האם מעבר מנתב בתקן B/G ל TP-Link TL-WR1043ND-תקן N ימנע לאגים בRDC ברשת הביתית? - עמוד 3 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מעבר מנתב בתקן B/G ל TP-Link TL-WR1043ND-תקן N ימנע לאגים בRDC ברשת הביתית?

esaly

Recommended Posts

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני עובד המון דרך RDC מהלאפטופ שלי כמוך. אנ לא מרגיש בשום לאגים ולפעמים בכלל שוכח שאני בחיבור מרוחק. אפשר אפילו לראות במסך מלא.

אני עובד עם WRT610N V2 בתדר ה - 5GHZ במהירות אפקטיבית בין 11MB/s- ל-15MB/s. רוב הזמן אני עובד כאשר אני באותו חדר עם הנתב, אבל אני מקבל ביצועים דומים בכל הבית. תדר ה-2.4GHZ גם מספיק לעבודה חלקה אבל אני משתמש בזה פחות.

אתה תרגיש שיפור ניכר לעומת עבודה עם תקן G, שסיפק לי כ- 1MB/s או פחות כשאני בחדרים אחרים, ובאותו חדר מקסימום של 2.5MB/s (זה בהתייחסות לנתב הקודם שלי).

מצאתי שתקן N הוא הבדל של שמים בארץ. המהירות היא כמו חיבור קווי של 100Mbit או יותר טובה, קישור הרבה יותר אמין ורספונסיב.

שים לב שהמהירות בתדר 2.4Ghz פחותה ועומדת על כ 7MB/s או מעט יותר למיטב זיכרוני.

קניית הנתב היתה אחת ההחלטות היותר טובות שביצעתי והיא שיפרה לי את הרשת הביתית באופן מורגש עד כדי שינוי הרגלי השימוש שלי במחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד המון דרך RDC מהלאפטופ שלי כמוך. אנ לא מרגיש בשום לאגים ולפעמים בכלל שוכח שאני בחיבור מרוחק. אפשר אפילו לראות סרטים במסך מלא.

אני עובד עם WRT610N V2 בתדר ה - 5GHZ במהירות אפקטיבית בין 11MB/s- ל-15MB/s. רוב הזמן אני עובד כאשר אני באותו חדר עם הנתב, אבל אני מקבל ביצועים דומים בכל הבית. תדר ה-2.4GHZ גם מספיק לעבודה חלקה אבל אני משתמש בזה פחות.

אתה תרגיש שיפור ניכר לעומת עבודה עם תקן G, שסיפק לי כ- 1MB/s או פחות כשאני בחדרים אחרים, ובאותו חדר מקסימום של 2.5MB/s (זה בהתייחסות לנתב הקודם שלי).

מצאתי שתקן N הוא הבדל של שמים בארץ. המהירות היא כמו חיבור קווי של 100Mbit או יותר טובה, קישור הרבה יותר אמין ורספונסיב.

שים לב שהמירות בתדר 2.4Ghz פחותה ועומדת על כ 7MB/s או מעט יותר למיטב זיכרוני.

וואיי תודה רבה על התגובה, כמה שאלות:

1. עם איזה כרטיס רשת אתה עובד בנייד?

2. זה אומר שאני אצטרך לעבוד על תדר 5GHZ?

3. אתה גם מתחבר למחשב נייח שמחובר קווית על 100? או על 1000?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס הרשת: 4965AGN מאפשר לעבוד בקישורית של 300Mbit רק דרך תדר ה- 5Ghz, בתדר הנמוך יותר אני מקבל חצי מזה.

תדר 5GHZ מתאים למהירויות גבוהות במרחקים קצרים, במרחקים ארוכים יותר תדר 2.4GHZ יתן לך THROUHPUT גבוהה יותר.

עכשיו עברתי עם הלאפטופ לסלון (במרחק מהנתב) בשביל לבדוק לך את ה RDP דרך תדר ה - 2.4GHZ. מהירות העברת הקבצים עומדת על 6MB/s ואני עדיין יכול לצפות בסרט במסך מלא דרך RDP.

שים לב כשאתה קונה לאפשרות לרוחב ערץ של 40MHZ להגברת הביצועים (אם אני לא טועה זה מה שבפועל מאפשר לך חיבור של 300Mbit אם לא הסטטוס של הקישורית שלך יעמוד על 150Mbit בלבד). כדאי גם לחקור על הדגמים לפני הקניה מכיוון שיכולים להיות הבדלים גדולים ביכולות.

יש לציין גם שאני עובד עם קושחה של DDWRT שמספקת ביצועים עדיפים על הקושחה המקורית.

שים לב שכרטיס הרשת שלך צריכה לתמוך בתדר כדי לעבוד בו. זה מה שנקרא DUAL BAND קארד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס הרשת: 4965AGN

בנוגע לתדר לא בהכרח. תדר 5GHZ מתאים למהירויות גבוהות במרחקים קצרים, במרחקים ארוכים יותר תדר 2.4GHZ יתן לך THROUHPUT גבוהה יותר.

עכשיו עברתי עם הלאפטופ לסלון (במרחק מהנתב) בשביל לבדוק לך את ה RDP דרך תדר ה - 2.4GHZ. מהירות העברת הקבצים עומדת על 6MB/s ואני עדיין יכול לצפות בסרט במסך מלא דרך RDP.

שים לב כשאתה קונה לאפשרות לרוחב ערץ של 40MHZ להגברת הביצועים. כדאי גם לחקור על הדגמים לפני הקניה מכיוון שיכולים להיות הבדלים גדולים ביכולות.

מעניין מאד...כשאני מפעיל סרט במצב הקיים הוא מקרטע גם אם הוא DIVX פשוט, שלא לדבר על HD.

זה אומר שאם אתה גולש בRDP, הגלישה חלקה ואתה יכול לראות גם סרטונים מקוונים מהדפדפן באופן חלק?

מה לגבי החיבור הקווי של הנייח שאתה מתחבר אליו? הוא יושב על 100 או על 1000?

ועוד דבר אם אפשר...מה קצב החיבור שרשום לך בSTATUS של הכרטיס האלחוטי?

שוב תודה! זה מאד עוזר לי לקבל החלטה.

אגב, בדקתי הרגע ונראה שבאותו החדר אני מקבל 1MB במקסימום בצפייה בסרט (שכאמור מקרטע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין מאד...כשאני מפעיל סרט במצב הקיים הוא מקרטע גם אם הוא DIVX פשוט, שלא לדבר על HD.

זה אומר שאם אתה גולש בRDP, הגלישה חלקה ואתה יכול לראות גם סרטונים מקוונים מהדפדפן באופן חלק?

מה לגבי החיבור הקווי של הנייח שאתה מתחבר אליו? הוא יושב על 100 או על 1000?

ועוד דבר אם אפשר...מה קצב החיבור שרשום לך בSTATUS של הכרטיס האלחוטי?

שוב תודה! זה מאד עוזר לי לקבל החלטה.

אם אתה יכול לראות סרט DIVX כמו שציינתי בהחלט אין שום בעיה לראות יוטוב.

בנוגע לסטאטוס כבר עניתי על זה בעריכה של הפוסט הקודם. כרטיס הרשת והנתב צריכים לתמוך ברוחב ערוץ של 40MHZ על מנת שהקישורית

תראה חיבור של 300Mbit. כרטיס הרשת בנייד שלי תומך ברוחב ערוץ הזה רק תחת תדר ה 5GHZ בלבד.

הנייח וכול הרשת מחוברים תחת חיבור של GIGABIT

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה יכול לראות סרט DIVX כמו שציינתי בהחלט אין שום בעיה לראות יוטוב.

בנוגע לסטאטוס כבר עניתי על זה בעריכה של הפוסט הקודם. כרטיס הרשת והנתב צריכים לתמוך ברוחב פס של 40MHZ על מנת שהקישורית

תראה חיבור של 300Mbit. כרטיס הרשת בנייד שלי תומך ברוח פס הזה רק תחת תדר ה 5GHZ

הנייח וכול הרשת מחוברים תחת חיבור של GIGABIT

אוקיי...ציינתי בעריכה שכרגע אני מקבל 1MB בצפייה של DIVX מה שכמובן גורם לקרטועים,

האם יש לך מושג אם הנתב שמומלץ כאן רבות הTP LINK 1043ND ביחד עם כרטיס רשת 5300AGN יתנו לי את ה300MBPS המדוברים?

האם כל תקן N עובד על 5GHZ?

אשמח גם אם תוכל להשבית האם אתה מחובר קווית בג'יגה או ב100?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנתב לא מוכר לי וחבל לי לתת המלצות או עצות על ציוד שאני לא מכיר.

הייתי נעזר באתר SmallnetBuilder כדי לבצע החלטה מושכלת ומחפש ביקורות ב NEWEGG ובמקומות אחרים לאימות.

את רוחב הערוץ שהכרטיס שלך תומך את בודק דרך המאפינים בדוויס מנג'ר תחת הלשונית ADVANCE (אל תיקח אותי במילה).

כפי שכבר ציינתי הרשת שלי היא של 1000Mbit.

רובם המאסיבי של הנתבים עובדים בתדר ה -2.4GHZ בלבד.

הנה מידע על הכרטיס שלך http://www.intel.com/products/wireless/adapters/5000/index.htm

שים לב שאין איזה כוכבית קטנה שאומרת שרוחב ערוץ של 40MHZ עובד רק בתדר מסויים (ככה זה היה בכרטיס שלי).

בהצלחה אין לי כרגע זמן לעיין בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנתב לא מוכר לי וחבל לי לתת המלצות או עצות על ציוד שאני לא מכיר.

הייתי נעזר באתר SmallnetBuilder כדי לבצע החלטה מושכלת.

את רוחב הערוץ שהכרטיס שלך תומך את בודק דרך המאפינים בדוויס מנג'ר תחת הלשונית ADVANCE (אל תיקח אותי במילה).

כפי שכבר ציינתי הרשת שלי היא של 1000Mbit

מעולה תודה!

אם כך אני צריך גם להחליף את כרטיס הרשת בנייח שלי ואת הכבל שיחבר אותו לנתב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעולה תודה!

אם כך אני צריך גם להחליף את כרטיס הרשת בנייח שלי ואת הכבל שיחבר אותו לנתב.

זה לא חובה חיבור 100Mbit גם מספיק. אבל זה זול ומומלץ :xyxthumbs:

כרטיס PCI-E יהיה עדיף מבחינת מהירות על כרטיס PCI, אבל לא לשלם יותר ממאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה קרוב לוודאי לא יעשה צוואר בקבוק, מכיוון שהרשת האלחוטית שלך תהיה פחות מהרשת הקווית (גם ב-100MBIT).

זה מה שלא ברור לי ,

היא לא אמורה להיות 300MBPS?

ברור שזה רק תיאורטי ויש לחלק ב8 על מנת להגיע לקצבים האמיתיים...

אבל בכל זאת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שיש לך טעות בהבנה. חילוק ב-8 בא בשביל להמיר את היחידות מ- BITS ל- BYTE. לא בשביל לתת לך את הקצב האמיתי (זה רק המרה של יחידות).

300Mbit זה המהירות התיאורתית הפלצנית של היצרן והיא למטרות פירסום גרידא, אין שום קשר בינה למהירות האפקטיבית שאנשים מקבלים. הדרך היחידה לדעת את המהירות האמיתית שתקבל היא ע"י בדיקה בפועל בשטח כי מנתוני היצרן אין דרך לדעת.

להברה: היצרן מצהיר שהמהירות בנתב היא 300MBIT, ע"י בדיקה עצמית אני מוצא שהיא בפועל לא יותר מ- 120MBIT ואני מחלק את זה ב-8 כדי להמיר יחידות ולקבל את המיהרות במגה בייתים לשניה שהיא 15MB לשניה.

במקרה שלי בגלל שהמהירות שאני מקבל היא מעל 100MBIT שזה 12MB/s כזו אכן תגביל את הקישור האלחוטי שמהיר ממנה אבל כול דבר פחות מזה לא אמור להוות בעיה (בהנחה שאין גורמים נוספים שמשתמשים במשאבי הרשת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שיש לך טעות בהבנה. חילוק ב-8 בא בשביל להמיר את היחידות מ- BITS ל- BYTE. לא בשביל לתת לך את הקצב האמיתי (זה רק המרה של יחידות).

300Mbit זה המהירות התיאורתית הפלצנית של היצרן והיא למטרות פירסום גרידא, אין שום קשר בינה למהירות האפקטיבית שאנשים מקבלים. הדרך היחידה לדעת את המהירות האמיתית שתקבל היא ע"י בדיקה בפועל בשטח כי מנתוני היצרן אין דרך לדעת.

להברה: היצרן מצהיר שהמהירות בנתב היא 300MBIT, ע"י בדיקה עצמית אני מוצא שהיא בפועל לא יותר מ- 120MBIT ואני מחלק את זה ב-8 כדי להמיר יחידות ולקבל את המיהרות במגה בייתים לשניה שהיא 15MB לשניה.

אוקיי הבנתי אותך,

תודה על התיקון וההבהרה :)

עכשיו הרבה יותר ברור!

אם ככה אז כרגע אני מקבל בפועל 8MBIT (שזה די עלוב ויכול להסביר את הבעיה) לעומת ה120MBIT שאתה מקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...