שדרוג חלקים במחשבים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג חלקים במחשבים

Lishay

Recommended Posts

היי,

מממ... מזה הרבה זמן שאני חושב לשדרג את המחשב, אבל לא בדיוק את כל המחשב (כמו שעשיתי כל החיים שלי - שדרגתי ל..מחשב חדש)

אלא שדרוג של רכיבים\חלקים במחשב הקיים שלדעתכם יש להם חלופות טובות מספיק בשוק ובמחיר עממי.

המפרט שלי כרגע הוא:

מעבד: DualCore Intel 2 Duo E8400, 3000 MHz (9 x 333)

לוח אם: Gigabyte GA-EP43-DS3L (2 PCI, 4 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

זיכרון: כפול שתיים: DIMM1: G Skill F2-6400CL4-2GBPI-B - 2 GB -800 SDRAM

כרטיס גראפי: ATI HD 4800 Series (1024 MB)

דיסק קשיח: Maxtor 6L160M0 ATA Device (160 GB, 7200 RPM, SATA) Disk Drive

דיסק קשיח: WDC WD5000AAKS-00A7B2 ATA Device (465 GB, IDE)

זהו זה המידע הרלוונטי לדעתי, אם אתם צריכים עוד מידע - תשאלו.

אוקי אז ככה, המחשב סה"כ עובד מצויין והכל טוב - אם כי הוא לפעמים איטי ורואים את זה עם הזמן שחולף, וזה קורה במיוחד כשאני מעמיס עליו

ואני לפעמים מעמיס עליו - בדפדפן עם 20 טאבים פתוחים, ביוטרנט, בפוטושופ, בסוני ווגאס ואולי עוד איזה 2,3 דברים - וכל זה פתוח לפעמים ימים שלמים ברצף - אז הוא ניהיה איטי ולפעמים כבר אין והוא נחנק למוות תכף..

אז חשבתי אולי על שדרוג מעבד ? זיכרון? אבל לא תיהיה בעיה עם הלוח אם? אולי הוא לא מתאים כבר לחומרה שיש היום!

מה אתם אומרים? אין לי כל כך תקציב כי אני לא יודע עדיין מה ומי - אבל אני מוכן לשדרג ולהוציא כמה מאות שקלים.

חשוב לציין, כי ראיתי נעוץ על זה, שאני עוסק הרבה בגראפיקה, בעיקר - זה עדיין לא מקצוע, אבל סתם ככה אני מציין את זה.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב יכול למשוך הלאה עם תעשה סדר בזכרונות

אני מבין שאספת מהגורן ומן היקב

מה הכוונה "סדר בזכרונות" ? אולי תמליץ לי על משהו טוב?

ואני לא בטוח שאני מבין את הפירוש של הפתגם הזה, וגם אם כן - איך הוא קשור, מממ חח..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה משתמש בתוכנות שדורשות כוח עיבוד גדול ושותות אבל אין לך רצון או תקציב להשקיע בהחלפת כל רכיבי הליבה האפשרות

ההגיונית והטובה ביותר היא לחפש מרובע ליבות שעדיין באחריות במדור יד שניה שיתאים לתושבת כמובן, ולבצע OC עד כמה שניתן, בנוסף

להוסיף עוד שני סטיקים על מנת להגדיל את כמות הזכרון הקיימת ואני מאמין שהמערכת תספק אותך לתקופה מסויימת על שכבר לא

יהיה מנוס מלשדרג את כולה.

את המעבד שלך תוכל למכור גם כן במדור יד שניה, סה"כ מעבד מצויין ואני לא חושב שתיהיה לך בעיה למכור במחיר המתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה משתמש בתוכנות שדורשות כוח עיבוד גדול ושותות זכרון אבל אין לך רצון או תקציב להשקיע בהחלפת כל רכיבי הליבה האפשרות

ההגיונית והטובה ביותר היא לחפש מרובע ליבות שעדיין באחריות במדור יד שניה שיתאים לתושבת כמובן, ולבצע OC עד כמה שניתן, בנוסף

להוסיף עוד שני סטיקים על מנת להגדיל את כמות הזכרון הקיימת ואני מאמין שהמערכת תספק אותך לתקופה מסויימת על שכבר לא

יהיה מנוס מלשדרג את כולה.

את המעבד שלך תוכל למכור גם כן במדור יד שניה, סה"כ מעבד מצויין ואני לא חושב שתיהיה לך בעיה למכור במחיר המתאים.

מממ.. כמה דברים

דבר ראשון, לא יודע מה זה אצלך כוח עיבוד גדול? בעיקרון כל תוכנה שאני משתמש בה אפשר להפעיל אותה - הבעיה שאני משתמש בדרך כלל גם בשלושה דברים במקביל וכמו שאמרתי בדפדפן איזה 20 טאבים שיכולים להיות פתוחים ימים שלמים (והפיירפוקס מומחה בלהגיע לכמויות מטורפות בגלל זה - עכשיו למשל 16 טאבים בפיירפוקס - 690 מגה הוא לוקח בזיכרון - זה מטורף!)

עכשיו תוסיף לזה את זה שהפוטושופ פתוח עכשיו כולה עם 2 עבודות לא משמעותיות... בדרך כלל כל אלו די מעמיסים על המחשב שלי במפרט הנוכחי ואני רוצה לשדרג..

מה זה "אין לי רצון או תקציב" - יש לי רצון ויש לי תקציב, תלוי כמה..

כמו שאמרתי לדעתי הכי טוב זה לשדרג ומעבד טובים בשבילי, כמה הם יעלו יחד? זה לא סיפור.

דבר שני כמו שאמרתי בגלל שיש לי רצון ותקציב יחסי..אין לי רצון ביד שניה לרכיבים כאלו..לא

אשמח לשמוע עוד הצעות, ומי שיכול שיתן סוגים של רכיבים ולא סתם "4 ליבות" אתם יותר מבינים מה מתאים וזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקנות מעבד 4 ליבות חדש מלפני 2 דורות (סוקט 775) זה צעד יקר ולא חכם, עומדות לפניך 2 אופציות

- לאמץ את המלצתו Roy.T

- לעשות OC (ה 8400 הוא אוברקלוקר מעולה) + לקנות עוד 2 סטיקים של זיכרון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקנות מעבד 4 ליבות חדש מלפני 2 דורות (סוקט 775) זה צעד יקר ולא חכם, עומדות לפניך 2 אופציות

- לאמץ את המלצתו Roy.T

מה זה ה OC הזה,אוברקלוקינג? תמיד פחדתי לגעת בזה - יש מדריך או משהו, יש סיכון בזה?

כי ממה שאני מבין זה מקצר את חייו של המעבד (או כל רכיב אחר..)

וגם אם כן - אז את המעבד אני אשאיר איך שהוא - מישהו יכול להמליץ לי על טוב? תנו דגם משהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משתמע מדבריך שאתה עובד עם 2GB זיכרון על WIN 32BIT עם מעבד מעבד כפול ליבה.

עבור השימושים שאתה מתאר 4GB ומעלה זיכרון + מעבד מרובע + WINDOWS 64BIT נשמעים כמו צירוף הגיוני יותר, כאשר בחלק מהתוכנות גם עדיף כ.מסך תומך כדי לשפר ביצועים ולהוריד עומס מהמעבד.

אם יש לך את התקציב להחליף פלטפורמה זה לא רעיון גרוע. אחרת, 2GB זיכרון יעלו איפשהו בין 135 ל250 ש"ח ברוב המקרים - צריך לוודא משהו שמתאים לזיכרון הקיים שלך. מעבדים כמו Q9550 כן נמכרים יד שניה, אני חושב שראיתי במדור יד שנייה אחד בכ600 ש"ח, וכרטיס מסך זה כבר תלוי בך. שדרוג של סדר גודל של 800 ש"ח לביצועים טובים מהותית כן עלול להיות משתלם. מה שכן, להתחיל לרכוש רכיבים חדשים כרגע כמו מעבד לS775 זה די מטופש.

לפני שנתיים אני הרגשתי עם המחשב שלי איטיות בפעולות יום יום כבדות כמו הרבה טאבים ומולטיטאסקינג, זה הוביל לשדרוג למערכת הפעלה 64BIT, זיכרון מ2GB ל6GB ומעבד מE2160 בOC לQ6700. מאוחר יותר גם שודרג כ.מסך לGTS450 לטובת עריכת בCS5.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוברקלוק לא מוסיף לרכיבים אך גם לא פוגע יתר על המידה אם עושים אותו בצורה בינונית פלוס, למערכת שלך יש עוד לפחות

שנה וחצי שנתיים של שרות, איני מתיימר להיות נביא אך מאוד סביר שהיא תחזיק ללא בעיות עם OC בינוני פלוס.

באופן אישי לא הייתי קונה מעבד כמו זה שהוצע ע"י YZ ב 600 ש"ח, ב 400 ש"ח יש על מה לדבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- לאמץ את המלצתו Roy.T

גם אני בעד לעשות OC אפילו אם הוא לא הכי גדול. מ- 3.0 ל- 3.4 אתה כבר תרגיש בהבדל.

לי יש E8400 ועשיתי OC ל- 3.5 , מאז אני לא מעז להוריד..

אבל לי יש שונה ממך, Arctict Freezer pro

בעתיד אולי אעלה ל- 3.6 .. ומטעמי בטיחות לא אמשיך מעל. עד 3.6 אפשר לקרוא לזה בטוח, קל, ולא יקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע אני חושב על לקנות זיכרון ולא לעשות שום OC, פשוט להגדיל זיכרון - מקסימום עוד שנה וחצי אני אחליף כבר מחשב...

אבל שתי דברים, אחד yz101 - איפה כתוב שיש לי 2GB ? זה כפול 2, כלומר 4GB ..

ואוקי נניח ואני רוצה לשדרג זיכרונות ולהוסיף או להחליף, מה בדיוק? איזה? תתנו דגמים, אני חיפשתי בעצמי ואני די תקוע כיוון שהלוח אם לא תומך בכלל ב - אבל עדיין אני בטוח שיש לכם הצעות טובות בשבילי במחירים סבירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...