מחשב גיימינג, 3000 ש"ח. - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב גיימינג, 3000 ש"ח.

LiranUdi

Recommended Posts

מדובר בהוספה של כרטיסים ולא כרטיס אחד אשר תעלה יותר מ 200 ש"ח

אותן כניסות PCIE \PCI יהיו תפוסות ולא יהיה ניתן להוסיף כרטיסים אחרים כדוגמת: כ.רשת , כ.קול משודרג או כ.טלויזיה

מה גם שלא יהיה ניתן להוסיף סלוטים נוספים לזיכרון

כך שבסופו של דבר יותר משתלם זה לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נתנו לו 4GB (אני בספק שהוא יצטרך יותר) למשחקים ולשימושים שלו זה מספיק, לגבי הכרטיסים שהוא יחליט אולי אין לו צורך

בהם וגם הוא בקש לעשות OC למעבד ואצלך אי אפשר לעשות זאת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- 4GB מספיק למשחקים ושימושים כללים, אך לא יחדיו. במידה וישחק כל פעולה כבדה שתרוץ ברקע תפגע במשחקיות

- אחד השידרוגים שיתנו את הבוסט הגדול ביותר לביצועים יהיה הוספת ויחד עם הירידה המתמדת במחירים זהו שידרוג מתבקש ולכן הצורך בSATA3 הוא יותר קרוב ממה שנדמה לך

- עושים OC כשיש צורך, מעטים עושים בשביל הכיף, קראת את הסקירות שצירפתי? הI3 2300 מוביל בין 10-50% על ה 640 ואת זה OC לא יסגור

מה גם של OC יש מחיר בצורת חשבון חשמל מוגדל (רק בכדי לסבר את האוזן במצב רגיל I3 צורך 30% פחות חשמל מ 640) וקיצור חיי הרכיבים, ואת כל אלה יש לקחת בחשבון כשרוצים לעשות OC רק בשביל הכיף\מגניבות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המ.. אוקיי..

ותגידו, עדיף לחכות עוד קצת זמן לפני הקנייה?

אם יצא איזה כ.מסך או או מעבד שיותר עדיף אז תגיבו שאני ידע :)

תמיד יצאו עוד כ"מ/לוחות אם/מעבדים ותמיד יש הוזלות-אם תחכה "להוזלה הבאה" או ל"מעבד הבא" אתה לא תקנה מחשב אף פעם.

תקנה מתי שנוח לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- 4GB מספיק למשחקים ושימושים כללים' date=' אך לא יחדיו. במידה וישחק כל פעולה כבדה שתרוץ ברקע תפגע במשחקיות

- אחד השידרוגים שיתנו את הבוסט הגדול ביותר לביצועים יהיה הוספת ויחד עם הירידה המתמדת במחירים זהו שידרוג מתבקש ולכן הצורך בSATA3 הוא יותר קרוב ממה שנדמה לך

- עושים OC כשיש צורך, מעטים עושים בשביל הכיף, קראת את הסקירות שצירפתי? הI3 2300 מוביל בין 10-50% על ה 640 ואת זה OC לא יסגור

מה גם של OC יש מחיר בצורת חשבון חשמל מוגדל (רק בכדי לסבר את האוזן במצב רגיל I3 צורך 30% פחות חשמל מ 640) וקיצור חיי הרכיבים, ואת כל אלה יש לקחת בחשבון כשרוצים לעשות OC רק בשביל הכיף\מגניבות

[/quote']

לגבי הזיכרונות - זה לא דבר הוגן להגיד. משחקים כיום הם ישומי 32BIT ולכן לא מנצלים מעל ל2GB , מה שמותיר 2GB נוספים לשימוש מערכת ההפעלה ותוכנות שרצות ברקע, כאשר לא מדובר במשהו מהותי בכלל מבחינת המשתמש.

לגבי הSATA 3 זה כבר בחזקת הנכון אבל לא בהכרח מהותי שכן כל מכשיר SATA3 ניתן לחבר בSATA2 ולקבל צוואר בקבוק שכיום לפחות הוא אינו אפקטיבי. לגבי העתיד, סביר שבשלב כלשהו זה כן יהווה מגבלה אפקטיבית אבל האם זה משהו מהותי שבגללו כדאי לשנות את כל חלוקת התקציב על מערכת כיום? לדעתי לפחות, לא.

ציינת לגבי אחריות שאתה הצעת ספק עם יותר אחריות - אחרי ה3 שנים באמת שהרבלנטיות של המערכת יורדת כך שאחריות של 5 שנים זה NICE TO HAVE אבל ממש לא מעבר.

בAMD רעיון הDUALCHANNEL ותועלתו מינימליים.

כמו שציינתי המפרט שבנית טוב, אבל עבור השימושים הספציפיים היתרון שלו לא ממש גדול.

בעוד שהבנצ' של ANANDTECH מראה למעשה ייתרון בולט בקונפיגורציות שלהם למעבדי הSANDY BRIDGE הבנצ' של TOMSHARDWARE דווקא ממחיש יפה מאד את חשיבותו הנמוכה של המעבד.

לגבי צריכת חשמל וOC, גם פה יש אי דיוקים. בחשבון החשמל זה זניח למדי.

מבחינת אורך חיי רכיבים זה מאד תלוי ברכיבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הזיכרונות - זה לא דבר הוגן להגיד. משחקים כיום הם ישומי 32BIT ולכן לא מנצלים מעל ל2GB זיכרון, מה שמותיר 2GB זיכרון נוספים לשימוש מערכת ההפעלה ותוכנות שרצות ברקע, כאשר לא מדובר במשהו מהותי בכלל מבחינת המשתמש.

אתה מוזמן להריץ משחק וברקע לרנדר, תחזור ותדווח האם המשחקיות נפגעה או לא

לגבי הSATA 3 זה כבר בחזקת הנכון אבל לא בהכרח מהותי שכן כל מכשיר SATA3 ניתן לחבר בSATA2 ולקבל צוואר בקבוק שכיום לפחות הוא אינו אפקטיבי. לגבי העתיד, סביר שבשלב כלשהו זה כן יהווה מגבלה אפקטיבית אבל האם זה משהו מהותי שבגללו כדאי לשנות את כל חלוקת התקציב על מערכת כיום? לדעתי לפחות, לא.

העתיד כבר כאן, SATA2 יהווה צוואר בקבוק עבור בקרי SF-2200 ו SF 2500 שיצאו זה מכבר ועובדים בקצב 500MBps , אז מה יהיה עוד שנה....

ציינת לגבי אחריות שאתה הצעת ספק עם יותר אחריות - אחרי ה3 שנים באמת שהרבלנטיות של המערכת יורדת כך שאחריות של 5 שנים זה NICE TO HAVE אבל ממש לא מעבר.

הטענה שלך רק מחזקת את הטיעון שלי, המחשב התישן ובמעבר למחשב הבא אתה יכול להשתמש באותו ספק ללא חששות כי עדיין יש לו אחריות.

בAMD רעיון הDUALCHANNEL ותועלתו מינימליים.

מי דיבר על DUALCHANNEL ב ?

כמו שציינתי המפרט שבנית טוב, אבל עבור השימושים הספציפיים היתרון שלו לא ממש גדול.

בעוד שהבנצ' של ANANDTECH מראה למעשה ייתרון בולט בקונפיגורציות שלהם למעבדי הSANDY BRIDGE הבנצ' של TOMSHARDWARE דווקא ממחיש יפה מאד את חשיבותו הנמוכה של המעבד.

TOMSHARDWARE מראה יתרון של 15% במשחקים לטובת I3, זו חשיבות נמוכה?

לגבי צריכת חשמל וOC, גם פה יש אי דיוקים. בחשבון החשמל זה זניח למדי.

זה שצריכת החשמל הכוללת של המחשב גבוה מצריכת המעבד, אינה קשורה לאי דיוקים, כל הנתונים נכונים. על בסיס שימוש של 10 שעות ביום אחרי שנה מדובר בחיסכון של 70 ש"ח ובהתחשב בזה שהדיון כרגע מתארך בגלל 150 ש"ח אז זה משמעותי...

מבחינת אורך חיי רכיבים זה מאד תלוי ברכיבים.

I3 2100 יחד עם תמחור אגרסיבי ללוחות מפוצרים של הם בדיוק התווים שהיו חסרים למוזיקת ההלוויה של מעבדי 445 ובעיקר 640 (אם לא גם 955 ו 965) בכל מה שקשור לגיימינג

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מוזמן להריץ משחק וברקע לרנדר' date=' תחזור ותדווח האם המשחקיות נפגעה או לא

[/quote']

לאורך כל הדיון לא רצתי להגיב ולהעיר על חוסר ידע בתחום, אבל god damn it הטענה הזאת חסרת כל הגיון. :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, ומה המפרט הסופי?!

ועדיף 6GB RAM?

כי אולי אני יקח מהמחשב שיש לי כרגע [אם זה אפשרי בכלל]

ואני גם יקנה מסך FHD אם זה חשוב.

ולא צריך להוסיף למפרט מערכת הפעלה גם את זה אני יקנה בצד

אם אפשרי, מארז מעניין וגם קריר

אני צריך שהוא יהיה דיי שקט כי המחשב שלי עכשיו משגע אותי עם הרעש..

ועדיף קירור נוזלי? כי אני מתכנן OC למערכת.

חשבתי על המארזים הבאים:

http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=4292&CatCode=637

או

http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=5006&CatCode=637

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Iהעתיד כבר כאן, SATA2 יהווה צוואר בקבוק עבור בקרי SF-2200 ו SF 2500 שיצאו זה מכבר ועובדים בקצב 500MBps , אז מה יהיה עוד שנה....

והמחירים של בקרי ה-Sandforce יהיו מאוד רלוונטיים עבור פותח הת'רד? אם אתה עלול לרגע לטעון שהם ירדו במהלך השנה אז תסתכל על הדור הנוכחי של כונני ה- ותראה בעצמך שהם זזו רק ב100-200 ש"ח בלבד וגם זה בהגזמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בהחלט תומך בשניצקי

אין דבר יותר חשוב מלוח אם עם כמה שיותר פיצרים, כי לעולם אתה לא יודע מתי תצטרך משהו ותמיד טוב להוסיף עוד קצת ולקחת לוח אם עם הכל.. למה ?? כי נגיד בעתיד פותח הדיון ירצה לקנות רכיב כלשהו.. ו... האא אין תמיכה .. ואז צריך לקנות בקר יעודי שעולה כמו ההפרש )

די להתחסד אתם יודעים שלעצמכם הייתים לוקחים לוח מפוצ'ר ועוד בשביל 150 שח לא הייתם חושבים פעם אחת.

דבר שני כמו כל דבר חדש עכשיו עולה לא מעט, אך עוד שנה לא אני ולא אתה יודעים מה יהיה המחיר..

אני אישית בלי לחשוב פעמיים הייתי הולך על המפרט של שניצקי הוא נראה מעולה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והמחירים של בקרי ה-Sandforce יהיו מאוד רלוונטיים עבור פותח הת'רד? אם אתה עלול לרגע לטעון שהם ירדו במהלך השנה אז תסתכל על הדור הנוכחי של כונני ה- ותראה בעצמך שהם זזו רק ב100-200 ש"ח בלבד וגם זה בהגזמה.

הירידה הזו מעידה על משהו לשנה הקרובה? אתה יודע למי נתנה הנבואה

מספיק להסתכל על המעבר מסדרה 4XXX ל 5XXX לעומת 5XXX ל 6XXX בכרטיסי ATI, במעבר האחרון הייתה ירידה של 35% במחירי כרטיסי ה HIGH END

חוץ מזה מחשב לא קונים לשנה, ואם זה לא יהיה רלוונטי לשנה הבאה זה יהיה רלוונטי בעוד שנתיים

בראיה שלי התפקיד של מי שבונה מפרט הוא לא רק לתת את המפרט הטוב ביותר לאותו משתמש נכון להיום, אלא גם להאיר את עיניו של הקונה לטכנולוגיות חדשות

שיעזרו לו בבוא העת לשמור את המחשב עדכני, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בתוספת קטנה לעלות הכוללת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה משפטים שנכנסים פה לתמונה יפה מאוד.

"לעולם אין להתווכח עם טיפש. הצופה מהצד עלול לא לחוש בהבדל."

מארק טוויין.

"אל תתווכח עם טיפש. הוא רק יוריד אותך לרמה שלו וינצח בזכות המומחיות הרבה שיש לו"

לא יודע ע"י מי נאמר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה באמת מנסה להשוות את זה לשוק כרטיסי המסך שידוע כהשוק הכי לא יציב שקיים? זה פשוט דבילי.

חוץ מזה מה שאתה לא יודע זה שהמלצת לו על לוח בעל בקר שמנהל את יציאת הSATA 6GB/s אשר פשוט משמיד לחלוטין את כל יכולות הIOPS של כונני ה-, הדבר האחרון שהבקר הזה טוב בו הוא כונני וזה גם מניסיון אישי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...