צריך המלצה למשחה תרמית - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך המלצה למשחה תרמית

lesForce

Recommended Posts

ללחוץ חזק מדי בטח שלא. אין פה צורך להפעיל כוח כי זה מסוג הדברים שעודף כוח לא מועיל ורק עלול להזיק.

אפשר לראות שחלק גדול מגוף הקירור לא בא במגע עם שכבת המשחה (כך לפחות ניתן לשער על-פי התמונה). תבדוק דבר ראשון אם שני המשטחים (תחתית גוף הקירור ופני השטח של הרכיב) נוגעים זה בזה. אמנם המשחה תפקידה לסתום את הנקבוביות הקטנות שיש בפני השטח של שני המשטחים הללו, אך אם אין ביניהם מגע טוב מלכתחילה היא לא תהיה יעילה.

תבדוק אם התקנת את גוף הקירור כמו שצריך. אולי צריך להתקין אותו בצורה מסוימת; אין לי ממש מושג.

לפי התמונה מרחת את המשחה בצורה טובה, לא חושב שצריך יותר מזה, רק תוודא שיש שכבה אחידה של משחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוקיי עכשיו ניסיתי את השיטה שאתה אמרת , למרוח נקודה באמצע וללחוץ עם גוף הקירור והטמפ' חזרו להיות נורמליות (כמו בפעם הראשונה שהתקנתי את הקירור שבא אם משחה תרמית מובנת , קצת מוזר שאחרי כל הניקוי של האבק ומריחת משחה יותר טובה כביכול אין שינוי)

תודה רבה , בכל אופן בסוף הצלחתי (: בזכותכם :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך שכבה לא דקה (יחסית) ולא עבה מדי. צריך שכל שטח הרכיב יהיה מכוסה בשכבה אחידה של משחה כך שלא ניתן לראות את פני השטח שלו.

שכבה דקה מדי היא לא יעילה וכנ"ל שכבה עבה מדי.

כמו כן תוודא שגוף הקירור יושב על הרכיב כמו שצריך.

מה עדיף? את השיטה הזו (שגם אני משתמש בה)

או את השניה, כמו הפיתרון של פותח האשכול?

זה יכול להיות משהו שהוא לא רציני עבור גוף פשוט או כרטיס מסך אבל מסובך וקצת מעצבן לבעלי גוף גדול

שדורש פירוק של הלוח.

אז לפרק שוב ולסדר זה לא נוח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אבל אפשר לראות שלמשתמש הייתה בעיה עם השיטה של מריחת כל המעבד, אבל עם השיטה השניה המעלות הסתדרו לו.

יש קשר או שכנראה שהגוף עצמו לא ישב טוב?

דרך אגב:

בנוסף למריחה על המעבד עצמו, יש המלצה למרוח גם על הגוף עצמו בשביל מגע מלא או שמספיק למרוח על המעבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי הבעיה בפעם הראשונה הייתה שלא היה מספיק מגע , כמו שצריך להיות בין המשחה התרמית לבין גוף הקירור.

חברים, עשיתי בדיקה עם OCCT ואשמח אם תפענחו לי את התוצאות, הם טובות? סבירות? יכול להיות הרבה יותר טוב?2011051823h28volt3.png

2011051823h28vcore.png

האמת שזו המערכת הניסיונית שלי לפני שאני מחליף משחה תרמית למערכת היותר רצינית וחשובה , כך שאני רוצה לדעת אם באמת תוצאות המריחה טובות או שאפשר להשיג תוצאות יותר טובות (משמעותית)

הקירור שיושב עליו הוא FREZER 7 AC

מעלות במנוחה: 40

מעלות במאמץ 100% : בערך 60

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה עדיף? את השיטה הזו (שגם אני משתמש בה)

או את השניה, כמו הפיתרון של פותח האשכול?

כמו שאמר taotao, אין פה חוק או כלל. כל אחד ומה שנוח לו. עדיף לנסות מספר שיטות כדי לבחור בזאת שהכי נוחה לך.

אני מעדיף לשים משחה במרכז הרכיב (או בצורת X תלוי במיקום הריכים פולטי החום) ואז "למרוח" אותה בלחיצה וסיבוב קטן (להוצאת שאריות בועות האוויר) בעזרת גוף הקירור. אני מעדיף אותה משתי סיבות עיקריות:

1. נוחות (פחות מלכלך לדעתי ויותר מהיר ופשוט לי).

2. פחות בועות אוויר בהשוואה לשיטות המריחה השונות.

אך כאמור, כל אחד ומה שנוח לו. זה לא שמבחינת יכולת העברת החום יהיה הבדל מהותי (אולי אולי מעלה בודדת או שתיים בתנאים מאוד מסוימים ואם נוצרו הרבה בועות אוויר).

דרך אגב:

בנוסף למריחה על המעבד עצמו, יש המלצה למרוח גם על הגוף עצמו בשביל מגע מלא או שמספיק למרוח על המעבד?

המהדרין יגידו שמומלץ למרוח כמות נכבדה של משחה על תחתית גוף הקירור, לעטוף אותו בניילון נצמד ולתת לזה "לשבת" כמה שעות טובות (לילה עד 24 שעות). לאחר מכן יש לנקות את תחתית גוף הקירור (במובן של לנגב עם מטלית, לא לנקות עם אלכוהול או חומרים דומים) כדי להסיר את עודפי המשחה. המטרה של זה היא שכל הנקבוביות הקטנות שבתחתית גוף הקירור יתמלאו במשחה וכך לכאורה תשתפור היעילות של גוף הקירור. הניגוב מטרתו להסיר עודפים כדי למנוע היווצרות של שכבה עבה מדי של משחה ביחד עם שכבת המשחה שעל הרכיב המקורר.

מניסיוני....אין לזה משמעות גדולה מדי ולא הבחנתי באיזה שיפור יעילות חד-משמעי או מובחן.

למרוח גם על המעבד וגם על גוף הקירור שתי שכבות מלאות לא מומלץ כי תיווצר שכבה עבה מדי שלבסוף תפגע ביעילות הקירור במקום לשפר אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמר taotao, אין פה חוק או כלל. כל אחד ומה שנוח לו. עדיף לנסות מספר שיטות כדי לבחור בזאת שהכי נוחה לך.

אני מעדיף לשים משחה במרכז הרכיב (או בצורת X תלוי במיקום הריכים פולטי החום) ואז "למרוח" אותה בלחיצה וסיבוב קטן (להוצאת שאריות בועות האוויר) בעזרת גוף הקירור. אני מעדיף אותה משתי סיבות עיקריות:

1. נוחות (פחות מלכלך לדעתי ויותר מהיר ופשוט לי).

2. פחות בועות אוויר בהשוואה לשיטות המריחה השונות.

אך כאמור, כל אחד ומה שנוח לו. זה לא שמבחינת יכולת העברת החום יהיה הבדל מהותי (אולי אולי מעלה בודדת או שתיים בתנאים מאוד מסוימים ואם נוצרו הרבה בועות אוויר).המהדרין יגידו שמומלץ למרוח כמות נכבדה של משחה על תחתית גוף הקירור, לעטוף אותו בניילון נצמד ולתת לזה "לשבת" כמה שעות טובות (לילה עד 24 שעות). לאחר מכן יש לנקות את תחתית גוף הקירור (במובן של לנגב עם מטלית, לא לנקות עם אלכוהול או חומרים דומים) כדי להסיר את עודפי המשחה. המטרה של זה היא שכל הנקבוביות הקטנות שבתחתית גוף הקירור יתמלאו במשחה וכך לכאורה תשתפור היעילות של גוף הקירור. הניגוב מטרתו להסיר עודפים כדי למנוע היווצרות של שכבה עבה מדי של משחה ביחד עם שכבת המשחה שעל הרכיב המקורר.

מניסיוני....אין לזה משמעות גדולה מדי ולא הבחנתי באיזה שיפור יעילות חד-משמעי או מובחן.

למרוח גם על המעבד וגם על גוף הקירור שתי שכבות מלאות לא מומלץ כי תיווצר שכבה עבה מדי שלבסוף תפגע ביעילות הקירור במקום לשפר אותה.

תודה!

אני אישית ימשיך לעבוד "בשיטה" הרגילה, אני מעדיף לראות בעיניים את החומר מפוזר בצורה שווה על כל המעבד :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה שאני חופר אבל יש לי עוד שאלה.

נניח אני מורח את המשחה על המעבד בצורה אחידה ואז מניח את גוף הקירור לוחץ ומחכה כמה דקות. יש אפשרות להרים אותו לאחר מכן ממש בקטנה ולהציץ אם החומר נמרח בסדר, או שזה לא מומלץ ויהרוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפעמים המשחה פשוט לא באה במגע עם הגוף בצורה טובה.

תראה עכשיו אני גם מנסה להחליף משחה ל-PS3 ובגלל שאין קורא טמפ' במכשיר , אז אמרתי שקודם אני אעשה ניסוי , אמרח פחות או יותר כמו שאני מתכנן , ניתן לזה כמה לחיצות ונראה.... אם הכל טוב אז אני אנקה ויעשה זאת שוב.

קודם כל אני אציין שהגוף של ה-PS3 קצת שונה. זה גוף אחד שמקרר בעצם שני שבבים , את המעבד וגם את הליבה של הכ.מסך.

הנה מה שקרה:

1002487x.jpgפאפשר לראות שבצד ימין הכל בסדר (פשוט לא השקעתי ממש בצדדים כי במילא ידעתי שזה רק ניסוי)

ובצד שמאל יצא גרוע.

זה המריחה אחרי שניתקתי:

1002488x.jpg

למעלה זה המעבד שלא נמרח טוב.

אי אפשר לבצע במערכת הזאת את השיטה של "נקודה במרכז ולחיצה" כי הגוף ממוקם למטה ועליו אני שם את כל הלוח.

מה עושים? להשים שכבה יותר עבה? איך אני אדע שהכל בסדר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...