איך בוחרים ספק כח למחשב - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך בוחרים ספק כח למחשב

mrwolf

Recommended Posts

התלבטתי אם לפתוח את ההודעה פה או במפרטי מחשב, אני מקווה שזה המקום המתאים

שאלה מאוד פשוטה

איך אני בוחר את ההספק של ספק הכח אותו אני בוחר להרכבת המחשב?

לוקחים את סכום ההספקים של כל הרכיבים?

אני יודע רק את ההספק של כרטיס המסך והמעבד (כשאני מסתכל על הפרטים של הרכיבים).

תודה מראש,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלו החלקים העיקריים.

כעיקרון עם קצת ניסיון אפשר לדעת איזה ספק יתאים. ישנם ספקים ג'נריים שלמרות שכתוב עליהם 500W הם נותנים 300W.

אם תכתוב לנו את המפרט נוכל לדעת איזה ספק מתאים. לרוב המערכות היום ספק 500W איכותי מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשב את ההספק באתר http://antec.outervision.com (יש גם אחרים). אתה צריך ספק איכותי להספק שהאתר אומר, או קצת יותר גדול

אל תתעסק אם ספקים גנריים. ספק גנרי 500 W שמחזיק 300 W (לא יודע איפה Gil28 מצא ספק כזה) בצורה יציבה זה נדיר ביותר. רוב הגנריים לא יחזיקו הרבה זמן אם תנסה לקחת מהם יותר מ 100 - 150 W, ויש כאלה שישרפו (וישרפו לך את כל המחשב) בכל מקרה בלי קשר לכמה תעמיס אותם

שיקולים אחרים כמו :

שקט

יעילות - ספק 80+ יקר יותר אבל חוסך חשמל, ותוך זמן לא ארוך החשמל שהוא חוסך מכסה את המחיר של הספק (את ההבדל במחיר בינו לספק שאינו 80+)

אקולוגיה ותאימות למערכת חשמל - אתה לא תראה את זה בחשבון חשמל, אבל ספק Passive PFC לוקח פי 1.4 פחות זרם וספק Active PFC לוקח פי 2 פחות זרם מספק ללא PFC. הזרם הזה עובר בחוטים, מעמיס אותם, הייצור שלו מייצר זיהום בתחנת כוח והוא לא נותן כלום. PFC מאפשר להקטין את הזרם המיותר הזה בלי הורדה של ביצועים של הספק, ונמצא ברוב הספקים האיכותיים. אם יש לך מערכת חשמל אם יכולות מוגבלות (מערכת סולארית או מערכת ישנה שלעיתים מקפיצה את החשמל), ספק PFC יקטין את העומס אליה

חיבורים וכבלים - שיהיה לספק את החיבורים שאתה צריך כמו PCIE וכו. אתה יכול לשים מתאמים אבל המתאמים פחות אמינים מספק שמגיע מוכן אם החיבורים שצריך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

מתלבש על הנושא ^^^

על ספקים מסויימים כתוב Active FSP, לפעמים כתוב 80+ ולפעמים לא כתוב. אם מצויין Active FSP אבל לא כתוב 80+, זה אומר משהו?

לפעמים מוסיפים את הדירוג ברונזה, כסף או זהב. הבנתי שזהב יותר טוב, האם הכוונה בנצילות יותר גבוהה?

אם לא כתוב שם המתכת (בספקים 80+), ניתן להניח שזה ברונזה?

לגבי ההספק של הספק. נניח שהמערכת מסתדרת עם ספק של 300W. האם ספק איכותי של 600W יהיה יותר שקט מספק 500W מאותה סידרה?

לגבי ספקים פאסיבי, סדרה X של סיסוניק למשל, הזהירו אותי (אולי אנשים שלא מבינים) שלא מומלץ ספק ללא מאוורר בגלל בעיות של הצטברות אבק. חוץ מזה הם אמרים שתהייה הצטברות רבה של חום במארז... האם יש אמת בטענותיהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Active PFC - טכנולוגיה

FSP - שם של חברה

אין Active FSP

ספק ללא PFC לוקח מהכניסה זרם גדול יותר פי 2 ממה שהוא צריך לפי ההספק שלו. 1/2 מהזרם לא הולך לכלום ומגיע סתם. הוא לא משנה את החשבון חשמל שלך, אבל כן משתתף בחימום של החוטים של הבית / של חברת חשמל וכן נוצר זיהום בתחנת כוח כדיי לייצר אותו, ומעמיס את ה UPS אם יש לך UPS

טכנולוגיית PFC מורידה את הזרם הזה

ספק אם Active PFC לוקח בדיוק את הזרם שצריך, ולא פי 2

ספק אם Passive PFC (טכנולוגיה פשוטה יותר) לוקח זרם פי 1.4 במקום פי 2

מחשב שמומלץ לשים בו ספק 300 W למשל, רוב הזמן יקח בערך 1/2 מזה - כ 150 W. לכן גם הספק של ה 300 W יהיה דיי שקט אם הוא מהתחלה ספק שקט

ספק קצת יותר גדול יכול להיות יותר שקט אבל זה לא מובטח

ספק הרבה יותר גדול יכול לבזבז יותר חשמל מספק שהוא בדיוק בגודל המתאים

ספק אם פאסיבי לא אוסף אבק (בתוך הספק) כי אין מאוורר שמכניס את האבק

ספק כזה כן מתחמם ומחייב מארז אם טוב יותר משמעותית

לסתם מחשב ממש לא הייתי לוקח ספק כזה - כל ספק רגיל אם מאוורר 120 טוב יהיה דיי שקט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מאיפה הגיע FSP, רציתי לכתוב PFC...

מקריאה בפורום חשבתי שבשביל שקט עדיף לשים ספק יותר חזק כיוון שאז הוא לא מתאמץ, לא מתחמם, המאוורר יכול להסתובב יותר לאט והתוצאה שקט.

אין לי עדיין UPS, חושב לקנות עם המחשב החדש. לפי מה שאתה אומר, ספק גדול יותר יכול להוות מכשלה ל UPS כיוון שצריך אחד יותר חזק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תיקח ספק בגודל המתאים בדיוק, המאוורר שלו כנראה יעבוד כל הזמן מעל למינימום

אם תיקח ספק קצת יותר גדול, המאורר יעבוד אל מינימום אז כנראה שיהיה יותר שקט. אבל תלוי בספק הספציפי

אם תיקח ספק הרבה יותר גדול הספק עצמו יקח יותר חשמל, ויתכן גם שהמאוורר שלו בנוי להיות יותר עוצמתי ופחות שקט

הגודל של הספק לא משפיע אל ה UPS (משפיע קצת אל צריכת חשמל של המחשב אבל לא ברמה שבגללה תצתרך UPS גדול יותר / עומס גדול יותר אל השקע / וכו)

ה PFC של הספק כן משפיע - ספק ללא PFC לוקח פי 2 יותר זרם ולכן צריך UPS חזק יותר

אם זאת ספק ללא PFC יכול להסתדר יותר בשקט אם הגל של UPSים לא איכותיים, וספק PFC (מ 2 הסוגים) מחייב UPS מתקדם יותר אם גל sine או דומה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא מסדר לי

יעילות - ספק 80+ יקר יותר אבל חוסך חשמל, ותוך זמן לא ארוך החשמל שהוא חוסך מכסה את המחיר של הספק (את ההבדל במחיר בינו לספק שאינו 80+)

אקולוגיה ותאימות למערכת חשמל - אתה לא תראה את זה בחשבון חשמל, אבל ספק Passive PFC לוקח פי 1.4 פחות זרם וספק Active PFC לוקח פי 2 פחות זרם מספק ללא PFC.

האם ספק בעל יעילות 80+ לא בהכרח בעל Active PFC?

נכנסתי לאתר של אדוויס וראיתי שיש להם אל-פסק איטראקטיבי סינוס. זה ה- UPS המתקדם יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לספק יש 2 הספקים :

הספק אמיתי (ב W) : זה ההספק שהספק _מנצל_ ומה שאתה משלם אליו בחשבון חשמל

הספק מדומה (ב VA) : זה ה "הספק" (זה זרם כפוןל מתח, לא באמת הספק) שהספק לוקח מהתחנת כוח ומעביר בחוטים. חלק מה "הספק" הזה מיותר ולא מנוצל

ה 80+ וכו מתייחס להספק האמיתי של הספק. ספק יעיל יותר לוקח פחות הספק אמיתי

ה PFC הוא להקטנת הזרם המיותר של ההספק המדומה. Active PFC מוריד את הזרם המיותר לגמרי (כך שההספק המדומה בערך שווה לאמיתי), Passive PFC מוריד חלק (כך שסך הכול הזרם הוא רק פי 1.4 מהזרם שמנוצל ולא פי 2)

לאדוויס יש כמה UPSים זולים שלא באמת מוציאים סינוס. בכללי UPSים מהסדרות היקרות יותר כמו SL כן אמורים להיוציא גל דומה יותר לסינוס, והזולים PRPC / PRV וכו יכולים להוציא גל יותר מרובע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה המפורטת

אז אני יכול להניח שה- PRD של אדויס גם מוציא גל יותר מרובע?

למה לטכנולוגיה של Active PFC יש בעיה עם הגל המרובע (בסה"כ צריך דקה אחת לכיבוי המחשב)?

אגב קראתי עוד כמה הודעות שלך, ולדעתי יש מקום לאחד אותם בסטיקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ראיתי את ה PRD פתוח, אבל אני מתאר לעצמי שהוא בערך PRPC + תוספת של מסך

אם אתה רוצה להיות בטוח בצורה של הגל כנראה שתצתרך לשלם יותר

הבעיה ההתחלתית (שאותה PFC פותר) נגרמת בגלל הצורה של הגל של הזרם - הספק לוקח זרם בצורה של פולסים גבוהים ולא סינוס

ב Active PFC המעגל PFC משנה את הצורה שלהם לסינוס, והוא חייב לקבל מתח סינוס כדיי לעבוד. אם תיתן לו גל מרובע הוא יכול לא לעבוד, לכבות את המחשב (לא תמיד - גם אם המחשב עבד פעם אחת ככה זה לא אומר שהוא יעבוד תמיד) ואוליי לגרום נזק לרכיבים

ב Passive PFC מחובר שנאי נוסף בכניסה של הספק. כששנאי מקבל מתח בצורת סינוס, הוא מוציא מתח בצורה של סינוס. כשהוא מקבל גל מרובע, הוא מוציא מתח בצורה של פולסים (במתח הרבה יותר גבוה) שהולכים ישר לתוך הספק ויכולים לשרוף משהוא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע mrwolf,

בשביל לדעת איזה ספק מתאים לך אתה צריך כמה דברים בסיסיים:

1) איזה רכיבים אתה הולך להכניס למערכת שלך, עתידי (בעיקר חשוב כרטיסי מסך ומעבדים וכמובן הדגמים), כדי שיהיה ניתן לתת הערכה לכמה כוח המחשב של צריך- אל תסתמך על מחשבונים באתרי הם די עלובים.

2) תקציב... ;)

3) דרישות מיוחדות: שקט, נצילות, חיבורי sata או molex...

לבסוף בשביל לבחור ספק אתה צריך ללכת לקרוא ביקורות מקצועיות מאתרי מקצועיים- לא מוכרים בחנויות ולא אנשים בפורומים- בשביל לבדוק עד כמה איכותי צריך ציוד מתקדם (ויקר יחסית) וידע. אתרים כמו hardwaresecrets, jonnyguru, hardocp, anandtech,techpowerup אני לא חושב על אתרים אחרים, כי הרבה מהסקירות באינטרנט הן זבל ( הסוקר שם את הספק במערכת שלו ובודק שהספק עובד ואז מצלם של הספק להראות כמה הוא יפה. ככה לא בודקים ספק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ראיתי את ה PRD פתוח, אבל אני מתאר לעצמי שהוא בערך PRPC + תוספת של מסך

אם אתה רוצה להיות בטוח בצורה של הגל כנראה שתצתרך לשלם יותר

הבעיה ההתחלתית (שאותה PFC פותר) נגרמת בגלל הצורה של הגל של הזרם - הספק לוקח זרם בצורה של פולסים גבוהים ולא סינוס

ב Active PFC המעגל PFC משנה את הצורה שלהם לסינוס, והוא חייב לקבל מתח סינוס כדיי לעבוד. אם תיתן לו גל מרובע הוא יכול לא לעבוד, לכבות את המחשב (לא תמיד - גם אם המחשב עבד פעם אחת ככה זה לא אומר שהוא יעבוד תמיד) ואוליי לגרום נזק לרכיבים

ב Passive PFC מחובר שנאי נוסף בכניסה של הספק. כששנאי מקבל מתח בצורת סינוס, הוא מוציא מתח בצורה של סינוס. כשהוא מקבל גל מרובע, הוא מוציא מתח בצורה של פולסים (במתח הרבה יותר גבוה) שהולכים ישר לתוך הספק ויכולים לשרוף משהוא

וואו איזה תסבוכת ...

אם עוזבים לרגע את נושא איכות הסביבה, אז למעשה זה מכניס את כל המשוואה למימד אחר.

ספק Active PFC יותר יקר, אבל לאורך זמן הוא משתלם, כיוון שהוא יותר חסכוני.

אבל ספק כזה דורש אל פסק יקר יותר (בסביבות 500 ש"ח יותר). ולכן עדיף בעצם לעבוד עם מערכת בזבזנית שבסוף יותר זולה.

תשמע גמני.

בשביל לדעת איזה ספק מתאים לך אתה צריך כמה דברים בסיסיים:

1) איזה רכיבים אתה הולך להכניס למערכת שלך, עתידי (בעיקר חשוב כרטיסי מסך ומעבדים וכמובן הדגמים), כדי שיהיה ניתן לתת הערכה לכמה כוח המחשב של צריך- אל תסתמך על מחשבונים באתרי הם די עלובים.

2) תקציב... ;)

3) דרישות מיוחדות: שקט, נצילות, חיבורי sata או molex...

לבסוף בשביל לבחור ספק אתה צריך ללכת לקרוא ביקורות מקצועיות מאתרי מקצועיים- לא מוכרים בחנויות ולא אנשים בפורומים- בשביל לבדוק עד כמה איכותי צריך ציוד מתקדם (ויקר יחסית) וידע. אתרים כמו hardwaresecrets, jonnyguru, hardocp, anandtech,techpowerup אני לא חושב על אתרים אחרים, כי הרבה מהסקירות באינטרנט הן זבל ( הסוקר שם את הספק במערכת שלו ובודק שהספק עובד ואז מצלם של הספק להראות כמה הוא יפה. ככה לא בודקים ספק).

בדיון הזה (שלא אני התחלתי) מדברים על איך בוחרים ספק. עכשיו אני מבין של UPS יש גם השפעה על הספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...