תקלה באיתחול המחשב לאחר ניקוי אבק - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקלה באיתחול המחשב לאחר ניקוי אבק

Amit .g

Recommended Posts

שלום לכולם,

דבר ראשון, נעים מאוד אני עמית גלאם אני בן 22, הצטרפתי היום, עברתי על הרבה מאוד נושאים בפורום וראיתי שיש פה תותחים רציניים, אז נעים להכיר.

דבר שני, אני זקוק לעזרתכם בבעיה שנוצרה אחרי ניקיון של אבק במחשב, אז ככה,

בזמן האחרון המחשב שלי התחיל להשמיע רעשים של מטוס סילון בעל 6 מנועי סילון, אז לקחתי יוזמה (פסח לא?) פתחתי אותו והתחלתי לשאוב שם אבק בזהירות יתרה, פתאום שמתי לב שעל המאורר של המעבד יש טונה של אבק ובלתי אפשרי לנקות בלי להוציא את המאורר, לכן פירקתי את המאורר, ניתקתי את הפינים וניקתי את המאורר ביסודיות, בהחזרה נתקלתי בקשיים והפעלתי מעט כוח עד שזה נתפס כמו שצריך (פה אני חושש שלא ביצעתי את ההליך כראוי, כמו כן חשוב לציין לא מרחתי משחה טרמית אולי זה השורש לבעיה.) חיברתי הכל חזרה הפעלתי את המחשב, שקט!!, המחשב מתחיל לעלות, הופ עובר מסך ראשון של הכרטיס מסך, מגיע למסך השני איפה שכתוב ללחוץ DEL כדי להגיע לביוס.. הוא מזהה התקנים סופר וכו' והופ נתקע, הפעלה אח"כ הוא אפילו המשיך למסך השלישי שהוא לוקח מידע מהארד דיסק והופ נתקע, בפעם אחרת בכלל הגיע לי למסך שנותן לי לבחור מצב בטוח או להפעיל את וינדוס בצורה נורמלית, אישרתי לו להפעיל באופציה נורמלית והמחשב נתקע.

מה הבעיה שלו?? יכול להיות שנהרס משהו? או בגלל הלחץ שהפעלתי כדי לחבר את המאורר? או שאולי בגלל שלא מרחתי משחה תרמית אז המעבד מתחמם בשניה ונתקע?

כמו כן,דבר שהבחנתי פתאום ונראה לי שונה, זה העניין של המסך הראשון של הכרטיס מסך, פתאום מופיע לי שם 28 ... יכול להיות שקרה משהו לכרטיס מסך? (הכרטיס הוא GFORCE 4 MX כן, כן ישןןןן, אבל יש לי גםכרטיס מסך על הלוח, בהמשךאני יבדוק את האפשרות שלו..).

אשמח לתושבות כמה שיותר,

אמא שלי משגעת אותי איתו עכשיו :bash:

המון תודה,

עמית גלאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שהייתי ממליץ לך דבר ראשון , להוציא של הלוח , לחכות 10 שניות ולהחזיר ,

גם תבדוק אם לא ניתקת את הזזת בטעות את אחד החיבורים בלוח או בכוננים או לא משנה מה יש לך שם בתוך המחשב ,

תבדוק את כל החיבורים שהם מחוברים באופן תקין , כולל הסלוטים של הזכרונות , וכולל הכבלים , תן דחיפה קטנה

לחיבורים רק כדי לוודא שהכל מחובר כמו שצריך , הכל כולל הכל ...

אחר"כ תנסה לבצע פריקת מתח , תוציא את החוט חשמל לגמריי מהמחשב ותלחץ 5 פעמים על כפתור ההפעלה של המחשב.

לאחר מכן חבר את הכבל שוב , ונסה לראות אם הבעיה נפתרה ,

הבעיה לא נפתרה ?

נסה לנתק את החיבורים של ה-HDD לגמריי , כולל חוט החשמל , ולחבר אותם שוב ,

לאחר מכן נתק את הכרטיס מסך , תן נשיפה קטנה על הסלוט ( כדי להזיז קרדיות אבק כלשהן ) ותהדק טוב טוב את הכרטיס מסך ללוח

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מצב שנוצרת התחממות יתר, לכן אני ממליץ:

תשיג משחה תרמית, תפרק פעם נוספת את הקירור של המעבד, תסיר בזהירות את שאריות המשחה הישנה באמצעות כהל (כן וודקה גם טוב) גם מהמעבד וגם מהגוף , זכור שהחומר הזה מוליך חשמל אז תדאג להסיר אותו בזהירות.

לאחר כל פעולות הניקוי מרח שיכבה מאוד דקה של משחה תרמית על המעבד ואז תלביש עליו את גוף הקירור

זכור למרוח שכבה סופר דקה. עודף של משחה תרמית יפחית את מעבר החום מהמעבד לגוף הקירור בזמן עבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...