שאלה לוגיסטית - הזזת כוחות שריון - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לוגיסטית - הזזת כוחות שריון

Judas Iscariot

Recommended Posts

לא יודע למה יצא לי לחשוב על זה היום, אבל ככה יצא ולכן אני שואל:

נאמר ועכשיו מוצבת פלוגת שריון בדרום ארצנו - ויש צורך להעביר אותה לצפון - דבר שקורה לא מעט.

השאלה היא: הכיצד מעבירים את כלי השריון עצמם? הטנקים עצמם הרי איטיים(לא עולים על 60 קמ"ש כמיטב ידיעתי) ואינם יכולים לנוע על כבישים כיוון שהשרשראות שלהם יגרמו לאספלט לנזק בלתי הפיך.

אני מניח שישנן משאיות ענק שסוחבות את הטנקים, בדומה ל"מגה-גררים" שסוחבים 10 מכוניות בבת אחת.

אך טנקים (לפחות אלו שיצא לי לחוות) הם בד"כ חבר'ה רחבים, לפחות כמו נתיב וחצי, אולי אפילו 2 - האם המשאית גם היא רחבה כך?

בקיצור - איך משנעים טנקים למרחקים ארוכים?

תודה מראש לעונים וסליחה שאני בור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רואים מלא כאלה על הכבישים בד"כ על כבישים מהירים כמו כביש 6, ובשעות יותר מאוחרות או מקדמות.

זה לא רק טנקים זה נ"מ ותותחנים.

להעביר ופלוגות זה לא צחוק.

וזה לא בדיוק לוקח נתיב אחד, טיפה מעבר אבל יודעים לתמרן אל תדאג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור שריונר :yelclap: לשעבר (עוד חודש)... פשוט מעלים את הטנק על מוביל ולא צריך משטרה פשוט דימקס או אחר מלווה את המוביל בנסיעה שלו למקרה שקורה משהו.

נ.ב. אל דאגה הנהגים של המובילים מנוסים מאוד הם יודעים טוב מאוד את העבודה שלהם בכל הנוגע לנסיעה בכביש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיירות של מובילים בתיאום עם מרכז תנועות ארצי של משטרת . לא רק שיכולים לנייד פלוגה אלא אפילו תימרון של אוגדה שלמה בזמן אמת.

בשגרה גם גופים כמו חברת החשמל מובילים הרבה ציוד כבד וגדול בכבישי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מפתיע אותי - כמו שכתבתי, זה היה נראה לי פיתרון הגיוני בהרבה מאשר טנקים שאשכרה נוסעים בכבישי ארצנו.

פשוט זה נראה לי פתרון עדיין קצת מסורבל, ודי איטי. לא ציפיתי כמובן לטלפורטר, אבל לא יודע... יש בכלל לצה"ל/חיל האוויר מטוסי תובלה שמסוגלים לשנע טנקים?

בתור שריונר :yelclap: לשעבר (עוד חודש)... פשוט מעלים את הטנק על מוביל ולא צריך משטרה פשוט דימקס או אחר מלווה את המוביל בנסיעה שלו למקרה שקורה משהו.

נ.ב. אל דאגה הנהגים של המובילים מנוסים מאוד הם יודעים טוב מאוד את העבודה שלהם בכל הנוגע לנסיעה בכביש.

המובילים, הם צבאיים או אזרחיים?

והאם שרשראות טנקים באמת קורעות אספלט ואספלט הורס את השרשראות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור תותחן לשעבר אני גם יכול להעיד שרק לעלות את הרק"ם למשאית זה יותר מפחיד מלנסוע אחריהם.

זה משאיות שיכולות לסחוב 60-80 טון בכיף..

הנהגים הם אזרחים לפי מה שאני יודע והם באמת חברה שיודעים מה הם עושים...

וכן זחל (שרשארת רק"ם) הורסת אספלט וגם הורסת את עצמה במידה ואתה נוסע על אספלט, ברמת העיקרון ברגע שיש אספלט אמורים לשים צמיגים על הכביש ולנסוע עליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט זה נראה לי פתרון עדיין קצת מסורבל, ודי איטי. לא ציפיתי כמובן לטלפורטר, אבל לא יודע... יש בכלל לצה"ל/חיל האוויר מטוסי תובלה שמסוגלים לשנע טנקים?

גם אם יש, זה יקר טילים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה שהוא במרתפי מפקדת הלוגיסטיקה של השריון יש מפות של נתיבים בהם אפשר להעביר טנקים.

לא ראיתי את המפות בעיניים, וגם לא שמעתי מאף אחד מידע על זה.

ובכל זאת אני בטוח שהמפות האלה ישנן, וענת קם זוממת להדליף אותם לעיתונות. :D:lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...