IMDB - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

IMDB

Rammler1983

Recommended Posts

הציונים בימדב מורכבים, למיטב ידיעתי, אך ורק מהצבעות הגולשים, ולא מדברים אחרים (ביקורות, הצלחה בקופות וכו'). כשסרט מגיע לאחד המקומות הראשונים ברשימה עוד לפני שהוא יצא (ע"ע "האביר האפל") זה אומר משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי האישית האתר הזה מאוד אמין, מצאתי רק בודדים שלא הסכמתי עם הציון שלהם.

כמובן שאם אתם רוצים אינדקציה טובה על סרט, תמתינו שהוא יקבל דירוג קולות של לפחות כמה אלפים.

בגלל זה, לא פעם רואים סרט שנכנס חזק ל-top 250 ואחרי כמה זמן הוא מתדרדר.

ואם כבר הוזכרה דוגמת האביר האפל- ההייפ הגדול שהיה סביב הסרט גרם לו לקבל דירוג גבוה עוד לפני שיצא לקולנוע- הדבר הזה תוקן כבר והיום לא יכולים לקבל דירוג לפני ששוחררו.

בכל מקרה, נכון להיום 515,530 מצביעים לא טועים כשהם ממקמים אותו עשירי ברשימה ואחד הסרטים הטובים אי פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הציונים שם אמינים בד"כ, לפחות ביחס לאתרים אחרים, אבל רק בתנאי שמספיק אנשים הצביעו.

לפעמים חדשים ופחות מוכרים מקבלים 10 הצבעות שנותנות ציון גבוה על סרט חרא, אז כדאי תמיד לשים לב כמה אנשים הצביעו.

חוץ מזה יש שם עוד בעיה של הטיה לכיוון הטעם האמריקאי כנראה בגלל שרוב המצביעים שם אמריקאים.

בגלל זה למשל סרט כמו האביר האפל קיבל ציון אסטרונומי שלא מגיע לו. זה אמנם סרט לא רע אבל לדעתי בהחלט לא הסרט ה-10 הכי טוב בהיסטוריה, גם אם חצי מליון איש חשבו ככה. רק אחרי שראיתי אותו ונדהמתי מכמות הקלישאות שהיו בו הבנתי למה האמריקאים כל כך התלהבו ממנו.

עריכה - הקדימו אותי עם תגובה נוספת לגבי האביר האפל, אז אני לא אתווכח עם חצי מליון איש אבל שוב כדאי לזכור שלאנשים האלה יש טעם ספציפי שאם הוא מתאים לך אז סבבה אבל אם לא אז תמיד תיקח את התוצאות בעירבון מוגבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בודק לרוב באתרים שמביאים לפחות 2 מקורות לציונים על הסרט, ככה אפשר לדעת יותר טוב אם כדאי לצפות בסרט או לא.

וסוף סוף מקום שבו לא מתנפלים על בנאדם שחושב שהאביר האפל סרט ממוצע. פלוס ענק לHW ZONE.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו כל דבר אחר הציון בIMDB הוא יחסי ומורכב.

כדאי מאוד לשים לב לביקורת שיש בדף הסרט למטה.

לפעמים הביקורת הזאת תתקן את הציון הגרוע שקיבל סרט שאולי כן תאהבו גם אם הוא לא מדהים.

אם מדובר בסרטי נישה בדרך כלל הציון לא ייצג את איכות הסרט המוערכת ע"י אוהבי הסגנון.

ואז יקרה מצב שהציון יהיה 5-6 ובביקורת למטה מישהו שיסביר למה לדעתו זה סרט טוב, יתן לזה 9.

ככה לא תפספסו טובים שאינם סרטי הוליווד קלאסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה דוגמא לסרט שלא קיבל ציון גבוה במיוחד.

אבל ביחס לכמות ואיכות סרטי אומנות ותרבות הלחימה הסינית זה סרט שלאוהבי הז'אנר אסור לפספס.

http://www.imdb.com/title/tt1533749/

לפעמים יש שיקבלו 5 ובכל זאת שווים צפיה.

דרך אגב: בסרט הזה ג'קי צ'אן משחק תפקיד שולי בתור טבח במנזר שמעולם לא היה טוב בקונג-פו ולכן הפסיק להתאמן בגיל צעיר ובמקום זה התאמן בלבשל בכמויות במטבח (ונהיה ממש טוב בזה. ;) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כעיקרון קשה להתווכח עם הסרטים שנמצאים שם בטופ (חומות של תקווה, פורסט גאמפ, הסנדק)

אבל עדיין לקחת בפרופורציות דירוג של סרט שהתקבל ע"י הצבעה של גולשים (ראה ערך ג'קי מהפח הגדול)

תזכור שיש המון חשיבות לטעם אישי, הבדלי תרבות, קלילים (קומדיה רומנטית :facepalm: ) או כאלה שדורשים מחשבה (המטריקס)

גם לחווית הצפייה יש חשיבת בהערכת הסרט, לא פעם ראיתי סרט כשאני עייף, לבד וזרוק על הספה בסלון וכתוצאה מכך לא הערכתי

את הסרט כראוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הולך רק לפי במאים שאני אוהב והחוש, אני בכלל לא מסתכל על דירוג ומה שאנשים כותבים אלא אם כן אני הולך לסרט מסחרה של לשרוף שעתיים דביליות עם המשפחה.

תראה של קלינט איסטווד, ג'ים ג'רמוש, פיטר גרינוואי, גודאר, תתחיל להבין מה זה ואז תבין שכל החארטה הזה של הדירוג זה רק לאנשים שמחפשים ריגוש מהיר(עדיף להם כבר לצפות בפורנו), לפעמים תראה איזה סרט הוליוודי שהוא טיפה טיפונת פחות קלישאתי מבד"F אז אנשים יצאו עם וואאאווו!! אידיוטי כזה.

מקווה שעזרתי במשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...