שאלה לגבי כונן SSD בשילוב עם דיסקים קשיחים מכניים - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי כונן SSD בשילוב עם דיסקים קשיחים מכניים

JentuS

Recommended Posts

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רגע רגע , בשתי התגובות האחרונות קצת בילבלתם אותי , מה זה בדיוק ה-Adapter הזה ? , ומה התכוונת Art Tatum כשאמרת שזה 3GB/s , מה בדיוק , אני רק אוסיף ואזכיר ששני ה-HDD שלי הם 64MB Sata III והחיבורים בלוח אם שלי הם Sata 6GB/s למרות שיש בעצם חיבור אחד בלבד של Sata 3GB/s בלוח אם , תסבירו למה שניכם התכוונתם כי אני לא כל כך הבנתי :facepalm::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל טעות שלי, זה לא 3GB/s זה 3Gb\s.

בכל מקרה הכוונה שזה SATA דור שני ולא דור שלישי כמו הלוח שלך והSSD שאתה קונה, והוא יגביל את המהירות לSSD לפעמים כמעט בחצי.

והבקר הזה הוא קודם כל בקר SATA עם חיבורים לכוננים.

אחרי זה הוא בקר RAID ו CACHING.

זאת אומרת שאיתו אתה יכול לחבר אליו שני הרדיסקים ולעשות להם RAID, לגם לחבר אליו שיעשה להם CACHING וישמש להם כמתווך ויאיץ אותם.

השאלה היא אם אתה יכול במקביל גם להשתמש בכונן באופן ישיר ולהתקין עליו מערכת הפעלה.

יש כזאת אפשרות דומה בלוחות Z68 שהוכנסה ע"י אינטל.

שם אי אפשר להתקין על הכונן מערכת הפעלה אם הוא משמש כSSD CACHING.

והמהירות שהוא מאיץ את ההרדיסקים היא נחמדה אבל לא קרובה למהירות של נטו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה , עכשיו הבנתי , תודה על ההסבר , אבל בתכלס , מה אני צריך את זה ועוד במיוחד אם אי אפשר אחרי זה להתקין מערכת על ה- הזה .

בפורום אחר בנושא הזה שפכו לי שמן למדורה ועקב ככה הייתי רוצה לשאול את השאלה הבאה פה ,

אמרו לי שאני פשוט יכול במקום אחד בנפח 120GB לקנות שני לדוגמה בנפח 60GB ופשוט לעשות להם Raid 0 , השאלה היא האם במצב כזה הם יעבדו עוד יותר מהר מהמהירות הסטנדרטית שלהם או שהבקר בלוח אם שלי (במקרה שלי הוא Sata 6Gb/s ) לא יאפשר זאת או משהו אחר ?? :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לעשות על הדיסקים הקשיחים RAID1. לא תקבל האצת ביצועים בכתיבה, אבל כן בקריאה (למשל טעינת משחקים או פתיחת קבצים גדולים), ויש לך גם גיבוי אוטומטי כי כל המידע משוכפל. כמובן, אתה מפסיד חצי מהנפח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא גיבוי זה יתרות.

אם אחד מהם מתקלקל אז המידע שורד.

אבל אם יש נזק לוגי למערכת הקבצים אז הכל הולך.

בגיבוי כל מה שבגיבוי שורד.

בSSD זה יהיה מיותר לעשות RAID 1 כי מדובר על גודל קטן יחסית שאפשר גם לגבות אם צריך על המכאנים הגדולים.

בRAID 0 יהיה לו גם האצה בכתיבה וגם בקריאה.

ואם אחד מתקלקל אז יש גיבוי.

אז אם כבר RAID לSSD אז 0.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק לגבי ההבדל בין גיבוי ליתירות, מקבל את התיקון.

התכוונתי לRAID1 על הדיסקים המכניים, כמובן.

זה בהחלט לא מגן עליך מפני נזק לוגי או מפני זה שמחקת קובץ בטעות, וגילית מאוחר מידי. אבל זה כן נותן הגנה טובה מפני כשל פיזי, וזה אוטומטי לחלוטין ומכסה 100% מהתוכן בלי שהמשתמש צריך להתעסק עם גיבויים ידניים או מתוזמנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא היה לו את הSSD זאת אולי אפשרות שאפשר לשקול.

אבל כל ליבת המערכת שלו והדברים החשובים יושבים על הSSD מה זה משנה אם המכאני יעשה גיבוי לשני מדי פעם.

זה לא כאילו הוא ירגיש את זה אם הוא לא צריך גישה כבדה למכאני באותו זמן.

ככה הוא יגבה רק את מה שחשוב, ויהיה לו יותר מקום איחסון.

זאת גם גישה יותר נכונה להרחבת המקום בעתיד.

כי אם הוא מוסיף הרדיסק הרי שיטת הגיבוי יותר נכונה למערך המורחב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי , אז מכל מה שרשמתם פה ועל זה תודה רבה לכם , אני החלטתי את שני הדיסקים המכניים שלי להשאיר כמו שהם , לא לעשות להם Raid l , לא 0 ולא 1 , לדעתי זה לא מצדיק את ההפיכה של ה-2TB שלי ל-1TB , ככה אני חושב.

רק עכשיו אני בדילמה לגבי ה- מה לעשות , האם לקנות אחד בגודל 120GB או לקנות שניים בגודל 60GB (שזה יוצא כמעט אותו המחיר) ולעשות להם Raid 0 ?? , האם שניים קטנים יותר ברייד 0 באמת יעבדו במהירות עוד יותר גבוה מהמהירות הסטנדרטית שלהם (ובכמה מהר יותר יעבדו) או שבכל זאת עדיף לקחת אחד של 120GB וזהו , מה אתם מציעים ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כנראה עדיף לי כבר לקחת אחד בנפח של 120GB וזהו , חוץ מזה אני מחפש בנצ'מרקים באינטרנט אבל קשה למצוא השוואה בין Raid 0 של שני לבין אחד בודד , טוב אני אמשיך לחפור , אולי אמצא משהו :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להלן ההסבר לשילוב בקר של Adaptec ויצירת Raid1.

הרעיון הוא יצירת מערך Raid1 בין SSD 128GB ובין HDD רגיל. בקרי Adaptec מעבר לעובדה שהם בקרי חומרה "יודעים" לעבוד ב- Hybrid Raid. ז"א הכתיבה מתחלקת 50% ל- SSD ו- 50% ל- HDD בעוד הקריאה היא 100% מה- SSD.

יתרונות:

1. שרידות גבוהה (raid1).

2. מהירות עבודה עצומה (קריאה רק מ- SSD).

מערך זה מומלץ ל- Workstations, System Servers או כל אחד שרוצה ל"העיף" את המחשב שלו להמהרוית עצומות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...