אל פסק מפיל את המחשב גם אחרי החלפת סוללה - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אל פסק מפיל את המחשב גם אחרי החלפת סוללה

tal h

Recommended Posts

יש לי אל פסק של אדוויס 650VA כבר 7-6 שנים, במהלכם החלפתי לו לבד כמה פעמים.

כרגע מחובר אליו מחשב עם ספק COUGAR 700W (כתום) + מסך LCD23

המחשב הוא I7-950 , כרטיס מסך 6850, 5-6 הארדיסקים, צורב,מאוורר גדול.

כשאני מנתק את החשמל מהאל פסק (מדמה נפילת חשמל) - המחשב קורס מייד.

אך אם אני מנתק חשמל, ורק אז מדליק את המחשב(לבדוק את האל פסק) המחשב עובד כ 4-5 דקות.

מדוע ההוצאה הפתאומית, שמדמה נפילת חשמל- מכבה את המחשב ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות אי תאימות אם ספק Active PFC

לבדיקה תנסה להפעיל אם ה UPS מחשב שיש לו ספק גנרי

מה הדגם המדוייק של ה UPS ?

ה UPS עצמו מתכבה או שרק המחשב וה UPS ממשיך לעבוד ?

יש צפצוף ארוך או צפצופים מהירים מה UPS כשהמחשב מתכבה ?

אם יש ב UPS תצוגה של כמה עומס - כמה היא מראה ? עד הסוף ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם מחשב אחר עובד (מחשב אחר חלש יותר בעוצה ופחות עומס).

הדגם הוא PRP650 של אדוויס

המחשב מתכבה, ה UPS גם.

אני לא יכול להתקין את התוכנה שלהם על WIN7, היא לא נפתחת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי אל פסק של אדוויס 650VA כבר 7-6 שנים, במהלכם החלפתי לו לבד כמה פעמים.

כרגע מחובר אליו מחשב עם ספק COUGAR 700W (כתום) + מסך LCD23

המחשב הוא I7-950 , כרטיס מסך 6850, 5-6 הארדיסקים, צורב,מאוורר גדול.

כשאני מנתק את החשמל מהאל פסק (מדמה נפילת חשמל) - המחשב קורס מייד.

אני לא בטוח שהבנתי. האל פסק אצלך כבר 7 שנים, אוקיי. סבבה.

האם אי פעם הוא עבד כמו שצריך עם המחשב הנ"ל, וזאת תופעה חדשה? או שהוא מעולם לא עבד כמו שצריך עם המחשב המדובר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה אין תאימות אם הספק שלך. תשים את ה UPS אם מחשב אחר או תחליף ספק אם מחשב אחר (cougar הוא ספק איכותי - לא בקטע של תחליף כי הוא לא תקין)

תוכנה - תנסה להוריד מהאתר שלהם את התוכנה של דגם PRPC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבתי שהמחשב הנוכחי הוא חדש יחסית ולא הרבה זמן אצלי- האל פסק מעולם לא עבד בו טוב.

יש לי כמה מערכות - רק לראשית יש אל פסק. כל שנה וחצי אני קונה חדש, והוא הופל לראשי.

על מערכות קודמות לא היו בעיות.

הורדתי את התוכנה מהאתר שלהם, התקנתי אך לצערי היא לא נפתחת בכלל... שלחתי להם מייל אבל לא ענו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חשבתי על זה, אבל איך זה שהוא עובד 4-5 דקות כשהוא מדליק את המחשב שמחובר ל- UPS שלא מחובר לחשמל?

אני חושב שתהיה חכם יותר לאחר בדיקה באמצעות התוכנה.

אני מבין שאתה לא יכול להתקינה על Win7.

קח מחשב עם WinXP, שים ליד ה- UPS וחבר אליו את ה- UPS ב- (או סריאל, מה שיש לך שם) התקן את התוכנה ובדוק את העומס על ה- UPS כאשר אתה מדליק את המחשב החדש שמחובר ל- UPS שלא מחובר לחשמל.

ובדוק גם מבחינת התוכנה מה שם ברגע שאתה מנתק את ה- UPS מהחשמל והכל נופל, כמו שתיארת.

בעזרת התוכנה תקבל אינדיקציה הרבה יותר טובה ממה שאנחנו יכולים לנחש כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

מבלי שתחשוב שהפוסט שלי הוא העלבה - אתה בטוח שאתה מחבר אותו ליציאות הנכונות מאחורי האל פסק?

לחלק מן האל פסק יש יציאות שהם רק SURGE וציאות שהם מגובות

כמו כן - במידה ויש לך יותר מיציאה אחת מגובה - רעיון טוב יהיה להחליף ביניהם

אישית -לאל פסק ברמה נמוכה (עד 1.5KW ) אני לא רואה סיבה להחלפת אלא להחלפה של המכשיר...

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השערה שלי -

כשאתה מנתק את החשמל מהאל-פסק (מדמה נפילת מתח) המחשב כאמור במצב דולק, אמנם IDLE אני מניח, אבל עדיין דולק.

חשבת אולי שכשהמחשב דולק ו"פתאום" האל-פסק מקבל Burst גבוה מאוד של צריכה, הוא פשוט נכבה?

זו יכולה להיות הסיבה למה כשאתה מדליק את המחשב מ- 0 הוא עובד לכמה דקות - כי אתה מפעיל עליו עומס בהדרגה ולא ב"מכה" אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

מבלי שתחשוב שהפוסט שלי הוא העלבה - אתה בטוח שאתה מחבר אותו ליציאות הנכונות מאחורי האל פסק?

לחלק מן האל פסק יש יציאות שהם רק SURGE וציאות שהם מגובות

כמו כן - במידה ויש לך יותר מיציאה אחת מגובה - רעיון טוב יהיה להחליף ביניהם

אישית -לאל פסק ברמה נמוכה (עד 1.5KW ) אני לא רואה סיבה להחלפת אלא להחלפה של המכשיר...

אני לא חושב על העלבה, אבל תאמין לי שאני מבין בזה...אצלי רק המחשבים מתחלפים, הכבלים נשארים :)

יש לי 2 יציאות עם גיבוי - אחת למחשב +אחת למסך.

להחליף אל פסק? עובדה שהוא מחזיק את המערכת לכמה דקות...

באמת יש בעיה מוזרה של כיבוי פתאומי.

את כל הנסיונות שלי עשיתי כשאני על מצב , כדי שכיבוי לא יהרוס שוב את המחשב... זה מערכת ראשית אני לא רוצה לקחת סיכונים בשביל בדיקות.

מצב כן מדליק את כל הרכיבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי התיאור שלו במצב השני ה UPS מחזיק 4 - 5 דקות בהפסקת חשמל, כך שהוא לא חיבר ליציאה של ה surge

אם ה UPS תקין (ובעוצמה מספיקה) אין סיבה להחליף אותו. וגןם אקולוגית אין סיבה לזהם אל ידיי זריקת UPS תקין ולזהם אל ידיי קניית UPS חדש. ניתן להסתפק בהחלפת סוללות

אם כבר מחליפים סוללות, ניתן לשים סוללות טובות יותר כמו YUASA / RITAR במקום התת רמה שמקבלים בדרך כלל בתוך ה UPSים - יתרון נוסף להחלפת סוללה

לדעתי זה בעיית תאימות בין ה UPS והספק שלך. גם לא נראה לי קשור לזרם הפעלה של המחשב כי כשהוא מפעיל את המחשב מה UPS (ולא "לוקח" אם ה UPS מחשב שכבר עבד מקודם מהחשמל) אז אין בעיה, אם זה היתה בעיה של זרם הפעלה זה היה אמור להיות הפוך נראה לי

הרבה הדלקות וכיבויים שוחקות את הכונן הקשיח. אתה יכול לנתק את הכבל מתח שלו (מהספק) כדיי לשמור אליו בזמן שאתה מנסה, אבל זה ישנה את העומס אל ה UPS במשהוא כמו 15 W (בזמן עבודה) / עד 30 W (פיק בזמן הפעלה), ו בהתאמה לסוג הספק (בספק Active PFC ה בערך שווה ל W)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי נסיון טוב עם מצברים, תיהיה בטוח שאני שם מצברים איכותיים, אני מביא ישירות מהספק יבואן שלי (יואסה,רוזטק).ריטר נחשבים זולים...

המערכת נדלקת ונכבית אחת ליום, לפעמים נשארת דולקת 3 ימים רצוף,מכיר את הנזק של הדלקות חוזרות.

כל החכמה לבדוק את המערכת כמו שהיא עובדת בשוטף.

פשוט נראה לי "סדיסטי" לבדוק את האל פסק כשה WIN עובד, שוב- זה מערכת לעבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיבוי פתאומי כשהמחשב פתוח יכול ליצור נזק מבחינת תוכנה / קבצים, אם מערכת ההפעלה לא יודעת להתגונן ממנו. ניתן לצפות שלא יהיה נזק אם מערכת ההפעלה לא היתה באמצע כתיבה ויש journal במערכת קבצים

כיבוי והפעלה מחדש של הכונן הקשיח שוחקים אותו. הייתי מנתק אותו כשאני עושה את כל הבדיקות האלה (זה מקטין קצת את העומס אל ה UPS ויכול לשנות את התוצאות של הבדיקה, אבל עדיין זה הבדל קטן בהשוואה להבדלים של המערכת כשהיא בעומס / ב IDLE)

בכל מקרה אתה אמור לתכנן לכך שההפסקת חשמל תבוא כשהמערכת בעומס מלא (וזה גם הזמן שבו יש סיכוי גבוה שתהיה כתיבה לדיסק, וכאן אתה צריך את ה UPS)

מתוך כל הסוללות ששמים ב UPSים, diamec ו ritar הם דיי בסדר (הייתי מעדיף yuasa אבל הייתי מתפשר אל 2 אלה אם אין). במקרים אחרים אתה תמצא שם כל מיניי חברות שבחיים לא ראית, וכנראה גם לא תראה כשתבוא להחליף גמורות אחריי הפסקת חשמל אחת

את הסוללות של רוזטק אני לא מכיר, אבל אני חושב שהם מדבקה (אוליי מייצור של חברה מוכרת לא יודע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

** רק עדכון:

היום היו 3 נפילות מתח, המחשב נפל ולא שרד אותם.

כשהמחשב דולק (מצב ביוס, לא WIN), אני מוציא מהחשבל את האל פסק- המחשב נשאר דולק.

כשיש נפילת מתח בחשמל- המחשב עושה ריסטרט מיידי (או הפסקת חשמל -מתכבה).

אז האל פסק לא תקין פיזית, או ההספק של המחשב לא מתאים ?

מה אופציות? מה לקנות ?

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...