תחבורה ציבורית בשבת - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תחבורה ציבורית בשבת

Spitted

Recommended Posts

אני יוצר לעצמי את הטוב בעבודה קשה בשתי משרות ולימודי ערב. אני לא מרחם על אנשים שלא נוקפים אצבע לשפר את מצבם. מי שלא יכול להרשות לעצמו מונית... החיים חרא. זה לא אומר שצריך להפריע לאנשים עובדים ביום המנוחה היחיד שלהם בשבוע. חוץ מזה במה בדיוק תעזור לך במתכונת מצומצמת? ביום חול צריך לחכות לאוטובוס שעה. ולאן כבר תיסע? רוב החנויות ועסקים סגורים. למי שאין כסף למונית אין לו גם כסף לבילויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני יוצר לעצמי את הטוב בעבודה קשה בשתי משרות ולימודי ערב. אני לא מרחם על אנשים שלא נוקפים אצבע לשפר את מצבם.

מה הקשר לכל הרוחות?

אולי אתה לא יודע, אבל יש אנשים חולים/עם מוגבלויות שלא יכולים לעבוד 2 משמרות?

ילדים שלהורים שלהם אין ורוצים לנסוע עם חברים לים/לבריכה?

אנשים מבוגרים שחיים מקצבת זקנה?

אני יכול להמשיך, אבל אני מניח שהבנת את הרעיון...

מי שלא יכול להרשות לעצמו מונית... החיים חרא. זה לא אומר שצריך להפריע לאנשים עובדים ביום המנוחה היחיד שלהם בשבוע.

אה? אתה גר סמוך לעורק תחבורה ראשי? כנראה שהחיים לא הטיבו עמך. לא יכול להרשות לעצמך בית במקום שקט? זבש"ך.

ובנימה יותר עניינית - בכל מדינות העולם המערבי יש תחבורה בשבת, במתכונת זו או אחרת. כולם מסתדרים.

רוב החנויות ועסקים סגורים. למי שאין כסף למונית אין לו גם כסף לבילויים.

תתפלא, חלק לא מבוטל מהעסקים פתוח בשבת, ויש אנשים שעם התנהלות פיננסית נבונה, יכולים לצאת לבלות גם אם הם לא מהעשירון העליון. זה לא אומר שהם צריכים לבזבז כסף על מוניות.

עריכה: כמובן עוד לא דיברנו על כך, שאם תהיה ראויה, יהיו כאלו שיעדיפו לוותר על רכבם הפרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה, בואו נעזוב את מי נסוג מאיזה שטחים, זה לא רלוונטי. גם lev-27 לא רלוונטי, הוא חי כנראה בעולם דמיוני שבו רק הוא חשוב.

נו באמת, 60 שנה שמעלים את החוק הזה בצורה כזו או אחרת והוא נופל מחדש...

אתה צודק בהחלט, אבל מה עושים כדי שזה ישתנה?

אני חושב שרוב הציבור רוצה שחוק כזה יעבור, אבל פשוט אין לו מושג שהוא הצביע לשפוטים של החרדים (ליכוד, ביתנו) או לעצלנים שלא מטריחים עצמם להגיע בכלל (קדימה), והם יעשו את זה שוב בבחירות הבאות ולכן הכל פה תקוע כבר 60 שנה. אם הציבור היה יודע את כל זה, אולי היה אפשר איכשהו לדרוש התקדמות בכיוון הנכון. אני רוצה להבין למה צמוד לכתבה בעיתון שמדווחת על ההצבעה לא כתוב בדיוק מי הצביע איך? לא כל העיתונים הם בשליטת החבר'ה של ביבי כמו היום (או שאני טועה?), אז מה הבעיה, ראבק? :facepalm:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשבת הכל צריך לעצור.

התחבורה.

זרימת הדם.

חמצן.

לא לזוז.

לא לנשום.

ששששקט.

אפילו אלוהים היה צריך לנוח.

לא נשאר לו גרם של כוח.

לא יקרה כלום אם לא תעשו כלום בשבת.

בגללכם נשרפו יערות הכרמל.

מה זה השטויות האלה.

מה בדיוק אתה רוצה לומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שיר?.. ^

לדעתי אתם לא מסתכלים על זה נכון... יש פחות דגש על האנשים שאין להם פרטים.. תחשבו על הצעירים והחיילים.. שהם הרוב המוחלט בחוץ בשבת.. יש להם כסף למונית? הם הרי רוצים לשתות והתפרק קצת כל עוד אפשר.. רק תחשבו איך הסטטיסטיקות בתאונות הדרכים ישתנו אם החוק הזה יציא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כאלה שמעדיפים להתשמש בתחבורה ציבורית אפילו שיש להם אוטו וכסף להחזיק אותו.

ויש כאלה שמעדיפים שכולם ישתמשו בתחבורה ציבורית, כי זה יותר בריא לאוויר שאנחנו נושמים.

ויש כאלה שמעדיפים שתחבורה ציבורית תהיה יותר נגישה (למשל בשבת, גם בלילות חשוב מאוד!) כי רוצים לחזור שיכורים הביתה ולא להפקיר את חייהם על הכביש אלא להפקיד אותם בידי נהג מנוסה ופיכח.

איך נדמה לך שכל השיקולים האלה עולים על נמנום השבת שלך? תסגור חלון ושב בשקט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועזוב שבימינו נסיעה של כמה ק"מ במונית שוות ערך לכמה מנות קריסטל נקי ואיכותי..

בדיוק.

במחיר שעולה נסיעה בין עירונית במונית אפשר לנסוע הרבה יותר רחוק בלי לצאת מהבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שיר?.. ^

לדעתי אתם לא מסתכלים על זה נכון... יש פחות דגש על האנשים שאין להם פרטים.. תחשבו על הצעירים והחיילים.. שהם הרוב המוחלט בחוץ בשבת.. יש להם כסף למונית? הם הרי רוצים לשתות והתפרק קצת כל עוד אפשר.. רק תחשבו איך הסטטיסטיקות בתאונות הדרכים ישתנו אם החוק הזה יציא

רוב החיילים/צעירים משתמשים ברכב של ההורים. זה למה אני שונא לנהוג בשישי בלילה. המון צעירים על ליסינג של אבא שחושבים שהם מינימום שומאכר. המצב לא היה משתנה אם הייתה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחזקת הרבה יותר יקרה.

זה לא פרקטי מונית בשבת אם אתה רוצה לנסוע עם כל המשפחה לפיקניק או לטיול ובאופן כללי אם כל המשפה תסתמך על מוניות ואטובוסים זה יעלה הרבה יותר מאחזקת .

עזוב לב את הוויכוח הזה הפסדת מזמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הטענה של "טוב שאין תחב"צ בשבת, לא מעוניין לשמוע את האוטובוסים ביום המנוחה שלי" לדאבוני יוצא לי לשמוע מלא מעט אנשים.

הקטע הוא שאוטובוס עירוני מודרני (לצורך העניין, כל "נמוך-רצפה" בן לפחות 10 שנים) וגם האוטובוסים התירותיים המשמשים לקווים הבינעירוניים, מרעיש/ים פחות ממשאית לפינוי אשפה, פחות מהשליח שמביא לך את ה"מוזס" עד הבית על קטנוע עם אגזוז מחורר ופחות מספרינטר מוזנחת של איזה ספק סחורה למכולת השכונתית ביומיום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא פרקטי מונית בשבת אם אתה רוצה לנסוע עם כל המשפחה לפיקניק או לטיול ובאופן כללי אם כל המשפה תסתמך על מוניות ואטובוסים זה יעלה הרבה יותר מאחזקת .

עזוב לב את הוויכוח הזה הפסדת מזמן

כמה כבר אתה נוסע עם המשפחה? פעם בחצי שנה? ולאן תיסע עם האוטובוס? ליער? לטיול במצדה? עזוב, אתה מתווכח סתם. אוטובוס לא תחליף לרכב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...