OC מATHLON 640 ל 645. האם צריך זכרונות מסוימים? וגם פתיחת L3... - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

OC מATHLON 640 ל 645. האם צריך זכרונות מסוימים? וגם פתיחת L3...

mulki

Recommended Posts

שלום, חשבתי על לוח אם:

MA78LMT-S2

וזיכרונות MICRON 4GB 1333MHZ סטיק בודד.

האם אני צריך התאמות כלשהן? אולי אחרים?

כמו כן, גיליתי עכשיו שניתן לפתוח L3, האם זה בכל המעבדים ככה? או שזה כמו בפתיחת נוספת מX3- עניין של מזל?

ואם אני אצליח, האם עלי לבצע התאמות כלשהן? אולי מאוורר חזק יותר?

עוד משהו שראיתי פה עכשיו בתרד אחר- שאפשר לפתוח ליבות גם במעבדי X2. אני בדיוק קונה עכשיו מחשב חדש, אולי כדאי לי במקום 640, לקנות את הכפול ליבה? או שזה גם עניין של מזל ועדיף לא להסתכן?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה סטיק בודד ? קח קיט של שני סטיקים 2X2GB ותקבל גם תוספת בביצועים..

אין צורך להתעסק עם הL3..עדיף לך לגשת לOC..יועיל יותר בהעלאת הביצועים..

ואם אתה מתכנן OC אז מאוורר יעודי יהיה עדיף כמובן..כמו כן אם תרצה המלצה תציין את התקציב..

ואין סיבה לרכוש מעבד X2 תדבוק בX3 או פשוט בX4 וזהו..כמו כן בשביל לפתוח תזדקק גם ללוח אם מתאים..

ככה שלא תמיד ההתעסקות משתלמת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סטיק בודד כיוון שיש בלוח רק 2 סלוטים ואני רוצה לשמור אופציה לשדרוג. מבחינת ביצועים, אחרי חפירות בפורום , אני דווקא הבנתי שאין שום הבדל דה פקטו במהירות.

אז המהירות שלו (133MHZ) לא רלוונטית לגבי OC? לא תהיה לי שריפה או חוסר תאימות ללוח אם מבחינת אוברקלוק?

ואני לא ממש רוצה להתעסק עם OC. אני קונה מערכת תקציבית ומה שיש יספיק. רציתי רק לחסוך 100 ש"ח ולהפוך את ה640 ל645.

אבל אז גיליתי שבעצם המעבד הזה הוא פנום מנוטרל, מה שגורם לי לרצות להגיע לL3. (או לברר אם הגילוי שלי אמיתי, או אולי רק חלק מהאטלונים הם פנומים וכרגיל הכל זה עניין של מזל).

אז אתה באמת חושב שפתיחת קאש לא יעשה הרבה?

אני לא רוצה להתחיל להתעסק עם ועם שחיקה של רכיבים ולהפוך לאוברקלוקר. סתם ככה TWEAK בקטנה. (שאלתי אותך לפני שבועיים, וענית לי שבהמהרה מינורית כזו לא צריך להוסיף שום דבר ושאין שחיקה של רכיבים)...

הלוח אם הזה תומך בACC. שלוש ליבות אני לא רוצה בגלל שזה עניין של מזל. ולכן שאלתי האם גם ה2 ליבות זה עניין של מזל, או שהסדרה שדיברתם עליה (7 ומשהו) היא כולה ניתנת לפתיחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה,

א.אז אני מבין נכון שL3 לא נפתחת אצל כל מעבד?

ב. האם עלי לחפש או לבקש מהמוכר שיבדוק איזה REVISION המעבד, או אולי זמן ייצור?( כדי להגביר את הסיכוי שיהיה לי מעבד נפתח)...

ג.מה תהיה תוספת הביצועים למעבד אם הליבה תיפתח?

ד. אז אני מבין שלא כל כפול מסדרה מסוימת יפתח ל 4 ליבות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. נכון.

2. לא ממש..

3. איזה ? אתה רוכש מעבד 4 ליבות ? ואיזה ביצועים יהיו למעבד 2 או 3 ליבות שתפתח לו את הליבה ? כמו מעבד 3 או 4 ליבות ;D

4. נכון..חפש קצת מידע ברשת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהההה........ :kopfpatsch:

ליבה?!?!

התכוונתי ל L3.

מה תהיה תוספת הביצועים למעבד אם הקאש יפתח?

:silly:

צריך להתעמל יותר, להרחיק את הסניליות...

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בארכיטקטורה שעליה מבוסס המעבד לזכרון מטמון מרמה שלישית אין חשיבות גדולה. ברוב השימושים לא תקבל שום תוספת ביצועים מורגשת כך שהעניין זניח ואין טעם להתעקש עליו (למעט אם זה נעשה למטרות "ספורט").

המשמעות של הזכרון מטמון מרמה שלישית בארכיטקטורה הזאת באה לידי ביטוי רק ביישומים תובעניים ובתדרים גבוהים, מה שלא רלוונטי לרוב המוחלט של המשתמשים, וגם אז ההפרשים קטנים למדי.

זה בעצם ההבדל היחיד מבחינת ארכיטקטורה בין מעבדי ה- II וה-Phenom II, וכל עוד תשווה בין שני מעבדים כאלה בתדר זהה (מעבדי Phenom II משווקים בתדר סטוק גבוה יותר מעמיתיהם ממשפחת ה- II) תגלה שהביצועים זהים (או קרובים מאוד כשההפרש זניח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...