עזרה עם OC ל- 2600K ו- P8P67_Deluxe - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה עם OC ל- 2600K ו- P8P67_Deluxe

ksn1981

Recommended Posts

[המפרט שלי (מימין) מעודכן]

זהו ניסיון ה-O.C הראשון שלי.. אנא מכם, היו סבלניים/סובלניים בתגובות :-[ תודה מראש!

1.

ניסיתי את התוכנה של ASUS (ב-WINDOWS) והגעתי די קרוב ל-5GHz רק שמתח המעבד היה קרוב ל- 1.4V וה-BCLK על 104.. אז ויתרתי..

2.

ניסיתי מספר מדריכים (הגדרות ידניות) שהמפורט ביותר מבינם היה:

http://www.clunk.org.uk/forums/overclocking/39184-p67-sandy-bridge-overclocking-guide-beginners.html

ולא הצלחתי להגיע ל- 4.5GHz.. האמת, הגעתי.. רק ש- Prime95_X64_266 הראה שגיאות (ה-WORKERS נעצרו) כמה שניות אחרי התחלת הטסט..

3.

חזרתי שוב וניסיתי את התוכנה של ASUS (ב-WINDOWS), ומשום מה עכשיו זה לא מגיע איפלו לא ל-4.4GHz

###################################

מערכת ההפעלה הותקנה (בתום לב) כשהדיסק הקשיח היה מוגדר כ-IDE ולאחר ההתקנה זה שונה ל-AHCI..

(אני ממתין ל-SSD אז אתקין את והתוכנות מחדש.)

יכול להיות שזה זה? איך מאתרים את מקור הבעיה?

איך בודקים שהבעיה היא לא מהספק? מריחת המשחה הטרמית (נמרחה בחנות)? אחר?

האם תוכלו בבקשה לכתוב לי צעדים ברורים? לקשר אותי למדריך מומלץ?

תודה רבה לכל העוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח התרד לפני הכל תאפס את ההגדרות בביוס ותתחיל "דף חדש"..

יש המון מידע בפורום תריץ חיפוש..

ותחילה אתה באמת לא צריך לעשות הרבה..תגדיר תדר רמה אחת מתחת למה שיש לך..על מנת שלא יגביל אותך..

לאחר מכן תתחיל לעלות מכפלה..עד שתגיע לחוסר יציבות..ואז להתחיל לעלות מתח..

דרך אגב 1.4V ב5GHZ זה לא הרבה בכלל..בספק אם זה היה יציב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

תודה רבה וסליחה על העיקוב (רק עכשיו התפניתי ל-OC המדובר)..

איפסתי הכל (גם חדש וגם CLEAR CMOS).. ועשיתי כדבריך..

אני כרגע נמצא ב-4.5GHz ו- 1.25V, בודק יציבות ובינתיים נראה בסדר..

אמשיך ואבדוק את הגבול ש- 1.35V יאפשר לי..

אבל..

מקודם, ראיתי (גם בהתנסות הראשונית שלי), שתדר המעבד מתחיל ב-1.6GHz ועולה עד לערך ה-OC לפי הצורך (העומס)!!

עכשיו אני שם לב שהוא נשאר קבוע על ערך ה-OC.. למרות שלא שיניתי הגדרות בביוס והטורבו-בוסט שם מופעל!!

מה ניתן לעשות?

תודה רבה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה,

אם הכוונה ל-EPU, הדיפולט היה מכובה.. הפעלתי וזה לא עזר!

בדקתי שוב ש- TurboBoost ו- SpeedStep מופעלים!

--------------------------------------------------------------------

התחלתי לגמרי מההתחלה.. ועכשיו זה עוד יותר מוזר..

--------------------------------------------------------------------

הזיכרון 1600MHz אך מוגדר על 1333MHz :

א. הגדרות דיפולט - בביוס מופיע 3.4-3.8GHz בפועל (WIN) זה 1.6-3.5GHz

ב. הגדרות של 4.5GHZ ו-1.25V - בביוס מופיע 3.4-4.5GHz בפועל (WIN) זה 3.8 GHz קבוע!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפעמים צריך להגדיר את הזכרון באופן ידני (או להפעיל את פרופיל ה-XMP אם יש אפשרות כזאת). פרטים מלאים בנושא נתוני הזכרונות והגדרה ידנית שלהם תוכל למצוא בסטיקי שאלות נפוצות מעבדים, לוחות-אם וזכרונות.

כשאתה כותב WIN, למה אתה בדיוק מתכוון? לתוכנת ה-OC? אם כן אני ממליץ לך לעזוב אותה לגמרי ולבצע את ה-OC רק דרך ה-UEFI (הגדרות + קריאת נתונים) ורק את בדיקות המאמץ לבצע מתוך מערכת ההפעלה (בעזרת CPU-Z וכלי ייעודי לאימוץ המערכת).

הכי פשוט זה לעשות מה שאמר taotao. בפלטפורמה הזאת ממש אין מה "להסתבך".

רוב המעבדים מצליחים להגיע לתדרים של 4.6-5.0Ghz באופן יציב. אפשר להגיד שמעבד כמו שלך, בהתאם לקירור כמובן, יכול להגיע ל-4.8 ומשם והלאה זה קצת מזל וקצת כוונונים עדינים יותר. אבל כדי להגיע לשם פשוט צריך להעלות מכפלה ואז לאט לאט מתח עד להגעה ליציבות (taotao פרט יותר בהודעה הקודמת שלו). הייתי מציב לעצמי יעד ראשוני של 4.6-4.8Ghz, מגיע ליציבות, מריץ את כל הבדיקות. ורק לאחר מכן ממשיך משם, אם יש צורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה המפורטת.. אבל כנראה שלא הסברתי את עצמי טוב..

הזיכרון הוגדר על 1333 בכוונה.. לפי המלצתו של taotao וגם לפי מדריכים ברשת - כדי שלא יפריע/יגביל (בינתיים) ובסוף מחזירים אותו ורואים אם זה מצריך שינוי נוסף!

התכוונתי ב-WIN ל- CPU-Z ו-PRIME95 שרצות ב-..

זה המצב העכשיו והמוזר:

------------------------------

1.

בביוס, בהגדרות דיפולט (אחרי CLR_CMS / עדכון ביוס / טעינת ערכי דיפולט) מופיע לי שה- CURRENT RATIO זה 34 והערך המכסימאלי זה לפי המעבד (ז"א 38) מה עוד שמופיע לי גם שההגדרות מייעדות את המעבד ל- 3800MHz .. אך בפועל בתוכנות שהזכרתי (ב-WINDOWS), המעבד על 1.6GHz במנוחה ועל 3.5GHz במאמץ (אפילו CPU-Z מראה שהמכפלה היא 35)!!!

2.

בהגדרת 4.5GHz ו- 1.25V (יציב - ללא שגיאות) למרות שבביוס מופיע לי שההגדרות אכן מייעדות את המעבד ל- 4500MHz ולמרות שלא נגעתי בהגדרות האחרות (ז"א שאין סיבה שה- SpeedStep/TurboBoost יתבטלו ואכן עדיין מופיעים כפעילים שם), משום מה בתוכנות שהזכרתי (ב-WINDOWS) המעבד על 3.8GHz קבוע במנוחה/במאמץ (ושוב אפילו CPU-Z מראה שהמכפלה היא 38)!!!

אני לא מבין את ההיגיון במה שמתרחש :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פשוט מאוד.

התדר אצלך נשאר גבוה וקבוע גם בזמן מנוחה מכיוון שהגדרת את המתח למעבד בצורה ידנית.

אם אתה משתמש באופציה של - offset במקום הגדרה ידנית של המתח , המחשב יקבע בעצמו את המתח (לא בהכרח המתח שאתה קבעת וברוב המקרים אף גבוה יותר) אולם כעת המעבד יוריד את התדר שלו בזמן מנוחה ויעלה שוב לתדר המירבי רק בזמן מאמץ.

לטעמי זו האופציה המשתלמת והחסכונית יותר , אולם היא קצת מגבילה את יכולת האוברקלוק אליה אתה יכול להגיע.

אם אתה חפץ לשבור "שיאים" ולהגיע לאוברקלוק מירבי של המערכת שלך עלייך להשתמש בהגדרה ידנית של המתח , אולם כפי שכבר ציינתי , תדר המעבד ישאר גבוה הן במצב מאמץ והן במצב מנוחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה firemebad..

מצד אחד נשמע הגיוני, ומצד שני זה עדיין לא מסתדר לי..

---------------------------------------------------------------------------

1. מצב דיפולטי אומנם דינאמי אך מגיע ל- 3.5GHz במקום ל- 3.8.

2. מצב ידני אומנם קבוע אך לא ב- 4.5GHz כמו שהוגדר, אלא ב- 3.8.

3. לפני כן, הגדרה ידנית לא ביטלה את הדינאמיות בתדר.. זה היה המצב אצלי וזה גם מה שמתואר כאן:

http://www.clunk.org.uk/forums/overclocking/39184-p67-sandy-bridge-overclocking-guide-beginners.html

- היות וניתן לשנות הגדרות ב-WINDOWS דרך תוכנת , חשבתי שאולי היא אחראית לשינוי מסוים בהגדרות בכל פעם שה- עולה.. הסרתי אותה וניקיתי את הרגיסטרי.. לא עזר!

- זכור לי שהביוס היה מציג לי שתחום המכפלה במעבד שלי הוא 16-59 ועכשיו זה 16-34..

יכול להיות שנדפק לי משהו בחומרה?

עזרתכם בבקשה :-[

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם איזו גרסת ביוס אתה עובד ? האחרונה ?

לגבי הדינאמיות של התדר , עד כמה שאני יודע ומנסיוני גם עם המערכת הזו , הגדרה ידנית מבטלת את הדינאמיות של התדר והוא נשאר גבוה וקבוע הן בזמן מאמץ והן בזמן מנוחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם איזו גרסת ביוס אתה עובד ? האחרונה ?

לגבי הדינאמיות של התדר , עד כמה שאני יודע ומנסיוני גם עם המערכת הזו , הגדרה ידנית מבטלת את הדינאמיות של התדר והוא נשאר גבוה וקבוע הן בזמן מאמץ והן בזמן מנוחה.

ביוס 1702 - אחרון! קראתי שכך היה המצב לפני SandyBridge..

בכל אופן זה לא הדבר היחידי שלא מסתדר לי..

האם מישהו עם מעבד SB יכול לבדוק מה ה- RATIO_RANGE אצלו בביוס.. אני בטוח שזה היה 16-59 ועכשיו זה מראה 16-34.. אולי קרה משהו למעבד?

זה נורא מתסכל! הצילו :'(

עדכון:

היות וניתן לשנות הגדרות קשורות ממערכת ההפעלה דרך התוכנה של , חשדתי שהיא זו שמגבילה את המכפלה.. החשד שלי היה במקומו !!

כנראה שחלק מההגדרות נשאר במערכת ההפעלה גם כשהסרתי את התוכנה.. התקנתי שוב והייתי צריך להפעיל את הבא:

ASUS Suite II -> Tools -> Turbo V -> More Settings -> CPU Ratio -> On

הדבר הצריך הפעלה מחדש וזהו..

עכשיו אני בהגדרות ביוס דיפולטיות (1.6-3.8GHz לפי העומס) וזה מה שאני רואה במערכת ההפעלה..

אמשיך עם ה-OC ואעדכן אם יהיו בעיות..

בהצלחה לכולם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוח P67 ב-30 מע' (קבוע) עם BCLK:100.

זיכרון 4X4GB בנתוני XMP שלו: 1600MHz / 1.5V / CL8.

מעבד 2600K ב-25 מע' (מנוחה) 60-70 מע' (מאמץ) עם 1.35V (קבוע) למרות: 1.6-4.6GHz / 20-100W וגם C1E מופעל.

כשאני מפעיל את פונקציית החיסכון באנרגיה של הלוח (Asus EPU), אני רואה שמתח המעבד יורד במכסימום (די רגעי) ל- 1.34V.

---------------------------------

- למה מתח המעבד אינו יורד בהתאם לעומס (כמו התדר)?

- מלבד מתח המעבד, האם שאר הנתונים תקינים? טעוני שיפור ?

תודה מראש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השינוי מתח הוא די משמעותי..זאת אומרת שהמעבד במנוחה המתח יורד..כאשר המעבד במאמץ (לא משנה קל\קשה) הוא חוזר לערך המקסימלי שלו. וכל שאר הנתונים נראים :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה taotao..

הבנתי את מה שאמרת.. רק שלא הבנתי אם זה עושה את נתוני המתח שלי לבסדר :nixweiss:

הרי את השינוי (בתלות בעומס) ב-Hz וגם ב-W אני רואה באופן מיידי, אבל את זה ב-V אני לא רואה בכלל (טוב.. קצת כשה-EPU מופעל).. זה היה המצב גם אחרי "הקלטה" לנתונים אלה במשך כל הלילה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...