בעיה עם הHD103SJ - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה עם הHD103SJ

alexbmw

Recommended Posts

בקיצור ככה, קניתי את הדיסק שבוע שעבר למחשב מדיה ישן (מעבד 3000+, גיגה וחצי ddr1, GA-K8VT890-9, כרטיס מסך 3850 hd).

בהתחלה ההתקנה של הווינדוס לא הצליחה לזהות את הדיסק(היא הראה מחיצה בגודל 31 מגה), אבל אחרי כמה נסיונות המחשב מצא את הדיסק והתקין את מערכת ההפעלה, הכל טוב ויפה, אבל מה לעשות שבצורה רנדומאלית (לא בתוכנה מסוימת ולא תוך זמן מסוים) המחשב פשוט קופא (שום דבר לא מגיב, לא העכבר ולא המקלדת, וגם רואים שאור הפעולה במארז נפסק).

משהו יכול לתת כיוון? מה יכול לגרום לכך? אילו בדיקות צריך לבצע? והאם יכול להיות שהדיסק תקול וצריך לממש אחריות(שכן המחשב פועל עם דיסק קשיח אחר ללא שום בעיה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כיצד מזוהה הכונן בBIOS?

2. הלוח שלך לא תומך בSATA2, ניסית לג'מפר אותו בהתאם (בדרך כלל רשום כיצד על המדבקה של הכונן עצמו) כך שיעבוד במצב SATA1?

לדעתי שווה לנסות לג'מפר ואז לנסות לראות איך הוא מתפקד כבר בהתקנה של הWINDOWS, כן שווה לשים לב שלפעמים יש בעיה לזרוק את מערכת הקבצים הקיימת מלפני הג'ימפור אחרי שמג'מפרים, לכן ההמלצה היא לעשות את זה קודם. כלומר להפעיל KILL DISK או למחוק את המחיצות באמצעות תוכנית ההתקנה של , לבטל את ההתקנה, לג'מפר, ולבצע חלוקה מחדש של הכונן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכונן אוטומטית מפורמט לntfs ולגודל קלסטר של 4096 עם התקנת הווינדוס? , אם כן אז זה כבר נעשה, אפילו כמה פעמים...

וכן הכונן מזוהה בביוס בתור כונן המדובר (אם כי בהתחלה שניסיתי להתקין עילו הוא עשה בעיות בזיהוי, אבל זה כנראה היה מתאם כוח תקול).

אין לי שמץ איך לג'מפר אותו שכן הכונן הגיעה בלי ג'מפר אפילו, אבל אולי אפשר להשתמש בג'מפרים של לוח האם (יש לי אחד ספר שהוצאתי בשביל החיבור קול הקידמי דרך ac97 ), ובדף הוראות שהגיעה עם הכונן רשום שיש להם תוכנה באתר שמגבילה אותו לSATA 1.5Gb\s.

אז אתה אומר ככה, במדיה ואני יכול לג'מפר אותו אז לעשות את זה ולהתקין מחדש? ואם אני לא יכול לג'מפר אותו פיזית אז אני צריך להתקין מחדש ואז יש להשתמש בתוכנה שלהם מהאתר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתחלה ההתקנה של הווינדוס לא הצליחה לזהות את הדיסק(היא הראה מחיצה בגודל 31 מגה),

הרבה פעמים זה סימן לביוס שמתקשה לזהות את הכונן בצורה נכונה. תנסה לעדכן ביוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי הרב מדובר בביוס העדכני ביותר.

הבדיקה של הכונן לא הניבה תוצאות, לכן מלבד לבדוק את שאר הרכיבים במחשב ולפרמט, לא נשאר דבר אלה להחליף דיסק.

נ.ב, אם אפשר תשובות לשאלות הקודמות שלי

כונן אוטומטית מפורמט לntfs ולגודל קלסטר של 4096 עם התקנת הווינדוס? , אם כן אז זה כבר נעשה, אפילו כמה פעמים...

וכן הכונן מזוהה בביוס בתור כונן המדובר (אם כי בהתחלה שניסיתי להתקין עילו הוא עשה בעיות בזיהוי, אבל זה כנראה היה מתאם כוח תקול).

אין לי שמץ איך לג'מפר אותו שכן הכונן הגיעה בלי ג'מפר אפילו, אבל אולי אפשר להשתמש בג'מפרים של לוח האם (יש לי אחד ספר שהוצאתי בשביל החיבור קול הקידמי דרך ac97 ), ובדף הוראות שהגיעה עם הכונן רשום שיש להם תוכנה באתר שמגבילה אותו לSATA 1.5Gb\s.

אז אתה אומר ככה, במדיה ואני יכול לג'מפר אותו אז לעשות את זה ולהתקין מחדש? ואם אני לא יכול לג'מפר אותו פיזית אז אני צריך להתקין מחדש ואז יש להשתמש בתוכנה שלהם מהאתר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...