ארגון הבריאות העולמי מודה: הסלולריים עלולים לגרום לסרטן - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ארגון הבריאות העולמי מודה: הסלולריים עלולים לגרום לסרטן

alex.turovsky

Recommended Posts

חברות הטבק הם השקרניות הגדולות ביותר בהיסטוריה.

אם אתה שולל את ההתנהלות שלהם במהלך ההיסטוריה ועד עכשיו, ומסרב ללמוד מזה.

ועוד יותר, אם אתה חושב שמדובר בקונספירציה עליהם, אז אתה נשמע בדיוק כמו אחת התוכניות שלהם להילחם ב"אמונה" שהעישון גורם לסרטן ריאות.

One telling example of deception comes from a Brown and Williamson document, “Smoking and Health Proposal,” which is undated but appears to be from around 1969.

The document discusses a possible aggressive PR campaign on health issues. One of the explicit objectives was<blockquote>to set aside in the minds of millions the false conviction that cigarette smoking causes lung cancer and other diseases; a conviction based on fanatical assumptions, fallacious rumours, unsupported claims and the unscientific statements and conjectures of publicity-seeking opportunists.]</blockquote>

וזה אחרי שהם הוכיחו במחקרים שעישון גורם לסרטן ריאות, והסתירו את המידע מהציבור.

לא רק זה, הם המשיכו לממן מחקרים יקרים שלא מובילים לשום מסקנות שליליות או חד משמעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אז חזרה לנקודה שהיינו בה קודם.

אם למדנו משהו מחברות הטבק זה שאי אפשר לצפות מבעלי אינטרס שיממנו מחקרים שמוכיחים שהמוצר שלהם מזיק.

ויותר מזה, למדנו שאפשר לצפות מהם בדיוק להפך, וגם לשקרים, הסתרות, הטעיות, התערבות בגופים מחוקקים ובעלי השפעה רלוונטית לענף, וכו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא קשור לסודות.

כשיש אינטרס כלכלי חזק וברור לחברות ותאגידים גדולים שמרוויחים המון כסף.

באופן טבעי הם ישקיעו הרבה כסף בשיווק.

ואחד הנושאים שקיימים בתחום השיווק הוא האם זה מזיק, וכמה.

אם המצב היה שמי שמשתמש בסלולר יחלה בסרטן תוך כמה שנים בסבירות של 50% אז היה הרבה יותר קשה להסתיר את זה.

והיום גם כשזה ידוע חברות הטבק ממשיכות לעשות פרסומות ולהשקיע כספים בסרטים כדי לייצר ולשמור על הסטטוס התרבותי/פסיכולוגי של הסיגריות.

בעוד שאירגוני ישאפו להשיג נתוני אמת לגבי נזקי העישון והסלולר, החברות עישון וסלולר יעשו הכל כדי להילחם בפוטנציאל פגיעה בשווקים שלהם.

זה טבע הדברים.

זה לא תיאורית קונספירציה.

וזאת צריכה להיות נקודת ההתחלה שממנה אתה מנסה להבין לאן הרוח נושבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נושב לאן שהעובדות נושבות ולא שולל כלום.

מאוד יכול להיות שאתה צודק, אבל עד שלא תהיה הוחכה, ביסוס אנ ילא יכול ללכת לכיוון הזה.

טבע הדברים או לא, אף אחד לא יכול לדעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחקר רחב היקף שפורסם בשנת 2007 וכלל זרוע ישראלית. המחקר מצא כי לאחר חמש שנות שימוש בטלפון באותו צד של הראש נמצא סיכוי הגדול ב-34% ללקות בגידולים של בלוטות הרוק. המחקר מצא גם כי ככל שעלה משך השימוש - כך עלה גם הסיכון ללקות בגידולים.

כנראה שבכל זאת יש סכנות מסלולר.

המציאות היא כזאת שלוקח זמן להוכיח קשר בין קרינה סלולרית לסרטן.

הרי גם אם אתה מדבר בטלפון חצי/שעה ביום, כמה זה באחוזים מול שאר הקרינות שאתה נחשף אליהם ? וחומרים מסרטנים אחרים ?

קשה להצביע על הקשר של הלכלוך ללכלוך בתוך הליכלוך.

במיוחד כשזה לא נגרם מיד, והתוצאות של זה יכולות אולי להיות שונות מאדם לאדם, ויש עוד הרבה גורמים שיכולים לגרום לתוצאות דומות.

אז לא צריך להיכנס לפאניקה.

וגם לא צריך לזלזל באפשרות שיש סכנה ממשית בקרינות מסוגים שונים שהפכו חלק מחיינו.

ואם אפשר לצמצם את כמות הקרינות שאנחנו נחשפים אליהם אז זה יהיה חכם לעשות זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה הסיבה של אנשים לזלזל במופגן בעניין הקרינה, הרי זה ברור לכל אחד שלא סתם יש רעש בעולם סביב זה וזו לא פאניקה מיותרת.

מה עדיף, ללכת בדרך ה-GUIDELINES שנתתי בהתחלה כדי להרחיק את המכשירים מהגוף, או ללכת כצאן לטבח ולגלות יום אחד שהרוב צדקו ?

אין עשן בלי אש. כמוהם כאבי ראש לאחר דיבור ממושך, כמוהם אזהרה של (לדוגמה) להרחיק המכשיר מהגוף 1.5 ס"מ כי הIPHONE הכי מסרטן מכולם, כמוהם מקרים של אנטנות סלולריות צפופות ויישובים בהם יש אחוז סרטן עצום וכולם מתחמקים מאחריות, כמוהם מקרים (משליך פה לכיוון קצת שונה) של קרינת עמודי מתח גבוה וגם אותם סיפורים שרואים בחדשות שאחוז גבוה הגר קרוב חלה בסרטן וכולם מתחמקים מאחריות.

כי קשה להם לקבל שמוצר שמשתמשים בו כל יום, התרגלו אליו והוציאו עליו אלפי שקלים (עשרות אלפי שקלים במצטבר במשך השנים) פוגע בהם. הייתה תקופה שדיברתי הרבה יותר בסלולר. בסיום שיחה ארוכה סבלתי מכאב ראש ותשישות. שמתי לב שכאבי ראש חוזרים על עצמם אחרי כל שימוש ממושך בסלולר. החלטתי לצמצם את השימוש בסלולר למינימום האפשרי. אם יש טלפון קווי אני מחייג מקווי. הרבה יותר זול ולא גורם לכאבים. "בשטח" אני משתמש בסלולר רק במצב אין ברירה. חשבון חודשי ירד ל-30 ש"ח. משמש אותי בעיקר לשעון מעורר ויומן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, כי עדיף אם אפשר לנהוג בזהירות מונעת.

אבל בדיוק כמו שרובנו לא מסתובבים עם כובע אלומיניום על הראש כל היום, לא צריך להשתגע לחלוטין עם הקטע של "זהירות מונעת".

ההיגיון של Art Tatum, כפי שאני מבין אותו הוא ככה:

אם מחקרים טוענים שסלולר זה מסרטן, הרי שהוא מסרטן.

לעומת זאת, אם מחקרים טוענים שסלולר לא מסרטן, הרי שהם חלק מקונספירציה של חברות הסלולר להסתיר את זה שסלולר גורם לסרטן.

כלומר, Art Tatum כבר החליט שסלולר זה מסרטן, עכשיו הוא פשוט ממציא תירוצים כאלה ואחרים בשביל להתאים את המציאות לצרכיו.

ועוד איך שיש קשר.

אתה יודע כמה אנשים מתו ממחלות שהתפרצו אחרי התקררות ?

זה לא בגלל שאנשים אמרו את זה מספיק פעמים, זה בגלל שזה התרחש מספיק פעמים.

התקררות (מה שנקרא באנגלית The Common Cold) אינה דלקת ריאות.

אני לא יודע מה הסיבה של אנשים לזלזל במופגן בעניין הקרינה, הרי זה ברור לכל אחד שלא סתם יש רעש בעולם סביב זה וזו לא פאניקה מיותרת.

"הרי זה ברור לכל אחד" אינו טיעון תקין מבחינה לוגית, והוא רק גירסא אחרת של "ידוע ש..." או "כל בר דעת יודע ש..." או "כולם יודעים ש..."

כמוהם כאבי ראש לאחר דיבור ממושך, כמוהם אזהרה של (לדוגמה) להרחיק המכשיר מהגוף 1.5 ס"מ כי הIPHONE הכי מסרטן מכולם, כמוהם מקרים של אנטנות סלולריות צפופות ויישובים בהם יש אחוז סרטן עצום וכולם מתחמקים מאחריות, כמוהם מקרים (משליך פה לכיוון קצת שונה) של קרינת עמודי מתח גבוה וגם אותם סיפורים שרואים בחדשות שאחוז גבוה הגר קרוב חלה בסרטן וכולם מתחמקים מאחריות.

על מלא מוצרי כתוב דברים בסגנון של "עלול להכיל שאריות של בוטנים, חיטה, חלב" וכד'.

חברות רושמות את זה כדי לצאת ידי חובה וכדי שתהיה להן הגנה משפטית במקרה שמשהו ישתבש.

אין זה אומר שמשהו ישתבש, ואין זה אומר שיש שאריות בוטנים בלחם שלך, אבל חברות רושמות את זה בשביל הסיכוי המאוד לא סביר

שאכן יהיו ואז מישהו יתבע אותן על זה ואז הן תמיד יוכלו להגיד - "אבל הזהרנו אתכם".

אין לבלבל כסת"ח משפטי עם הודאה באשמה

בנוגע לישובים שבהם יש אחוז סרטן גבוה בגלל אנטנות סלולריות - ככל שיש יותר אנטנות סלולריות באזור מסויים, הקרינה הכוללת באזור יורדת (כי צריך לשדר חלש יותר על מנת לקבל קליטה), ולכן הטיעון הזה חסר היגיון, לפחות על פני השטח.

יישוב אחד או שניים כאלה יכולים להיות חריגה סטטיסטית בלבד, מה גם שאין מחקרים (לפי הידוע לי) שקובעים שבישובים כאלה לא היו גורמי סיכון אחרים שאולי הם אחראים לשיעור הלא רגיל של סרטן (ואיפה ההוכחות שזה שיעור לא רגיל של סרטן?), כמו למשל מפעלי תעשייה מזהמים או בניינים ישנים מלאי אסבסט או דברים בסגנון.

אני לא אומר שסלולר בהכרח אינו מסרטן (ואני גם לא טוען שהוא מסרטן), אני רק אומר שצריך להירגע קצת ושצריך לקחת כל דבר שנאמר בתקשורת עם קמצוץ של מלח וספקנות, כי לעיתונות יש אינטרס לזרוק כותרות מפוצצות, בדיוק כמו אנשים שמנסים למשוך אנשים לדיון שלהם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים פה פולטים שטויות ברמה שאם בולשיט היה מניה היה היתה קורסת בגלל אינפלציה.

אין קשר בין קור והתקררות (השם הנכון הוא הצתננות אגב) או דלקת ריאות. הראשון נגרם מוירוס והשני מחיידק. ולכן גם לדלקת ריאות נותנים אנטיביוטיקה ולהצתננות לא.

החימום של האוזן לא מרמז על קרינה מסוכנת, השמש, שבמקרה פולטת קרינה הרבה יותר מסוכנת, גם כן מחממת ומצד שני גם תנור ספירה מחמם וגם הוא פולט קרינה, אבל בדומה לסלולר גם הוא אינו מסרטן.

אתם גם לא מבדילים בין אנרגיה והספק של קרינה אלקטרומגנטית. כאשר ההספק הוא לא רלוונטי בכל מקרה (כל עוד לא מדובר על מאות וואטים). תמיד הצחיק אותי שאנשים מפחדים מסלולר, אבל לא ממכשיר מיקרוגל שבעל תדר קרוב (אותה אנרגיה), ובהספק גדול יותר ב-4 סדרי גודל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

מסכים בגדול עם מה שכתבת, רק שני דברים יש לי להוסיף/לתקן/להגיד על כך:

הצטננות אומנם לא נגרמת מקור אלא מוירוס, אבל ישנם מחקרים שמעידים על כך שאנשים שנחפשים לקור יותר מועדים להצטנן או שהסימפטומים שלהם יהיו קשים/ארוכים יותר.

אבל עדיין, אין שום קשר בין דלקת ריאות לבין חשיפה לקור, וכמו כן דלקת ריאות אינה הצטננות, בניגוד למה ש-Art Tatum כתב.

בנוגע למיקרוגל, במיקרוגל ישנו כלוב פארדיי שמונע זליגה משמעותית של קרינה ולכן אין סיבה לפחד ממנו (למרות שישנם אנשים שמפחדים ממנו בכל מקרה), אפילו אם הקרינה הזאת מסרטנת (האמת שבמקרה של מיקרוגל היא יכולה גם לבשל אותך מבפנים, שזה לא נשמע מאוד כיף... ולכן יש כלוב פארדיי במיקרוגל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שבכל זאת יש סכנות מסלולר.

זה רק מחקר אחד, אפשר להביא מחקר נגד, אני פשוט חושב שזה יהיה מיותר.

המציאות היא כזאת שלוקח זמן להוכיח קשר בין קרינה סלולרית לסרטן.

הרי גם אם אתה מדבר בטלפון חצי/שעה ביום, כמה זה באחוזים מול שאר הקרינות שאתה נחשף אליהם ? וחומרים מסרטנים אחרים ?

קשה להצביע על הקשר של הלכלוך ללכלוך בתוך הליכלוך.

במיוחד כשזה לא נגרם מיד, והתוצאות של זה יכולות אולי להיות שונות מאדם לאדם, ויש עוד הרבה גורמים שיכולים לגרום לתוצאות דומות.

נכון. ועד שלא יוכח קשר חד משמעי אין לנו להתנהג כמו אלכס (=פאניקה והיסטריה [וסילוף כמה עובדות וכותרות])

אז לא צריך להיכנס לפאניקה.

וגם לא צריך לזלזל באפשרות שיש סכנה ממשית בקרינות מסוגים שונים שהפכו חלק מחיינו.

אני לא חושב שמישהו מזלזל באפשרות שזה קיים, אבל באותה מידה יד אפשרות כזו בהרבה דברים אחרים (קפה, דיזל, דלק וחמוצים [WHO] או לחלופין משהו שלא קשור אליהם- ראוטרים אלחוטיים וקרינה אלקטרומגנטית. יש שאומרים שהם מסוכנים. לא אומר שהם כן.

בגלל שהסיכוי לחלות בסרטן או לסבול מנזקים בריאותיים משימוש בסלולרי הוא קטן אין שום סיבה להמעיט את השימוש בגלל זה. אפשר להמנע מהרבה דברים, בוא לא נחזור לגור במערות.

כי קשה להם לקבל שמוצר שמשתמשים בו כל יום, התרגלו אליו והוציאו עליו אלפי שקלים (עשרות אלפי שקלים במצטבר במשך השנים) פוגע בהם. הייתה תקופה שדיברתי הרבה יותר בסלולר. בסיום שיחה ארוכה סבלתי מכאב ראש ותשישות. שמתי לב שכאבי ראש חוזרים על עצמם אחרי כל שימוש ממושך בסלולר. החלטתי לצמצם את השימוש בסלולר למינימום האפשרי. אם יש טלפון קווי אני מחייג מקווי. הרבה יותר זול ולא גורם לכאבים. "בשטח" אני משתמש בסלולר רק במצב אין ברירה. חשבון חודשי ירד ל-30 ש"ח. סלולר משמש אותי בעיקר לשעון מעורר ויומן.

איזה יופי, יש לנו יודע כל, שיודע בדיוק למה אנחנו דבקים לעובדות ולא ממציאים דברים.

ייתכן וכאבי הראש שלך נגרמו בגלל דברים שהם לא קרינה [קרינה לא אמורה לעשות לך כאבי ראש חדים בצורה כ"כ ישירה] - חשבת על מושא השיחה? אולי אתם צועקים אחד על השני? אולי הרמקול חזק מדי?

אנשים פה פולטים שטויות ברמה שאם בולשיט היה מניה היה היתה קורסת בגלל אינפלציה.

אין קשר בין קור והתקררות (השם הנכון הוא הצתננות אגב) או דלקת ריאות. הראשון נגרם מוירוס והשני מחיידק. ולכן גם לדלקת ריאות נותנים אנטיביוטיקה ולהצתננות לא.

החימום של האוזן לא מרמז על קרינה מסוכנת, השמש, שבמקרה פולטת קרינה הרבה יותר מסוכנת, גם כן מחממת ומצד שני גם תנור ספירה מחמם וגם הוא פולט קרינה, אבל בדומה לסלולר גם הוא אינו מסרטן.

אתה מדבר על סוגים שונים של קרינה, ויש הרבה- קרינה סלולרית, אלקטרומגנטית, רדיואקטיבית, מהשמש...

לא עליהם הדיבור.אתם גם לא מבדילים בין אנרגיה והספק של קרינה אלקטרומגנטית. כאשר ההספק הוא לא רלוונטי בכל מקרה (כל עוד לא מדובר על מאות וואטים). תמיד הצחיק אותי שאנשים מפחדים מסלולר, אבל לא ממכשיר מיקרוגל שבעל תדר קרוב (אותה אנרגיה), ובהספק גדול יותר ב-4 סדרי גודל.

בנוגע למיקרוגל, במיקרוגל ישנו כלוב פארדיי שמונע זליגה משמעותית של קרינה ולכן אין סיבה לפחד ממנו (למרות שישנם אנשים שמפחדים ממנו בכל מקרה), אפילו אם הקרינה הזאת מסרטנת (האמת שבמקרה של מיקרוגל היא יכולה גם לבשל אותך מבפנים, שזה לא נשמע מאוד כיף... ולכן יש כלוב פארדיי במיקרוגל).

אני מכיר כמה אנשים שנחטפו היסטרייה בגלל המיקרוגל (אחרי שהם גילו שהוא מוציא קצת קרינה החוצה).

הם קנו מיקרוגל חדש ומנסים לא להשתמש בו בכלל. הם גם הציבו אותו בפינה הכי רחוקה שהצליחו למצוא.

בשום שלב בתהליך הם לא חשבו או בדקו האם הקרינה הזו מסרטנת או מסוכנת.

הם לא היו צריכים. קרינה מתקשרת אצל אנשים למשהו רע.

הרשה לי לצטט מכתבה על התופעה:

המילה "קרינה" מעלה בתודעה אסוציאציות שליליות, שמקורן ישן הרבה יותר מרעידת האדמה האחרונה ביפן או מהתאונה בצ'רנוביל. בתקופת המלחמה הקרה, כשדיברו על קרינה, הכוונה היתה לקרינה רדיואקטיבית, וזו - ברמות גבוהות - קטלנית לגמרי.

בשנים האחרונות, ההתפשטות המהירה של הטכנולוגיה הסלולרית משכה תשומת לב שלילית מאד לקרינה האלקטרומגנטית של השידורים הסלולריים, באנטנות הבסיס ובמכשירים עצמם. מידת הנזק הנגרם מהקרינה הזו פחות ברור, אך מרגע שאנשים החליטו - מכל סיבה שהיא - שהיא מסוכנת, שום מחקר, תקן או מדידה לא יניחו את דעתם, והם יאשימו בתוצאות המרגיעות את חברות הסלולר (שמושכות כביכול בחוטים מאחורי הקלעים ומונעות פרסומים שליליים). באותה מידה של הגיון קונספירטיבי אפשר, כמובן, להאשים את חברות הטלפוניה הקווית בהטיית המחקרים לרעת הסלולר, ובכלל "למצוא" גורמים אינטרסנטיים מאחורי כל מחקר שהוא.

http://net.nana10.co.il/Article/?ArticleID=789281

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...