תחבורה ציבורית בשבת - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תחבורה ציבורית בשבת

Spitted

Recommended Posts

LEV-27 מגיע לך פטיש בראש עם עשרות דוגמאות של מצבים בהם יש אנשים שאינם יכולים להחזיק פרטי, וללא תקציב למוניות, ושאינם יכולים להסתדר בלי בשבת.

במקום זה אתה יוצא מתוך אטימות, ונטפל לשטויות.

יש שלושה סוגי אנשים שינסו להצדיק את אי קיום בשבת.

1: דתיים.

2: בעלי אמצעים מנותקים ממציאות אחרת.

3: אנשים שאין להם צורך או סיבה טובה להתנייד בשבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

חלק ניכר מהציבור גם לא נוסע באוטובוס קו "___" ואין לזה שום קשר למדידת הצורך בקו הזה.

רוב הדם לא מיועד לבוהן שלך, ובכל זאת אם היא לא תקבל דם היא תמות.

תחבורה היא עניין לוגיסטי חיוני שנותנת מענה לצורך בסיסי שקיים.

השאלה היחידה שצריכה לעניין אדם רציונלי היא איפה יש צורך ומה אפשר לעשות בנידון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים הם בדיוק כמו אברים וחלקי גוף.

אתה יכול לנסות להסתכל על העניין כאילו היית האבר "מוח" ואתה יכול להגיב לעניין כ"תוספתן" או "תחת".

יש מספיק תוספן ותחת במדינה הזאת.

לא יזיק עוד קצת מוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של יום איך שלא תתפלפלו על זה יש משהו מעוות שדווקא בסופשבוע כשחיילים נמצאים בבית (ומבלים ושותים כאמור לעיל) ודווקא כשיש זמן לבילויים משפחתי אז אין .

LEV האם רוב טענותייך לא תקפות לכל יום מימות השבוע? כלומר, למה דווקא שבת? למה שתהיה בראשון או שני?

מה שאני מנסה להגיד שהוויכוח הזה בסופו של יום הוא וויכוח דתי ולא משנה איך תסובבו את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת אומרת שלמדינה משתלם (וזאת מבלי לדבר על חובות המדינה לאזרח וכדומה) לממן רק מה שבאופן ישיר מכניס כסף לקופה שלה.

כלומר, ממילא מי שמשתמש לשיטתך בתחבורה ציבורית בסופשבוע הוא עני (חיילים, אנשים ללא יכולת להחזיק ברכב פרטי וכדומה) ככה שאפילו ובמידה והוא יצא לבלות/לנפוש ממילא הוא לא יוציא הרבה כסף?

זאת אומרת שאין מה לממן (שממילא לשיטתך לא יכולה לממן את עצמה כנראה) בימים שלא עובדים בהם.

שאלה נוספת- במידה ויוחלט על סופשבוע ארוך שיכלול את יום ראשון, האם יהיה נכון לבטל את התחבורה הציבורית גם ביום ראשון? האם התכלית היחידה של תחבורה ציבורת היא לשנע אנשים אל מקום עבודתם ואל שירותם הצבאי? האם לא נכון יהיה לאפשר גם למטרות נוספות?

ושאלה אחרונה שאני מכוון בכדי להדגים לדעתי את מהות הקונפליקט- האם בהנחה שיוחלט על סופשבוע ארוך תהיה ביום ראשון ולמה (לא מה דעתך על זה, מה לדעתך יקרה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שבניו-יורק יש 7 ימים בשבוע כי הממשל האמריקאי הסוציאליסטי הקיצוני החליט לתמוך בבטלנים שרק רוצים לבלות.

ד"א, בוא אני אשבור לך סופית את התזה, הרבה מאוד אנשים עובדים בשבת (לדוגמא - אני עובד בכל שבת שניה). חלקם הגדול לא עושה זאת מבחירה ולא לכולם יש הסעות לעבודה. למה אני אנוס להשתמש ברכב פרטי או במונית כשאני עובד בשבת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tאני חושב שרוב הציבור רוצה שחוק כזה יעבור, אבל פשוט אין לו מושג שהוא הצביע לשפוטים של החרדים (ליכוד, ביתנו) או לעצלנים שלא מטריחים עצמם להגיע בכלל (קדימה), והם יעשו את זה שוב בבחירות הבאות

...הציבור מטומטם(כ"כ מטומטם שהוא אפילו לא מודע לזה)ולכן הציבור משלם...

יום טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שבניו-יורק יש 7 ימים בשבוע כי הממשל האמריקאי הסוציאליסטי הקיצוני החליט לתמוך בבטלנים שרק רוצים לבלות.

ד"א, בוא אני אשבור לך סופית את התזה, הרבה מאוד אנשים עובדים בשבת (לדוגמא - אני עובד בכל שבת שניה). חלקם הגדול לא עושה זאת מבחירה ולא לכולם יש הסעות לעבודה. למה אני אנוס להשתמש ברכב פרטי או במונית כשאני עובד בשבת?

איזה לשבור, על מה אתה מדבר... זה שלך יש הסעות לעבודה לא אומר כלום. אתה באמת חושב שכל בית קפה על הטיילת בת"א מממן הסעות לכל ילד ששוטף לו כלים?

הדיון הזה מיותר, זה ברור לכל מי שיש לו קצת common sense - אין שום סיבה שלא תהיה . זה פוגע במשק ופוגע באנשים. הסיבה שאף אחד לא עושה כלום זה בגלל שהממשלה נעולה באופן תמידי תוך מלכוד עם המפלגות הדתיות. זה הכל.

תאמינו לי שאף אחד לא מונע תחב"צ בשבת בשביל השינה של Lev... זה לא מעניין אף אחד :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד 365 ימים בשנה. אז מה? נתחיל להפעיל מערך שלם של כדי לנייד כמה אנשים? אני בטוח שגם אם היו מפעילים במתכונת מצומצמת הרוב היו מעדיפים להשתמש ברכב במקום לחכות שעתיים בשמש לאוטובוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה? נתחיל להפעיל מערך שלם של כדי לנייד כמה אנשים?

אמממממ.... כן. זה בדיוק הפואנטה של . רק שזה לא "כמה אנשים", זה "הרבה אנשים".

בבירור אנשים היו מעדיפים להשתמש ברכב פרטי על פני אוטובוס, אבל מי אמר שהם יכולים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביום חול תחבורה ציבורית לא משמשת אלטרנטיבה אמיתית לרכב. לא נראה לי שיש מדינה בעולם איפה שתחבורה ציבורית יכולה להחליף לחלוטין לרוב האוכלוסיה. בכל מקרה צריך להחזיק ולשלם הוצאות קבועות. תוספת הוצאות משתנות זניחה יחסית. למשל אני משלם 1,300 ש"ח בחודש הוצאות קבועות ו-700 ש"ח דלק בקילומטרז שנתי של 20,000 אלף +. בנסועה נמוכה יותר הוצאות דלק היו יורדות, נניח, ל-400 ש"ח. זניח. לא חסכון שהיה גורם לי לוותר על נוח עם מזגן מקפיא לטובת אוטובוס שעושה את אותו המסלול בפי 2 זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Lev תסלח לי (או לא, לא באמת משנה) אבל אתה מדבר שטויות :nixweiss:

תחבורה ציבורית מחליפה בצורה מעולה בהרבה מאד מקומות. למעשה ברוב הערים הגדולות בעולם עם יהיה לך גם יותר יקר וגם ייקח לך יותר זמן להגיע מאשר תחב"צ.

גם אם לפעמים נדרש כי נוסעים הרבה מחוץ לעיר, אז מספיק רק אחד. בארץ משפחה גדולה בארץ צריכה שתי מכוניות כדי להסתדר, שני אנשים הולכים לעבודה במקומות שונים + ילדים גדולים שצריך להסיע או הורים מבוגרים וכו'.

בחו"ל בעיר נורמלית מצב דומה היה מצריך אחד (וגם זה לא בהכרח, כנראה שמשתלם להשכיר רכב לנסיעה ארוכה אחת פעם ב..).

זה שבארץ התחב"צ מעפן ולוקח פי 2 זמן זה בעיה אחרת - תחב"צ נורמלי יותר זול וגם יותר מהיר מרכב אפילו אם מתעלמים ממחיר הקניה של הרכב. שלא לדבר עם הזמן שאתה חוסך במציאת חניה.

ודבר אחרון - זה שתחב"צ לא משמש אלטרנטיבה רלוונטי רק למי שיכול לקנות רכב. מי שלא, גם אם אוטובוס זו אלטרנטיבה מחפירה, היא היחידה. ובגלל שאין בשבת ובגלל שהיא כ"כ גרועה אנשים קונים רכב ישן ונוראי, זורקים ערימות של כסף כי אין ברירה, וגם מתים כשיש תאונה כי הם נוסעים בקופסת פח בת 20.

ברגע שתפתח את הראש, אולי, עם קצת מזל, תוכל להבין למה כל מה שאתה אומר זה גיבוב של שטויות בלי שום קשר למציאות...

מה לעשות, לא כולם יכולים להשאר לגור אצל ההורים עד גיל 30 כדי לחסוך כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר. בהתחלה תגור במדינה אחרת ואז תדווח. לחדש לך שמשפחה אירופאית ממוצעת הרבה יותר קטנה?

כנס לת"א בשבת. רוב הכבישים שם פנויים כמו מסלול המראה. הסיבה לכך שעומסי התנועה נגרמים על ידי אנשים שמגיעים מחוץ לת"א לצורך עבודה, לימודים, קניות. בשבת אין להם מה לחפש בתל אביב ולכן הם גם לא זקוקים לתחבורה ציבורית. ומי שקונה גרוטאה שקורעת אותו בתיקונים רק כדי להתנייד קצת בשבת אידיוט. הרבה יותר זול לקחת מונית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...