שאלה לגבי ייצוא לחו"ל - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי ייצוא לחו"ל

Ovid

Recommended Posts

שלום,

לאחרונה החלטתי לנסות לפתוח עסק קטן, שעיקרו מכירת מוצרים מסויימים, בעיקר לתושבי חו"ל .

מכיוון שאין לי ניסיון בנושא, קיוויתי שאולי למישהו פה יש.

השאלה שלי היא האם זה יהיה בעייתי לשלוח את המוצר לקונה מחו"ל ?

האם אני אצטרך להתעסק בניירת מסויימת? האם ישנן הוצאות מסויימות מלבד עלות המשלוח ?

ולמי עלי בכלל להפנות שאלות מסוג זה, דואר או גוף אחר?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בעקרון אתה גם יכול לקבל פטור ממע"מ למוצרים האלה אבל זה רק אם אתה נכנס לעסק של ממש ומייבא אותם בעצמך.

לחברת השילוח לא אכפת מה אתה שולח, ואתה לא צריך לקבל רשיון לייצוא אלא אם זה משהו מבוקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חייב לקבל ייעוץ עסקי, פשוט כי יש המון דברים שכדאי לדעת ולהכין (חוזים, דו"חות שנתיים, אישורי בטיחות, הנחות ארנונה, החזרי מס, החזרי הוצאות, תוכנית עסקית...). יש חברות ניהול וייעוץ עסקי שמורכבות מעו"דים ורו"חים אבל לפחות תעשה לעצמך את המינימום ותפנה לשיחה עם יועץ מס וזה בטוח לא יעלה לך הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה ארנונה? אני לא פותח חנות , זה עסק "וירטואלי"

בכלל כל מה שרשמת אני לא חושב שקשור אליי , זה לא עסק בקנה מידה רציני כזה. פשוט כנראה אפתח אתר עם המוצרים והמחירים, וברגע שתתקבל הזמנה אשלח את זה בדואר.

כל מה שאני צריך לדעת זה אם יש הוצאות נוספות מלבד המשלוח, האם אני אצטרך אישור מיוחד בהנחה שזה לא יהיה משלוח חד פעמי, והאם אני אצטרך את האישור בכל פעם שאני אשלח מוצר לקונה מחו"ל.

אני אנסה ביום ראשון לברר מול סניף הדואר , אבל חשבתי אולי עד אז אני אוכל לברר את זה בעצמי .

דובי זובי, מה קורה בהנחה ואני לא מייבא, אלא בונה בעצמי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם קריאת מחשבות היא עסק. עסק וירטואלי הוא עסק לכל דבר ואם אתה מתכוון לייצר בעצמך אתה לא מייצר את המוצר על הירח. יש לך מחשב, , שולחן וכסא ואתה נמצא בדירה בעיר מסויימת אז למה שלא תקבל החזר עליהם?

אתה צריך לדעת איך לסווג את עצמך (עוסק זעיר/מורשה/פטור). אתה לא יכול לשלוח מוצרים מבלי שיש עליך פיקוח ומבלי שאתה מוציא חשבוניות. הייעוץ חשוב לא רק בשביל שתדע אם חלים עליך הגבלות/תשלומים/אגרות וכו' אלא בשביל שתדע אם אתה זכאי להחזרים. תתפלא לשמוע אבל לכל עסק יש הוצאות שעליהם הוא לא משלם מע"מ. משמעות הדבר שיש עצמאיים שזכאים להחזרי ארנונה, , שכ"ד... אם אתה מוותר על החזרים של מאות ואלפי שקלים בחודש זה ממש מעשה חכם, נכון? לכן פנה ליועץ מס, אני מבטיח לך שלא יגבו ממך מעל 150 שקל לשיחה (ואולי אפילו בחינם). בעצם עזוב, עדיף להסתכל רק על ההכנסות ולא על ההוצאות. זאת בדיוק הסיבה שעסקים קטנים נופלים, במיוחד בעסקים של צעירים כגון פיצריות ומסעדות שהם בטוחים שידפקו ת'מערכת, ואתה עוד כותב שאתה לא יודע מה ההוצאות הנוספות מלבד המשלוח מבלי להבין שלכל עסק יש גם חובות וגם הטבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת, לא חשבתי שאני אצטרך להכריז על זה כעסק, לרשויות או וואטאבר . בניתי על זה שאני אוכל פשוט ללכת לדואר ,לשלוח את החבילה ,בכל פעם שיש הזמנה , ובזה לגמור את הסיפור.

אוקיי ומה אם אני אפרסם את המוצרים בדרך קלה יותר - איביי ? גם פה אני חייב פיקוח ?

לגבי ההטבות לא חשבתי שאני זכאי לכאלה, אני אבדוק את זה ,כמו שהצעת.

אבל בינתיים מעניין אותי יותר החובות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת, לא חשבתי שאני אצטרך להכריז על זה כעסק, לרשויות או וואטאבר . בניתי על זה שאני אוכל פשוט ללכת לדואר ,לשלוח את החבילה ,בכל פעם שיש הזמנה , ובזה לגמור את הסיפור.

אוקיי ומה אם אני אפרסם את המוצרים בדרך קלה יותר - איביי ? גם פה אני חייב פיקוח ?

העניין מסובך ודי דומה לנושא הטרמפים. יש כאן שאלות משפטיות, למשל אם זה העיסוק המרכזי שלך. מותר לך לקחת אנשים טרמפ אבל אסור לך לגבות תשלום. ברגע שגבית תשלום זוהי עסקה לכל דבר המחייבת תשלום מע"מ. אם שכן שלך ישמע על העסק הוא יכול להתלונן עליך (ובצדק, למה הוא נדרש לשלם מסים ואתה לא) ובחקירה תצטרך להסביר מאיפה יש לך כסף לבגדים או למכונית או ווטאבר. גם תצטרך להסביר מה הקשר שלך לכל הנמענים (פרטיהם נשמרים בדואר לתמיד) זה נקרא בשפה פשוטה הלבנת הון. אבל למה לך להיכנס לזה אם אפשר לעשות הכל בצורה חוקית ועוד לקבל החזרים כספיים?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי ההטבות לא חשבתי שאני זכאי לכאלה, אני אבדוק את זה ,כמו שהצעת.

אבל בינתיים מעניין אותי יותר החובות

אם אתה לא מתכוון לעשות כסף רציני מהעסק הזה תרשם כעסק פטור, לא תצתרך למלא שום דבר בשוטף סה"כ להגיש כל שנה דוח קטן, ופעם ב5 שנים דוח צבירת רכוש, כל עוד הרווחים נמוכים מ75 אלף שקל בשנה.

העניין מסובך ודי דומה לנושא הטרמפים. יש כאן שאלות משפטיות, למשל אם זה העיסוק המרכזי שלך. מותר לך לקחת אנשים טרמפ אבל אסור לך לגבות תשלום. ברגע שגבית תשלום זוהי עסקה לכל דבר המחייבת תשלום מע"מ. אם שכן שלך ישמע על העסק הוא יכול להתלונן עליך (ובצדק, למה הוא נדרש לשלם מסים ואתה לא) ובחקירה תצטרך להסביר מאיפה יש לך כסף לבגדים או למכונית או ווטאבר. גם תצטרך להסביר מה הקשר שלך לכל הנמענים (פרטיהם נשמרים בדואר לתמיד) זה נקרא בשפה פשוטה הלבנת הון. אבל למה לך להיכנס לזה אם אפשר לעשות הכל בצורה חוקית ועוד לקבל החזרים כספיים?

בייצוא לחול אתה לא משלם מע"מ, מע"מ משלמים רק כל טובין או שירות שנסחרו בשטח . בנוסף עסקים פטורים לא מחוייבים לגבות מע"מ מהלקוחות שלהם(אסור להם בפועל) אבל מנגד הם לא יכולים לקבל קיזוז מע"מ מההוצאות שלהם(ד"א זה לא שעסקים רגילים לא משלמים מע"מ, הם משלמים פשוט בסוף השנה ולא בזמן העסקה כמו אדם רגיל, חלק מהמע"מ ומההוצאות הכלליות שלהם מוכרות במס ומקוזזות ממס החברות וממס ההכנסה שהם משלמים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בייצוא לחול אתה לא משלם מע"מ, מע"מ משלמים רק כל טובין או שירות שנסחרו בשטח .

ממש נכון. בגלל זה כל החברות כמו , טויוטה, אלביט, טאואר וכל השאר לא משלמות מע"מ. אולי כי זה נקרא מס חברות? יש כל מיני הגדרות וחייבים לדעת מה וכמה צריך לשלם
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא משלם מע"מ כשאתה מייצא לחו"ל, VAT או SALES TAX מתייחס למיסים שמשלמים רק בתוך אותה המדינה. ולא אלביט לא תשלם מע"מ על מכירה שהיא עשתה בחו"ל, היא כן תשלם מס מכירה במדינה אליה היא מייצאת אלא אם יש הסכמי מס הפוטרים אותה מזה.

מע"מ יכול להיות מוחל על בסיס "יעד" (destination) או מקור (origin). מע"מ על בסיס יעד, ימסה צריכה על פי המקום בו היא נצרכת, יצוא לא יכנס לבסיס המס בעוד שעל יבוא יוטל מע"מ. מס זה, למרות שמו, הוא מס על הצריכה ולא על הערך המוסף. מע"מ על בסיס מקור יחיל מע"מ על יצוא ויפטור ממע"מ יבוא. מס זה הוא אכן מס על הערך המוסף.

בארץ כמו ברוב העולם המע"מ או מס המכירה מחושב על בסיס היעד, בין השאר כדי למנוע מיסוי כפול האסור בהסכמי סחר רבים והסכמי מס בין מדינות.

תסתכל אפילו באיביי מוכרים בין אם זה מהארץ אם מהעולם, מוכרים ישראלים רושמים בפירוש שתושבי מדינת ישלמו מע"מ ולמשל מוכרים אמריקאים מציינים את הSales Tax שאזרחי מדינה מסויימת בארצות הברית יצתרכו לשלם.

מעבר לכך למס חברות אין שום קשר למע"מ, מס החברות זה "מס הכנסה" לרווחים שמחולקים כדיבידנדים לבעלי המניות סה"כ זה מס הכנסה כפול, גם על הכנסות החברה וגם על רווחי בעליה של החברה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^כשעוסק מוכר מוצר הוא לא "משלם" מע"מ, אלא גובה מהלקוח מע"מ ומעביר לרשויות.

ביצוא, העסקה חייבת במע"מ בשיעור 0%, אבל אך ורק אם יש לך רשימון יצוא, עניין שעולה לפחות כמה עשרות שקלים, ככה שהעניין קצת בעייתי ליצואנים קטנים (זה במידה והפותח הדיון מתכוון בכלל להירשם כעוסקה מורשה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עסק פטור לא מחוייב בגביית מע"מ בכלל לא בארץ ולא בשום מקום אחר. ואני בספק אם העסק שלו יגלגל יותר מ75 אלף שקל בשנה.

מעבר לכך היום אפשר לעשות רישום ייצוא מאוחד חודשי כל עוד כל צרור בודד(חבילה) הוא בערך של פחות מ100 דולר, מה שאומר שאת האגרה של ה30 ומשהו שקל תוכל לשלם בצורה חודשית(אפילו עם הסדר שנתי). אם מדובר בחבילת יקרות יותר(בין 100 ל 5000 דולר(ניתן יותר אחרי זה פשוט יש עלות מטורפת לביטוח)) ניתן להשתמש בשירות הייצוא של דואר בעלות של קצת פחות מ100 שקל הכוללת גם את כל המסמכים ואת העבודה מול המכס.

שוב כמובן כל עוד מדובר על ייצוא של טובין ללא הגבלה או סעיפים מיוחדים כמו ואבני חן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובי זובי לא נראה לי שסתרת אותי. לא משנה איך הוא יקרא לעצמו (פטור, מורשה...) הוא יהיה חייב לדווח לרשויות על מה שהוא עושה ואף לשלם מסים בצורה כזאת או אחרת (לא ניכנס עכשיו להגדרות המשפטיות/עסקיות). לצורך כך נדרשת התערבות של איש מקצוע ועדיף שזה יהיה בהתחלה, עוד בשלב של ההקמה והרעיון, ולא באמצע או בהתרסקות. השואל צריך לקחת בחשבון שיכולים לתבוע על בעיות שיתגלו במוצר או בשירות שהוא מציע, ואם יתברר שהוא היה חאפר הוא יאכל אותה בגדול.

ישר כח לפותח השרשור על היוזמה שלו. הכי טוב להיות יזם ולא שכיר :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך שום התערבות של שום איש מקצוע, יש סיבה למה עשו דירוגים של עסקים אם לפתוח עסק פטור היה דורש התערבות מקצועית לא היו עושים את זה(לא שווה את הכסף), העסקים האלה פטורים מרוב המיסים ושאר המיסים לדוגמא ביטוח לאומי עושים בתשלומים דו חודשיים ע"פ 2 דרגות משוערכות של הכנסה, וגם אז מדובר על סכומים מגוכחים שאף נמוכים מהביטוח הלאומי של שכיר בשכר מינימום.

אין קשר בין תביעות ורישום עסק, גם אם תרשום את העסק שלך במיליון ואחד מקומות על פי החוק שום דבר לא מגן עליך מפני תביעה, אם תובעים אותך דין כדין חאפר... גם אם אתה חברה בע"מ מה שמגן עליך מפני תביעות כמו בכל דבר אחר נקרא ביטוח, ולאנשי מקצוע יש ביטוח על פי התחום שלהם, וחברות גדולות מבוטחות גם הן אבל בצורה שונה לגמרי.

אבל בכל מקרה אף אחד לא מבטח "שירות" או מוצר, ותצא מהסרט שאתה חי בו רוב הסיכויים שהבן אדם רוצה למכור סיכות צה"ל או פחיות אוויר מארץ הקודש באיביי... בשביל זה במקרה הגרוע ביותר צריך לעמוד בתור חצי שעה, למלא 2 טפסים פעם בשנה וזהו...

:s07: :s07: :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוף סוף האתר עובד לי...

ראשית, תודה על העזרה שלכם. קראתי את הכל והבנתי שהעניין קצת יותר מסובך ממה שחשבתי בהתחלה.

כנראה שהעסק יהיה פטור , כי למרות שאני מאוד אוהב את המחשבה הזאת, אני בספק כי אגיע להכנסות של 75000 ש"ח בשנה.

אני עדיין לא החלטתי אם עדיף למכור באיביי או לפתוח אתר .. מה אתם מציעים?

המוצרים שאני מתכוון למכור הם מתחום האלקטרוניקה(שאני בונה, לא מייבא) . נוסף לכך , חשבתי לייבא מין כיסויים למוצרים , לפי מה שהבנתי אפשר להזמין ממפעלים בחו"ל לפי המידות שאתה צריך ,הם שולחים לך דוגמית , ואחרי שאתה מאשר ,הם כבר שולחים כמות מסויימת (לרוב, יש מספר מינימלי שצריך להזמין).

האמת, ככל שאני קורא יותר את התגובות שלכם ומבין שזה יהיה די מסובך ,אני חושב אולי פשוט לייבא איזה משהו פשוט כמו אביזרים למוצרי ולמכור אותם במחירים תחרותיים. לא שפה אני לא אצטרך לרשום את זה כעסק, אבל עדיין, פחות התעסקות.

המטרה שלי בטווח הקצר(שהיא העיקרית) ,היא לשלם את שכר הלימוד באוניברסיטה. בטווח הרחוק, להתפתח לעסק. במלוא מובן המילה.

זו למעשה הסיבה בגללה אני לא רוצה ללכת לייעוץ עסקי, לשלם כסף שאני בקושי מגרד ללימודים . הרי יכול להיות שאחרי שאני אשמע אותם ,הם כל כך יבהילו אותי עם כל הנושא שאני אנטוש את הרעיון ואז סתם בזבזתי כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...