האם חוסר בשינה לאורך זמן עלול להזיק לבריאות? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם חוסר בשינה לאורך זמן עלול להזיק לבריאות?

UponTheRose

Recommended Posts

מעניין אותי לדעת,אם במידה ויש אדם ששינה את הרגל השינה שלו למשך כמה שנים(נגיד בעבודה כלשהי)וישן מעט מאוד והוא עייף מאוד(ולמעשה מנע מעצמו לישון בשביל העבודה)-נוצרת פגיעה לטווח הארוך של האדם או שאפשר להעלים את כל הנזק אם ישנים הרבה מאוד למשך כמה חודשים אחרי העבודה?

או שבכלל כדאי להרגיל את הגוף לישון קצת יותר בהתחלה ואז לישון כמה שעות נוספות במקום להפיל את כל העייפות למיטה מייד?

תודה לעונים אשמח לחוות דעת :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת מפתיע אותי שיש ספק בעיניך. כמובן שחוסר שינה לטווח ארוך פוגע במערכות הגוף(לצמיתות).

היו על כך אין ספור מחקרים. סורי שאין לי כח לשלוף לך חלק מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב,אני שואל בשביל חוות דעת מאנשים פה שמכירים את הנושא ואולי עברו את זה,יש גם רופאים שלא מבינים או אפילו מטעים(יצא לי להיתקל בכמה)

דרך אגב,אין צורך שתזכירו את הקטע של פגיעה בלב ובמערכת הדם,זה ידוע והוכח באופן חד משמעי שחוסר שינה יכול להוביל להתקף לב,לחץ דם גבוה ושבץ מוחי,השאלה היא אם יש אפקטים נוספים שנפגעים לצמיתות כמו פגיעה מוחית,מחשבה וזיכרון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזמן השינה מתחדשות רקמות גופינו, נבנים תאים, נעשית מעין הערכה כללית למצב הגוף.

רוב הגוף במנוחה, זה נכון, אך עדיין יש מערכות הפעילות. גדילת עצמות, למשל, מעשית בעיקר בשינה. כמו גם עיבוד חוויות היום ע"י המוח ומעכת העצבים והטמעת המידע הרלוונטי לנו להמשך.

מחסור בשינה לאורך זמן עשוי לפגום בפעילותו השוטפת של הגוף, להפריע למערכות ואף לגרום לנזק עצבי.

http://www.stips.co.il/singleask.asp?stipid=14186

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב,אני שואל בשביל חוות דעת מאנשים פה שמכירים את הנושא ואולי עברו את זה,יש גם רופאים שלא מבינים או אפילו מטעים(יצא לי להיתקל בכמה)

דרך אגב,אין צורך שתזכירו את הקטע של פגיעה בלב ובמערכת הדם,זה ידוע והוכח באופן חד משמעי שחוסר שינה יכול להוביל להתקף לב,לחץ דם גבוה ושבץ מוחי,השאלה היא אם יש אפקטים נוספים שנפגעים לצמיתות כמו פגיעה מוחית,מחשבה וזיכרון?

אם אתה לוקה כבר בבעית האי שינה . מה כבר יש לעשות ?

תפסיק להאכיל את עצמך ותנסה לסדר לעצמך שינה בצהריים אם אתה לא בעבודה \ לימודים או משהו , ותילך לישון מוקדם יותר מהצפוי ..

כי בתכלס אם איבדת 200 מליון שעות שינה , אין סיכוי שתחזיר אותם בזמן הקרוב , והתופעות לוואי ?! כל אחד והשטויות שלו .. :)

מחלות ובעיות אחרות ? - אולי סטלנות על יתר המידה :)

אז מה תעשה ? כלום ותמשיך עם החיים שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה ילד אה?אתה לא מבין שאני מבקש חוות דעת מאנשים שמכירים או עברו את זה בעבר,זאת שאלה רצינית שצריך לייחס אליה גורמים רפואיים וטיפולים ארוכי טווח

זה יכול לכלול תביעה של בית עסק במידה והבית עסק גרם לכך

הזכרתי מתישהו שאני לוקה בבעית האי שינה?אני רק רוצה לשמוע חוות דעת,אולי אימא שלי ניזוקה מזה?זה לא קשור מה שאתה אומר,בבקשה תחסוך לת'רד הזה הודעות לאנשים רציניים כי השאלה שלי מאוד חשובה :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבר למה שכבר היה רשום פה בשרשור אז חוסר בשינה גם גורם להרבה בעיות נפשיות שהביטוי שלהם יהיה הרבה לחץ,מתח ועצבנות וכל הבעיות האלו יכולות להוביל לפגיעה במערכת החיסונית.

מעבר לכך אז שינה ביום לא מפצה על איבוד שעות שנה בלילה בגוף יש "שעון ביולוגי" שהגוף עובד על פיו ואותו שעון מכתיב לגוף גם מתי ללכת לישון פגיעה בשעון הזה יכולה להביא להרבה בעיות פיזיות והרבה תהליכים שאמורים לקרות בזמן שינה שאמורה להיות בלילה, לא יקרו בזמן שינה ביום (כמו בניית העצמות למשל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מחקר , אבל כתבה. שים לב בסוף לגבי הטווח הארוך.

http://www.webmd.com/sleep-disorders/guide/important-sleep-habits

תודה על הכתבה זה חידד לי כמה דברים,אבל השאלה העיקרית שלי זה לגבי הטווח הארוך

הכוונה בכתבה הייתה שיכול להיות שבזמן שאדם לא ישן נגיד בגיל 30 והלחץ דם שלו תקין והבריאות שלו תקינה, פתאום בגיל 40 יכולות להופיע בעיות של לחץ דם והתקף לב באופן פתאומי ובכלל שבץ מוחי לעת זקנה?

klayton,אתה צודק בהחלט אבל התכוונתי באופן היקפי,יכול להיות שבגלל אירוע טראומתי שאדם עובר הוא לא יכול לישון ולתפקד במשך כמה שנים-משמע הוא נפגע בגלל משהו

דרך אגב מישהו יודע אם חוסר בשינה ואימוץ העיניים יתר על המידה יכול לגרום לטשטוש בראייה לצמיתות?שמעתי על איזה מקרה של אדם שלא ישן כמה ימים ברצף ועבד-ובסוף התעוור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep

אם אתה לא משתכנע ממה שנכתב , יש מספיק מאמרים מקושרים למטה במקורות, ולכן במידה ואתה לא חובב אתה מוזמן לבדוק שם.

ללא קשר, אני לא מבין למה קשה לך להבין שחוסר בשינה חד וחלק מביא לתוצאות לא טובות בטווח המיידי (עליית לחץ דם, לחץ, חוסר ריכוז עד להזיות) וכמובן שקשור לבעיות לטווח הרחוק.

האם מישהו הגיע לגיל 100 עם שינה של 3 שעות בלילה? כן, אבל סטטיסטית אני אומר לך שבצבא לא הייתי ישן הרבה (בלשון המעטה) וחד וחלק הייתי פחות מרוכז, פחות קשוב, יותר עצבני ואני אישית יכול לספר לך על הזיות אחרי 80 שעות ללא שינה באחד המבצעים בעזה.

קיצר, לך לישון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני אישית יכול לספר לך על הזיות אחרי 80 שעות ללא שינה באחד המבצעים בעזה.

קיצר, לך לישון

:o

אתה לא מצטער על זה שלא ישנת וזה פגע בך?

אולי פתאום בגיל 50 תחטוף התקף לב ותמות (חס וחלילה) בגלל ה80 שעות האלו?

לא חבל? :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...