הטענת סוללה - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הטענת סוללה

nim901

Recommended Posts

אהלן, נתקעתי בלי כבל מיקרו להטעין את הפלאפון שלי (מיילסטון). אני בנתיים מחפש כבל מאנשים אבל במקרה שלא אשיג, אני מעוניין לטעון את הסוללה באופן ידני.

ראיתי שאפשר לטעון עם כבל חתוך .. אבל אין לי בנמצא כזה. רציתי לדעת האם פירוק של כבל מולוקס מהספק כח של אחד המחשבים (הוצאת הפלסטיק) וחיבור הכבל האדום ל+ והשחור ל- יעבוד?

האם זה יכול לגרום נזק לסוללה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יותר הגיוני לקנות אחד :nixweiss:

אל תעשה אילתורים עם הספק כי הוא מוציא זרם גדול שיכול לשרוף לך את הפלאפון.

זה אחד הכבלים הנפוצים, מגיע עם מצלמות, נגנים וכ... בטוח תמצא אחד כזה בבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הייתי בבית, הייתי מדבר איתך? :silly:

לצערי אני בצבא .. אבל הסתדרתי על הטענה (מישהו ארגן מטען) ל50 אחוז וכנראה שאני פשוט אשאר בלי פלאפון שבועיים, על מנת שתיהיה לי בדרך חזרה :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

+אז איך זה מסתדר?

בשקט.

אם אתה מתכוון ישירות לסוללה, אז לא. זה לא יעבוד. חייב מטען.

דווקא קראתי באינטרנט שאנשים קיבלו סוללה מתה לגמרי והמכשיר לא רצה להדלק אז הם עשו את מה שאמרתי - חיבור כבל ישר לסוללה למשך שעה ואז חיברו אותה למכשיר והטעינו רגיל .. וזה עבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תחבר מקור מתח לסוללה שגבוה יותר מהמתח שלה. סוללות ליתיום יון יכולות להתפוצץ מזה (כמו הסוללות הדפוקות שהיו במחשבים ניידים לפניי כמה שנים, אבל כאן בגלל טעינת יתר מהירה ולא בגלל שהסוללה היתה דפוקה)

אם אתה מחבר 5 V אתה יכול לקחת אותו מחיבור של ספק של מחשב (מולקס / כונן דיסקטים / וכו). חוט אדום + וחוט שחור / מתכת של המארז -. כל עוד אתה לא מקצר את 2 החוטים אחד לשני אלא רק מחבר אותם למגעים של הטעינה (או ה USB) בפלאפון זה ייטען ללא נזק

בחיבור למיני אתה יכול לחבר את חוט ה - למתכת החיצונית ואז יהיה לך חוט אחד פחות להתעסק איתו (לחבר לחיבורים הקטנים)

בחיבור לתקע עגול אם מגע אמצעי (של מטען) תיקח חתיכה של בידוד מחוט חשמל (צינור כזה), תלביש אותה אל המגע האמצעי ותדחוף חוט + בפנים וחוט - למתכת של ה (או למגע החיצוני של הטעינה אבל זה יותר מסובך)

ניתן להטעין את הסוללה ישירות בצורה בטוחה אל ידיי מחלק מתח שנותן בדיוק את המתח של הסוללה, או חיבור הסוללה ++ ו -- לסוללת ליתיום יון אחרת (לא תהיה טעינת יתר כי הסוללה השניה נותנת מתח של סוללת ליתיום יון ולא יותר מזה)

לא צריך לחכות שהמטען יעבור - פשוט כשהחוטים מחוברים בין 2 הסוללות תחבר את הסוללה הריקה לפלאפון כדיי שהמגעים האחרים חוץ מ + - יהיו מחוברים, והפלאפון יחשוב שהמתח מגיע מהסוללה שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כזה בלתי אפשרי

אני מניח שאתה מנסה אם חוטים של 0.25 MM רגילים של כבל טלפון (כחול-לבן כתום-לבן וכו) או משהוא דומה

את החוט של הפלוס תגלגל כמה פעמים מסביב לפלאפון (ותקשור קצת אם צריך), תכופף את הקצה החופשי שלו ב 180 מעלות (שיהיה קצת קפיצי) ותתקע לחור הקטן המתאים באמצע הפלסטיק של ה USB

את המינוס אתה יכול לדחוף במתכת החיצונית של ה או לפעמים במתכת החיצונית של כל חיבור אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ילך במיקרו . המגעים כל כך זעירים שלא ניתן לראות אותם אפילו מבחוץ. ו(בנוקיה שלי לפחות)אין לו מתכת חיצונית בכלל. ולך תדע מה קורה כשה+ נוגע בקווי הדאטה.. אני לא הייתי מנסה את זה על מכשיר פלאפון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום חורים בחיבור מיקרו נקבה. להזכירך, אנו לא מדברים על מיני . פותח האשכול כתב בפירוש מיקרו.

http://www.intomobile.com/2007/05/27/picture-mini-vs-micro-usb/

הימני זה תקע זכר מיקרו , והשמאלי מיני.

זה שקע מיקרו USB

microUSB.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...