המחשב איטי בזמן האחרון, וההארד דיסק עושה קולות - תקול? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב איטי בזמן האחרון, וההארד דיסק עושה קולות - תקול?

ToMuSH

Recommended Posts

אהלן חברים!

בזמן האחרון ההארד דיסק מעצבן אותי, הוא עושה לפעמים קולות כאלה של מאמץ ודברים שנשמעים כמו חריטה על לוח עם הציפורן - רק קצת יותר עדין. הוא עושה את זה לפרקים, והרעש מאוד קצר, חצי שניה - שניה, ולפעמים ממש נדירות הוא עושה את זה לאורך זמן. עכשיו, עשית chkdsk לשני הכוננים (ל- C, שבו מותקנת מע' ההפעלה עשיתי כמובן לאחר אתחול המחשב), ולא נמצאו תקלות. עכשיו, אני לא יודע אם זה ההארד דיסק או שהמחשב סתם נהפך איכשהו לאיטי בזמן האחרון (אני בבסיס לפרקי זמן ארוכים, ואחים שלי עושים מי יודע מה למחשב כשאני לא נמצא) ופשוט אפרמט אותו. ישנה בדיקת מערכת כוללת שבה אוכל למצוא מה הבעיה, או לפחות בדיקה להארד דיסק, או שפשוט אפרמט?

תודה מראש ושבת שלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול קולות מהקשיח זה אומר שזמנו קצר עימנו - העובדה שהכל נהיה איטי יכולה גם להראות שיש בעיה לגשת לנתונים, אבל אתה יכול לראות מה מצבו מבחינת מדדים.

תוריד את התוכנה Crystal Disk Info, ותפעיל - שם יירשם אם יש איזו בעיה ש-SMART מזהה אותה (אבל במצב שלך נראה לי ברור).

ממליץ לך בחום לגבות מידע חשוב ברגע הראשון שתוכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיקת SMART כדאי לעשות אך ורק עם הכלים של היצרן. ובלי קשר לנ"ל זה גם מה שאני מציע לעשות בשביל לבדוק את תקינות הכונן. תמצא קישורים בסטיקי כוננים קשיחים לכלים של כל אחת מן היצרניות.

ואגב- שים לב שלא להקפיץ דיונים לפני שעברו 24 שעות. להבא תירשם לך אזהרה. חוקי הפורום:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=478383.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, ברגעים אלה מתבצעת סריקה של HDDScan, ובינתיים לא נמצאו Bad Sectors, אבל מה שכן עברו 33% מהבדיקה, ויש לי כזה דבר:

3 של 500MS < (צבע אדום)

77 של 500MS > (צבע כתום)

2295 של 150MS > (צבע ירוק)

(כל השאר זה כבר בקטנה, נורמלי)

זה לבינתיים. האם יש לי סיבה לדאגה? או רק אם יש לי Bad Sectors יש לי למה להתחיל לדאוג? כמו כן שמתי לב שהדיסק הקשיח עושה את הרעשים האלה רוב הפעמים כשאני משתמש בו בפעולות כמו העתקה, הורדה, UNRARים וכדומה. בשאר הזמן הוא לפעמים עושה את הרעשים הללו.

תודה מראש וחג שמח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, הבדיקה הסתיימה, ואלו התוצאות של טאב ה- Map. עליי לדאוג? לא מצאתי ברשת הסבר כיצד לפענח, מהם הקריטריונים להארד דיסק תקול או גוסס.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיקת SMART כדאי לעשות אך ורק עם הכלים של היצרן. ובלי קשר לנ"ל זה גם מה שאני מציע לעשות בשביל לבדוק את תקינות הכונן. תמצא קישורים בסטיקי כוננים קשיחים לכלים של כל אחת מן היצרניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...