חילוץ תמונה מתוך סרטון - איך כדאי לעשות את זה? - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חילוץ תמונה מתוך סרטון - איך כדאי לעשות את זה?

lharpaz

Recommended Posts

שלום,

אני צריך לחלץ מתוך סרטונים שיש לי, ורציתי לשאול איך כדאי לעשות את זה.

האם פשוט להשתמש ב-print screen ? או שיש דרך עדיפה? (אני זוכר שבעבר היתה לי בעיה עם print screen, אבל עכשיו כשניסיתי זה נראה כאילו אני כן מצליח לתפוס את התמונה).

למקרה שזה חשוב, פתחתי את הסרטון עם תוכנת gspot, ואלו הנתונים של הסרטונים:

Codec: (_RGB)

Name: BI_RGB Raw Bitmap

Frames/s: 139

שאלה צדדית - הסרטון הוא ברזולוציה מאוד נמוכה (אחד ברזולוציה 297*98 והשני ברזולוציה 306*106) - האם כדאי לפתוח את נגן הסרטים ברזולוציה הזו ולנסות אח"כ "לנפח" את הרזולוציה בפוטושופ? או כבר בסרטון להגדיל את התצוגה?

תודה מראש לכל העוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

PrtSc לא תמיד עובד,

זה תלוי אם הסרט מוצג עם או בלי Overlays שזה איזה משהו שקשור לצורת תצוגה..

בלי להכנס לפרטים, אני אתן לך פשוט את הפתרון הכי קל והכי טוב........

והפתרון הוא

[תופים]

תתקין את תוכנת הצפייה בוידאו שנקראת ,

ושם, יש כפתור שנקרא "Take a Snapshot" (האייקון שלו הוא ציור של ..), והוא עושה את העבודה בכל סרט,

עם או בלי overlays וכל החרטה הזה :)

http://www.videolan.org/vlc/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה.

זה היה רעיון מצויין שלא הכרתי.

ניסיתי להציג את הסרט באמצעות media player ולהפתעתי הוא לא מציג אותו כמו שצריך, ואין לי מושג למה.

לעומתו, BSPlayer דווקא כן מציג את הסרטון כמו שצריך.

זה הפתיע אותי כי שמעתי על media player בתור תוכנת צפיה טובה שבאה עם קודקים ואין לה בעיה להציג הכל כמעט.

אני אשמח לקבל עזרה ולהציג את זה כמו שצריך ב-, כי יש שם אפשרות לעבור פריים פריים וזה יכול להיות יעיל בהשגת התמונה המדוייקת שאני צריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שהבעיה ב-VLC כבר ידועה... ( http://trac.videolan.org/vlc/ticket/4518 ). אם למישהו בכל זאת יש רעיון אני אשמח לשמוע.

multicore - תודה על העזרה. הצלחתי ליצור תמונה באמצעות BSPlayer, אבל יש לי שתי בעיות עם זה:

1. הדרך היחידה שהצלחתי לתפוס את התמונה שאני רוצה היא לנסות לעשות pause בזמן הנכון. קצת בעייתי, בגלל זה אהבתי את הפיצ'ר של שמפאשר לעבור פריים פריים וכך להשיג את התמונה המדוייקת שרוצים.

2. הסרטון מנוגן ב-BSPlayer לאט מידי, בערך פי 2 יותר לאט מהקצב המקורי, ואכן, הסרטון הוא באורך 7 שניות אבל מנוגן בפועל במשך בערך 15 שניות. בדקתי את ה-media info שה-BSPlayer מספק, וכתוב שם שה-average frame rate achieved הוא בסביבות ה-60, שזה באמת קצת פחות מחצי הקצב האמיתי של הסרטונים.

אני רוצה לציין שנראה ש-media player הרגיל של דווקא כן מצליח לנגן את הסרטונים בקצב הנכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

תודה על התגובות.

אגב אולי תספר לנו איזה תמונה בדיוק אתה תופס שם? (:

אולי תעלה אחת לפה אפילו..

מדובר בסרטון שמציג לב פועם של זבוב. תמונה שתחולץ משם תיכנס לעבודת התיזה של אשתי (ואולי גם למאמר).

אני לא יודע אם אני יכול להעלות לפה תמונה בגלל עניין של זכויות על התמונות.

כמעט בכל נגן יש אופציה מובנית לשמור פריים כתמונה.

הבעיה כרגע היא שצריך ללחוץ על pause ולתפוס בדיוק את הפריים הנכון ברגע הנכון, וזה מאוד בעייתי כי יש המון פריימים בכל שניה.

לכן אני עדיין מחפש פתרון כלשהו, אם למישהו יש רעיון נוסף (אולי תוכנה שיודעת לחלץ את כל הפריימים מהסרטון לתמונות? במקרה שלי יש רק אלף פריימים בכל סרטון כך שזו כמות שאפשר להתמודד איתה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר בסרטון שמציג לב פועם של זבוב.

לא ידעתי שלחרקים יש לב..

אני זוכר שכשלמדנו ביולוגיה בכיתה ז או ח,

אז הסבירו לנו שלחרקים יש "מערכת פנימית פתוחה",

שזה אומר שאין להם ורידים ועורקים, אלא כל הנוזלים פשוט נמצאים בתוך הגוף.

בכל אופן, אפשר לראות את הסרטון? זה נשמע ממש מסקרן!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה, עשיתי בעבורך (ובעבור אשתך) מחקר קטן, ולהלן התוצאות:

במהלך חיפוש ברשת מצאתי (בגדול) שלוש תוכנות-

1. Advanced X Video Converter

(יש בלינק הוראות).

כדי להיפתר מהחלון שדורש לקנות את התוכנה פשוט תסגור אותו או תתעלם ממנו.

התוכנה מוציאה את כל הסרטון כתמונות, כנראה שיש הגבלה בגרסה החינמית של חצי מהסרטון בלבד. צריך לקבוע ידנית את כמות הפריימים שהתוכנה תוציא,

אם אתה רוצה הכל תכתוב שם את קצב הפריימים של הסרטון.

2. Video to Picture

גם פה צריך לקבוע את כמות הפריימים, בגרסה החינמית יש כיתוב ענק באדום על כל התמונות שאומר שזו גרסה חינמית.

3. Fram Extractor

בניגוד לשתיים האחרות, התוכנה הזו מוציאה פריימים בדידים, עם כפתורים למעבר בין הפריימים. בתוכנה הזו בניגוד לאחרות אין הגבלות בגלל שזו תוכנה חינמית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכח מכל מה שאמרתי.

יש לי פתרון טוב בהרבה:

בחבילת התוכנות המעולה (שאני משתמש בה כבר שנים) - DVDVideoSoft Free Studio

יש תוכנה ייעודית לזה, גם הרבה הגדרות, בלי הגבלות, ובחינם לגמרי.

Free Video to JPG Converter

:jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...