יש כאן מישהו שלא שילם המון זמן ביטוח לאומי? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש כאן מישהו שלא שילם המון זמן ביטוח לאומי?

radioactive

Recommended Posts

אוקי, אדם שילם ביטוח לאומי עד לזקנתו. האם יש לו איזו הטבה( מתי שהוא ) מזה בסופו של יום? (באופן אישי! ).

כן, יש כ-30 קצבאות שונות מפורטות באתר שמשלמים בקרות אירוע מזכה.

מתוכם אתה תפגוש במהלך חייך לפחות חמש,

לדוגמא: קצבת אבטלה, זיקנה , ילדים , מילואים , שארים , וילדיך יפגשו גם את קצבת הקבורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

איזה זכויות בדיוק?

כשאני אהיה בארץ אני אשלם ביטוח , כשאני בחו"ל אני לא רואה שום סיבה לשלם להם....

אתה מוזמן לנסות ללכת בגישה הזאת..

אבל כשתגלה בעוד כמה שנים שאתה חייב אלפי שקלים לביטוח לאומי ושהם לוקחים ריבית מפה ועד הודעה חדשה אז תזכור לחזור לכאן ולעדכן אותנו אם אתה עדיין מרוצה מזה ש"דפקת" את ביטוח לאומי..

איזה קשקוש.

אם אתה גר בחו"ל אתה לא צריך לשלם, אפילו לא אגורה. אבל אתה כן צריך להגיע לסניף ולמלא טופס שמצהיר שאתה לא נמצא בישראל. :kopfpatsch:

אם לאמא שלך יש גישה לתעודת הזהות שלך תשלח אותה לסניך והיא תחתום במקומך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם מגיעים לביטוח לאומי הם באופן כמעט אוטומטי מוותרים על קנסות ופורסים לתשלומים. (מנסיון גם שלי וגם של אח שלי)

2. איבוד הזכויות? הלוואי! אם הייתה לנו את הבחירה אם להיות או לא להיות מבוטחים בביטוח לאומי, אף אחד לא היה משלם.

המטרה של ה "ביטוח" הזה היא שאתה תממן את הממשלה ולא ההפך, כל חברת ביטוח הייתה נותנת ביטוח משתלם הרבה יותר בכמה סדרי גודל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי היה פעם קטע כזה איתם:

אני כבר מזמן לא ילד ואחרי שאני עובד כבר איזה 15 שנה פתאום קיבלתי מהם מכתב שאומר משהו כמו "לפי המערכת שלנו, לא שילמת ביטוח לאומי עבור החודשים ינואר 1997 , מאי 1997, ינואר 1998". בקיצור, משהו היסטורי לגמרי. עכשיו הייתי צריך או לשלם להם או להוכיח שבחודשים האלו עבדתי. היה מדובר על 3000 ומשהו שקל, לא משהו היסטרי.

אמנם תמיד עבדתי, אבל כמובן שלא שמרתי את כל תלושי משכורת בני 13 שנה וגם החברה שבה עבדתי כבר לא קיימת. מבחינתם הוכחה לעבודה זה תלוש משכורת או טופס 106.

בקיצור, קודם אתה אשם ועכשיו לך תוכיח את חפותך.

הבאתי להם את התלוש הראשון מהמעסיק הזה ואת האחרון ועוד כמה באמצע, אבל לא היה לי את החודשים הספציפיים שהיו חסרים להם. בתמימותי חשבתי שיהיה להם הגיוני שאם עבדתי אצל מעסיק X בינואר, פברואר ואחר כך גם באפריל ומאי אז בטח גם במרץ עבדתי אצלו למרות שאין לי תלוש. כמובן שזה לא סיפק אותם.

במקום זה הם שלחו לי פירוט של כל המקומות שעבדתי בהם מאז שנולדתי, כולל כל מיני עבודות בחופש הגדול בכיתה י' כאשר פה ושם היו "חורים" שבהם המעסיקים שלי לא שילמו עלי. כשזה היה משהו קרוב מלפני, נגיד, חמש שנים אז הצלחתי למצוא הוכחות, אבל כמובן שלא מצאתי כלום מלפני 20 שנה ומגיל 17-18.

התעצבנתי ולא שילמתי במשך כמה חודשים, עיקלו לי את חשבון הבנק, נאלצתי לשלם. מאז אני שונא אותם עוד יותר ומקפיד לשמור תלושי משכורת וטפסי 106.

בקיצור, אין דרך לנצח אותם אלא אם כן אבא שלך עורך דין תותח ויש לו הרבה זמן וכסף פנויים. תשלם, תקלל וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...