הדבר הבא על כוונת הממשלה: מים מינרליים. - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדבר הבא על כוונת הממשלה: מים מינרליים.

nineball

Recommended Posts

כל האלה שמשתמשים במסננים למינהם, אתם יודעים שכל פחות או יותר שלושה חודשים אתם אמורים להחליף אותם? תנו לי לנחש אתם לא....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כל האלה שמשתמשים במסננים למינהם, אתם יודעים שכל פחות או יותר שלושה חודשים אתם אמורים להחליף אותם? תנו לי לנחש אתם לא....

אנחנו מקבלים חלקי חילוף ישירות מתמי 4 לבית... אבל אהבתי שפשוט הנחת את זה כאילו זה עובדה ידועה לכל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוקא בעניין הזה יש נקודה בדבריו. הוא לא מתכוון לתמי 4 ודומיו אלא למסננים שמורכבים על הצנרת של הברז. רוב האנשים מחליפים אותם פעם בשנה (במקרה הטוב) ואז המים מזוהמים יותר מאשר אם היו ללא מסננים כלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמת שזה נכון שבעיקר התכוונתי למסנני ביתף ולא לאלו של תמי 4 ודומיו, אבל זה נכון מאוד גם עבורם. לדוגמא אצל דוד שלי יש תמי ארבע, ואבא שלי שבמקרה מתעסק בעניין של מים איכותם וכו', החליט לבדוק אצלו, יותר מזוהם המים אצלו בתמי 4 מאשר בברז, אבל אם נתנו לו מסנן פחם והוא מחליף אז זה אומר שהמים נקיים (רמז מסנן פחם לא עושה הרבה)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפלרת מי שתיה

זו הסיבה שהנושא הזה התחיל בגללה (אלא אם כן אתה נכנס לקונספירציות..)

בנוסף מציע לקרוא כאן:

http://irrelevant.org.il/2009/06/04/910

ובמידה והנושא מעניין אותך חפש עוד על הפלרה בגוגל.

* אני אישית לא בעד הפלרה, במיוחד עקב ריבוי המחקרים שקובעים שהיא דווקא מסוכנת לבריאות.

* אין לי מושג אם עדיין בשנת 2011 מפלירים את המים בארץ, מישהו יודע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כן, עדיין מפלירים את המים ולא רק, מוסיפים להם גם כלור (אם גידלת תבלינים ;) פעם אתה תדע שאסור להשקות ישר מהברז בגלל הכלור).

תאוריה או לא, יש יותר מידי דברים שפוגעים בנו בשם הבריאות, עוד ערך? אספרטיים שנמצא בכל דבר דיאטתי בגרוש, מתונול אומר לכם משהו

חוץ מדלק? http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A1%D7%A4%D7%A8%D7%98%D7%99%D7%99%D7%9D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לאספרטם, מתוך הלינק שאתה בעצמך הבאת:

ישנן מחלוקות רבות לגבי בטיחותו של ממתיק האספרטם, והוא הואשם בקשת רחבה של בעיות בריאותיות, אם כי שום מחקר מדעי לא ביסס אף אחת מהן. הצריכה היומית לאדם המוגדרת בטוחה לפי מנהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) היא 50 מ"ג לק"ג משקל גוף לאדם ליום ולפי מנהל בטיחות המזון של האיחוד האירופי (European Food Safety Authority) הגבול הוא 40 מ"ג לק"ג משקל גוף לאדם ליום. ריכוז חומצות האמינו המרכיבות את האספרטם (חומצה אספרטית ופנילאלנין) בדם בעקבות צריכת אספרטם בכמות המרבית המומלצת אינה גבוהה מריכוזן בדם בעקבות ארוחה. כמויות אלו נמוכות משמעותית מצריכת האספרטם גם של צרכנים כבדים של משקאות ממותקים. מפרוק האספרטם בפחית משקה ממותק (כ-350 מ"ל) מקבל הגוף כ-18 מ"ג מתנול הרעיל למערכת העצבים ובפרט לעצב הראיה. עם זאת כמות המתנול הזו נמוכה משמעותית מהכמות הנחשבת רעילה ונמוכה גם מכמות המתנול במיצי פירות בנפח דומה: 23 מ"ג מתנול במיץ תפוזים, 29 מ"ג במיץ תפוחים ולמעלה מ-100 מ"ג מתנול ב-350 מ"ל מיץ עגבניות. חשיפה אקוטית או כרונית לאספרטם או תוצרי פירוק שלו של חיות מעבדה (עכברים, חולדות, אוגרים וכלבים) לא גרמה נזקים בריאותיים בכמויות הנמוכות מ 4000 מ"ג לק"ג משקל גוף ליום. גם מחקרים אפידמיולוגים לא הראו עליה בתחלואה אצל צרכני אספרטם ‏‏[2]

או במילים אחרות, הכמות של אספרטם שתצטרך לצרוך על מנת שתגרום לעצמך נזק כלשהי היא עצומה ואי אפשר להגיע אליה.

אני זוכר שפעם הסתכלתי על חבילת מסטיקים ללא סוכר שמכילים אספרטם וביצעתי את החישוב לגבי כמה מסטיקים אתה צריך

לאכול על מנת להגיע למינון שאסור לעבור שכתוב על האריזה והגעתי למשהו כמו 20 חבילות (שים לב, חבילות, לא מסטיקים בודדים)

של מסטיקים ביום אחד. איכשהו אני בספק שאתה, או מישהו אחר, מגיע לכזאת כמות...

ובנוגע למתנול... ובכן, כמו שכתוב בציטוט, במיץ תפוזים, תפוחים ועגבניות יש יותר מתנול מאשר בפחית משקה דיאטטית אחת.

אז אני לא חושב שיש מה לדאוג בנושא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כן, עדיין מפלירים את המים ולא רק, מוסיפים להם גם כלור (אם גידלת תבלינים ;) פעם אתה תדע שאסור להשקות ישר מהברז בגלל הכלור).

תאוריה או לא, יש יותר מידי דברים שפוגעים בנו בשם הבריאות, עוד ערך? אספרטיים שנמצא בכל דבר דיאטתי בגרוש, מתונול אומר לכם משהו

חוץ מדלק? http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A1%D7%A4%D7%A8%D7%98%D7%99%D7%99%D7%9D

אמא שלי מגדלת תבלינים ומשקה אותם במים מהברז. אין שום בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא שותה מי ברז בגלל הטעם הנוראי בארץ

אבל יש בינינים ששם זה טוב יחסית גם בלי מסננים

המון תלוי בצנרת

אבל בכללי לא יודע כמה בקבוקים מזיקים לי אבל שהגוף אומר לי שהמי ברז בבית שלי לא טובים אז אני מקשיב לו

המדינה צריכה להפסיק עם ההאפלרה ולשפר צנרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה טוען שטעם המים תלוי בצנרת באותו בניין ספציפי, אז למה זאת בעיה של המדינה?

המדינה (ליתר דיוק, תאגידי המים, אבל לא משנה) אחראית על הצנרת עד הבניין עצמו.

אם הצנרת בבניין עצמו היא בת 30+ שנה וכולה חלודה ומתפוררת, למה זאת אשמת/אחריות המדינה?

(ובתור מישהו שגר בבניין משנות ה-70 עם צנרת די דפוקה, אני יכול להגיד שהמים כאן ממש טובים לדעתי ולטעמי)

ובנוגע להפלרה... טוב, אין לי כוח להיכנס לדיון על זה והאם זה טוב או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן יש איזורים שמי הברזל טובים (טעימים ) יותר ואחרים שפחות.. וממש.

אני כרגע לא יכול בכלל לשתות מים מהברז, מי שהתרגל לטעמם של המינרליים ומיני בר -זה מאוד קשה- הטעם הוא משמעותי .

ואם מחירי המינרליים יעלו ממש בהרבה -אז אפשר לעבור לשתות מכל סוגי המיני בר, מים ישירות מהברז לא אצלי, ותשאלו גם את הצד השני ( הנשואים בנינו ) הן יותר רגישות בנושא זה ;) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...