למה שלא יקפיץ את כל הארון חשמל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמעת כל דבר יכול לגרום לקיצור במחשב הישן שלי הרמקולים היו גורמים לקצר,

רק המחשב היה נכבה עד שעליתי שזה הרמקולים לקח לי זמן,

אים יש לך בעיה של חשמל בדירה זה יכול היה לשרוף את הספק אני ממליץ להתקין אל פסק,

זה אמור לפתור את הבעיה.

עריכה: ישנם ספקים שמובנה בהם אל פסק, תתיעץ בפורום ספקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהחיבור במחשב דפוק, וכשהוצאת את ה קיצרת אותו. בספק תקין זה לא אמור לעשות כלום (או להביא לכיבוי של המחשב, ואז אתה מדליק אותו מחדש). אם הספק כבר היה לא תקין הקצר הזה יכול להרוס את הספק סופית, למשל לשרוף ממתג ולגרום להעברת DC דרך שנאי - זה יגרום לקצר שישרוף את הפיוז של הספק, אוליי רכיבים אחרים בספק, ויקפיץ את החשמל של הבית

יכול להיות שבספק היתה כמות קריטית של אבק או משהוא דומה שנאסף שם. כשהוצאת את ה הזזת את המחשב ואבק נפל למקום שהוא גרם לקצר

יכול להיות צירוף מקרים וה לא קשור

אם זה משהוא שהתחיל בספק, UPS לא יעזור, ויכול להחמיר את הבעיה - לפעמים ספק שנשרף יקפיץ את המפסק פחת לפניי שנגרם הנזק העיקרי (במקרים של קצר שמתפתח בין הצד מתח גבוה והנמוך), אבל אם יש UPS הורא ימשיך לתת לספק מתח. זה סיבה נוספת למה ספק איכותי חשוב יותר מ UPS

איזה מפסק קפץ - מפסק OCP רגיל (בגודל רגיל של מפסק 1) ? מפסק פחת ? (בגודל של 2 או 4 מפסקים) ?

דנדי :

אם קורה קצר בצד מתח נמוך של המחשב, הספק אמור להתכבות (ואז ניתן להדליק אותו מחדש). בספקים גנריים ובכמה מה HECים הישנים אין הגנה כזאת, אני חושב שב HECים חדשים היא אמורה להיות

ב USB אמורה להיות הגנה שניה בלוח - תרמיסטור שמנתק את המתח ל USB שהתקצר (כדיי להדליק מחדש מכבים את המחשב לכמה דקות שהתרמיסטור יתקרר), אבל בלוחות גרועים (כמו pcchips) אין אותו וההגנה של הספק היא ההגנה היחידה. אם היא קיימת

אם הגיע מצב שהספק נשרף, הוא יכול בסוכוי גבוה לגרום לקצר בצד מתח גבוה. כשקצר כזה קורה, אם הוא מספיק חזק, הוא יקפיץ גם את המפסק OCP הראשי וגם את זה של החדר, כי יש להם מהירות תגובה דומה. אם באיזה שהוא שלב של השריפה משהוא בספק עף וקיצר את הלוח לקופסה יקפוץ גם המפסק פחת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות, עזרתם לי להבין בערך מה ייתכן שקרה ומה לא,

קפץ המפסק הראשי של הדירה, הוא מפסק פחת- למה זה משנה?

לגבי החשיבות של ספק טוב- כשקניתי אותו שילמתי הרבה כסף על ספק בעל שם ולא ספק גנרי... במקרה הזה זה לא ממש עזר לי.

עכשיו כשאני צריך להחליט בין ספק פשוט+אלפסק לספק יקר בלי .... אני חושב שאל-פסק יגן על המחשב הרבה יותר טוב, יש לא מעט נפילות מתח בדירה.

ד"א אבק יש בשפע כאן, יש סיכוי לא רע שהוא היה מפוצץ באבק, אבל מה אפשר לעשות עם זה? ספק זה לא רכיב שאני נוהג לפתוח ולנקות.

בכל מקרה תודה רבה לכל מי שמשתף כאן את הידע שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי צירוף מקרים. אני לא רוצה להפליל את עצמי אבל יצא לי לקצר באיזשהו מקום עם כבלים את הרגליים של הכניסות של מחשב ושום דבר לא קרה חוץ מהתראה קטנה בצד של המחשב שאמרה שיש תקלה וקצר באחד מהחיבורים של ה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפסק פחת - הרבה פעמים תוצאה של אבק או אבק+רטיבות שמקצרים את המעגל של הספק לקופסה (בצד מתח גבוה). לספק אין הגנות מהמצב הזה, והוא יכול לשרוף את כל המחשב

הספקים של hec לפניי 5 שנים היו יותר דומים לגנריים ממה שהם היום, במיוחד ar-tf והקבוצה הזאת

טעות מוחלטת. ספק גנרי יהרס בעצמו ויהרוס את המחשב, אם או ללא UPS. ספק איכותי יכול לעבור נפילות מתח בלי שיקרה לו משהוא (לא מומלץ, אבל בהרבה מקרים הוא ממשיך לעבוד חלק בלי ריסט אפילו)

במקרה כמו שלך (או כל מקרה אחר שבו קפץ הפחת) UPS היה גורם לספק להמשיך לקבל מתח זמן ארוך יותר (כי כשהפחת קופץ ה UPS ממשיך לתת מתח), ולעלות את הסיכוי שתישרף חומרה במחשב

נפילות מתח יכולות להיות תוצאה של חיבור חלש - אם זה בתוך הבית תבדוק איפה, חיבור כזה יכול לגרום לשריפה ולא רק להרוס את המחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה באמת היה ספק מהסדרה שציינת.

אני קיבלתי את הרושם שספק של חברה אמינה הוא טוב, אין הרבה מה לשחק שם...

אפשר לקבל המלצה לספק אמין וטוב?

ועוד משהו,

לפי ההמלצה שלך, גם ספק טוב יכול להיות מסוכן עם UPS, מצד שני במקרה שהכל עובד בלי תקלות למעט נפילות מתח UPS יציל את ההרדיסק ורכיבים עדינים אחרים מקריסות- במקום שבו נפילות מתח הן עניין של שגרה אני חושב שזה עדיין כדאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה hecים היום הרבה יותר טובים ממה שהיו לפניי 5 שנים. בסדרה הישנה לא היה לספק חלק מההגנות. בספק hec מסדרה חדשה ואיכותית יותר כמו win+ לא אמורה להיות תקלה כזאת

יש גם fsp ו delta אם ספקים באותה רמה כמו hec החדשים

ה UPS עצמו מגן אל המחשב מבעיות חשמל מבחוץ, אבל גם מונע מההגנות שבחוץ (מפסקים בלוח חשמל) להגן אל המחשב אם הבעיה היא במחשב עצמו. לכן ספק איכותי חשוב יותר מ UPS, כדיי שהספק עצמו לא ישרוף את המחשב

רצוי מאוד שתוודא אם יש בעיות חיבורים בתוך הדירה - חיבורים שמתנתקים יכולים לגרום לשריפה והרס של מכשירים ולא רק לקפיצות מתח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרת הרבה אבק, בימים האחרונים יש לחות מאוד גבוהה באוויר - אם אתה באזור השפלה וזה יכול לתרום לקצר.

אין קשר בין איכות הספק לצורך באל-פסק.

כמעט תמיד עדיף אל-פסק מאשר ללא אל-פסק. במיוחד אם האל-פסק הוא מהסוג היקר שמוציא גל סינוס נקי (אבל רובנו לא מחזיקים כזה בבית, הם יקרים)

בכל מקרה - גם לאל-פסק יש פיוז והוא אמור לקפוץ במקרה של קצר.

האל פסק יגן עליך מנחשולי מתח והפרעות בזרם הרשת, ויש הרבה כאלה.

ספק איכותי ישמור יותר טוב על הרכיבים האלקטרוניים בתוך המחשב.

ואני תמיד ממליץ על שניהם, יחד.

בלוח נורמלי קצר ב- יגרום לכיבוי המחשב אבל לא יותר מזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחבר שלי היה 5 שנים ar-tf 300w עובד 7/24 במחשב שצריך 400w. הספק היה חם ממש כל פעם שהוא היה משחק אבל עדיין תקין (אחריי 5 שנים אם עבודה אם הספק ההוא הוא שידרג ל hec 400w. את ה 300 שמתי לחבר אחר במקום ספק גנרי שעשה בעיות יציבות, הוא עובד ותקין)

אבל בספק הזה הבקרה היא פרימיטיבית ממש - ברמה של הספקים הגנריים הכי זולים. הוא טוב יותר מגנרי ברכיבים מתאימים (באמת מחזיק 300 W ויותר) ואיכות בניה, אבל אין לו הגנות

ל UPS יש פיוז להגנה אל ה UPS עצמו, לא לציוד שמחובר אליו. הפיוז (או ניתוק אלקטרוני במעגל) אמור לכבות אותו במקרה של קצר או עומס יתר

ב UPS אין מפסק פחת להגנה מהתחשמלות. יותר מזה הוא מבטל את ההגנה של מפסק פחת שמותקן מעליו (כי המפסק קופץ וה UPS ממשיך לתת מתח מהסוללה)

מפסק פחת מגן גם מתקלות פריצת בידוד (כמו במקרה של האבק שקיצר), ויכול להגן אל ציוד - בידוד לפעמים נפרץ באיטיות, כשהוא רק מתחיל להישרף הזרם לאדמה (דרך אבק או דרך בידוד שהולך ונשרף) עדיין לא גדול ולא מספיק כדיי לנתק את המעגל / לשרוף פיוז. מפסק פחת קולט את הזרם הזה בשלב הרבה יותר מוקדם ולפעמים מספיק לנתק את החשמל לפניי שקורה הנזק העיקרי

בגלל זה מפסק פחת מונע גם שריפות ולא רק התחשמלויות - במקרים הבאמת מסוכנים כשהזרם עובר דרך חלקים של המבנה (ולא רק דרך חוטים) - קיר גבס רטוב וכו, הזרם עצמו יכול להיות קטן מדיי ולא מקפיץ את המפסקים הרגילים מספיק מהר. מפסק פחת כן יקלוט את המצבים האלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...