האם המערכת Z5500 תפסיק להימכר? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם המערכת Z5500 תפסיק להימכר?

matan007

Recommended Posts

כבר שנה שאני מתכנן לקנות את ה- Z5500 של Logitech . עד לפני כחודש וחצי כשקניתי מחשב חדש, לא היה לי חיבור דיגיטלי למערכת של 5.1 ערןצים במחשב. כעת יש לי ובנוסף אני בונה שגם לו יהיה חיבור כזה. עד פה הכל טוב ויפה, אבל פתאום אחרי שנה רצופה שאני עוקב אחר הדגם ורואה ירידת מחיר מטורפת עם הזמן של המחיר, ישנה עלייה פתאומית עקבית של כבר 100 שקל בממוצע!

עשיתי כמה בדיקות וראיתי שבאתר של לוגיט'ק הדגם כבר לא מופיע ובמקומו יש דגם חדש מחליף (Z906). עשיתי אחד ועוד אחד והבנתי שלוגיט'ק הפסיקה לייצר את הדגם לטובת קידום של החדש וכעת מה שנותר בשוק החופשי אלו הפריטים האחרונים ובעקבות כך יש עלייה במחיר שרק תלך ותגדל!

אני ממש נעול על הדגם הזה רק שכרגע אין לי איך להרשות אותו לעצמי (עקב הוצאות מרובות ומחסור זמני בכסף). ולפי איך שאני רואה המחיר רק עולה חזרה למה שהייה פעם במקום להמשיך לרדת.

האם אני צריך לדאוג שבעוד זמן קצר אני כבר אני לא אוכל למצוא את הדגם בכלל בחנויות או שהמחיר יהיה ממש גבוה? זה הגיוני שמפסיקים לייצר דגם?

הערה: המחיר עליו עמדה המערכת לפני חודש היה פחות מ- 1200 ש"ח כעת היא מתומחרת ב- 1350 ש"ח וזה עולה מידי פעם. דבר נוסף ששמתי לב אליו הוא שפחות ופחות חנויות מחזיקות בדגם הנ"ל. כאילו הוא נגמר! הדגם המחליף החדש יימחר ב- 2000 ש"ח והאמת שאין כל כך הבדלים בניהם!

קיצר אני סתם לחוץ או עם סיבה? יש למישהוא מידע בנושא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזי איזי אבל המערכת הזו היא ברמה משל עצמה בכל הנוגע למערכות 5.1 למחשב! לא בטח שיש בארץ חלופה הולמת לדגם הזה.

אני אשמח לשמוע על אופציה אחרת בסטנדרטים ובתג מחיר כמו של ה- Z5500.

בנוסף האם אני צודק בהשארה שלי לגבי העלמות הדגם מהשוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת השערה הגיונית מטבע הדברים.

לא מחייב שזה מה שיהיה.

אולי עדיין יהיו דגמים, והמחיר דווקא ירד שוב כשהחדשים יגיעו או כשהמכירות ירדו.

ולא צריך להתלהב יותר מדי בקשר למערכת הזאת.

היא הרבה יותר מרשימה מהמערכות הזולות ממנה, אבל היא לא באמת איכותית.

בטווח מחיר הזה כמעט אין אופציות, וזה מה שעושה אותה מעניינת.

לסרטים ומשחקים זה פיתרון נחמד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"היא נחמדה לסרטים ומשחקים בטווח המחיר הזה". אלו בדיוק הצרכים שלי ובדיוק התקציב שלי (בכל אופן זה שאני מתכנן). כמובן שיש גם שעולות פי שניים מימנה אבל לא סתם היא זכתה לשבחים רבים בתחום. כמו שאמרתה, גם אני הגעתי למסקנה שהיא היחידה מסוגה בטווח מחיר הזה!

מקווה שהמהלכים יוזילו את המערכת שוב והיא לא תעלם :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוג'יטק הפסיקה לייצר את ה-Z5500, המלאי שלהם נגמר בכל מדינות אירופה וארה"ב, רק באוסטרליה המערכת ממשיכה להיות משווקת.

כעת גם בישראל הורידו את המחיר (כנראה הוראה מלוג'יטק) בכדי לחסל את המלאי ולקבל את הדגם החדש יותר - Z906, שנחות מהישן בכל מובן אפשרי.

לדעתי אתה מגיע עם צפיות גבוהות מדי, היא סה"כ מערכת עם איכות שמע די בסיסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחיר הוא לא סיבה לאיכות ירודה! האם באמת יש סיבה טכנית למה החדשה תהיה פחות טובה מהישנה?

אף אחד כאן לא נביא...אבל למה שלא תקנה בתשלומים?

נתחיל בזה שאני סטודנט תפרן. חוץ מזה אני עדין משלם על המחשב שקניתי לפני חודשיים ובנוסף אני בונה כרגע. יותר מידי תשלומים לחודש אחד למסגרת שלי. חשבתי שככול שאני יחכה אני רק ירווח בקשר למערכת הנ"ל כי כביכול המחיר ירד ומימלא אני סגור על הדגם הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור שאלת המיליון:

האם כדאי למהר ולקנות את המערכת כעת במחיר של 1350 ש"ח(אני ייקח הלוואה למרות שרציתי להימנה מימנה)בהנחה שהמתנה רק תעלה את המחיר?

או אופציה שנייה היא לחכות ולראות מה ייקרה ואולי המחיר עוד ירד חזרה ואולי עוד יותר.

קחו בחשבון שאני מתכנן לקנות את המערכת הזו בכל מקרה אלא אם כן מישהוא יכול להביא לי כאן חלופה הולמת!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אספקט אפשרי

הרמקולים החדשים שוקלים חצי מהישנים (27.4 קילו לעומת 14 ק"ג בחדשים), מה שיכול רק לאמר לנו על שימוש בחומרים זולים וקלים יותר

הגודל הפיזי של החבילה קטן ב-40%

2 אלה אומרים לנו שהעלות של המשלוחים, האכסון והטיפול אמורה לרדת בכמה עשרות אחוזים = המחיר הסופי אמור להיות נמוך יותר

אבל זה לא בדיוק ככה - המחיר הסופי נשאר אותו דבר.

מלבד העניין הכלכלי, כל הדיעות אומרות שהסט נשמע הרבה פחות טוב מהישן

נראה פחות טוב

אם נכנס למפרט הטכני -

יש שימוש באלמנטים קטנים וזולים יותר

יש שימוש בהגברה זולה יותר

כפי שציינתי למעלה, יש שימוש בחומרים זולים יותר

העוצמה המוצהרת (500W) אפילו לא קרובה לעוצמה האמיתית בסט החדש, לוג'יטק הודיעו כי הצריכה המקסימלית של הסט היא קרוב ל-400W - איך בדיוק הגיעו ל-500W RMS?

יש יותר מדי סימני שאלה בכל הנוגע לליין החדש של הרמקולים של לוג'יטק, ממליץ לך לקרוא את הביקורת האחרונה על הרמקולים של לוג'יטק מול אלטק - לוג'יטק ממשיכה בנפילה שלה גם בסט החדש ביותר, וסופגת ביקורות קשות מאוד בכל מקום.

לצערי אין הרבה מה לעשות - ה-Z906 ישאר "ספינת הדגל" של לוג'יטק לעוד 4 שנים לפחות, והם לא ישנו את הסט באופן רציני (כזה שישפר את איכות השמע)

אור - אתה טועה, אין לו צלעות לא כי הוא פחות חזק אלא כי יש שימוש בשבב הגברה מסוג אחר שפולט פחות חום (אבל הוא גם פחות איכותי), אל תבלבל את הבנאדם.

מתן - תלוי בך ובמה אתה מעוניין. אם אתה מעוניין באיכות למוזיקה - הייתי במקומך קונה סט מדפיים (יד שניה, סט טוב תוכל למצוא גם ב-200-300 ש"ח) ומגבר TAMP ב-30$, הכל יעלה לך מקסימום 500 ש"ח וישמע הרבה יותר טוב מה-Z5500.

בקרוב אני אחליף את ה-Z5500 שלי בדיוק במה שהמלצתי לך, אז כן בהתחלה תתלהב מהעוצמה וזה מגניב להרעיד לשכנים את הקירות והכל אבל בסופו של יום אתה יושב, מאזין ומתבאס מזה שאתה מוגבל באיכות השמע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...