התייעצות לגבי קורס מנהל רשתות - MCITP - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי קורס מנהל רשתות - MCITP

yossi21

Recommended Posts

IT זה לא הייטק... בלי שום זלזול זה פשוט האינסטלטור של המאה ה-21, הקורס הזה פשוט לא שווה את הכסף בין השאר כיוון שאיכות המרצים בארץ וגם "התותחים" שווה לתחת, אני מכיר לא מעט מהם ומעבר לתפעול הם פשוט לא יודעים כלום, הIT הקרוב ביותר להייטק שאפשר למצוא זה PFEים של MS למשל, אבל הם דורשים תואר ראשון, מצד שני מלמדים אותם את הקרביים של המערכות שהם תומכים בהם ובד"כ הם מכירים יותר טוב את המערכת מהמפתחים עצמם(הם גם משתתפים בDLC של המערכות של MS, ורובם אחרי זה מתקדמים למהנדסי מערכת בפיתוח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 156
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אם אתה רוצה לעבוד בIT , עבודה אצל אחת הספקיות במחלקות העסקיות ואז הסמכה כזו - יביאו אותך לזה.

אם אתה רוצה לעסוק בהייטק , כלומר ברמה גבוהה , במחקר ופיתוח וחדשנות טכנולוגית - תצטרך כנראה תואר או רקע של יחידת מחשבים מהצבא.

ההבדל בין השניים הוא בערך ההבדל בין מכונאי - שיודע לתקן ולתחזק לבין מהנדס שיודע לתכנן את הרכב.

אז כמו כל דבר - יש תפקידי IT מאוד מעניינים (יש גם תפקידי מכונאים מאוד מעניינים במוסכי שיפורים וקבוצות מירוץ לדוגמא) , אבל מליהיות בIT לא תעבור לפיתוח , מקסימום לQA (גם עם כל הקורסים וההסמכות בעולם , וגם קורסי ג'ון ברייס וכו של שנה לפיתוח....).

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לדעת את כל זה.

שאלה: מה הסיכוי שלי להיכנס לעולם ההייטק בעקבות הקורס הנ"ל? ולא, אין לי שום תואר וגם לא רקע צבאי בתחום.

יש לי ניסיון של טכנאי מקורס שעשיתי לאחר השחרור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה קורא הייטק?

אם מנהל בחברה לא טכנולוגית , הלפדסק, תמיכה טכנית או קיו איי זוטר - יהיה קשה , ההסמכה בקושי תעזור אבל אפשרי. לדעתי זה לא הייטק וזה לא הכסף שאמהות פולניות מספרות עליו.

אם אתה מתכוון לפיתוח או תפקידים שעוסקים בטכנולוגיות רציניות? אין.

קח בחשבון שזה שוק קשה שבינוניים לא נשארים בו לאורך זמן, ושאם אתה לא באמת אוהב את זה - אל תכנס. הביטחון התעסוקתי לא בשמיים , המשכורות בלי ליהנות תותח עם תואר לא כאלו גבוהות והעבודה קשה עם שעות ארוכות.

ליביו (מפתח שעובד קשה אבל נהנה מאוד מהתחום ונמצא בו מאהבה אמיתית, עם תואר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליביו אני חושב שאתה טועה

לפי דעתי הוא יכול להתחיל בתור הלפדסק בחברה לא טכנולוגית (עדיף חברה גדולה כמובן כי אז כל הIT בנוי כמו שצריך ולא צוות של 3-4 אנשים שעושים הכל)

לומדים שם המון ובקצב מאוד מהיר

הדרישות יחסית נמוכות ורוב החברות אוהבות אנשים עם ידע לא הכי בשמיים כי ככה הם משלמים להם פחות וגם יכולים לעצב את היכולות של העובד לפי מה שהם צריכים...

מה גם שזו משרה נפוצה אז אפשר למצוא הרבה כאלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי מה בדי אני טועה? הוא יתחיל בהלפדסק שם ויסיים אולי כראש צוות או סיסאדמין אחרי כמה הסמכות.

הייטק זה לא.

חברה אם אתם בונים על מכללות כאלו להכניס אותכם ללא ניסיון למקומות - זה לחיות בלהלה לנד, אבל מה אני מבין... בהצלחה.

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח קודם כל למה אתה לוקח את זה אישי?

דבר שני אף אחד לא אמר שהוא חייב למות בתור הלפדסק

רק אמרתי שזה מקצוע טוב בתור התחלה כי לומדים הרבה ומהר (דגש על מהר)

ואם זה חברה גדולה אז הגישה לטכנולוגיה היא יותר גדולה

לדוגמה

אתה לא תראה באיזה חברת סטארטאפ קטנה חדרי שרתים וארונות תקשורת גדולים מלאים בשרתים ורובוט גיבויי וSAN וכו' וכו'

אז נכון אמנם בחור בהלפדסק לא מטפל בSAN וגם לא מנהל שום דבר בשרת אבל זה נסיון הכרות ממש טוב בתור התחלה כדי לדעת מה זה הדברים האלה ומה הם עושים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרת שאני טועה , אני לא מבין בדיוק איפה , אל תדאג - לא לוקח ללב :cool2:

לגבי כל הניסיון שאתה מספר עליו - זה נכון אם המטרה שלו זה IT ולהגיע לSYSADMIN או לעמדת ניהול זוטרה (אולי ראש צוות QA עם השנים).

הוא פשוט לא רלוונטי לתפקידים מעבר לכך שידרשו תואר וכל הניסיון הזה לא ממש יעניין.

אני מכיר את השוק הזה די טוב (אבי נמצא בו משנות ה80 בארץ בערך , אני נמצא בו 10 שנים , אחי ומן הסתם הרבה מאוד מחברי) ועל הדרך גם יצא לי להבין מה חברות רוצות לאילו תפקידים ולאיזה דברים אין אופק.

וכמו כן - גם מניסיון קצת בתור מראיין - אני יודע מה ההסמכות האלו שוות , אפילו לתפקיד כמו QA (ובטח שלתפקידים בצוותים מתקדמים טכנית כמו SECURITY ושרתים).

הכי טוב שפותח השרשור יגיד מה כוונתו ובמה הוא רוצה לעסוק בסופו של דבר (איפה הוא רואה את עצמו עוד 5 , ועוד 10 שנים)

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי טוב שפותח השרשור יגיד מה כוונתו ובמה הוא רוצה לעסוק בסופו של דבר (איפה הוא רואה את עצמו עוד 5 , ועוד 10 שנים)

ליביו

אני חושב שבדיוק בגלל זה הוא פתח את הדיון הזה

כי הוא לא ממש בטוח בכל העניין הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוסכם , בדיוק כמו שכמה חברים צריכים להפנים שלא כל משרת IT (למעשה רובן המוחץ) לא ממש נקראת הייטק, ושהסמכות לא יביאו אותם למשרות בלי ניסיון - בצורה אוטומטית בשכר גבוהה.

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...