יש כאן מישהו שלא שילם המון זמן ביטוח לאומי? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש כאן מישהו שלא שילם המון זמן ביטוח לאומי?

radioactive

Recommended Posts

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מספיק להצטייד בטופס 106 (שנתי) מהנהלת החשבונות של מקום העבודה' date=' במקום תלושי משכורת חודשיים.

ועוד טיפ - לא שולחים לביטוח לאומי דבר. מגיעים לשם פיסית וסוגרים את כל הפינות.

[/quote']

כמה זמן המתנת שם בתור?

מעניין אותי, אם המדינה מחייבת לשלם ביטוח לאומי+קנס עם הצמדות וריבית על הומלסים חסרי אמצעים. ככה אף פעם, לא ישתלם להם "לחזור הביתה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תתן להם כרטיס אשראי או הוראת קבע, רק צ'קים. דעתי האישית. המוסד הזה מספיק מפוקפק לדעתי בשביל לאפשר לו גישה ישירה לכרטיס האשראי שלי או למשיכת כסף דרך הוראת קבע.

האמת שאני דווקא הופתעתי לטובה מהם, כשהלכתי לשלם את החוב שלי הפקידת גבייה המטומטמת גבתה ממני כמעט 500 ש"ח יותר, ואני עם כל הבלאגן בכלל לא שמתי לב,

תוך שבוע בערך הופיעה לי הודעה באתר שלהם שמגיע לי החזר עקב גביית יתר, וקיבלתי את הכסף חזרה אוטומטית תוך כמה ימים, לא הייתי צריך להרים טלפון ולא כלום..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאז השיחרור לא שילמתי על 3 חודשים ואז אמרו שכדאי לי לשלם אז שילמתי.

ועכשיו אני שוב 4 חודשים בלי לשלם, ואין לי גם סיבה לשלם לממשלה המטונפת הזאת כי אני בכלל לא נמצא בארץ.

ממה שאני יודע, אמא שלי לא שילמה ביטוח לאומי 5 שנים, היה לה חוב של איזה 12 אלף אם אני לא טועה אבל היא לא שילמה והיא השיגה ביטוח פרטי דרך חברה שלה בהתחלה ואז אחרי כמה חודשים ביטוח לאומי כנראה שכח מהחוב....

אני ממליץ שתשלם את תעריף המינימום כדי לשמור על זכויות. אתה לא יודע מתי תזדקק לכספי הביטוח הלאומי וחבל שתמצא את עצמך בלי כיסוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא נוהג לשלם את הביטוח לאומי באופן קבוע

אולי בגלל שאני לא אוהב תשלומים...

בכל מקרה, ביקרתי לפני חודש בביטוח לאומי לראשונה מאז 2005

בתקופה הזו הייתי סטודנט, עבדתי שנה והייתי סטודנט שוב...

מעולם לא נשלח אליי פנקס הביתה

והחוב שהצטבר היה קצת מעל 6K (אחרי קיזוז ריביות קנסות והצמדות, תמיד מוותרים עליהם אם מבקשים יפה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא נוהג לשלם את הביטוח לאומי באופן קבוע

אולי בגלל שאני לא אוהב תשלומים...

בכל מקרה, ביקרתי לפני חודש בביטוח לאומי לראשונה מאז 2005

בתקופה הזו הייתי סטודנט, עבדתי שנה והייתי סטודנט שוב...

מעולם לא נשלח אליי פנקס הביתה

והחוב שהצטבר היה קצת מעל 6K (אחרי קיזוז ריביות קנסות והצמדות, תמיד מוותרים עליהם אם מבקשים יפה)

מצבי הרבה יותר קשה, לפי החישובים שלי עברתי את ה10k ואולי יותר מפעם אחת... :-\

אני. ואז הם עלו עלי וכיום אני משלם להם בתשלומים.

אל תתן להם כרטיס אשראי או הוראת קבע, רק צ'קים. דעתי האישית. המוסד הזה מספיק מפוקפק לדעתי בשביל לאפשר לו גישה ישירה לכרטיס האשראי שלי או למשיכת כסף דרך הוראת קבע. אא ובהצלחה. מציע לך לפנות לפורום עורכי דין או אפילו ליעוץ של עורך דין אם יש לך סיבה לחשוב שאתה זכאי לפטור מסויים.

כמה שנים היית חייב להם? ואיך הסתדרת איתם בסוף?

radioactive, עבדת כשכיר תקופה מסויימת? במידה וכן, שמרת את הקבלות?

אם כן מלא טופס ושלח להם בדואר. את כל התקופה שבה עבדת כשכיר ובה שילמו עבורך את הביטוח הלאומי.

לצערי את החשבוניות הישנות כבר אין לי. מ2007 אני עצמאי אבל לא ממש עצמאי, זאת אומרת

פעם בשנה אני ממלא תופס ניכוי מס שפותר אותי מתשלום מסים מול חברה מסוימת איתה אני עובד.

יש התיישנות על ביטוח לאומי?

לדעתי בשנים 2002-2003 לא שילמתי

מעולם לא קיבלתי מהם פניה בשום צורה

לא שילמתי בערך מ2003 אם אני לא טועה, והם אף פעם לא פנו אליי. נכון שזה טיפשי מצידי, פשוט לא ידעתי עד כמה זה רציני.

לא ממש מועיל, אך גם לא ממש מזיק - http://tinyurl.com/6bkxuan

איפה הצעת החוק עומדת כיום, לא ממש ברור.

דיברתי היום עם רואה חשבון, הוא אמר לי שנכון לעכשיו אין התיישנות על ביטוח לאומי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב,יצא לי לקרוא פה חלק מהתגובות,ומשום מה נכנסה בי תחושת פחד.

אני חייל משוחרר כבר קרוב לשנתיים ומאז השחרור עובד כבר קרוב לשנה וחצי,אני עוד מעט עוזב את מקום העבודה,ביטוח לאומי יקח ממני כסף?

ובכללי מתי אני אומר לשלם ביטוח לאומי,ואם אני לא עובד,הם עדיין לוקחים כסף?אף פעם לא לקחו ממני..איפה אםשר לברר את זה,לא רוצה לקבל חוב ענק בעוד שנה-שנתיים שיבוא לי פתאום בהפוכה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ שתשלם את תעריף המינימום כדי לשמור על זכויות. אתה לא יודע מתי תזדקק לכספי הביטוח הלאומי וחבל שתמצא את עצמך בלי כיסוי.

איזה זכויות בדיוק?

כשאני אהיה בארץ אני אשלם ביטוח , כשאני בחו"ל אני לא רואה שום סיבה לשלם להם....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Blue Cheese -

בכל תלוש משכורת שקיבלת, אמורים להיות סעיפים של "ביטוח בריאות" ו"ביטוח לאומי" (או משו בנוסח מאוד דומה). כל עוד אתה עובד במקום מסודר, המעסיק משריש לביטוח לאומי את דמי הביטוח עבורך.

על אותם X חודשים שלא עבדת מרגע השחרור, אתה נדרש לשלם דמי ביטוח (100 וככה ש"ח). גם כשתפסיק לעבוד, אתה תדרש לשלם מדי חודש את דמי הביטוח. אין אדם שפטור מתשלומי הביטוח (אלא אם כן הוא זכאי לקצבת נכות/כל קצבה אחרת המזכה אותו מתשלום החוב החודשי).

אם אתה סטודנט שלא עובד, דמי הביטוח החודשיים מעט נמוכים יותר.

אתה ניגש לגף הגביה בסניף הביטוח הלאומי (לא לשכוח ת.ז) ובודק בעבור אילו חודשים אתה חייב למוסד כסף, ובאותה הזדמנות תוודא שאין גלישה של חוב כבר לחודשים המשתייכים לתקופה בה כבר התחלת לעבוד. מנסיון של חברים, גם כשהמעסיקים משרישים עבור העובד את דמי הביטוח, עדיין נצבר אצלו חוב במוסד, כאילו לא עבד כלל. במקרים כאלו זה כמובן פתיר ואתה תזוכה כל עוד תציג תלושי משכורת/טפסי 106.

כבר במעמד ההתייצבות בביטוח לאומי, רצוי שתצטייד בטופס 106 בעבור שנת העבודה הראשונה שלך + תלושי המשכורת של החצי שנה האחרונה.

לאחר שתחזור לעבוד שוב, רצוי שתעדכן את המוסד על כך באופן עצמאי ואל תסתמך על כך שהמעסיק אוטומאטית יעדכן אותם. תקפיד על כל אלו, ואין סיבה שתיהינה הפתעות בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...