מספר שאלות בנוגע לפיתוח תוכנה למערכות ניידות - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מספר שאלות בנוגע לפיתוח תוכנה למערכות ניידות

DXM

Recommended Posts

שלום רב!

רקע:

לאחרונה נפלה עליי השראה ל"פיתוח" (תכף תבינו למה מרכאות) תוכנה-משחק-אפליקציה-וואטאבר.

יש לי ידע קל בתכנות, הקטע הוא שתמיד בגלל שאני או בן אדם מומחה אחר הפעילו את הסקריפט לא היה צורך בפיתוח ממשק גרפי מורכב שיקל על המשתמש. כלומר עבדתי רק עם ממשק קריקטריאלי. תכנתתי בעיקר בפרל, בעיקר סקריפטים של דיאגנוזה או הקלה בניהול הדומיין שלי, כלומר בעיקר פקודות סיסטם. בבית ספר למדתי גם C# כך שאני מכיר קצת (ממש קצת זה הבית ספר) את התכנות עם VS, אך הרמה שלי בפרל שונה משמעותית.

עלה לי נרעיון לפתח סוג של משחק-תוכנה-אפליקציה כיוון שיש לי ים של זמן פנוי, אין באפליקציה הזו שום המצאה של הגלגל ואני מאמין שחוץ מכמה התאמות קטנות בקודים מוכנים ושילובם אפשר יהיה לכתוב אותה ממש בקלות.

ועכשיו לשאלות:

1. במידה ואני עובד עם PHONE אני יכול לכתוב בC# את האפליקציה, השאלה שלי האם כל מה שיעבוד במחשב יעבוד גם בטלפון? (צאו מנקודת הנחה שאין פה שום חישוב מסובך או משהו שמצריך יכולת חישובית כלל).

2. אם אני כותב בC# אפשר לעבוד איתה בANDROID, כאילו רק עם קימפול או משהו אחר?

3. במידה והתשובה ל2 היא לא, האם אפשר לעבוד עם פרל?

4. במידה ואני משתמש בקודים ממקור קוד פתוח כמו למשל OPENCV, אין בעיה עם הפרת פטנטים וכו'?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) אתה לא יכול לעשות פרויקט רגיל במחשב ואז להעביר אותו לפלאפון. אתה צריך להוריד את כלי הפיתוח הייעודים ל-Windows Phone 7. העבודה איתם דומה עד זהה למה שאתה מכיר מהויז'ואל סטודיו, והתכנות הוא אכן ב-C#. אני מניח שאפשר לקחת חלקי קוד שלמים שעובדים על PC ולהדביק אותם לתוך פרוייקט WP7 (בהנחה והם לא עושים שימוש בספריות שרלוונטיות רק ל-PC) אבל זו לא השיטה לפתח בכל מקרה.

תוריד את הכלים, תיצור פרוייקט WP7 חדש ותתחיל להתנסות כדי שתראה איך בדיוק זה עובד. הכלים חינמיים ויש הסברים לא רעים

http://create.msdn.com/en-us/home/getting_started

2) ממש ממש לא. אנדרויד עובד עם ג'אווה (ובמקרים מסוימים עם C++) אבל לא עם C#. ובכל מקרה כל הספריות, כל הבסיס לעבוד איתו שונה. במקרה הטוב תצטרך 'לתרגם' את הכל מ-C# לג'אווה. במקרה הרע תצטרך לתכנן ולכתוב מחדש חלקים שלמים מהפרוייקט כי הם פשוט לא עובדים בצורה שמתאימה לאנדרויד.

3) יש כל מיני פרוייקטים של עבודה עם פרל על אנדרויד. זה לא משהו מובנה, ולמיטב הבנתי בכל מקרה נדרש להתקין איזה 'סביבת סקריפטינג' כזאת או אחרת כדי להפעיל דברים שנכתבו בפרל. בכל מקרה, מרפרוף קצר בחומר עושה רושם שזה רחוק מלהיות משהו בשל. אולי לשימוש עצמי אפשר לעשות כמה דברים שעובדים.

מצד שני אישית לא נגעתי בזה, אז אולי אני טועה ויש דרך נוחה וקלה לעשות את זה. צריך לחפור קצת יותר לעומק.

4) כל עוד אתה עובד לפי הרשיון של הקוד שאתה לוקח, אין שום בעיה. כמו כל קוד אחר שתכתוב. זה לא משנה אם זה לאנדרויד/WP7/ווטאבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה עזרת מאוד. בנתיים חפרתי קצת, פרל לאנדרואיד זה נפילה בינתיים, וקשה לעבוד עם המודולים של הPC.

לצערי הרב אני מחוייב לעבוד עם המודולים הללו.

על אף הדימיון המטורף הרב בין C# לג'אווה נראה לי שעריכת הקוד תיהיה קשה.

בינתיים אני עובד על התאמה בפרל שקודם כל זה יעבוד במחשב, אחרי זה נראה איך אפשר (בתקווה שאפשר) לייצר פורט למכשירים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...