ביקורת - משקפי Gunnar לגיימרים (או לעבודה ממושכת מול המחשב) - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביקורת - משקפי Gunnar לגיימרים (או לעבודה ממושכת מול המחשב)

OneWingedAngel

Recommended Posts

שלום לכולם,

בתור סטודנט שעובד במשרה חלקית בהייטק, אני נאלץ לעבוד המון מול המחשב (הן לצורך לימודים והן לצורך עבודה), לפעמים זה מגיע ל-10 שעות ביום או יותר. כמובן שלעבודה ממושכת מול המסך יש את השפעותיה ואני מניח שרובכם מכירים את ההרגשה של עייפות בעיניים אחרי כתיבת עבודה או אחרי 6 שעות משחק ב- Heroes. אצלי לאחרונה המצב נהיה חמור יותר והעפעפיים התחילו להעתוות באופן לא רצוני (twitch) כל כמה דקות, כאשר הייתי מול המחשב. רופא העיניים אמר שזו תופעה מוכרת אבל עד היום לא מבינים מה הגורמים. אני החלטתי לקחת הימור ולקנות את משקפי Gunnar Indoor Digital Performance Eyewear

http://www.gunnars.com/indoor.php

המשקפיים נועדו למטרה של עבודה ממושכת מול המחשב. הם משווקים בעיקר לשוק הגיימרים, אך בפירוש מתאימים לכל מי שמבלה את זמנו מול המסך. באתריהם נכתב כי "המשקפיים הונדסו עבור משתמשים המבלים שעות רבות מול מסך המחשב, ללא הפסקות". אני לא הייתי ממליץ להיות כל כך הרבה זמן רצוף מול המסך, חשוב מאוד לקחת הפסקה של כמה דקות כל שעה-שעתיים.

להלן כמה שצילמתי:

האריזה:

a43g2e.png

המשקפיים עצמם:

2qu7q5g.png

2euhaom.png

אריזה:

אהבתי מאוד את העיצוב של האריזה, אשר משמשת מקום טוב (ומומלץ) לאחסון המשקפיים כאשר הם אינם בשימוש. חוץ מהאריזה המשקפיים לא הגיעו עם שום דבר אחר, אפילו לא עם מטלית לניקוי העדשות - וחבל. הם יכלו להשקיע בנו עוד קצת, לאור המחיר הלא זול.

מבנה ועיצוב:

איכות הבנייה נראית טובה מאוד, אולם כעבור פחות משבוע התפרקה לי חתיכה מהמשקפיים (שלא היה בעיה להרכיב בחזרה, אך עדיין זה היה מאכזב). המשקפיים קלים מאוד, אבל לא ממש נוחים - לאחר שימוש של כמה שעות אני מרגיש שהם לוחצים לי על הקרקפת מעט חזק מדי.

מבחינת עיצוב, ישנם הרבה מאוד עיצובים שניתן לראות כאן:

http://www.gunnars.com/product_grids.php?function=indoor&category=tech

אני בחרתי את דגם ה PPK, אשר תומך באוזניות (הקשת שלהם מעט קמורה יותר בשביל שיהיה אפשר לענות אותם מעל ראש, ואולי זו הסיבה שאני מרגיש את הלחץ על הקרקפת לאחר שימוש רב).

1zc3ho8.png

המשקפיים עצמם:

קשה לפספס, צבע העדשות הוא צהוב - אתם הולכים להסתכל על המסך שלכם ולראות את הכל בגוונים צהובים. אני התרגלתי לזה אחרי שעה, אז מבחינתי זה לא ביג דיל, אבל אני בטוח שזה יפריע לחלקכם. הגוון הצהוב אמור להקנות תחושה "טבעית" יותר בניגוד ללבן הבוהק שמשודר מהמסך. הנה תמונה שמנסה להמחיש כיצד ייראה המסך דרך המשקפיים:

qxkw03.png

ביצועים:

אני משתמש בהם כבר שלושה שבועות, ואני מרוצה מאוד. העיניים מרגישות הרבה יותר רגועות ונינוחות, הבעיה שהייתה לי נעלמה כליל. כשמשתמשים בהם, מרגישים שהעיניים כלל לא מתאמצות, ממש כמו לקרוא ספר. הגוון הצהוב גורם להכל להיראות יותר טבעי, ברגע שמתרגלים אליו.

מחיר:

בארץ ניתן להשיג בין 450-600 ש"ח. בארה"ב כ-80-100$. עדיין, מחיר לא זול עבור שאינם משקפי ראייה.

לסיכום:

יתרונות:

*ביצוע מעל ומעבר - הרגשתי ירידה ניכרת במאמץ של העיניים.

*מסגרת איכותית, הרבה עיצובים יפים מאוד

חסרונות:

*יש מקום לשיפור מבחינת איכות הבנייה

*המשקפיים מעט לוחצים לאחר שימוש רב

*גוון צהוב, יש להתרגל אליו

*מחיר

ציון: 7.5/10, מומלץ למי שמרגיש עייפות בעיניים.

(זו הביקורת הראשונה שאני כותב, אשמח לפידבקים.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ח"ח על הביקורת. נהינתי לקרוא. :yelclap:

טרם התעמקתי בפן הטכנולוגי של העדשות, כלומר איך הם עוזרות מבחינה טכנית, אבל אם אתה אומר שלך זה עוזר מאוד

אז אני שמח שזה אכן עובד. אני מניח שהגוון הצהוב יפריע יותר בסרטי HD עם צבעים בוהקים וחיים, זה מזכיר לי את מסנני הקרינה

שהיו נפוצים פעם על מסכי מחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה משנה באיזה מסך עובדים? המשקפיים עוזרים בכל סוגי המסכים ללא הבדל.

לגבי החיסרון של "המשקפיים לוחצים", זה עובר לאחר כמה זמן. אם זה לא היה לוחץ, היית מוצא סיבה אחרת להתלונן עליה - "המשקפיים כל הזמן נופלות לי!"

וגם אני מצטרף להמלצה. למי שיש בעיות עם ראיה ממושכת מול המחשב, שיקנה את המשקפיים. זה שווה את ה500 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...