המלצה לרכישת מצלמה דיגיטלית - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לרכישת מצלמה דיגיטלית

etrog68

Recommended Posts

שאלות הכרחיות

מה התקציב הכולל למצלמה, סוללות וכרטיס זכרון? [כ - 1000 ש"ח, אך מוכן לחרוג במידת הצורך למצלמה טובה עד 1,300 - ואף עד 1,500. כרטיס זיכרון - נראה לי 16 או 32 בנוסף gb ]

אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר? [בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר?. הרבה משפחה וילדים - גם בבית וגם בחוץ הן ביום והן בלילה. גם נופים בטיולים. וגם וידאו.

]

האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש? כן בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא פלאש, צילום עם פלאש ישיר וצילום עם פלאש חיצוני (ישיר ומוקפץ).

האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, חצובה הכרחית לצילום נופים ליליים. העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח. [כן]

האם יש לך נכונות לצלם עם פלאש חיצוני? לידיעתך, פלאש חיצוני מאפשר לצלם בקלות תחת תאורת חדר - ללא מריחות תנועה כתוצאה מרעידות היד או תנועה בנושא, ועם תוצאות הרבה יותר מחמיאות מאשר עם פלאש פנימי. העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 עד 1200 ש"ח לפלאש חדש. [כן אולי בהמשך]

האם חשוב לך לצלם באור חלש ללא חצובה וללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? [כן מאוד]

האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה שם היצרן והדגם, ומה חסר לך בה? [כן t300. כניראה נהרסה. הרבה תמונות לא ברורות בעקבות נפילה והחלפת עדשה. וחלק מגורענות. המצלמה בת שלוש שנים ]

האם אתה מתכוון להדפיס או לצפות בתמונות על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס? [גם ע"ג מסך וגם הדפסה - בעיקר סטנדרטי אך מדי פעם גדולות. ]

מהו טווח העדשה במ"מ שחשוב לך? שים לב שמכפלת הזום (למשל X10) אינה נתון מועיל בבחירת מצלמה. הנתון החשוב הוא טווח העדשה במ"מ. המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים. [אם אני מבין נכון אז 24-360 זה איכותי ופרקטי מאוד. ולכן זה מה שאני שואף אליו.]

כמה מהותייים לך המשקל והגודל של המצלמה? האם תתפשר על תכונות או על איכות תמונה עבור מצלמה שנכנסת לכיס? האם מצלמה עם יכולות גבוהות יותר, אבל שדורשת נרתיק נפרד היא אופציה מבחינתך? [כרגע עדיף קומפקטית שתהיה נוחה לטיולים]

האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע? [לא. שמעתי שפנסוניק הם איכותיים בעדשות. ושקאנון נחשבים טובים. ניקון אמורים להיות איכותיים.]

שאלות אופציונליות (מומלץ למלא כדי לקבל המלצה מדוייקת)

אילו מן התכונות הבאות קריטיות לך, אילו חשובות ועל אילו אתה יכול לוותר:

מהירות תגובה (השהייה בין תמונות, מהירות פוקוס) [חשוב מאוד]

מקרו - מה גודל האובייקט המינימלי שאיתו חשוב למלא את התמונה - זבוב? פרח? מספר פרחים? [[כרגע לא מהותי אך בהחלט יהיה יתרון]]

תמיכה בפורמט RAW‏ אני לא בטוח שבתקציבים שלי זה מתאפשר]]

מצבי חשיפה ידניים (M מלא) או חצי ידניים (A ו-S). שים לב שהתועלת של מצבים כאלה במצלמות קומפקטיות מוגבלת מאוד, במיוחד לאלה שלא מתכוונים להשתמש במצלמה עם חצובה [אני מתרשם מראש שזה מוגבל - אז רק אם זה מתאפשר בתקציב]

אפשרות לפוקוס ידני. גם כאן מדובר בתכונה בעלת תועלת מוגבלת מאוד במצלמות קומפקטיות, כי ברובן קשה לפקס ידנית

היסטוגרמה - היסטוגרמה חיה, והיסטוגרמה לאחר הצילום (ב-post-view)‏ [לפי הבנתי זהו אחד הדברים החשובים ביותר לצלם לא מקצועי ולכן חשוב מאוד בשני המצבים, אלא אם כן לא הבנתי טוב את הנושא של החשיפה. ]

תושבת לפלאש חיצוני‏‏ [רצוי אך לא חובה]

מסך מפרקי [יכול להועיל אך לא חובה]

עינית אופטית או אלקטרונית. שים לב שברוב המצלמות הקומפקטיות לא קיימת עינית, ויש לכך סיבות טובות

מצב צילום ווידאו. אלו מהתכונות הבאות חשובות לך (אם בכלל) - מייצב; אפשרות לשינוי הזום האופטי בזמן ההסרטה; רזולוציה גבוהה במיוחד (HD)‏‏ [חשוב צילום איכותי]כמות פיקסלים. שים לב שהתכונה הזו לא מעידה על איכות תמונה ולכן עדיף להתעלם ממנה

יצרן. גם התכונה הזו לא מעידה על איכות המצלמה. ישנן לפחות 10 חברות שלא כדאי לפסול על הסף - פנסוניק, פוג'י, קנון, ניקון, ריקו, פנטקס, סוני, אולימפוס, קסיו וסמסונג [לא נעול - אך מעדיף יצרן שייתן שירות טוב בארץ, אם אפשר באיזור ירושלים, ושהצילומים יעלו בפורמטים מקובלים ולא "מיוחדים מדי"]

כמה חשוב לך שהעדשה תהיה חדה גם בפינות? ומה לגבי purple-fringing? ‏[אני לא בטוח שאני מבין, אם מדובר על איכות התמונות אני בהחלט רוצה תמונות איכותיות]

האם אתה מתכוון לצלם הרבה עם הפלאש הפנימי? כמה חשוב לך שהחשיפות עם הפלאש תהיינה מדוייקות ללא שינויי הגדרות? [כרגע אני רוצה שזה יעבוד מדוייק עם כמה שפחות שינויי הגדרות מאחר וחלק מהצילומים הם מידיים ואין לי זמן להתכונן אליהם - בעיקר ילדים ומשפחה.]

סוג - פאק ליתיום נטען מול AA. עבור רוב המשתמשים פאק ליתיום עדיף

אחריות יבואן רשמי מול יבואן אפור [מעדיף רשמי אך אם יש פער גדול במחירים מוכן גם לאחרים]

תכונות אחרות [אני מתכוון לצלם הרבה ילדים ומשפחה - גם מקרוב וגם מרחוק יותר. אני אוהב לצלם נופים עם תנאי תאורה משתנים]

בדקתי מספר אפשרויות ורציתי את דעתכם. panasonic tz10 מה ההבדל בינה לבין tz8.

canon sx210 is. nikon s8000 או nikon s6000 או nikon p500.

חשבתי גם על ה - tz20. - אך היא יקרה מידי. האם ההבדלים הם באמת חשובים לאיכות התמונות- אם ההבדלים באיכות הם רציניים אני אשקול גם הגדלת תקציב.

אולי ה fuji 300 exr

כמובן שאני פתוח לאופציות נוספות.פשוט זה מה שאני יודע כרגע.

אשמח גם להמלצה על חנויות מומלצות למרות שזה לא הכרחי

אני מודה מראש על כל תגובות המומחים ובעלי הניסיון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמצלמה סופר קומפקטית TZ10 מעולה ובעלת נתונים מחמיאים ושימושיות

http://www.trustedreviews.com/digital-cameras/review/2010/02/26/Panasonic-Lumix-DMC-TZ10/p1

היא לא תתן לך איכות של מצלמות גדולות יותר אך היא בהחלט בחירה טובה

ה- (לדעתי) זה גימיק ותו לא - לי במצלמה יותר מעניין האופטיקה, חיי הסוללה ונוחות השימוש

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית תודה רבה על ההמלצה.

שאלה נוספת : האם כאשר רוכשים מחו"ל או אי ביי יש שוני בפורמט בצילום.

הבנתי שבארה"ב ובאירופה עובדים בפורמט שונה.

האם יש משהו שעלי לספק לציין במידה וארכוש מחו"ל.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...