איך אני מסדר מחיקה אוטומאטית של קבצים זמניים + קבצי זבל,בתדירות של פעם ביום? - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אני מסדר מחיקה אוטומאטית של קבצים זמניים + קבצי זבל,בתדירות של פעם ביום?

.Joseph M

Recommended Posts

יש שתי אפשרויות:

שימוש בתוכנה כמו CCleaner (ההוראות הבאות מתייחסות ל-CCleaner בלבד)

1. יצירת קיצור דרך שיגרום לתוכנה לפעול באופן "שקט" (כלומר תופעל לא פתיחת הממשק ולא תדרוש את התערבות המשתמש).

2. בשלב ראשון יש ליצור קיצור דרך לקובץ ה-CCleaner.exe.

3. יש להיכנס למאפייני קיצור הדרך ושם להוסיף בשדה Target את המתג AUTO/.

4. יש ליצור משימה במתזמן המשימות של מערכת ההפעלה לפי ההגדרות הרצויות לך (כל יום בשעה מסוימת, בכיבוי המחשב או כל אחת משאר האפשרויות שיש שם).

שימוש בקובץ Script

1. צור קובץ batch למחיקת תכולתן של התיקיות הרצויות.

2. הפעל את קובץ ה-Batch במועד הרצוי לך.

עריכה: multicore הקדים אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי כרגע זמן לכתוב מדריך מלא. אז נתחיל מהבסיס:

1. תכנס למתזמן המשימות התחל > לוח בקרה > מערכת ואבטחה > כלי מנהל > מתזמן המשימושת.

2. לאחר שנפתח החלון של מתזמן המשימות. מהתפריט 'פעולה' לחץ על 'צור משימה בסיסית' או 'צור משימה חדשה'.

3. יפתח לך אשף להגדרת משימה מתוזמנת. עקוב אחר ההנחיות שעל המסך. כל ההגדרות נעשות באמצעות ממשק גרפי פשוט למדי כך שאני בטוח שאם תקרא את ההוראות, תעבור על ההגדרות הזמינות בכל מסך ובשילוב הגיון בריא, תצליח להגדיר משימה ללא בעיה. אם בכל זאת משהו לא ברור או שנתקלת בקשיים אתה מוזמן לחזור ולשאול באופן ממוקד יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או.קיי.

הכל הבנתי...

נשארו לי רק מ"ס שאלות אחרונות ממוקדות אחרונות:איך אני יוצר קובץ batch,אשר ימחק את כל הקבצים הזמניים וקבצי הזבל (בכל התיקיות,שבהן ישנן כאילו קבצים) - מה שמות כל התיקיות האילו (בד"כ)?

תודה רבה מאוד לך :xyxthumbs:.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TEMP CLEABER עושה זה.

עובד גם ב W7

אפשר להגדיר לו תיקיות נוספות.

אותו תריץ בשדולר.

http://www.snapfiles.com/get/tempcleaner.html

BATCH או SCRIPT לא פשוט כי תמיד יש קבצים

שבשימוש ויוצא הודעה של שגיאה שמחכה לתשובה.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשר ימחק את כל הקבצים הזמניים וקבצי הזבל (בכל התיקיות,שבהן ישנן כאילו קבצים) - מה שמות כל התיקיות האילו (בד"כ)?

אם אתה לא יודע מה בדיוק צריך למחוק ומהיכן, עדיף שלא תשתמש בשיטה הזאת. אני לא אומר את זה חלילה בזלזול, אלא פשוט כי זה סתם ייסבך אותך ואתה עלול "לפספס" משהו. אם תרצה לחקור בנושא אז אתה יכול כמובן, אבל מתוך הנחה שלא אני פשוט מציע שתשתמש בהצעה שלי או של Ivan או בכל כלי אחר דומה.

אני באופן אישי מציע להשתמש ב-CCleaner שהוא כלי המנקה את רוב (או כל, תלוי מה אתה מחפש לעשות) קובצי ה"זבל" שיש במערכת ואף ניתן להתאימו אישית ואף קיים בגרסת Portable. בהפעלה הראשונה תכנס לממשק הגרפי של התוכנה, תגדיר את כל ההגדרות הרצויות (איזה דפדפנים, איזה תוכנות, איזה תיקיות נוספות היית רוצה לנקות, אם בכלל) ולאחר מכן תפעל לפי ההוראות שכתבתי בהודעה הראשונה:

שימוש בתוכנה כמו CCleaner (ההוראות הבאות מתייחסות ל-CCleaner בלבד)

1. יצירת קיצור דרך שיגרום לתוכנה לפעול באופן "שקט" (כלומר תופעל לא פתיחת הממשק ולא תדרוש את התערבות המשתמש).

2. בשלב ראשון יש ליצור קיצור דרך לקובץ ה-CCleaner.exe.

3. יש להיכנס למאפייני קיצור הדרך ושם להוסיף בשדה Target את המתג AUTO/.

4. יש ליצור משימה במתזמן המשימות של מערכת ההפעלה לפי ההגדרות הרצויות לך.

כדי להריץ משימה מתוזמנת ברקע מבלי שאתה תצטרך לבצע משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה רבה מאוד לך :xyxthumbs:.!

*אני מעונין להשתמש בCCleaner - הבעיה היא,כשהקשתי CCleaner,בgoogle ורציתי להוריד את התוכנה - אז היה רשום,שהיא לא חינמית,אלא בתשלום.

- יש לך אולי קישור להורדה חינמית של התוכנה הזו (CCleaner) בבקשה?

תודה רבה מאוד על העזרה,ההתחשבות,ההבנה,העיקביות והיחס :xyxthumbs:.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק,אני טעיתי - ישנה הורדה חינמית של התוכנה.

*באפשרות הניקוי,כל היישומים,אשר מסומנים ב-V ימחקו או ינוקו מקבצים זמניים וקבצי זבל?

תודה רבה מאוד לך :xyxthumbs:.!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל יישום או רכיב של מערכת ההפעלה שמסומן ב-V לא יימחק מהמערכת אלא תמחק רק ההיסטוריית השימוש בו.

שים לב שאתה לא מוחק את ההיסטוריה של דברים שלהם אתה אולי זקוק (רשימת מסמכים אחרונים לדוגמה).

אם גילית שמשהו שאתה זקוק לו נמחק, פשוט תחזור לתוכנה ותבטל את הסימון לצד אותו פריט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזכותך הצלחתי ועשיתי זאת :xyxthumbs:.

*רק שאלה באמת אחרונה לי אליך:איך אני רואה ב"לוח השנה" של המשימות המתוזמנות של - את המשימה,אשר קבעתי לפעול בכל יום בשעה:19:00?

תודה רבה מאוד מראש.... :xyxthumbs:.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעולם אל תמחק קבצים בעזרת BATCH FILE.

זה מתכון לאסון.

אני מקווה שיש לך סיבה טובה לרצות מחיקה אוטומטית של קבצים בתדירות כזאת גבוהה.

ההרדיסקים היום כל כך גדולים שלהתעסק עם שטויות קטנות מהסוג הזה יהיה ביזבוז זמן חסר טעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...