זקוק להמצלה לקירור למעבד עבור מחשב HTPC, תקציב לא מוגבל - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק להמצלה לקירור למעבד עבור מחשב HTPC, תקציב לא מוגבל

*AlCHEMY*

Recommended Posts

בסיבוב שדרוגים שעשיתי בבית התקנתי במחשב ה שלי מעבד Q6600, במקום E6600 שהיה שם 3.5 שנים.

הקירור הנוחכי לא מתאים למעבד זה ולכם אני צריך להחליפו בהקדם.

יש כמה אילוצים :

גובה עד 12 ס"מ - מגבלת המארז

מעדיף לא לפרק (עצלנות) :)

שיהיה אפקטיבי והכי חשוב - שקט

כרגע האופציה שראיתי היא :

http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=7397&CatCode=553

אבל הקירור הזה גבולי למעבד שלי, 95W כשאני צריך 105W.

המפרט המלא :

Intel 2 Quad Q6600 CPU

Arctic Cooling Alpine 7 Pro CPU Cooler

Gigabyte GA-G33M-DS2R Motherboard

OCZ Reaper HPC Edition -1066 2x2GB Memory

ATI HD 2400 Pro 256MB PCI-E Video Card

Creative X-Fi Xtreme Music Sound Blaster

WD Caviar Blue 500GB (WD5000AAKS)

Pioneer DVR-212 SATA -Burner

Thermaltake Media Lab + Remote

Antec NSK2400 + 380W PS

אשמך לשמוע המלצות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לדעתי מבחינת היחס צריכת אנרגיה ופליטת החום אל מול דרישות המערכת זה לא ממש מעבד מוצלח במיוחד עבור מערכת , בייחוד לא אם הוא נמצא במארז צפוף.

2. בהנחה ש-1 זה מצב נתון. אתה יכול להשאר עם ה-Alpine 7 שלך. אין ממש טעם או צורך להחליף. אני מניח שהמעבד לא ב-OC ולכן הקירור יספיק במצבי מנוחה-עומס (שבו הוא אמנם יהיה קצת פחות יעיל מקירורים אחרים שניתן למצוא, אבל גם ככה המעבד לא ממש צפוי להימצא בעומס גבוה לפרקי זמן ממושכים לאור השימושים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקירור תלוי בסירקולציה שבמארז. במארזי או קטנים אחרים, שבהם הרבה פעמים מרוכזים מספר רכיבים פולטי חום (מעבד, שבב גרפי וכננים קשיחים) ושנתיבי האוויר בהם מצומצמים ולעיתים אף חסומים על-ידי הרכיבים עצמם, גם גוף טוב יותר לא ממש יעזור.

גוף רק מפנה את החום מפני השטח של הרכיב. בשלב הזה סירקולציית המארז צריכה לפנות את החום אל מחוץ למארז. בנוסף, אוויר לא יכול לקרר את המערכת לטמפ' נמוכה מטמפ' הסביבה. במקרה כזה שבו במארז צפוף יש לא מעט רכיבים פולטי חום, ועוד כאלה שנמצאים בתצורה של כרטיס הרחבה ולא שבבים מובנים על הלוח, מה שלא תורם לזרימת האווויר, סביר להניח שהטמפ' בתוך המארז היא גבוהה יחסית, כך שגם האוויר ה"קר" הוא לא ממש קר. אני לא מאמין שגוף אחר יניב לך תוצאות טובות יותר. הייתי משקיע דווקא במאמץ בניסיון לפנות עד כמה שאפשר את נתיבי האוויר, מוודא שיש מאווררים הממוקמים בנקודות הנכונות במארז, ואפילו מנסה לרענן שוב משחה תרמית (אם כי אני מניח שעשית זאת ברגע שהתקנת את המעבד הנוכחי.

לדעתי שווה לנסות קודם לשפר את הסירקולציה במארז לפני שהולכים לקנות סתם גוף קירור שלא בטוח שלאור התצורה הנוכחית ייתן לך שיפור כלשהו או כזה ששווה להתאמץ בשבילו בטמפרטורת המעבד. מה עוד שלאור מגבלות המקום, קשה גם למצוא גוף קירור "איכותי" יותר מה-Alpine.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב עבר ניקוי יסודי וכמובן ניקיתי משחה טרמית ישנה ושמתי חדשה - MX3.

במארז ישנם 2 מאוורים 120 מ"מ של בעלי 3 מהירויות, כרגע על MEDIUM, מה שנותן סירקולציה טובה למדיי.

תודה על הסברים מפורטים על , אבל אני מכיר היטב את החומר, התחלתי לעשות OC למחשבים שלי עוד בשנות ה-90 :)

אני באמת רוצה המלצה לגוף , תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאור מגבלת המיקום הייתי אומר ש-Schyte Shuriken יהיה בחירה לא רעה. מחירו הופך אותו קצת ללא משתלם באופן כללי, אבל מגבלת הגובה הופכת את המקרה הנוכחי לפרטי יותר מאשר כללי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Schyte Shuriken זאת המלצה לא רעה, אבל זהו שמתאים יותר למארזי LOW PROFILE, אני הייתי מעדיף מאסיבי יותר.

סה"כ המגבלה שלי היא גובה - 120 מ"מ זה לא מעט, אני בטוח שהרבה גופי יכנסו למארז שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי לסתום עוד יותר את המארז עם גוף שממלא את כל החלל שנותר זאת קצת טעות, למרות שמדובר בגוף "חצי פאסיבי" ומצוין לכשלעצמו. אל תשכח שיש במארז עוד רכיבים שזקוקים גם הם לזרימת אוויר תקינה.

בכל מקרה, לא תמצא הרבה קירורים שנכנסים במגבלת גובה של 12 ס"מ ועוד פחות כאלה שניתן להגדירם כמשתלמים ושקטים, אז ככה שלדעתי המבחר קטן יותר ממה שאתה אולי חושב.

בכל מקרה שיהיה בהצלחה, ואשמח אם תעדכן כאן מה היו תוצאות ההחלפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שקראתי ביממה האחרונה על המיני נינג'ה הוא בדיוק מתאים לצרכים שלי, כיוון שהוא יהיה צמוד לשני מאווררים שמוציאים אוויר אני אשתמש בו כקירור פאסיבי.

אני לא מסכים שהוא יסתום את המערז לזרימת אוויר, הרי אויר עובר דרך צלעות הקירור שלו ולכן לא לא יפריע לזרימת אוויר במארז.

הבעיה שלי שבינתיים מצאתי את גוף הקירור הזה רק ב-2 מקומות :

http://www.goldtop.co.il/show_details.asp?prod_id=22671&catid=903

http://www.game-on.org.il/Product.asp?productid=153

אתם יודעים אולי איפה עוד ניתן להשיג את הקירור הזה ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי הרב לא הצלחתי למצוא את הקירור הנ"ל באף חנות בארץ :(

חשבתי על עוד כמה אופציות :

Thermalright SI-128 בתוספת מאוורר 120 מ"מ בעווי 12 מ"מ

http://www.zigzag2000.co.il/catalog/product_info.php?cPath=174_157_511&products_id=7256

Zalman CNPS8700

http://www.zigzag2000.co.il/catalog/product_info.php?cPath=174_157_511&products_id=5674

מה דעתכם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר שיש לך מגבלת גובה. לדעתי ה-SI-128 גם בלי מאוורר הוא ממש גבולי.

המחיר של ה-CNPS8700 הופך אותו ללא משתלם במיוחד לדעתי.

בטווח המחירים הזה יש לך את ה- NH-C12P SE14 שלדעתי עדיף (שקט, יעיל וגם עם מאוורר לדעתי נכנס לך בגובה. מומלץ כמובן לבדוק זאת באתר היצרן וגם לוודא שבמקרה הזה הרוחב שלו (גוף רחב בחלקו העליון) לא מהווה בעיה.

אם אתה מוותר על גוף בצורת Tower כמו ה-mini-Ninja אחזור על המלצתי על ה-Shuriekn שאני באמת לא חושב שאתה צריך יותר ממנו או שתמצא גוף דומה משתלם ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...