שאלות לפני קניית SSD - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות לפני קניית SSD

ksn1981

Recommended Posts

שלום,

אני קונה מחשב חדש ואני "חם" על SSD !

1.

מלבד המהירויות.. האם העבודה עם SSD תהיה זהה לזאת עם דיסק קשיח רגיל?

א- FORMAT / PARTITION / DEFRAG / אחר.. אותו דבר?

ב- אימג' (NORTON_GHOST) כרגיל? האם ניתן להעביר לו אימג' כזה שבמקור נעשה לדיסק קשיח?

ג- האם קיימים כלים מיוחדים לעבודה עם SSD שאני אמור לדעת? (משבחים את הכלים של אינטל - לא שאני יודע במה מדובר).

ד- נתקלתי במשפט כמו "ירידת ביצועים לאורך זמן".. מה זה ולמה לא נתקלתי בו עבור דיסקים קשיחים?

ה- נתקלתי (הרבה) ב- "אמינות" ו- "תאימות".. (שוב משבחים את של אינטל).. תאימות? הם לא אמורים להיות אמינים יותר? זה כל כך שונה מחברה לאחרת?

ו- האם קיימים פרמטרים אחרים שצריך לקחת בחשבון כשמדובר ב-SSD?

2.

Intel 510 - 120GB עולה 1470 ₪

הבנתי שמבין החדשים הוא לא "להיט".. ואין לי בעיה לחכות קצת עד שגם האחרים יוצעו למכירה.. השאלה, כמה יעלו האחרים?

אם המחיר (לנפח כזה) יהיה בסדר גודל דומה, אז שווה לחכות.. ואם לא אז אולי יהיה כדאי לקנות אותו עכשיו יחד עם המחשב החדש..

מה אתם אומרים?

תודה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א - אתה לא עושה DEFRAG לSSD, כל השאר לוקח שניות בכל מקרה

ב - אפשר, ממליץ התקנה מחדש של מערכת ההפעלה כי צריך התאמות מסויימות בשביל הרצה מSSD

ג - לכל חברה יש את התוכנה שלה לניהול הSSD

ד - מדובר על שחיקה שמתרחשת עם הזמן, למה לא שמעת עם HDD? כי מדובר בטכנולוגיה שונה

ה - כל עוד לא תקנה מחברה לא ידועה (ויש) לא בעיה

ו - הבקר של הSSD, יש טובים וחדשים יותר מאחרים

אני אומר שאין מה לקנות בנפח הזה, יקר ומיותר

לוקחים בעיקר למערכת הפעלה ותוכנות, אני עברתי מSSD של 80 גיגה ל60 ועדיין יש לי די ויותר מקום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה יעקב..

- מה עושות תוכנות ניהול בדיוק?

- עניין ה- "תאימות" גם נפתר כשמדובר בחברה "מוכרת"?

- בעניין הנפח, אני כרגע יושב על כ- 70GB מ"ה (XP 32bit) ותוכנות (לא משחקים).. Se7en 64bit כבר תתפוס יותר, והאמת אני מפחד שה- 120GB לא יספיקו לי אם אתחיל לעבוד עם איזושהי תוכנה גדולת נפח.. בנוסף, בכל ה- SSD שראיתי, הביצועים עולים עם הנפח.. ואם הייתה לי האפשרות, הייתי הולך על נפח גדול אף יותר מה- 120GB!

- בנוגע ל- 510 הזמין מול Vertex 3 והאחרים.. לקנות/לחכות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על איזה ירידת ביצועים מדובר ולאחר כמה זמן היא קוראת?

הטכנולוגיה שעליה מבוססים היא כזאת שמוגבלת בכמות הכתיבה שלה לזיכרון של הSSD, מדובר על מספרים גבוהים בגדול אבל עדיין זה מתרחש

יש היום כבר טכנולוגיה שנועדה להגדיל את הכמות על ידי ניהול נכון של הכתיבה לזיכרון על ידי חלוקה שלו על כל הזיכרון ולא כתיבה חוזרת לתא בודד שתשחוק אותו מהר יותר

ksn1981

תוכנות ניהול של היצרניות נועדו לתת ממשק לעדכון הSSD, בדיקת סטטוס וכו'... כל אחד מוסיף גם דברים אחרים

"בעיות" תאימות בכל מקרה לא אמורות להתרחש... זה תמיד חיבור SATA תקני

השאלה היא האם מתוך ה70GB שלך אין מידע שיכול לשבת על קשיח רגיל ולא , יותר נפח = הרבה יותר כסף כשמדובר בSSD, רובנו משתמשים בשילוש של וHDD רגיל

בקשר לSSD של היום, כל כמה חודשים יש לך משהו "חדש" להמתין לא יתן לך כלום, אני אישית כבר שדרגתי כאמור את הSSD שלי כבר, ומניח שאני אעשה את זה עוד בעתיד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו שלא.. והמצב ככה עם כעוד 70GB (גדל כל הזמן) נוספים של דגימות שלא יושבות יחד עם מערכת ההפעלה.. הלוואי והייתי יכול להרשות לעצמי להושיב גם אותם על מחיצה אחרת של ה- (אז הייתי הולך על 200GB לפחות)! אבל זה משהו שאוכל בהחלט לעשות אותו בעתיד.. אפילו הרחוק..

כנראה בגלל עדכון מערכת הפורום, אני לא מצליח לראות את המפרט שלך (אם מעודכן).. אז על איזה אתה הלכת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט בחתימה מעודכן אבל לא יותר מדי

כרגע אני עם הOCZ VERTEX 2 60GB

ממליץ לך לבדוק טוב טוב מה בדיוק לוקח לך את הנפח במחשב כי ההוצאה על עם נפח גבוהה היא לא קטנה ולדעתי מיותרת ברוב המקרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח האשכול: כדאי שתחכה לדגם 320 (יוצא מחר?), כי הוא אמור להיות יותר זול, ביותר נפח ולא נופל בביצועים אלא אם כן אתה מתכוון לחבר את ה510 בחיבור SATA 3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה Shpitz22, כן זו הכוונה!

יש את VERTEX3 בהזמנה מוקדמת ב- 1660 ש"ח..

נראה לי שתוך שבוע יהיה בארץ ויש לי הרגשה שה- 160 ש"ח יירדו ממחירו על ההתחלה..

מה נראה לכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...