יותר מ 4GB זכרון רלוונטי להיום? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יותר מ 4GB זכרון רלוונטי להיום?

haviv822

Recommended Posts

בימים האלה כשמחירי הזכרונות באמת נמוכים, אתה אומר לעצמך למה שלא אפנק תמחשב בעוד 4GB :smile1:

השאלה האם יש משהו שבאמת צורך כל כך הרבה זכרון?

שווה לשים עוד 250~ שקל בערך ולקנות 4GB ואז סה"כ יהיה 8GB

מיותר או לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום דבר ש"צורך" כל כך הרבה .

חוץ מלתוכנות מקצועיות ווירטואליזציה אין בזה "צורך".

אבל גם אם אתה לא עושה שום דבר מאלה.

אם אתה הטיפוס שטוחן את המחשב בלי לעשות חשבון (או רוצה להיות אחד כזה), עוד תמיד דבר טוב.

ופעם הבאה שמישהו יכתוב למה הדפדפן שלי תופס חצי גיגה , אתה תוכל לענות: למי איכפת ? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה עובד עם מערכת ההפעלה אז תנאי מקדים להתקנת יותר מ-4GB של הוא שימוש במערכת הפעלה בארכיטקטורת 64 סיביות.

התשובה לשאלה שלך היא לא חד-משמעית אלא תלויה לגמרי באופי השימוש במערכת. אם אתה מפעיל כמות (ו/או סוג מסוים) כזאת של תוכנות במקביל שביחד צורכות 4GB או יותר, אז בהחלט שכדאי לך להוסיף עוד פיזי. בכל מקרה אחר, ועד שהמצב לא ישתנה, אין שום טעם להוסיף עוד נפח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שמה ששי אומר רלוונטי למהדורות "ביתיות" של . במהדורות לשתרים הסיפור שונה לגמרי.

לא רק שכמות הRAM במחשבים היום הרבה יותר גדולה, אלא גם כח העיבוד הרבה יותר "עוצמתי" והיכולת לבצע מספר משימותב מקביל באותה מהירות מדהים מפני עצמו. אותו דבר אפשר להגדי על קיבולת של דיסק קשיח וכל הרכיבים שהם integrated יוהם בלוחות אם כחלק מהצ'פסט.

השאלה של המשאבים היא שאלה של צורך בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש צורך ביותר מ4 כיום אין משחקים שצורכים למעלה מ4 אלה זה נע בין 2-3 ולכן אפילו 4 זה הרבה

עם תממש רוצה יותר מ4 תקנה 6 אבל לא יותר כי זה כבר סתם בזבוז כסף :yelclap:

מקווה שעזרתי אחי בהצלחה :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.thebuzzmedia.com/windows-7-4gb-vs-8gb-performance/

עוד = כמות יותר גדולה של דברים שישמרו בו = פחות התעסקות עם ההרדיסק.

בשביל מי שעובד הרבה עם המחשב ומפעיל הרבה דברים.

בשביל מי שמשאיר את המחשב דלוק הרבה זמן, ואפילו 24/7.

יותר = הפעלה חלקה יותר.

במחירי הזיכרון כיום שKIT 2X4GB עולה 440 שקל.

על מה בכלל יש לחשוב ?

תפנקו את עצמכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחירי הזיכרון כיום שKIT 2X4GB עולה 440 שקל.

על מה בכלל יש לחשוב ?

תפנקו את עצמכם.

מחיר הזכרון בכלל לא רלוונטי לנושא הדיון. עבורך מדובר בהוצאה שמצדיקה את עצמה, עבור אחרים שעשויים לעבוד עם תקציב מוגבל יותר אולי ישתלם הרבה יותר להשקיע את הכסף ברכיבים אחרים (מסך, ספק, UPS וכן הלאה) שלהם עשויה להיות חשיבות גדולה יותר מעוד כמה GB של שהם בכלל לא זקוקים להם.

לכן ההמלצה היא לא לקנות או לא לקנות כמות מסוימת של , אלא לבנות מערכת מאוזנת בהתאם לשימושים. בהקשר של הדיון הנוכחי, אם יש צורך ביותר מ-4GB של (ונעשה שימוש במערכת הפעלה מתאימה) אז בהחלט לקנות. אם אין צורך בנפח הזכרון הזה, אז אין צורך לקנות. מי שבכל זאת רוצה לקנות נפח גדול ממה שהוא זקוק לו, כמובן שיכול לעשות זאת, אך שלא יווצר רושם שכל משתמש באשר הוא ירוויח מזה משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחיר הזכרון בכלל לא רלוונטי לנושא הדיון. עבורך מדובר בהוצאה שמצדיקה את עצמה, עבור אחרים שעשויים לעבוד עם תקציב מוגבל יותר אולי ישתלם הרבה יותר להשקיע את הכסף ברכיבים אחרים (מסך, ספק, UPS וכן הלאה) שלהם עשויה להיות חשיבות גדולה יותר מעוד כמה GB של שהם בכלל לא זקוקים להם.

לכן ההמלצה היא לא לקנות או לא לקנות כמות מסוימת של , אלא לבנות מערכת מאוזנת בהתאם לשימושים. בהקשר של הדיון הנוכחי, אם יש צורך ביותר מ-4GB של (ונעשה שימוש במערכת הפעלה מתאימה) אז בהחלט לקנות. אם אין צורך בנפח הזכרון הזה, אז אין צורך לקנות. מי שבכל זאת רוצה לקנות נפח גדול ממה שהוא זקוק לו, כמובן שיכול לעשות זאת, אך שלא יווצר רושם שכל משתמש באשר הוא ירוויח מזה משהו.

כל מילה בסלע..

כאשר בונים מחשב חדש יש להתחשב בשלושה דברים עיקריים שנקראים ״השילוש הקדוש״ שהם לוח אמ, מעבד וזיכרון. המ צריכים להיות בתאום אחד לשני בצורה מושלמת כדי לקבל 100 אחוז מכוח העיבוד של המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום קשר בין אותם 200 שקל נוספים לזיכרון לבין שום דבר אחר.

לא מדברים על מחשב תקציבי לחוץ.

ההבדל בין 4GB ל 8GB מורגש.

זה לא ישפר את ביצועים המעבד, וגם לא ישפר את ביצועי הכרטיס גראפי.

זה כן יקטין את זמן ההמתנה להרדיסק באופן כללי, ויתן תחושה חלקה יותר של עבודה.

אותו דבר בדיוק יש בין 2GB ל4GB (ששם ההבדל יותר מורגש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, המחיר לא רלוונטי בכלל לנושא הדיון אנחנו מדברים באופן כללי. גם מסגרת התקציב לצורך הדיון היא כללית ולא מסוימת כך שכמו בכל מקרה, יש כאלה עם תקציב יותר גמיש, אחרים עם פחות.

מהדברים שלך משתמע שהשקעה בנפח שכזה תניב תמורה לכל משתמש ומשתמש. כתוצאה ייתכן שיהיו כאלה שיפרשו את זה כסיבה מספיק טובה למתוח את מסגרת התקציב שלהם מעבר למה שתכננו (או להשקיע בזה על חשבון רכיב אחר שמבחינתם הוא פחות "חשוב") בהנחה שיקבלו תמורה בעד החריגה הזאת (המערכת תגיב יותר מהר וכו') ולי היה חשוב להבהיר שלא כך המצב.

מי שזקוק לנפח שכזה שיקנה. מי שלא זקוק עדיף שיחלק את התקציב שלו בצורה מאוזנת או יחסוך את הכסף. מי שלא זקוק לנפח הזה אך בכל זאת מעוניין לקנות נפח גדול יותר ויכול להרשות את זה לעצמו מבחינה כלכלית, שיקנה. להזיק זה לא יזיק, אבל זה גם לא אומר שכל משתמש, ללא קשר להרגלי העבודה שלו והשימושים במערכת, יפיק תועלת מהתקנת נפח גדול מזה שלו הוא זקוק בפועל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב אני בעד לקנות עוד למחשב אם המחירים נמוכים ומהזכרון ה"ספייר" לעשות RAMDISK ולשים עליו תוכנות שמשתמשים בהם הרבה או את ה CACHE של פיירפוקס - מנסיון זו תוספת נכבדה לביצועי הגלישה באינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב אני בעד לקנות עוד למחשב אם המחירים נמוכים ומהזכרון ה"ספייר" לעשות RAMDISK ולשים עליו תוכנות שמשתמשים בהם הרבה או את ה CACHE של פיירפוקס - מנסיון זו תוספת נכבדה לביצועי הגלישה באינטרנט.

מחזק... :xyxthumbs: , מתאים במיוחד גם למערכת מדיה סנטר עם ספרית עם קאברים ומידע נוסף לטעינה מהירה.

אני כרגע עומד על 20GB ומקווה בקרוב להשלים לסט מלא של 24GB. אני לא דואג זה תמיד שימושי ואם זה מעבר למה שצריך תמיד אפשר לחלק ולבנות מחשב נוסף.

במחירי הזיכרון הנמוכים מאוד היום (שגם מאוד קרובים למחירים בחו"ל), אני חושב שאפשר לקנות בלי חשש. כל זאת בהנחה שאין שידורגים דוחקים יותר, THE MORE THE BETTER :hat:

ל-8 הייתי משדרג בלי לחשוב פעמים במחיר של 230 ל-4GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אין צורך ביותר מ9800GTX כדי להריץ את כל המשחקים.

בדיוק כמו שמשקיעים במעבד יותר מהיר וכרטיס גראפי יותר מהיר שמאפשרים קצת יותר ביצועים ואיכות, זה לגיטימי להשקיע בקצת יותר .

נכון, זה לא לכל אחד, ובטח לא לבעלי תקציב חלש.

ויש כאלו שידעו לעשות בזה שימוש יותר מאחרים.

חשוב לשים דברים בפרופורציות.

תוספת היא לא חיונית לרוב השימושים, וברוב הזמן מיותרת.

ולמרות זאת לעבודה עשירה עם המחשב תוספת יכולה להועיל בהפחתת טעינות ובהחלקת מעברים.

אני מקווה שזה מסכם את הנושא לשביעות רצונם של כל המגיבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...