השוואת זוג גופי קירור של חברת scythe "קרב הענקים" - עמוד 6 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השוואת זוג גופי קירור של חברת scythe "קרב הענקים"

winner100

Recommended Posts

כי שלעצמו הצינור הוא באמת צינור יחיד (שמכופף לצורת U).

אך במבט אוביקטיבי שלוקח בחשבון את הפונקציה שהוא ממלא ביחידת הקירור, הוא מוליך דו כיווני.

הדואליות הזאת מבחינה אוביקטיבית יוצרת מבנה שבו אותו צינור יחיד (סוביקטיבי) הוא בעצם שני זרועות פיזור חום שמוליכות למוקדים שונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 103
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה שוכח כאן פרמטר מאוד חשוב, אמנם הם ממלאות תפקיד דואלי אבל במבחן האמת זה לא נכון מכיוון שכאשר האוויר מגיע לחלקו השני של הצינורות הU הוא מגיע כבר חם מהמפגש הראשון עם צינורות האוויר.

תמונה להמחשה:

ninja3viewtop01.jpg

לכן הצינורות שמקבלות כבר אוויר חם מאבדות המון חשיבות מאשר הצינורות שנמצאות במיקום של המפגש הראשוני עם אוויר קר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי שהאוויר החם שמגיע מכיוון הזרוע הימנית יעבור בזרוע השמאלית האוויר שנמצא בזרוע השמאלית צריך לצאת החוצה.

והאוויר הזה ממה הוא מורכב ?

גם מהאוויר שמגיע מימין, אבל גם מאוויר שמגיע ממקומות אחרים, כמו הצדדים, ותעלות הX שמושכות מלמעלה ומלמטה ומהצדדים.

אז יש לזרימת האוויר בתוך צלעות הקירור אינפיוזיה של אוויר קר.

זה תלוי במידה רבה בקונפיגורציה של המאווררים על הקירור והמארז ובעוצמת הסירקולציה.

עכשיו שאני חושב על זה, מאוורר PULL אולי יעשה עבודה טובה יותר בקירור הזה ממאוורר PUSH בגלל הX.

הX הזה מעלה לי כמה רעיונות לניסוי.

כמו לשים 4 מאוורים.

לא יודע כמה זה יהיה יעיל, אבל זה יגרום ליעילות שווה של כל משולש (במידה והסירקולציה של המארז תותאם לזה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי שהאוויר החם שמגיע מכיוון הזרוע הימנית יעבור בזרוע השמאלית האוויר שנמצא בזרוע השמאלית צריך לצאת החוצה.

והאוויר הזה ממה הוא מורכב ?

גם מהאוויר שמגיע מימין, אבל גם מאוויר שמגיע ממקומות אחרים, כמו הצדדים, ותעלות הX שמושכות מלמעלה ומלמטה ומהצדדים.

אז יש לזרימת האוויר בתוך צלעות הקירור אינפיוזיה של אוויר קר.

זה תלוי במידה רבה בקונפיגורציה של המאווררים על הקירור והמארז ובעוצמת הסירקולציה.

עכשיו שאני חושב על זה, מאוורר PULL אולי יעשה עבודה טובה יותר בקירור הזה ממאוורר PUSH בגלל הX.

הX הזה מעלה לי כמה רעיונות לניסוי.

כמו לשים 4 מאוורים.

לא יודע כמה זה יהיה יעיל, אבל זה יגרום ליעילות שווה של כל משולש (במידה והסירקולציה של המארז תותאם לזה).

אתה מנסה להתחכם עם רעיון מאוד מופשט, על מנת שכלל הסניפירים יקבלו את האוויר הקר המאורר נעזר בלחץ סטטי שדוחף את האוויר הקר דרך כל הצלעות , מבלי שיהיה לחץ סטטי הקירור לא יהיה אפקטיבי לכן רק האוויר שהמאורר מזרים אל תוך הגוף משפיע.

אפילו מעשה בעבר ניסוי של שימוש במאורר 92 מ"מ על גוף שמשתמש ב120 מ"מ, ווידאו שהמאורר ידחוף את אותו כמות האוויר שה120 מ"מ דוחף ובכל זאת ה120מ"מ נתן טמפ' הרבה יותר טובות, למה? מכיוון שהוא דחף את האוויר הקר היישר אל תוך כל הסנפירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון וגם הלחץ הסטטי, כאשר אתה מציב מאורר במצב של Pull כל הלחץ הסטטי שלו כמעט נעלם לכן לא משנה מה העיקרון של Push תמיד ייתן תוצאות טובות יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעוצמת החיכוך המיידי אולי.

לאו דווקא בכמות האוויר שעובר דרך הצלעות.

נראה לי סביר שככל שהקירור גדול יותר ומהירות המאוורר נמוכה יותר, היתרון של הPUSH יקטן, ואולי גם יאבד את היתרון מול תצורת PULL.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש לא מבין למה אתה חושב שהחיכוך קטן עם הזמן, ממש לא... החיכוך תמיד יהיה קיים כל עוד האוויר מנסה לחדור דרך הסניפירים.

חכיוך גדול יותר = פחות זרימת אוויר לכן זה לא הגיוני לחשוב שתצורה של Pull עובר דרך הגוף אותו כמות של אוויר, בכל מבחן שבו נעשה שימוש של מאורר בPull מול Push יש הבדל משמעותי לטובת הPush, זה פשוט לא הגיוני לחשוב שזה בלוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיכוך זה עניין של לחץ.

הלחץ פוחת ככל שהאוויר מתרחק ממקור הלחץ.

הדרך היחידה שהלחץ ישמר היא בתנאים בהם לאוויר אין לאן לברוח, כמו בצינור למשל.

דוגמא טובה לאיך משפרים את הלחץ והחיכוך ומקבלים שיפור בטמפרטורות הם הMODDING שעשו לקירורים שעברו בתצורת PUSH/PULL וחסמו את הצדדים כדי ליצור מנהרת אוויר.

ואכן אפשר לראות שיפור של כמה מעלות בתצורה כזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשמדובר בקירור גדול, ויש סירקולציה חזקה וצפופה במארז שהקירור נמצא בדרכה.

במצב כזה שיש סביבה דינאמית עם כוחות זרימה משמעותיים משלה, תצורת PULL יכולה לעזור לרתום את הסביבה לקירור הצלעות בעוד שPUSH תמנע זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...