שאלות לגבי ציוד לטיול בדרום אמריקה לחצי שנה - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות לגבי ציוד לטיול בדרום אמריקה לחצי שנה

Ben N

Recommended Posts

אהלן חברים.

אכן זה פורום מחשבים, אבל אולי יש פה אנשים שעשו טיול או שניים ויוכלו לעזור לי.

אני מתכוון לטוס לדרום אמריקה לחצי שנה בערך ולעשות טרקים בכמויות. הבנתי שמומלץ שאני אקח איתי חולצה טרמית איתי.

בחנויות המטיילים אני רואה חולצות במחירים מטורפים (איזור ה300 שקל לחולצה של lowe alpine או חברות מוכרות אחרות) ומצד שני אני מסתכל בזאפ ורואה חולצות של חברות אחרות פחות מוכרות ב100 שקל לחולצה.

יש הבדל מהותי בחולצה מעבר לתג המחיר המטורף?..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך זאפ לכל דבר בחיים.

סע למטייל עודפים הקרוב אליך - החולצות של ex-temp טובות מאוד ועולות הרבה פחות מ100.

קח לך 2. (ארוכות ודקות מלייקרה כן ? לא הפליז)

ממליץ גם על טישירט אחת מנדפת ולא טרמית. זו הייתה מאוד שימושית כשחם או מעל לטרמית בטרק, אפילו קח 2.

גם אלה זולות בעודפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכנסיים מתפרקות זה אחד הדברים השימושים.

מכנסים כאלו טובים מתייבשים ממש מהר, ומאוד נוחים. בנוסף הם גם על תקן מכנסיים קצרים וגם על מכנסיים ארוכים.

חוץ מזה שאפשר לפרק אותם בלי להוריד את הנעליים שזה ממש נוח.

וחולצות טרמיות זה דבר ממש חשוב לטרקים במקומות קרים. זה חם ומנדף. בנוסף באמת ממולץ לקחת בנוסף חולצה מנדפת או חולצת טיולים טובה שהם רק מנדפות, אבל לא טרמיות בשביל מזג אויר חם יותר. כנראה עדיף חולצה מנדפת בגלל מחיר, אבל אם אפשר חולצת טיולים (טובה) הרבה יותר שימושית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכנסיים מתפרקות זה אחד ההשקעות הטובות שיהיו לך בטיול. אני הייתי עם קולומביה בתחילהו ונורת פייס, בכל מקום על גבי היבשת בטרקים הכי קשים,והקולומביה בקושי נשחקו והנורת פייס היו מעולות ועדיין משמשות אותי לרוב היום.

אישית לא מתערב בהעדפות של אחרים לגבי הרגלי הטיול,אבל לרוב לא כדאי ללכת עם חולצה טרמית במהלך טיול עצמו. טרק נורמלי אמור לגרום לך להזיע ,ולכן תצטרך חולצה,בשאיפה חולצת טיולים מנדפת חלקית וקלה לשטיפה. דווקא פה לא בהכרח שווה ללכת על מותגים, חולצה מכופתרת רגילה עם עשויה לשרוד שנים ותעלה לא יותר מ50 שקלים במבצעים, לעומת 300 שקל לחולצות של המותגים הרגילים.

טרמי עדיף לקנות אחד,שיהיה ללילה וזה אחרי שסיימת להתארגן לטעמי,כי היא פשוט אוגרת חום גוף וחבל ללכלך אותה בטרק עצמו.

אישית שלושת הדברים שאתה הכי צריך לטיול זה נעליים טובות, מוצי'לה איכותית ושק שינה מפנק. זה מבטיח טיול טוב יותר. בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישית שלושת הדברים שאתה הכי צריך לטיול זה נעליים טובות, מוצי'לה איכותית ושק שינה מפנק. זה מבטיח טיול טוב יותר. בהצלחה

מסכים בהחלט - ביגוד טיולים הוא יחסית למטה ברישמת העדיפיות של מה חשוב/ לא חשוב לטיול.

נעליים לא טובות ומתאימות (וגרביים בהתאמה) זה משהו שיכול לבד להרוס לגמריי את החוויה. לדעתי זה אחד מהפריטים שיותר שווה "לזרוק" עליהם כסף, ולא לקנות דווקא את ההכי פשוט וזול שמוצאים. נעלים מודדים, מוצאים מה נוח, ורק אז מסתכלים על המחיר.

מוצילה ושק שינה הולכים גם באותה הדרך - אם יהיה לך קר או לא נוח אתה לא תהנה - למרות שבמיקרים שלמיקרים האלו יש פיתרונות (חמור או סבל למוצילה ושק שינה שני אם קר (בהינתן שזה לא ציוד על הגב))

הפריטים האלו הרבה יותר קריטים מבגדי טיולים וכדי לך להסיגר עליהם יחסית מראש (נעליים מומלץ לקנות חודשים מראש כדי להתרגל עליהם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק שנעליים ומוצ'ילה זה 2 הדברים שהכי צריך להשקיע בהם - הם עליך כל הזמן ויש להם השפעה ישירה על הבריאות שלי, ופה אני לא מתפשר.לגבי הנעליים והמוצ'ילה כבר התארגנתי.

מדדתי אינספור דגמי נעליים בכמה חנויות שונות, ולבסוף החלטתי ללכת על Columbia Daska. הן יושבות עליי מצויין, מחזיקות ומגנות לי על הקרסול מעולה, נוחות, אטומות למים ובעלות סוליית Vibram ובולם זעזועים מPU שיחזיק אותי טוב עם המוצ'ילה על הגב לאורך זמן. התחלתי ללכת איתן מידי פעם ואני מבסוט מהן לגמרי.

כנ"ל לגבי מוצ'ילה, בדקתי אי אלו תרמילים, ולבסוף החלטתי ללכת על Gregory Triconi 60 שהיה הכי נוח מכולם. הבנתי שגרגורי זאת אחת החברות המובילות ובנוסף הדגם הזה היה במבצע עצבני ועלה לי 1000 במקום 1500 (בגלל הצבע הקצת לא רגיל שלו.. שמסתבר שבגלל זה נשאר מלאי שאף אחד לא קנה.. אבל לי זה לא כזה מפריע).

אני שמח לשמוע שיש פה מטיילים שאני יכול להתייעץ איתם. ניסיתי בפורום של למטייל ונקלתי באדישות מטורפת.. או חוסר ידע.. מה מהם אני לא יודע.

בכל אופן, אוקיי הבנתי את דעתכם לגבי המכנסיים המתפרקות והחולצות הטרמיות. אני אקח את זה לתשומת ליבי. כרגע אני לוקח איזה חודשיים הפסקה עם הקניות עכב המוצ'ילה והנעליים שקניתי יחד ואני צריך לסיים את התשלום עליהם אבל אני עדיין עם אי אלו שאלות :)

מה לגבי שק שינה? איזה חברות מומלצות? מה נחשב/לא נחשב? איזה טמפ' קומפורט כדאי (אני שמעתי שמומלץ 7-). איזה איזורי מחירים. כל פיסת מידע הקשורה לשקי השינה אני אשמח לשמוע.

המון המון תודה לכם חברה :)

ד"א - הטיסה מתוכננת לתחילת דצמבר.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לגבי שק שינה? איזה חברות מומלצות? מה נחשב/לא נחשב? איזה טמפ' קומפורט כדאי (אני שמעתי שמומלץ 7-). איזה איזורי מחירים. כל פיסת מידע הקשורה לשקי השינה אני אשמח לשמוע.

המון המון תודה לכם חברה :)

שק שינה לחו"ל הוא מאוד בעייתי, מכיוון שבתכלס בניגוד לנעליים או תיק למשל אין לו שום שימוש בארץ (גם במילואים הכי קרים בצאלים הוא עדיין OVERKILL).

אישית לאדם שרוצה לטרק,והרבה בדרא"מ עם דגש על פטגוניה וטרקים באזורים גבוהים רצוי שק שינה של -7 עד -10 comfort (לא אקסטרים,שרושם באיזה טמפ' אתה תהיה על סף קיפאון אך תשרוד בתוכו),כשרצוי ללכת לפי המידות האירופאיות (האמריקאים מקלים יותר). בנוגע לחברות ולדגמים,יש הרבה שיקולים שבתכלס מה שהכי מבדיל ביניהם הוא כסף. ישנם ארבעה שקי שינה, פליז,סינתטיים פוך ופוך סינתטי. סינתטיים עמידים יחסית למים אך מחממים פחות טוב. פליז כנ"ל אך אי אפשר לבנות עליו לטמפ' נמוכות וגם מזיעים בפנים. הפוך לא מגיב טוב עם מים ומאבד מיכולת החימום,יש לו גם משקל לא קל (עשוי להגיע עד ל2 או 2.5 ק"ג לדגמים הזולים) ועשוי להיות בריחה של נוצות בעקבות קרע. פוך סינתטי זה שק שינה יקר משמעותית וקל משמעותית מהפוך הרגיל,עקב שילוב סיבים בגימור. הבעיה כמו הפוך זה חוסר עמידות למים וגם כל קרע הוא מאוד משמעותי כי אי אפשר לסגור עם מחט,אלא על ידי תופר מומחה.

סוגים וחברות יש מספיקףהחל מנורת' פייס,לואה אלפיין,מרמוט,מאמות' וכיו"ב. אם יש לך אפשרות אני ממליץ בחום לבקש מקרוב הנוסע לארה"ב לנסות ולהביא לך שק"ש,המחירים שם זולים פי שניים עד שלוש (?!) מהארץ,למשל השק"ש שלי של מרמות' עלה 170 דולר ובארץ באיזור ה1700 ש"ח. אה,ולא לשכוח שאם אתה בחור גבוה (1.85 ומעלה) רצוי לקנות שק שינה מוארך. בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכנס מתפרק זה ת"ש נחמד.

לא צריך את אלה של המותגים.

אני קניתי אחד מתפרק מבד ניילון (סתם, בחנות בגדים) והוא היה מעולה, והתייבש תוך שניה. חשוב בטרקים הרטובים.

קינאו בי כל בעלי המכנסיים מלמטייל.

שק"ש קנה של חברה מוכרת וטובה.

טיפ לחיים הטובים - קנה אחד שיכול להתחבר לאחר (הריצרץ לא "נעול" בסוף) כשתיקח מישהי לאוהל, אתה תודה לי על כך.

אנשים התחילו לשפוך פה הרבה מלל, אם יש שאלה ספציפית תשאל, אין לי כח לקרוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הגובה אני יודע, אבל אני נמוך (1.62 :P) ככה שזאת לא בעיה ^^.

האמת היא שיש לי אח שבעבודה שלו טסים לארה"ב באופן קבוע כמעט.. ויש לי זמן עד לטיול ככה שזאת לא בעיה..

אני מתכוון לטייל הרבה בפטגוניה וכן לעשות טרקים שם, אבל אני לא הולך לעשות את כל הטיפוסי הרים הממש גבוהים והקשים וכל זה. טרקים של מוצ'ילר ממוצע, אולי קצת מעבר, לא טיפוס הרים מקצועי... זה כבר מחוץ לליגה שלי.

זה עדיין דורש שק"ש ברמה כזאת?..

אני אשמח לדעת באיזה שק"ש אתה משתמש fade to black (ד"א אחלה ניק! :) אחד השירים היפים של מטאליקה.. חח) ואם יש המלצות על שק"שים שאתם מכירים יוכל לעזור לי מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשים לב שהמכנסיים והחולצה צריכים להיות מripstop כדי למנוע קרעים גדולים - בקרע קטן אפשר לטפל באמצע טרק, בצורה זמנית לפחות. אבל אם הלך המכנס נדפקת. זה בגדים שעוברים התעללות חשוב שהם יהיו חזקים ולא יתפרקו לך.

והעדפה שלי במכנסיים זה כאלו שיש להם רוכסן בחלק התחתון כדי שיהיה קל יותר להוריד אותם בלי להוריד את הנעל (אם אתה לא יכול להוריד את החלק התחתון בלי להוריד את הנעל איבדת חלק מהיתרון של המכנס)

בכל מיקרה תזכור שהבגדים האלו צריכים להיות מאוד נוחים - אם משהו לא יושב מושלם אל תיקח ותקווה שזה יסתדר - אתה הולך ללבוש את הבגדים האלו ברצף במשך שבוע בקלות בטרקים ארוכים וכל שטות יכולה לשגע אחרי כמה זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אחלה..

אני חושב שמיצינו את עניין המכנסיים ^^.

עכשיו מה לגבי שק״ש?

וד״א, עד כמה עדיף לי לסכם את הקניות שלי בארץ בתיק ובנעליים (שכבר קניתי) ואת שאר הציוד לקנות שם? הבנתי ששם הרבה יותר זול..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ריפסטופ בבגדים ?? איזו הפרזה פראית. :screwy:

מיותר לחלוטין.

נקרע תקנה חדש. ערכת תפירה מקסימום.

זה סתם יקר ומיותר.

שק"ש - המלצה - kiowa basic 220 של vaude.

אולי כבר יש דגמים קלים יותר וחדשים יותר.

טמפרטורות כדי שתמצא משהו מקביל -

קומפורט +1

לימיט -4

אקסטרים -21

שים לב שיש הבדל בציון הטמפרטורות בין החברות (בעיקר הבדל בין ארה"ב לאירופה) אני בטוח שהמוכר יסביר לך.

חברה אחת לפי גבר במשקל 80 יכול לסבול, אחרת לפי בחורה במשקל 60 יכולה לשהות בנוחות או שטות אחרת.

בקיצור - בvaude ובחברות המקבילות, אלה טמפ' סבבה.

והייתי בכל טרק אפשרי בפטגוניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ריפרפתי בדיון, בתור אחר שטירק למוות בכל דרום אמריקה וכמובן המון בפטגוניה, הכי חשוב זה שתבדוק את הציוד לפני

לך לחנות תן לחבר'ה שם לתאם לך את התיק לגב והכל (בהנחה שאתה לא מבין בדברים האלה), שיהיו לך נעליים נוחות (צעד איתם

קצת לפני כדי להתרגל אליהם), אני מאוד ממליץ על מכנסיים של the north face אלה עם הריצ'רץ' ש"הופכים" למכנסיים קצרים

יעיל וגם חוסך במקום, חולצות? לא יודע יש לי טרמיות ולא טרמיות ומנדפות ולא מנדפות וכל הדברים האלה מהצבא, תאכלס? לקחתי סתם

חולצות רגילות,שקית שתיה מומלץ בשילוב עם בקבוק מתכת של ליטר/חצי ליטר (פשוט נוח יותר למלא אותו בנהרות שיש בפטגוניה, אבל אני אישית

רגיל לשקית שתיה וזה הכי נוח לי תו"כ הליכה), שק"ש הייתי ממליץ לך על כמה שיותר קטן, תלוי בתקציב, ציינת שאחיך טס הרבה לארה"ב

אני קניתי משם ב200$ שק"ש 0 מעלות של מהאונטן הארדוואר מה שמיוחד בו זה שהוא מתקפל לגודל פסיכי, הוא הופך לממש ממש קטן

המלצתי זה לכל היותר 10 מעלות לכל הפחות 0, ושיהיה קטן כל השאר זה באמת שיקולי תקציב-שימוש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...