מחשב נייד Asus A42JA - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד Asus A42JA

kidardas

Recommended Posts

היי,

קודם כל וידוי, אני לא איש מחשבים גדול ואני לא יודע לכתוב ברמה מקצועית. אני כותב את חווית המשתמש שלי. איתכם הסליחה.

אז אחרי התלבטויות רבות בין דל לHP, ובגלל עצתו המעולה של חבר הפורומים Chevy שהציע את המחשב, הלכתי על A42JA.

ביקורות על המחשב כמעט בכלל שלא מצאתי. לכן היה גם חשוב לי לכתוב כאן.

אז ככה,

המחשב מגיע עטוף ומוגן בתוך 2 אריזות אחת בתוך השנייה והרבה ניילונים (קצת עבודה לפתוח ולסדר אבל שווה את ההגנה).

dscf2953.th.jpg

מה מצורף: חוברות - אחריות, אזהרות, וכדומה. דיסק עם כל הדריברים שאתם צריכים על המחשב.

dscf2957j.th.jpg

מה עוד? תיק, רצועת נשיאה לכתף, עכבר ,מטען של , ועטיפת בד נחמדה למטען (כן זה הדבר השחור הזה שם).

dscf2958v.th.jpg

dscf2960f.th.jpg

*התיק שחור, פשוט הפלאש של המצלמה שלי טיפה עיוות את הצבע.

וכמובן המחשב (קשה לראות פה בגלל המצלמה שלי אבל המחשב שחור אפור עם פסים דקים כהים יותר, אני אהבתי את העיצוב).

dscf2968a.th.jpg

dscf3000w.th.jpg

קצת פרטים טכניים : http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=dx1pqnjHXUs1hK5p.

זה אתר היצרן, אבל אם נדבר על המפרט המדוייק הנמכר בישראל (מה שיש לי).

http://www.vipsales.co.il/Product.asp?Pid=A42JA&Cat2Cat1ID=2&Cat2ID=0&aff=Kama〈=he . (יש טעות, מהירות הזיכרון היא 1066Hz).

*אני שולח לכם את הלינק רק בשביל המפרט, אם אתם קונים משם אני לא לוקח אחריות.

טוב עכשיו בפועל, איך זה נראה.

dscf2971f.th.jpg

dscf2974t.th.jpg

אם כבר שמתי תמונה של המחשב פתוח, אגיד שזווית הפתיחה המקסימלית של המסך היא משו כמו 110 מעלות וגודלו 14''.

dscf2981k.th.jpg

dscf2995k.th.jpg

המקלדת נוחה לטעמי, פונקציות קיצור שימושיות כמו WIFI, BLOUTOTH, ביטול פד העכבר, שינוי בהירות, , צבעים ועוד בעזרת הלחצן Fn.

למרות שזה מחשב נייד המקלדת נוחה יחסית והלחיצה על הלחצנים בהתנגדות טובה. אין מקלדת נומרית. פיצו על כך בNumLK שיוצר מקלדת נומרית על המקשים הרגילים. כפתור הדלקה מימין למעלה עם מנורה לבנה שדולקת שהמחשב דולק ומהבהבת בהמתנה.

פד העכבר MultiTouch, אחד הדברים הכי גדולים במחשב. דאבל קליק, לחצן שמאלי, שתי אצבעות בנגיעה - לחיצה על הגלגלת, בהזזה, גילגול הגלגלת, שלוש אצבעות - לחצן ימני. מהווה יתרון משמעותי בשימוש במחשב ולדעתי מבטל את הצורך בעכבר רגיל.

dscf3007o.th.jpg

המנורות משמאל לימין: 1.דולקת אם המחשב דולק. 2.כתומה אם הוא בטעינה, ירוקה אם הסוללה מלאה לגמרי, 3. המחשב חושב. 4. מחובר ל WIFI. א5. Caps Lock.

חיבורים:

בצד שמאל - אודיו (חיבור אחד שמשמש גם כניסה וגם יציאה), USB2.0X2, , VGA.

dscf2986q.th.jpg

בצד שמאל יש גם את צלעות הקירור של כרטיס המסך.

dscf2987k.th.jpg

כשהמחשב עובד על דברים חזקים ניתן להרגיש אוויר חם יוצא, בפשוטים יותר האוויר לא נורא חם. מהירות המאוורר משתנה אוטומטית בהתאם למאמץ המחשב כדי לחסוך בסוללה.

בצד ימין - חיבור למטען, חיבור לרשת קווית (תומך GIGA LAN), ועוד חיבור .

dscf2988x.th.jpg

וגם, צורב בצד ימין.

dscf3005g.th.jpg

מלפנים למטה - קורא כרטיסי SD ו MMC.

dscf2989.th.jpg

מסך - מסך מבריק (חסירון - השתקפות כמו שתראו בחלק מהתמונות, יתרון- הנאת צפייה מבחינת צבעים) LED ''14 ברזולוצייה 1366x768.

dscf3002x.th.jpg

dscf3013d.th.jpg

מצלמה - בחלק העליון של המסגרת המסך. 0.3 מגה פיסל אומנם, אבל בהחלט מספקת את הצרכים של צרכן ממוצע (מסנג'ר וכדומה) עם נורה קטנה שדולקת שהמנורה מופעלת.

dscf3370c.th.jpg

תחתית המחשב (אני לא יודע אם זה חשוב למשהו אבל שיהיה) והסוללה.

dscf3023u.th.jpg

dscf3022m.th.jpg

ועכשיו בואו נדבר על ביצועים.

אני אישית מרוצה מאוד מהביצועים של המחשב. מעבד חזק וכרטיס מסך עם 2G שלא מאכזבים לרגע, ואין להם שום בעיה להריץ ניד פור ספייד בFull HD על LCD.

dscf3363m.th.jpg

עובד לי גם בסדר גמור עם c# express התוכנה שאני לומד איתה בבצפר, חוץ משינוי קטן שיש לעשות בגלל שמערכת ההפעלה היא 64 bit .

להגיד שלא היו בעיות אני לא יכול. אני לא ממש יודע למה אבל בשלב כלשהו המחשב התחיל לעשות ריסט לדריבר של הכרטיס מסך כל הזמן (כנראה בגלל איזו תוכנה שהתקנתי), אני לא יודע אם זה בגלל המחשב או בגלל שהוינדוס הוא 64 bit אבל אחרי שחזור מערכת לכמה שעות אחורה הבעיה הסתדרה.

ד"א, חווית וינדוס של המחשב היא 5.9 (גבוה מאוד יחסית).

עוד כמה תכונות נחמדות - אפשרות לבחור רמת רגישות של פד המגע כדי למנוע נגיעות בטעות עם שורש כף היד, תוכנה לזיהוי פנים שמכניסה אותך ליוזר שלך בוינדוס ללא צורך בסיסמה (לא תמיד עובדת אבל נחמדה) בשם SmartLogon שבאה עם המחשב.

מדבקות אם זה מעניין מישהו :

dscf2992i.th.jpg

dscf2993.th.jpg

בסופו של דבר ושורה תחתונה, מחשב מצויין עם חסרונות מועטים מאוד והרבה מאוד יתרונות, עוצמה וביצועים, ומחיר טוב מאוד ביחס לנתונים.

מבחינתי, ציון 9.5+ מתוך 10. :xyxthumbs:

בהצלחה לאלה שמתכננים לקנות (:

תהנו.

עמית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביקורת מושקעת, אתה יכול אולי לתת קצת פרטים בנוגע למשחקים(רזולוציה, FPS) וכמה מחזיקה הסוללה?

הוא בא עם BT?

תתחדש :)

המחשב כולל בלוטוס מובנה גרסה 2.1.

לגבי המשחקים. הרזולוציה של המחשב עצמו היא 1366x768, אבל אתה יכול לחבר אותו בכבל HDMI למסך שתומך בFULL HD 1920X1080, והמחשב יעבוד מצויין (כמו שאני עשיתי עם הLCD) על FULL HD. לגבי ה FPS, אין לי מושג איך לבדוק את זה, טוב כמו שאמרתי גאון מחשבים אני לא ><. אבל ברמת העיקרון, המחשב חזק מאוד ולדעתי יריץ לך כל משחק שקיים (היום) באיכות מקסימלית בלי בעיות. בכל זאת כרטיס מסך עם 2G זיכרון ומעבד CoreI7 עושים את שלהם.

והסוללה, למעשה לא בדקתי אף פעם במדוייק כמה זמן היא מחזיקה, אבל לפי השערה שלי בעבודה שלא מאמצת את המחשב יותר מדי תגיע איתה למשו כמו שעתיים - שעתיים וחצי, אבל אם תריץ משחקים כבדים בנתוני תצוגה גבוהים שמאמצים את המחשב קצת יותר, לדעתי שעה מקסימום. אני אבדוק ואשלח תגובה מדוייקת יותר .

בהצלחה בחיפושים ^^ (אם הFPS נורא מפריע לך שלח לי הודעה בפרטי עם הסבר איך לבדוק את זה ואני אענה לך פה [אני חדש אז אני עדיין לא יכול לשלוח בפרטי]).

עמית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא ציינת איזה מפרט (נתת קישור לדגם שכולל מספר שונים)

2. במידה ויש לך כרטיס מסך ATI (וסביר להניח שכן) יש עדכון שמשנה את ההגדרות של הדרייברים וגורם למסכי BSOD. תמחק את העדכון של מערכת ההפעלה (בסופו של דבר פראיירים שמשלמים מאות שקלים על סובלים ואצל פיראטים זה לא היה קורה)

3. את התוכנה אתה מעתיק לprogram files x86

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל ברמת העיקרון, המחשב חזק מאוד ולדעתי יריץ לך כל משחק שקיים (היום) באיכות מקסימלית בלי בעיות. בכל זאת כרטיס מסך עם 2G זיכרון ומעבד CoreI7 עושים את שלהם.

הוא ממש לא כזה ,ומצטער לבאס אותך אבל זה פשוט לא נכון , זה כרטיס עם ביצועים של GT230 לא יותר מזה .. זה מחשב נחמד אבל להגיד שהוא יריץ הכול בגלל גראפי של 2GB זה שטויות ,בשביל להריץ הכול על מקס' ב1080P כדי ללכת יותר לכיוון הAlienWare שעוברים את ה1000$ ומעלה ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז לכל המעירים מבניכם,

ככה, לחצי מכם בכלל לא הבנתי על מה אתם מדברים....

ולחצי השני, אוקי, אני לא לגמרי מבין במחשבים - אז אני אחזור בי ואגיד שזה לא מחשב שיריץ כל משחק שיש היום, אולי הגזמתי באמת, אבל את הצרכים שלי הוא מספק ואת המשחקים שלי אני מריץ ב FHD בלי בעיה.

תעשו את השיקול שלכם אם כדאי לכם או לא, אני לא שגריר של , כתבתי את זה רק כי שאני חיפשתי תגובות לא מצאתי אז לאנשים אחרים שיחפשו תגובות יהיה את זה. אם הגזמתי, יש מצב, אבל אני מרוצה.

סליחה לכל אלה שנפגעו מההגזמות שלי, סומך עליכם שתמצאו לעצמכם את המחשב המושלם בשבילכם.

עמית

*ולזה שאמר שלא שמתי מפרט, אם היית מסתכל קישור אחד למטה היית רואה ששמתי את הקישור מפרט המדוייק שנמכר בארץ. אם חשוב לך שאני אגיד לך את זה, המעבד הוא i7 740-qm, תהנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי מה אתה רוצה לשדרג

השידרוגים הכי קלים זה להרד דיסק ולזכרון ואולי גם לכונן DVD

אח"כ המעבד(אם כי אני בספק שמשהו ירצה לשדרג את המעבד שבא איתו)

אי אפשר לשדרג לשדרג את הכרטיס מסך וגם אם כן זה ממש לא משתלם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

בבעלותי המחשב כחודש מחשב סוס למי שרצה לדעת מריץ BC2 חלק על HIGH בערך 30FPS אבל יש לי שאלה לפותח השירשור יש סיכוי אתה בודק תמפרטורות עבודה שלו במאמץ? כי אצלי הוא מתחמם מאוד ונאךצתי להוריד מהירויות כדי שירוץ סביר והמהירות שלו גם כחה לא בשמיים

אצלי ב 100% אומס מגיע ל 90C יש סיכוי תבדוק את שלחה? תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

וואו את האמת עכשיו בדקתי את הטמפ' והיא הרבה יותר גבוהה ממה שחשבתי. ברגיל היא סביבות 50-60 ובמאמץ הוא מגיע גם ל85. זה ממש גבוה. איך לעזאזל הצלחת להוריד את הטמפרטורה?

אה דרך אגב. מישו רצה פה די מזמן את זמן העבודה של המחשב על בטרייה ובדקתי. התוצאות מאכזבות משו. על מצב High Proformence הוא עושה משו כמו שעה וחצי על . במאמץ בטח פחות. למרות שלדעתי עם מצב חיסכון באנרגייה (בהירות נמוכה יותר, רקע חסכוני, שורת המשימות מתקפלת וכדומה) הוא עושה יותר, אני מניח מוסיף איזה חצי שעה (לא בדקתי במצב הזה).

מה לעשות, המחשב הזה הוא חזק מדי כדי שהסוללה תספיק להרבה זמן וצורך הרבה אנ'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...