שאלה טיפשית בנוגע לבטריה שעל לוח האם - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה טיפשית בנוגע לבטריה שעל לוח האם

Burkey

Recommended Posts

שלום,

לאחרונה יש לי בעיה, שאני חושב שמקורה בחומרה. מדי פעם (לא כל יום) השעון שחלונות מציגה, כמו גם התאריך, מראה את השעה של משהו כמו 12 שעות לאחור. זה קורה פעם פעמיים בשבוע, אני מדליק את המחשב בבוקר, ורואה תאריך ושעה של אתמול. אני מכוון, ואז הכל בסדר, לפעמים יום, לפעמים יותר, עד שזה חוזר.

אני חשבתי שאולי זו הבטריה שעל לוח האם (אודה לכם על רעיונות אחרים). הסתכלתי עליה, היא מסוג ליתיום CR2030. חיפשתי בחנות ולא היה להם, היה להם רק CR2032....מה ההבדל ? אפשר להשתמש בזה ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

אם אתה משאיר את המחשב דולק - אין משמעות לסוללה בקטע של השעון\תאריך.

השאר את המחשב שלך דולק ותראה אם זה משתנה - אם כן יש לך תקלת תוכנה (סינכרון מול שרת זמן חיצוני\TIME ZONE וכו').

כמו כן - אם היתה לך בעיה בסוללה אזי היו לך עוד תופעות - היית מקבל הודעות באתחול על סוללה - CHECKSUM וכו'.

אל תמהר לגעת בסוללה עד שתהיה בטוח שהיא מקור הבעיה

הערה מנהלתית - השאלה שלך רחוקה מלהיות טיפשית (שאלה לגיטימית המנוסחת טוב)- נא שנה הכותרת בהתאם.

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוב לוחות אם (הייתי אומר כולם, אבל מי יודע.... ) צריך בטריה עובדת רק שמחשב

מנותק מ חשמל!. גם אם הוא כבוי - לא צריך.

אם הוא מחובר לחשמל תמיד בטריה בעצם מיותרח.

מסקנה - זה לא בטריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לוחות שמאבדים את השעה אם הסוללה גמורה גם אם הם מחוברים לחשמל, יש גם כאלה שלא נדלקים או נדלקים ולא עובדים (ולא מצפצפים) אם הסוללה גמורה

תנתק את הסוללה ו LED אדום מהפאנל הקדמי (HD LED), תחבר את ה LED לסוללה ותבדוק שהוא נדלק

אם הסוללהגמורה תשים כל שהיא לאותו מתח, אותו סוג, ומתאימה בגדל כך שהיא תעמוד ותעשה מגע טוב בפנים. בדרך כלל ניתן לשים 2022 או 2016 במקום 2032 (מקסימום להוסיף עוד משהוא ממתכת לסגור את המעגל) וזה יעבוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...