בקשה להמלצה עבור DSLR - השאלון בפנים - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשה להמלצה עבור DSLR - השאלון בפנים

Mike_IL

Recommended Posts

כמו שניתן לראות, ביחס לפרמטרים החשובים באמת - מהירות צילום, איכות הVIEWFINDER , איכות הבנייה ==> ה- 60D באמת עדיפה. אצתרך ללכת לחנות ולבדוק..

ערוץ 10 נכון -

במחיר הזה ה 60 עדיפה
- לא חלקתי על כך. אבל לדעתי מחיר 600D ירד ..
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז למה לחכות שיירד? אם ה 60 טובה יותר קנה אותה עכשיו...

אני קניתי אותה ישירות מהיבואן -ניופאן(כי אני בעל עסק), במחיר עלות של 3950 לפני מעמ... (כמובן אחריות מקורית 3 שנים).

בחנות הכי זול זה 5300 כולל מעמ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז למה לחכות שיירד? אם ה 60 טובה יותר קנה אותה עכשיו.

אינני ממהר עם הרכישה הזו- וזה יתרון שאני מעדיף לשמר

אני עדיין שוקל את האפשרות ל-ניקון (D90, D5000) ורציתי לשמוע דיעות/תגובות על PENTAX או מאותה קבוצת איכות (A580 A55 K-r K-x)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור אתה מוכן לחיות עם 10 מגה פיקסל ? אחלה. בשביל להדפיס כזה גודל תעשה איזה משחק שבא לך.

האם לדרגי הפתיחה לעדשות של קנון יש מייצב? תוכל לתת דוגמה למחיר של פתיחה לניקון לעומת ביניים בעדשות?

לא הבנת, לא מדובר במייצב. מדובר במנוע פוקוס לעדשה. הוא נמצא בגוף עבור עדשות AF בניגוד לעדשות AFS. חסכתי לך גיגול - http://www.kenrockwell.com/nikon/nikortek.htm

OK, איך זה עוזר לבחור מצלמה?

זה לא. זה עוזר לך לבחור עדשה. גם זה צריך.

3 יתרונות שאני רואה ב- 600D על ה- 60D

- קלה ב- 25%

- יש לה ZOOM דיגיטאלי

- אני מניח שהמחיר היקר הוא רק בגלל שהיא יצאה לשוק רק בפברואר השנה ואני מעריך שהמחיר יגיע לרמה של 550D בתוך כמה חודשים - אז היא תהיה זולה יותר

נו, והיא לא אטומה למזג אוויר. אפשר לסגור את סוגיית המזג אוויר כן / לא ? נשמע לי כמו חמדנות בינתיים יותר מצורך. אתה מצלם בגשם ?

אשמח אם מישהו יתייחס למחירים ותמיכה של ציוד שמתאים ל PENTAX/SONY

מחירים - זאפ.

זמינות בארץ נמוכה. שוק יד שניה פחות פעיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמונות איכותיות מ-DSLR סובלות אינטרפולציה היטב.

תמונות טובות מה-K20D שלי (14 מ"פ) נראות פנטסטיות על 30X45 גם במבט מקרוב ואין בעיה להדפיס גם ל-40X60 אם לא מתכוונים לבדוק את התמונה עם לופה.

פנטקס/סוני מצוידות בחיישן מיוצב להבדיל מהקאנוניקון. זה עשוי להוות יתרון אם אתה מעוניין להשתמש בפריים קצרה-נורמלית בתנאי תאורה לקויים בצילום מהיד (לדוגמא). פנטקס בעבר הציעו גם גופים חצי-מקצועיים ומאסיביים במחיר מאוד נוח (כמו ה-K20D שלי שעלתה פחות מה-D90 כשרכשתי אותה), המצב היום שונה ולמרבה הצער ה-K-5 הנהדרת ממש לא זולה וה-K-X וה-K-R בנויות כמצלמות חובבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי סבב בדיקות קצר שעזר לי להתמקד קצת יותר:

כרגע זה צמוד בין הקנון 60D לבין הסוני A55 .

ההגיון אומר ללכת על 60D, אבל הרצון מושך לקטנה של

למה סוני? - הרבה פונקציות שעושות שימוש חכם ב- CMOS ובמראה המפצלת (חצי מחזירה),

הצילום הפאנורמי (SWEEP PANORAMA)

הרחבת תחום דינאמי באמצעות ו- DRO

צילום וידיאו עם AF

צילום מהיר 10fps,

חיישן מיוצב בגוף המצלמה (זה חיסרון שתמיד צינתם כאן בפורום לגבי קאנוניקון)

מובנה ועוד..

החששות - למה לא?

- לא התנסיתי עם EVF (יש לו יתרונות, אך אולי גם חסרונות)

- בנייה פחות טובה

- עוד לא פגשתי ישראלים עם סדרת האלפא (ראיתי הרבה בחו"ל, אבל כאן זה לא תפס). לכן זה מרגיש כמו הימור לעומת ההשקעה הבטוחה, אך מעט אפורה יותר בקאנון

- שוק קטן ויקר יותר, לדוגמה: הסוני צריכה לעלות כ- 80% מהמחיר של 60D (לפי B&H), אבל בפועל (בארץ) הם יקרים יותר! אבסורד (אולי פשוט אקנה בחו"ל)

- אחריות בעייתית

אני מודה , שזה לא נשמע מקצועי (במיוחד לא ההתלהבות מה SWEEP PANORAMA :D ) , אבל יכול מאוד להיות שסוני יצאו מהקופסה ראשונים , לפני קנוניקון, והם מראים לנו את העתיד..

מישהו יכול להמליץ על סוני/ התנסה עם EVF? התמודד בהצלחה עם ההיצע הנמוך בארץ?

תודה למגיבים

נ.ב. fungiman, אני זוכר את המלצתך לגבי A580 אבל באף חנות (בצמצם, PHOTOFILM, MDK אלקטרופוטו) אפילו קופסא של המצלמה לא מצאתי :nixweiss: .

אז היא עדיין אופצייה , אם כי , בהתיחס לצרכים שלי, יש לה חיסרון בולט לעומת A55 * בהסרטה (אין AF) ** מסך TILT פחות שימושי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבחר בסוף מה שבא לך, רק תזכור שכל הגימיקים האלה הם בדיוק זה, גימיקים.

לא מסכים איתך - חיישן מיוצב בגוף, אופטימיזצייה של תחום דינאמי (DRO) כמעט עד ל- 10 סטופס, EVF (עינית עם תצוגה דיגיטאלית) , וידיאו עם AF - אינם גימיקים

SWEEP - אכן גימיק. אבל למי שמצלם פאנורמה (כמוני), וזה דווקא יכול לעזור לי לגלות את שגיאות ההדבקה עוד באתר הצילום ולא בבית.

- אחזור על השאלה:

מישהו יכול להמליץ על סוני/ התנסה עם EVF? ספק/חנות יחסית זולה בארץ לרכש ולשירות (אחריות)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...