שינוי מחיצות אובונטו 10.04 LTS? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שינוי מחיצות אובונטו 10.04 LTS?

Recommended Posts

לילה טוב לכולם,

יש לי נייד עם 320gb כאשר התקנתי אובונטו 10.04 (ה-11.04 נהיה איטי בצורה זוועתית)

יצרתי רוט של 80gb וusr של 230gb ובנוסף 10gb swap.

כעת אינני רואה את המחיצה ואינני יכול לשנות בה דבר,היא אינה מוגדרת כמחיצה נוספת..

איך אני משנה אותה? (כמו ב-windows שיש מחיצות c/d וכדומה)

דבר נוסף,בעבר כשהיה לי אובונטו על הנייד הזה הוא הריץ סרטי 1080p mkv ללא בעיה כלל גם בסצנות הכי כבדות.\

משומה כעת את הסרט אווטאר (שזו אותה גרסה שהצגתי בעבר על אותו המחשב) בקושי זזה.

אני משתמש ב-XBMC וגם ב-.

המערכת מעודכנת,מה יכולה להיות הבעיה?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

gparted הפתרון המושלם. לא ראיתי כזה כלי בשום מקום, באמת.

רק תזכור לעשות umount למחיצה לפני שאתה נוגע שמה..

בתוכנה עצמה, אתה יכול להזיז אפילו עם העכבר לאיזה גודל שתרצה בצורה מאוד ויזואלית.

לגבי הסרטים, מותקן לך כל המקודדים שצריך? איזה כרטיס מסך יש לך? איזה דרייבר אתה משתמש (פתוח/סגור)?

בכל אופן, הייתי ממליץ לך לעדכן ל-11.04, ולהשתמש במנהל החלונות CLASSIC שלא תשתמש ב-Unity.

בכל אופן, הרץ את הפקודה הזו:

sudo apt-get install non-free-codecs libxine1-ffmpeg gxine mencoder libmpcdec3 libquicktime1 flac faac faad sox ffmpeg2theora libmpeg2-4 uudeview flac libmpeg3-1 mpeg3-utils mpegdemux liba52-dev mpeg2dec vorbis-tools id3v2 mpg321 mpg123 libflac++6 ffmpeg libmp4v2-0 totem-mozilla icedax tagtool easytag id3tool lame nautilus-script-audio-convert libmad0 libjpeg-progs

אם יש חבילות שלא עובדות, פשוט תמחק אותם מהשורהת.

לעוד טיפים לאובונטו 11.04:

Top Things to do after installing Ubuntu 11.04 Natty Narwhal

Things To Tweak / Fix After Installing Ubuntu 11.04 Natty Narwhal

מומלץ מאוד.

בהצלחה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכנתי ל-10.10 ומשם ל-11.04 עכשיו הכול עובד חלק ללא בעיה. (רק לאחר השדרוגים הכול עובד נורמלי.)

ניסיתי עם ה-gparted כשאני מנסה לעשות unmount אני מקבל שגיאה שהמחיצה בשימוש.

האם בגלל שהמחיצה של ה-200GB היא /usr ולא home?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הגדרת אותה בהתקנה המערכת תשתמש איתה. בלינוקס אתה לא רואה בצורה ישירה את המחיצות אלא עדיין מערכת אחת גדולה שמתחילה ב /, המחיצות האחרות מחליפות חלק מהתיקיות. כלומר במקרה שלך אם הכול מוגדר נכון /usr זה המחיצה השניה

אתה יכול לבדוק איה מחיצות מחוברות לאיפה במערכת קבצים אל ידיי mount (בלי פרמטרים נוספים)

התיקיות של המשתמשים נמצאות ב home ולא ב usr - נראה כיאלו הגדרת את usr להיות במחיצה נפרדת בטעות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...