מחשב לא עולה אחרי התקנת Q9550 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לא עולה אחרי התקנת Q9550

nadavy11

Recommended Posts

היי

החלפתי את המעבד - e2180 ל Q9550 , איפסתי ביוס , הרצתי את המחשב , ראיתי שהכל בסדר בביוס - השארתי על ההגדרות הרגילות בלי שינוי לאף אחד .

כשהמחשב נכנס לחלון ה welcome של וינדוס הוא מראה מסך תכלת , הודעה שעוברת מהר מאוד ומפעיל את עצמו מחדש .

עזרה תתקבל בשמחה

נדב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי זה בגלל שהוינדוס הותקן על הרדיסק SATA כשהביוס היה במצב אמולציה לIDE.

ועכשיו אחרי האיפוס זה השתנה.

אם זאת הבעיה אז שינוי ההגדרה בביוס תעלים את הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על ההודעה , מעריך את זה

אני לא בטוח , עשיתי כמה פעמים בעבר ריסט ל cmos והיה בסדר , עכשיו אני מנסה למצוא את השינוי של ה IDE או ה SATA אבל נראה לי פחות סביר ..

יכול להיות שזו בעיית ספק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי החומרה במפרט שלך (עם התיחסות למעבד החדש כמובן) לא נראה לי שאמורה להיות בעיה באופן עקרוני עם הספק הזה.

תמשיך לנסות, לדעתי זה משהו בהגדרות ביוס.

עוד אפשרות שעולה לי לראש זה הקירור של המעבד.

הקירור יושב טוב על המעבד ?

החלפת משחה טרמית ?

אולי הוא לא מקבל ולכן קופץ כשהטמפרטורות מזנקות בעלית הוינדוס.

אני מניח שהרכבת את המעבד בעצמך ואתה מרגיש נוח עם החומרה.

אם כן אז תעבוד בעדינות על כל החיבורים של כל מה שקיים במארז.

כולל חשמלים, DATA, כבלים אחרים, ותן פוש טוב (בלי להגזים) לכרטיסים, ולזכרונות.

זה אחד הדברים שאני עושה כשמחשב מתנהג לא יפה אחרי שפתחתי את המארז.

לא פעם ולא פעמיים מחשבים שהבהילו אותי פחד "מוות" חזרו לחיים אחרי פעולה מסוג זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משום מה משהו מתחיל להדאיג אותי על לוח האם אבל חושש לחשוב על זה אפילו ..

גם לא לא נראה סביר ספק , ניתקתי כמה עומסים ולא היה שינוי ,

אבל משהו אחר ראיתי - המחשב בכלל לא זיהה את המקלדת כשחיברתי אותה לאחד הכניסות , אבל לאחר כן (עם המעבד הקודם - אין בעיה כזו) חוץ מזה , כשהוינדוס נטען שמתי לב שהמקלדת לא מקבלת מתח , זה קריטי כי אני גם לא יכול להיכנס ל safe mode

לא פעם החלפתי משחה למעבד ככה שאני יודע איך לחבר , יש משחה על המעבד וגוף הקירור , הוא מחוזק ויושב טוב ,

אבל שמתי לב משום מה שבביוס הוא רואה את הטמפרטורה כ 98 מעלות , שגוף הקירור קר מאוד ..

אני אנסה אבל זה נראה לי לא סביר , כי בעצם לא נגעתי בהם ..

תודה שוב על העזרה , מאוד מעריך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שגוף הקירור קר דווקא יכול להעיד על זה שיש חוסר מגע בינו למעבד.

זה יכול לקרות לפעמים גם בקירורים עם הברגה לפלטה אחורית.

הזווית לא הכי טובה ובלי שאתה שם לב הקירור לא יושב טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתקתי את כל הצרכנים מהספק , השארתי את זה מנותק לבערך 15 דקות , ניסיתי לשים שוב את גוף הקירור ,

הדלקתי את המחשב והוא עכשיו לא עולה בוט בכלל

אני לא יודע מה אני מפספס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברתי שוב , הוצאתי והכנסתי שוב את גוף הקירור גם ,

מקסימום אני חוזר ל e2180 ובודק אם הכל תקין אבל הבעיה שעוד 3 שעות יש ;)

מעביר עוד בדיקה עכשיו..

עריכה - המחשב עובר בוט אבל שוב - נתקע בחלון הכניסה ועושה ריסט

יכול להיות משהו תוכנתי שקשור לוינדוס?..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי עכשיו להעלות את המחשב עם הדיסק של , איך שהגיע לחלון של בחירת המצבים - התקנת וינדוס וכו , הוא עשה ריסט - קרה כמה פעמים ,

אין לי כיוון כרגע , לא בטוח אם זה ביוס , תוכנה או החומרה ..

בכל מקרה , זה יחכה עם הסופ"ש כנראה , אני לא יכול לעבוד על זה כרגע

תודה על העזרה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

מתנצל על ההקפצה , הדיון ירד לעמוד השני , אני מגיב בו שוב כדי שאחרים יוכלו להיעזר בו , אחרי שהתקלה נפתרה , מסיבה שאולי יוכל לעזור לאחרים .

תודה רבה לכל העוזרים ובמיוחד ל Art Tatum על העזרה הצמודה שהתחילה משעה מאוד מוזרה בשבת בלילה .

אחרי התגובה האחרונה שלי , אחרי כל התהלך שכבר ניסיתי , עברתי לעבוד עם שאולי הוא מכיר את הבעיה . יצא מזה שעדכנו את הביוס (שהיה כתוב בו שיש איזה עדכון למעבדי 45 נ"מ ועוד כמה דברים) . כאן נתקלנו בבעיה נוספת - מציאת פלופי דיסק כדי לעדכן ביוס . זה לקח לנו בערך שעתיים ויותר .

אם יש מדריך או הסבר פשוט להפיכת CD או DOK לרכיב שדרכו אפשר לעשות עדכון לביוס , זה יוכל לעזור להרבה אנשים .

אחרי עדכון הביוס (בשעה טובה מאוד) העלינו את המחשב (עם כוס קפה מתוק ותה עם 2 כפיות מלח..) ושוב הבעיה חזרה על עצמה - ריסט במסך ה"ברוך הבא" . היה בטוח שזו בעיה במעבד , כי החלפנו מעבדים ואפילו - שלא יצוצו עוד בעיות , ובסופו של דבר ניסיתי עוד כמה דברים בביוס , אחרי הרבה ריסטים ל CMOS .

בבדיקה האחרונה ראיתי שהביוס מקבל את חום המעבד כ 98 מעלות . מאוד מאוד מוזר , אבל חשבתי להמשי עם זה לשם הבדיקה , אז ביטלתי את אפשרות ה"הגנה" של המעבד שעושה ריסט / מכבה את המחשב כשיש טמפרטורה גבוהה ואז - המחשב הגיע לוינדוס כאילו לא מבין איפה נתקעתי עם בעיה .

בדקתי טמפקטורה עם CoreTemp , הטמפרטורות לכל המעבדים היו בסביבות ה 23 וכאן הכל הסתיים .

משום מה באחת הבדיקות נפגם קובץ ה hal.dll ואז התקנתי win7 מחדש , אבל זה לא קשור לבעיה עצמה .

מקווה שזה עזר , יעזור , או שלא תצטרכו עזרה עם תקלה דומה כזו , כי זה מאוד מתסכל ;)

המשך יום נעים ואחלה סופ"ש ,

נדב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...