מסך חדש של LG IPS236V והוא גם LED נראה מעניין ! - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך חדש של LG IPS236V והוא גם LED נראה מעניין !

psybrain

Recommended Posts

טוב את האמת שרמת שחור גבוהה לא ציפיתי, השאלה היא אם זה ממש בגדר אפור או שפשוט שחור לא מוחלט?

ד"א מתי בדקת את רמת השחור, באור או בחושך מוחלט? כי כשהאור דולק, ה-LCD 19 אינץ' שלי עם פאנל TN מציג שחור מצויין. באור לא אמורה להיות בעיה, או שכן?

לגבי ה-u2410, בכיף הייתי קונה אותו אבל קראתי יותר מדי עליו שפשוט נראה לי שהוא לא שווה את זה. קודם כל מלא בעיות של גוונים במסך(יש אנשים שקראו לזה dell lottery,מרוב שזה הימור לקנות אותו) ושנית אומרים שאין ממש הבדל באיכות התמונה בינו לבין ה-2311 שנמכר באיזה 1000 שח פחות. את ה-2311 מישהו פה בפורום השווה ל-2209wa שראה שה-2209wa יותר טוב(יש לו את שניהם).

לפי זה הבנתי שה-2209wa יכול להיות טוב יותר בצבעים מה-u2410 שעולה יותר מפי 2 ממנו. מיד חשבתי שאני מסיק מסקנות מהר מדי ואז קראתי את זה : http://forum.notebookreview.com/accessories/482081-dell-2209wa-vs-u2410-2.html

תרד לאמצע, מישהו בשם kettyo.

שזה מישהו שיש לו גם את ה-u2410 וגם את ה-2209wa אחד מהם במשרד אחד בבית שאמר שהוא לא היה קונה את ו2410 גם אם הוא היה במחיר של ה-2209wa שעולה חצי כי פשוט ה-2209wa טוב יותר לדעתו.

תוסיף לזה את המחיר הגבוה יחסית של ה-u2410, ואני חושב שהמסך הזה ממש לא מומלץ.(הייתי ממש קרוב ללקנות אותו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי את השחור באור. השחור הוא לא סוף העולם... פשוט אם המסך מציג שחור, ואז נכבה לרגע (למשל זה קורה בעת האיתחול של חלונות), אז פתאום שמים לב איזה הבדל (די גדול) היה יכול להיות בשחור...

ממה ששמעתי, את השחורים הטובים ביותר אפשר לקבל בפאנלים מסוג VA. אבל לIPS יש יתרונות אחרים על VA. וידוע שלIPS השחור הוא לא משהו.

ועוד הערה:

גם צריך להיות שמחים שLG עושה השקה עולמית דווקא בישראל. עד עכשיו התרגלנו שהכל מגיע לפה באיחור גדול מהעולם. ככה שצריך להוכיח להם שאנחנו שוק שכדאי להם להתייחס אליו בכבוד, ולהראות שפה קונים טכנולוגיות מובילות וחדשות ולא רק דגמים בסיסיים.

צריך להבין שLG וסמסונג הן החברות הכמעט יחידות שהתחילו לפקח על השוק הישראלי באופן אישי ולא מפקירות הכל בידי היבואן (אצל חברות אחרות אין הבעת עניין והיבואן עושה הכל בלי שאכפת כל כך ליצרן).

למשל בטלויזיות, LG וסמסונג הן אולי היחידות עם טלויזיות עם תפריטים בעברית ותמיכה בכתוביות בעברית עבור תכנים מחיבור הUSB.

טלויזיות פנסוניק, למשל, הן מאוד איכותיות, ויותר יקרות, אבל אין להן שום תמיכה בעברית ואפילו אין טיונר מובנה ל"עידן+" (אפילו שבאנגליה, למשל, כן יש טיונר כזה בדגמים שנמכרים שם) - ככה שתראה איזה הבדל ביחס של החברות לשוק הישראלי (ולא לשכוח שהוא קטן יחסית).

[br]פורסם בתאריך: 15.02.2011 בשעה 14:44:31

כך אומרים, אך לא ברור... תקרא פה בעמוד 5 (General Description):

http://www.hy-line.de/fileadmin/hy-line/computer/csv/datasheets/LM230WF2-SLC1.pdf

המסמך שהבאת (עמוד 5 כמו שציינת) מוכיח שזה 6ביט+2FRC. בסה"כ זה כמו 8 אבל זה לא 8 אמיתי.

וכנראה שהפאנל של הLG הוא LM230WF3-SLB1 (כי הוא עם LED) - אז אולי תמצא גם מסמך לגביו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בניסוח כתוב שיש "מעל ל16.7 מיליון צבעים" ושיש שימוש בFRC. אז מזה נובע ש8 הביט מושגים ע"י FRC, ולכן הם בעצם 6+2.

בהסבר על הפאנל מהסוג שמואר בLED (הדגם שציינתי בתגובתי הקודמת), הניסוח המילולי זהה אבל בטבלה כבר כתבו את זה באופן מפורש. כנראה הבינו שלא יפה ולא ראוי להטעות ולבלבל... קרא בעמוד 4: (וזה מסמך מעט חדש יותר מזה שהבאת - ההוא שמתייחס לפאנל שמואר בCCFL )

http://www.msc-ge.com/download/displays/dabla_allg/lm230wf3-slb1.pdf

קראתי איפשהו ( אולי בHARDFORUM) שכאן הFRC מובנה כבר בתוך הפאנל (ולא באלקטרוניקה חיצונית ממנו, כנראה) - לכן זה יכול להיחשב פורמלית כפאנל 8ביט ולא רק 6ביט.

ובTFTCENTRAL כתוב שבסה"כ התוצאה היא טובה - אין פגם כתוצאה מהFRC. ושFRC זה משהו שמשתמשים בתעשיה הזאת כבר הרבה זמן, ועם הזמן זה רק משתכלל. כנראה שפשוט עכשיו משתמשים בזה גם בIPS, בשביל להוזיל עלויות של מסכי מיינסטרים, או כדי להגדיל את טווח הצבעים בLOOK UP TABLE PALETTE של מסכים עם פלטת צבעים של 10 ביט (שהם בעצם 8+2 ולא פאנל 10ביט טהור) - שזה בעצם מיליארד צבעים אותם יוצרים ע"י ה16.7 מיליון שהפאנל הגולמי יכול להציג (ומנגנון הFRC משמש ליישום של זה בפועל - ע"י היבהוב מהיר של כמה צבעים לסירוגין נוצרת אשליה של צבע חדש).

ובכלל, נראה לי שפשוט לא תמיד היה מידע גלוי ומפורט - ולכן עכשיו כביכול נראה שיש כמה סוגי רמות צבע בפאנלי eIPS, אבל שבפועל כולם כאלה, כי אחרת היה מקום לתת שם אחר לפאנל ולא להשתמש באותו שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאור בקשת הקהל, אני אסכם פה מה שכתבתי עד עכשיו על רשמי מהמסך, כדי שיהיה יותר ברור:

- באופן תמוה, אין שום אור בכפתורי השליטה של תפריט המסך (והיבואן טען שככה זה גם אצלו)

- האור של הON הוא סתם נקודה ולא בצורת קשת כפי שמופיע בכל התמונות.

- העיצוב לא הכי יפה שיש... נכון, זאת לא הפתעה כי זה היה ידוע מראש. אבל פשוט כל פעם כשאני רואה את הפס השקוף הזה בתחתית, אני מתעצבן ולא מבין מה הם רוצים פה, וחושב שהיה עדיף בלעדיו, ושבכלל הפס השקוף הזה הוא חיקוי של העיצוב של סמסונג בדגמים קודמים שלה.

דגם שאמור להיות חדשני ומוביל כמו זה, לא צריך שיהיו לו בעיות עיצוביות או של תאורת כפתורים! ו-LG דווקא תמיד הקפידה שהדגמים החדשניים יהיו מובילים גם בעיצוב החיצוני! מה קרה הפעם? מישהו שם סתם כיסת"ח בעיצוב...

ואגב - בקרוב צפויות להגיע טלויזיות של LG עם אותה רגלית בצבע יין כמו המסך הזה.

- התמונה חדה, הצבעים מדוייקים (ככה נראה לי), והלבן מאוד טוב ("לבן TIDE" כמו בפירסומת לאבקת הכביסה...)

- השחור לא עמוק. אבל אולי אפשר לשחק עם הבהירות? השאלה היא אם אז זה יגרע מאיכות שאר הצבעים?

- ממה שכתבתי בשרשור כאן, אפשר אולי לחשוב שהמסך לא טוב. זה לא המצב... מה שאני מתכוון זה שהמסך לא נופל ממסכים אחרים, ולמעשה הוא יותר טוב מהם (ובעיקר כאשר מדובר במסכי TN), אבל הוא גם לא מתעלה לרמה מי-יודע-מה (לעניות דעתי - והיא באמת ענייה כי לא התנסיתי במסכים רבים). אולי אני מאוכזב, יחסית, כי טיפחתי הרבה ציפיות אחרי מה ששמעתי במשך שנים על , ובפועל ההר הוליד עכבר.

- עיקר האכזבה היא לעומת המסך של , ולא לעומת מסכים רגילים נפוצים אחרים (ואני לא נתקלתי בIPSים וב-VAים באופן אישי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוידאו לא אומר לקונה כלום מכיוון שהוא כל הזמן משווה את המסך למסכי TN.

ביחס למסך TN כצפוי הוא הרבה יותר טוב, הסטנד כמו אצל כל מסך אחר של LG פשוט גרוע, יש כפתורי מגע נחמדים והעיצוב לא רע למרות שלדעתי הוא יותר מידי גלוסי.

יש לו חיבור DVI, VGA, וחיבור לרמקולים, שום דבר חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מן הסתם הגדלים שונים. את הU2311H צריך להשוות ל IPS236V ואת הU2211H לIPS226V.

זו היתה הכוונה. פשוט התעצלתי והעתקתי את שם הדגם מהביקורת על ה-IPS226V.

רק כדי למנוע אי הבנות, איזה מסך יותר מומלץ - U2311H או IPS236V לשימושים שציינתי למעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכתב לך בסקירה שהביצועים של ה LG וה מאוד דומים, אפילו בצריכת חשמל.

מי מהם לקחת אם שניהם דומים ? הדלים זולים יותר משמעותית, מציעים יותר חיבורים והמעמד שלהם בליגה אחרת לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...