מה ההבדל בין הדסקטופים של אובונטו ופדורה? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה ההבדל בין הדסקטופים של אובונטו ופדורה?

Recommended Posts

אני יודע שעל שניהם אפשר להתקין gnome/kde.

השאלה איזו מערכת מגיעה out-of-the-box נוחה/ידידותית/קלה/מוכנה יותר לשימוש כדסקטופ, כוללת את רוב מה שצריך ובעלת מערכת עדכונים/ממשק/ביצועים/כל הבדל שנותן יתרון לאחד מהם.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי שfedora gnome לוקח יותר ראם, לדעתי הוא זבל, השרתי חבילות אצלו נורא איטיים, מורידים במהירות של פחות מ200...

באובונטו אתה יכול להוריד במקסימום..

אין הבדל מבחנת העיצוב של (גנום) לפדורה (גנום)..

השאלה אם אתה מתעניין בביצועים? כי יש חלופות יותר טובות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה i5 עם 8gb ram אז אני לא ממש לחוץ על ביצועים. אני צריך פשוט מערכת טובה ונוחה שתחליף לי שולחן עבודה חלונאי.

זה מחשב משרדי, לא למשחקים, אין לי תוכנות מסויימות שאני מריץ, הרוב זה וירטואל משינס, ssh, דפדפן ו-IM.

כרטיס מסך 210 עם שני מסכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פידורה היא יותר "Cutting Edge", ולדעתי היא גם יותר אינטואיטיבית

למשתמשי . אבל תצטרך לנסות בכדי לדעת מה מתאים לך. אתה

תמיד יכול להתקין את שתי המערכות על מערכת וירטואלית ולעמוד על

תכונותיהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שאפשר לבסס בחירה כזאת על המלצה מכיוון שבבסיס כל המערכות זהות. ההבדלים הם דברים שניתן לשייך יותר להעדפות כגון סוג מנהל החבילות, זמינות של תוכנות ויישומים להפצה המסוימת במאגרים (או להורדה ברשת) במקום שתצטרך להדר אותם באופן מקומי, מבנה הממשק והאלמנטים השונים שלו, ה"תחושה" שלה (זמן אתחול ועוד), תגובתיות וכו'.

לבדוק כמה הפצות על מכונה וירטואלית זה בהחלט רעיון טוב אם יש קצת זמן ל"שחק" עם זה.

אני באופן אישי חושב שכל אחת מההפצות תהיה מצוינת לדרישות שלך. היא קצת יותר "המונית" כזאת אבל בתמורה יש לה קהילה גדולה וכמעט לכל בעיה שבה עשוי להיתקל משתמש ממוצע יש כבר תשובה ופתרון. היא מין הפצת "גלגלי עזר" כזאת וזה לא בהכרח דבר רע בהתאם לדרישות המשתמש וכמה כוח יש לו להתעסק עם המערכת. מה עוד שמדובר בהפצה מבוססת Debian אז כך שכמעט כל יישום ותוכנה קיימים כבר באופן טבעי עבורה.

אני גם הייתי ממליץ לך לנסות את OpenSuse, הפצה שאני מצאתי מאוד נוחה לשימוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שאפשר לבסס בחירה כזאת על המלצה מכיוון שבבסיס כל המערכות זהות. ההבדלים הם דברים שניתן לשייך יותר להעדפות כגון סוג מנהל החבילות, זמינות של תוכנות ויישומים להפצה המסוימת במאגרים (או להורדה ברשת) במקום שתצטרך להדר אותם באופן מקומי, מבנה הממשק והאלמנטים השונים שלו, ה"תחושה" שלה (זמן אתחול ועוד), תגובתיות וכו'.

לבדוק כמה הפצות על מכונה וירטואלית זה בהחלט רעיון טוב אם יש קצת זמן ל"שחק" עם זה.

אני באופן אישי חושב שכל אחת מההפצות תהיה מצוינת לדרישות שלך. היא קצת יותר "המונית" כזאת אבל בתמורה יש לה קהילה גדולה וכמעט לכל בעיה שבה עשוי להיתקל משתמש ממוצע יש כבר תשובה ופתרון. היא מין הפצת "גלגלי עזר" כזאת וזה לא בהכרח דבר רע בהתאם לדרישות המשתמש וכמה כוח יש לו להתעסק עם המערכת. מה עוד שמדובר בהפצה מבוססת Debian אז כך שכמעט כל יישום ותוכנה קיימים כבר באופן טבעי עבורה.

אני גם הייתי ממליץ לך לנסות את OpenSuse, הפצה שאני מצאתי מאוד נוחה לשימוש.

איך opensuse יכולה להיות נוחה בכלל?

למה לך לבזבז שעות בתיקון של כל מיני דברים, קמפול תוכנות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. זה עניין של העדפה. אתה יכול להגיד, "לי OpenSUSE לא נוחה", אתה לא יכול לקבוע שהיא לא נוחה עבור כולם.

2. אני לא לגמרי מבין למה אתה מתכוון ב"לתקן דברים" ולקמפל דברים. לעבודה משרדית בסיסית היא די מכילה את כל מה שצריך בדיוק כמו רוב (אם לא כל) ההפצות הנפוצות.

כמו כן את השאלה הזאת אפשר לשאול על , ועל כל מערכת *nix אחרת. התאמה אישית של מערכת דורשת קצת עבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. זה עניין של העדפה. אתה יכול להגיד, "לי OpenSUSE לא נוחה", אתה לא יכול לקבוע שהיא לא נוחה עבור כולם.

2. אני לא לגמרי מבין למה אתה מתכוון ב"לתקן דברים" ולקמפל דברים. לעבודה משרדית בסיסית היא די מכילה את כל מה שצריך בדיוק כמו רוב (אם לא כל) ההפצות הנפוצות.

כמו כן את השאלה הזאת אפשר לשאול על , ועל כל מערכת *nix אחרת. התאמה אישית של מערכת דורשת קצת עבודה.

בטח שהיא לא נוחה לכולם :S

יותר נוח לך לעשות unpack לtar ואז לקמפל תוכנה? ואפילו לקבל מיליון שגיאות תוך כדי?

או שיותר נוח לך להוריד חבילה ואז התוכנה מותקנת ועובדת וכל זה במהירויות שיא...?

שמעתי שכל ההפצה הזאת היא ללא חבילות וללא שטויות שמקלות על חווית השימוש של המשתמשים.. :S

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...