צריך המלצה לצילומי מאקרו של תכשיטים - אזור ה-1500 או קצת יותר - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך המלצה לצילומי מאקרו של תכשיטים - אזור ה-1500 או קצת יותר

biodome

Recommended Posts

אהלן חבר'ה.. Kom.. Chevy.. :)

המצלמה שלי הפסיקה לתפקד, ומצלמה אחרת סובלת משריטה מעצבנת בעדשה.

אני צריך חדשה, בעיקר צילומי מאקרו של תכשיטים, בסגנון המוצרים שניתן לראות כאן:

www.milkool.com

אני מעדיף קומפקטית יחסית שלא צריך בשבילה נרתיק נפרד, אחרת מניסיון אני פחות מסתובב איתה.

אם יש לה וידיאו נחמד מדי פעם לצלם הופעות של החברה זה יהיה נחמד, אבל לא חובה.

ניסיתי להשתמש ב-350D של ידידה עם עדשת מאקרו יעודית, אבל בגלל שאין לי ממש ניסיון בפרמטרים של צילום דווקא התקשתי להוציא איכותיות.

מצרף תמונה אחת שיצאה לי ממנה שיצאתי מרוצה. סה"כ התמונה יותר איכותית ממה שיוצא לי בד"כ - אבל האם שווה להוציא עכשיו את ה-3000 שח על מצלמת DSLR ועדשה? גם לא מעט יצאו לי יותר גרוע מבד"כ (בלי ספק בגלל שאני לא ממש יודע מה אני עושה).

אין רגילה שתתן לי עומק שדה ואיכות קרובים?

סה"כ שווה לי להשקיע, כי כמעט כל הלקוחות שלי אינטרנטים - ותמונה כאמור שווה אלף מילים.

בקיצור - אני צריך לא גדולה שאני שם על מצב אוטומטי ומאקרו והיא מצלמת נהדר.. מה כדאי? ;D[br]פורסם בתאריך: 1.02.2011 בשעה 23:59:46

אם אני מסתכל על DSLR אז אני מניח שהבחירה היא קאנון 1000D עם עדשת מאקרו 50 מ"מ - יוצא איזה 2900 שח.

מה עוד ריאלי?

Panasonic TZ10 - 1070nis

Canon SX210 - 1100nis

Canon SX20 - 1550nis

ה-TZ10 תספיק? חבל להשקיע הרבה מעבר אם זה לא יקפיץ אותי לרמה של SLR.

קודם השתמשתי בקאנון SD750 שהיא פשוטה, וזה "עבד" פחות או יותר. הייתי שמח לעלות רמה.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

דבר ראשון תתחדש על האתר והעסק, נראה טוב. שימוש מושכל "האח הקטן" של העסק הגדול ;) פרוייקטים מגניבים אתה עושה עם זה.

בנוגע למצלמה.

לדעתי האישית התמונות באתר הן מספקות וטובות ואין צורך להשקיע יותר מידי במצלמה.

צילום לחוד ועריכה לאחר צילום זה לא פחות חשוב ויכול לשדרג כל תמונה בדיוק בפרטים הקטנים שאתה צריך לעשות כדי להציג אותו באתר.

דבר ראשון תדאג לתנאי צילום טובים, תאורה, חצובה קטנה במידת הצורך.

כיוון שמדובר בצילום בתנאי אור מלאכותיים וחזקים, אפילו מצלמות מתחת ל-1000 ש"ח יספיקו.

תכוון, תגדיר פוקוס, שים על טיימר של 2 שניות למניעת רעידות וצלם.

למה אתה רוצה להגיע לעומק שדה כזה במוצרים? הפוקוס יהיה רק בנקודה מסויימת וקשה יותר "לראות" ככה את כל התכשיט/מוצר.

מרבית המצלמות שציינת יעשו את העבודה יופי ועם ב-720P כפיצ'ר להופעות זה יתאים לך. מבחינת גודל הן טובות בשבילך? תקפוץ לחנות צילום לראות אותן במציאות ותרגיש מה נוח לך יותר לעבודה.

תבדוק גם לפוג'י מסדרת ה-EXR, יכולות להתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין שאת המערך תאורה כבר יש לך

הייתי אומר שתלך על סדרת G של קנון או סדרת S החדשה

יש להן איכות תמונה טובה ומאקרו מצויין - G11 נניח או G10

לגבי השאלה על DSLR - אם אתה מצלם רק ב ISO בסיס אז הייתי אומר שגם אם תיקח ממש ישנה זה לא משנה - רעש לא יהיה

אפילו ניקון D80 או משהו כזה תעשה את העבודה או אפילו D50 (אבל הן רק יד שניה)

ועדשה אתה יכול לקנות מאקרו של חברת צד שלישי נניח טוקינה טמרון או סיגמא

ד"א לאיזה גודל אתה תדפיס את התמונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתכוון לקנות אוהל תאורה כזה בדיל אקסטרים:

http://www.dealextreme.com/p/40cm-photo-light-tent-with-colored-background-cloths-white-5224

ואיזה שני ספוטים.

במחיר של G11 כבר אפשר לקנות כמעט 1000D עם עדשת קיט.

את G10 אני לא רואה בזאפ, ולאיזו התכוונת בסידרת ה-S?

אני לא מדפיס את התמונות - הן בשביל החנות האינטרנטית כמו שציינתי בהודעה המקורית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שיד שניה לא בא בחשבון?

בעיקרון כמובן עדיף DSLR אבל לא הצלחתי להבין האם אתה שואף להתקדם או להישאר באותה רמה

עם תקציב כזה עדיף לא DSLR

אם תגיד שאתה ממילא מתכוון להתפתח בצילום אז עדיף שתשקיע עכשיו 4000 שקל במקום לקנות DSLR לא משהו ואז לשדרג

כמובן אם אתה רק רוצה לצלם מאקרו לאינטרנט - ששם האיכות לא צריכה להיות מדהימה (אחרי הכל מסך 28 אינץ' זה 2וחצי מגה פיקסל)

אז אולי באמת כדאי מה שהמלצתי בהתחלה

ד"א בצילום עם ISO נמוך וכו' ה G תהיה יותר טובה מ DSLR של אותו תקציב לדעתי

ה S היא S90 או S95 (השניה מחליפה של הראשונה לכן יכול להיות שאת הראשונה כבר לא מוכרים)

G12 G11 ו G10 כולן טובות אבל את G10 ו G11 אני לא יודע כמה קל להסיג כי ה גם להן יצאו מחליפות

הייתרון שלהן שיש להן hot shoe (נותן לחבר פלאשים למצלמה)

יש עוד מצלמות דומות בחברות אחרות אבל אני לא ממש זוכר אותן

מכיר את dpreview.com חפש שם

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון תתחדש על האתר והעסק, נראה טוב. שימוש מושכל "האח הקטן" של העסק הגדול ;) פרוייקטים מגניבים אתה עושה עם זה.

בנוגע למצלמה.

לדעתי האישית התמונות באתר הן מספקות וטובות ואין צורך להשקיע יותר מידי במצלמה.

צילום לחוד ועריכה לאחר צילום זה לא פחות חשוב ויכול לשדרג כל תמונה בדיוק בפרטים הקטנים שאתה צריך לעשות כדי להציג אותו באתר.

דבר ראשון תדאג לתנאי צילום טובים, תאורה, חצובה קטנה במידת הצורך.

כיוון שמדובר בצילום בתנאי אור מלאכותיים וחזקים, אפילו מצלמות מתחת ל-1000 ש"ח יספיקו.

תכוון, תגדיר פוקוס, שים על טיימר של 2 שניות למניעת רעידות וצלם.

למה אתה רוצה להגיע לעומק שדה כזה במוצרים? הפוקוס יהיה רק בנקודה מסויימת וקשה יותר "לראות" ככה את כל התכשיט/מוצר.

מרבית המצלמות שציינת יעשו את העבודה יופי ועם ב-720P כפיצ'ר להופעות זה יתאים לך. מבחינת גודל הן טובות בשבילך? תקפוץ לחנות צילום לראות אותן במציאות ותרגיש מה נוח לך יותר לעבודה.

תבדוק גם לפוג'י מסדרת ה-EXR, יכולות להתאים.

אני רואה שדני מחזק את מה שאמרתי לך אתמול, SLR זולה לא תתן לך שום יתרון חוץ מאופציות לתקלות ופחות פיצ'רים נחמדים שיכולים להיות בנוסף באותו מחיר, ואל תשכח את עניין אי האחריות.

אני בדעה שאתה צריך לקנות טובה סביב ה-1200 שתתן לך תוצאות בסיס טובות מאד, ואת השאר אתה בכל מקרה צריך לעשות בעריכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ממש מתכוון להתקדם יותר מבחינת היכרות עם הגדרות צילום, מבחינתי לשים על מאקרו לכוון פוקוס לדאוג לתאורה ולצלם, לא משחק עם צמצם וכו' ולא מבין בזה.

DSLR יד שניה זה רק ממישהו שאני מכיר וסומך עליו, כמו קובי כאן שלא מוכן להיפרד מה-500D שלו ;)

הידידה שלי תהיה מוכנה להיפרד מה-350D שלה בזול יחסית בטח, אבל קשה לי שאין לה אפילו liveview במסך, זה מתסכל.

עוד אופציה היא כאמור ה-1000D עם עדשת קיט ב-2200 שח ובעתיד לרכוש עדשת MACRO בעוד איזה אלפיה. השאלה אם עדשת הקיט שווה משהו, או שעדיף לקנות רק BODY ב-1800 שח ואולי בהפרש לחפש עדשה שמתאימה, אולי אפילו יד 2. יש משהו שיכול להתקלקל בעדשות כאלו מלבד שריטות שצריך לחשוש ממנו ביד2?

אגב עם עדשת מאקרו אני אוכל לצלם גם כמו זו?

http://ny-image0.etsy.com/il_fullxfull.210784904.jpg

או שזה דורש עדשה אחרת?

מה היתרון של כמו ה-S95/90 או G11 על פני Panasonic TZ10 או Fuji F300EXR?

כאילו ב-SX20 אני מבין יש המסך המסתובב והזום העצבני, אבל מה היתרון של הקאנון הללו חוץ מהיותן קומפקטיות? כי הן משמעותית יותר יקרות מהדגמים שציינתי.

בעיקרון אלו שלושת המתמודדת העיקריות שלי כרגע - TZ10, F300, SX20 או איזה 1000D..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי הולך על סדרת G

אפשרות צילום ידנית. במקרה וכן תרצה להתקדם בעניין הזה או שתעמוד בפני תנאי צילום מסוימים שיאלצו אותך לעשות כן.

Hotshoe שעשוי להתגלות כשימושי מאוד בצילומי מקרו במקרה ותחליט לעבור להבזקה.

מסך מסתובב - גם שימושי מאוד בצילומי מקרו.

מצלמה שבנויה ברמה מאוד גבוה - ליגה אחרת לגמרי מה-TZ10 או ה-F300EXR.

איכות תמונה טובה יותר מהמצלמות הנ"ל (אם כי יתכן ולצרכים שלך ההבדל לא משמעותי).

אתה ממש לא צריך את הזום של ה-SX20/TZ10/F300EXR

החסרונות העיקריים -

גודל (לא משמעותי לצרכים שלך).

מחיר - 2200 ש"ח ל-G12.

אם היתרונות לא מצדיקים את המחיר - אזי ה-TZ10 או ה-F300EXR יעשו עבודה נאמנה.

הערה כללית - לצרכים שלך הייתי הולך על מצלמת "חיישן קטן" ולא על DSLR.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה חיישן קטן..?

עומק שדה גדול - מבלי להתעסק עם כל מיני טריקים של צילום מספר במרחקי מוקד שונים ואיחויין במחשב.

בנוסף - בתנאי תאורה טובים היתרונות של חיישן גדול יותר מבחינת פירוט, צבעים וטווח דינמי לעומת מצלמת חיישן-קטן טובה הם לא משמעותיים לעבודות של קטלוג מכירות בסיסי (לקטלוגים מקצועיים והגדלות איכותיות של A4 ומעלה כבר יש משמעות - אבל זה לא המקרה).

יתרונות נוספים - המצלמה קטנה וקלה יותר, דורשת חצובה בסיסית, קלה וזולה. התפעול נוח, פשוט ומהיר ולא יגזול זמן מפותח הדיון שעבודתו העיקרית היא עיצוב ולא צילום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתייחס ל-fungiman

אפשרות צילום ידנית - אם לא התקדמתי עד היום כנראה גם לא אתקדם. יש לי גם Fuji 6500 (עם השריטה בעדשה) שיש לא מעט פונקציות ואני על אוטומט.

Hotshoe - אני מתכוון לצלם בתוך אוהל צילום כמו שקישרתי אליו, לא נראה לי שיהיה שימוש בעוד הבזק.

מסך מסתובב - גם שימושי מאוד בצילומי מקרו - מסכים, לכן אני שוקל בכובד ראש אם לא לקחת את ה-SX20.

אתה ממש לא צריך את הזום של ה-SX20/TZ10/F300EXR - כן אבל זה נחמד שהוא נמצא לשימוש אחרים.

שוב ב-2200 שח כבר קונים DSLR עם עדשת קיט.. גם אם אלך על G11 אז 2000 שח זה המון כסף לטעמי למצלמה שאינה DSLR.

קיצור המסך המפרקי של ה-SX20 והשימוש ב-AA קורץ לי, הגודל שלה קצת פחות לצערי, אני אוהב שהן נכנסות לכיס.

לכן אני מתלבט יותר בין ה-FUJI והפאנאסוניק.

פוג'י - מאוד אוהב את אפשרות הפאנורמה. זום בזמן וידיאו, ועדשה רחבה 24MM. הבעיה שקראתי כמה חוות דעת שאיכות התמונה מאכזבת לעומת התחרות וזה כנראה פוסל אותה.

פאנאסוניק - אוהב את ה- ומשבחים את איכות התמונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה המטרה שלך בעיקר- לא ראיתי משהו מיוחד בתמונות שמצריך SLR.

כל קומפקטית טובה תוציא כאלה תמונות- הכל תלוי בתאורה נכונה.

תכשיטים ואוכל זה הדברים הכי "קשים" לצילום (טוב) , כי אם האוכל לא מגרה ונראה טוב- התמונה בעצם לא טובה.

אותו דבר תכשיטים- פאק קטן בטבעת, או טביעת אצבע- והתכשיט לא יימכר.

תכשיטים מצלמים עם בד לבן/שחור, ועליו מניחים זכוכית בד"כ, או מצלמים עם SOFTBOX.

בטח שלא על יד...

http://www.kashi-digital.com/UserFiles/Image/Jewelry-photography-pic/Photography-of-diamond-Jewe.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3647/3569747146_932e90fa00.jpg?v=0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכשיטים שלי הם לא תכשיטי יוקרה כמו הדוגמאות שהבאת ולא אמורים למשוך אותו קהל לקוחות, וכמו שציינתי אני מחכה ל-SOFTBOX בשביל סט צילומים רציני יותר, כבר הזמנתי.

הבעיה עם ברקע לבן/שחור באתר הזה שהן פחות מגיעות לאוצרות ולכן לעמוד הראשי.

אני חושב שאצטרך למצוא איזה רקע מעניין, כמו חתיכת עץ ישן, ולתת לחנות של פרונט אחיד, לבינתיים זה היד, למרות שזה לא מושלם.

לבינתיים הנטיה שלי היא הפאנאסוניק TZ10, למרות שהמסך המפרקי בקאנון כל כך מצא חן בעיני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתכוון לקנות אוהל תאורה כזה בדיל אקסטרים:

http://www.dealextreme.com/p/40cm-photo-light-tent-with-colored-background-cloths-white-5224

אני גם מתכנן על ה TZ10 לצילום מאקרו של מוצרים בין השאר, האוהל הזה עושה את העבודה ? כמה תעלה תאורה לכזה דבר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד תחשוב גדול, למה בקטן?

לכל מוצר יש את הקהל יעד שלו, ומן הראוי לתת צילום מקצועי לכל מוצר כי זה הדבר הראשון שמוכר- הרי זה לא חנות פיזית, זה קטלוג ברשת.

אם התמונה לא מעניינת- סוגרים את האתר... וחבל.

יש באי ביי רקעים לצילומים אולי זה יעזור לך.

האוהל לא ייתן לכם כלום אם אתם רוצים לצלם עם ה TZ10, אם המטרה היא לעבוד עם פלאשים כי המצלמה מוציאה 2 פלאשים ומצלמת בשני ככה שפלאשים חיצוניים לא ידלקו בזמן הנכון.

תאורה חיצונית תתן לך גוון חום מידי- תצטרך לתקן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...