דת האפל? מחקר מוח חדש על מעריצי אפל - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת האפל? מחקר מוח חדש על מעריצי אפל

shay1098

Recommended Posts

דת האפל?

מאת: שירות הארץ, הארץ

יום ראשון, 22 במאי 2011, 11:19

האם אהבת היא דת? כך לפחות עשויה להצביע בדיקה שנערכה בעבור תוכנית דוקומנטרית של הבי-בי-סי. על פי הבדיקות של חובבי , התברר כי המותג מעורר אצלם תגובה מוחית דומה לזו שמתעוררת אצל מאמינים אדוקים.

חוקרי מוח ערכו בדיקות דימות תהודה מגנטית (MRI) אצל מעריץ של וגילו כי תמונות של גאדג'טים של גורמים לפעילות באותם אזורים במוח שמתעוררים אצל אנשים מאמינים לנוכח של אלוהיות.

ההערצה לה זוכה חברת אפל ומוצריה זכתה כבר ללא מעט התיחסות תרבותית. בין היתר אפשר לציין את הסרט הדוקומנטרי מק הדס של האחים הישראלים רון וקובי שלי, שעוקב אחר המעריצים השרופים של אפל.

בבלוג Cult of סיפרו בשבוע שעבר על גרי אלן, מעריץ שרוף של אפל, שנסע כמעט 5,200 ק"מ וחצה 12 מדינות בארה"ב בשישה ימים כדי לחגוג עשור להולדת החנויות של אפל. אלן נסע מביתו שבברקלי, קליפורניה, לחנות הראשונה של אפל, בפרברי וושינגטון. אלן כמובן מפעיל בלוג שמתמקד בחנויות אפל. הוא מספר שהכל התחיל מהניסיון שלו ושל בנו בהמתנה בתורים הליליים לצאת מוצרים חדשים בחנויות אפל. את האתר הוא פתח בשביל אותם אוהדים שרופים שמחכים בתור.

מקור:

http://tech.walla.co.il/?w=/4020/1825537

לפני שאתם קופצים עלי, בואו נחשוב על התמונה הרחבה יותר, אולי זה ככה גם בדברים אחרים? אולי הטכנולוגייה הפכה לדבר כל כך חשוב בחיינו שאנחנו מעריצים אותה ברמה אלוהית? אולי החלפנו את האמונה באלים כאלו ואחרים בטכנולוגייה?

דיון פורה :) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחושת העוצמה שטכנולוגיה מעניקה לאנושות גדולה יותר מתחושת העוצמה שמאמיני הדת שואבים מאלוהים.

ממנה ובעזרתה האנושות עולה בצעדי ענק לדרגות יכולות והבנה חדשות.

אפל ? חברה פאשיסטית שהפכה לסוג של כת בעזרת תרגילי יחצנות ותצוגות אופנה.

הקלף היחידי האמיתי ששיחק להם כל השנים זה הנוחות והאמינות המשופרת שהשיגו בעזרת התרכזות וצימצום החומרה והדגמים.

יחד עם השליטה המשופרת שנבעה מהתרכזות בצימצום החומרה, הם דחפו את השליטה המערכתית שלהם בלקוחות ובתכנים.

הקלף המקורי שעליו כל החברה התבססה הולך ונשחק עד עפר.

מעכשיו תאלץ להתבסס רק על מיתוג ותרגילי יחצנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעכשיו תאלץ להתבסס רק על מיתוג ותרגילי יחצנות.

זה לא מה שהם עושים כבר עכשיו? האייפון 4 לדוג'- לא הכי חזק בשוק [גם אז, בלי קשר למרובי הליבות החדשים.], שביר, בעיות שונות (חיישן תאורה, אנטנה..), מה נשאר? מעריצים מיתוג ויחצנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שזה דת-זה פשוט שידוע שכל מוצר שאפל מוציאה הוא איכותי וחדשני.

זה בדיוק כמו הערצה לספילברג-כל סרט פנינה.

מה שמיוחד ב"מעריצי אפל" זה שהם מתעלמים מכל שאר המוצרים לגמרי,פה זה באמת דומה לדת-שלילה של כל אפשרות אחרת שבעצם סוטרת/מתחרה בדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שזו לא דת, הם לא עושים כל פולחן או מאמינים בישות(או ישויות) מיסטיות כאלו ואחרות. זה לא הייתה מטרת הכתבה.

גם לא שכל מוצר שלהם איכותי, זה עדיין לא זה.

זה לא כמו הערצה לסרטי ספילברג (אולי רק חלק מהמעריצים).

הכוונה הייתה שכאשר מראים למעריצי אפל מושבעים תמונות של מוצרי חלקים מסויימים במוחם פעילים. אותם החלקים פעילים גם כאשר מאמינים בדת (הפעם אמיתית) מסויימת רואים את אלוהיהם. זה הרבה יותר מסתם הבנה שהמוצרים טובים או חדשניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שהסקר הזה אומר זה לא ש"הפאנבויס" של חברה X הם סוג של כת , או לא רואים מוצרים של חברה Y ממטר .

מה שהסקר הזה לדעתי לפחות מספר עד כמה הטכנולוגיה שלנו , אם זה המחשבים ,הסמארטפונים או נגני המדיה הפכו לחלק בלתי נפרד מאיתנו ,שחשוב לחלק מהאנשים כמו או אפילו יותר מהדת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבה מצחיקה קצת...

אתם חושבים שאם הם היו עושים את זה למשתמשים החדשים של הSGS2 לדוגמא שמחכים בקוצר רוח למכשיר שלהם שיגיע התוצאות היו שונות?

ועוד משהוא....תמיד זה אפל..

אם היית מוציאה חרא מכשיר סלולרי מכל הבחינות וההתלהבות סביבו הייתה כמו שהיום, אז כן אני הייתי מסכים איתכם ואומר שכולם ילדים מפגרים שאוהבים מותגים...

אבל....

אפל היא כזכור לכם הראשונה שבכלל הביא את הקונספט של המסך מגע והיא הראשנה שלקחה מערכת הפעלה נוחה וידידותית ושמה אותה בתוך הפלאפון והביאה לנו את האפליקציות.

והאייפון 4 הוא ללא ספק אחד המכשירים הכי טובים בשוק (נשים רגע בצד את כפולי הליבה) נגיד שיש דברים שהSGS יותר טוב ממנו....

אבל ללא ספק יש דברים שהאייפון 4 מעפיל על אחרים.

ולא סתם המון אתרים של גאדג'טים ברחבי העולם שמו אותו כטלפון מספר 1' שלהם.

אני לדוגמא אחד שקודם כל מעדיף שהטלפון שאני קונה...(שבמקרה עולה גם כמו איזה לחדר) יראה יפה, יוקרתי ואייכותי, מאשר פלסטיקים מגעלים, מה עוד שהוא מגיע עם חומרה מעולה.

מה שאני בא להגיד לסיכום חברים...שקודם כל אני לא פאן בוי חחחח

דבר שני שהאיפון 4 הוא לא חרא מכשיר שסתם מתלהבים ממנו. יש לו המון מה להציע.

אז נכון שיש לו בעיות משלו, אבל היי ....גם לכל טלפון אחר יש, ולכן יש איין סוף דיונים איזה טלפון מתאים לכל בנאדם מכיוון שכל אחד והדברים החשובים לו.

וכמו שdavkl95 אמר פה..

מה שהסקר הזה אומר זה לא ש"הפאנבויס" של חברה X הם סוג של כת , או לא רואים מוצרים של חברה Y ממטר .

מה שהסקר הזה לדעתי לפחות מספר עד כמה הטכנולוגיה שלנו , אם זה המחשבים ,הסמארטפונים או נגני המדיה הפכו לחלק בלתי נפרד מאיתנו ,שחשוב לחלק מהאנשים כמו או אפילו יותר מהדת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MiCool יקירי, אני חושב שפספסת את ההערה שלי אחרי הכתבה, אמנם אתר החדשות מחפש רייטינג וכותרות אבל אני בגדול מסכים:

לפני שאתם קופצים עלי, בואו נחשוב על התמונה הרחבה יותר, אולי זה ככה גם בדברים אחרים? אולי הטכנולוגייה הפכה לדבר כל כך חשוב בחיינו שאנחנו מעריצים אותה ברמה אלוהית? אולי החלפנו את האמונה באלים כאלו ואחרים בטכנולוגייה?

ודרך אגב, אני לא חושב שה-SGS מרגיש זול, אני אוהב אותו כמו שהוא. איך אתה מגדיר זול? אני חושב שהכיסויי לו נחמד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MiCool יקירי, אני חושב שפספסת את ההערה שלי אחרי הכתבה, אמנם אתר החדשות מחפש רייטינג וכותרות אבל אני בגדול מסכים:

ודרך אגב, אני לא חושב שה-SGS מרגיש זול, אני אוהב אותו כמו שהוא. איך אתה מגדיר זול? אני חושב שהכיסויי לו נחמד...

רק רציתי להבהיר כמה דברים :)

בקשר לSGS....כל אחד והטעם שלו...על זה אין טעם להיתווכח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...