אחרי הפסקת חשמל אין קול? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אחרי הפסקת חשמל אין קול?

Avi Levin

Recommended Posts

שלום,

בזמן שהתעסקתי עם מע' סטריאו, כנראה קיצרתי אותה. היא היתה מחוברת ב-RCA למחשב (המחשב הוא המקור)

היתה הפסקת חשמל, והיום כאשר הדלקתי את המחשב לא היה קול מהרמקולים.

יש לי 3 מע' שונות ואף אחת מהן לא משמיעה שום קול, כמו כן כאשר אני מפעיל את תוכנת כרטיס הקול אין שם את הדף של "Speakers", ובהגדרות של הווינדוס 7 זה מראה לי שהרמקולים לא מחוברים (כשהם כן).

ניסיתי שחזור מערכת מלא (לא של הווינדוס, של תוכנה מקצועית) והוא לא עזר.

חיפשתי באינטרנט ולא מצאתי פתרון, האם הלך הכרטיס קול? הוא מזוהה על ידי תוכנות ועדיין יש יציאות וכניסות אנלגויות שכנראה עובדות (לפי התוכנה של כרטיס הקול)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש סיכוי גבוה ששרפת את היציאה של הקול. תבדוק את המערכות אם MP4 שהם עובדות ותבדוק את היציאה של המחשב מחדש

יתכן שתראה רכיבים שרופים בתוך המחשב, אבל לא תמיד יש נזק ויזואלי

אם כן - תגדיר את אחת מהכניסות האחרות של הכ. קול בתור יציאה ותחבר את הרמקולים אליה, או תוסיף כ. קול PCI ותעביר את הכול אליו

איך בדיוק קיצרת את המערכת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסה להסיר דרייבר ואז להתקין שוב.

עשיתי את זה כבר, פעמיים, וגם ניסיתי "שחזור מערכת"

האם הוא מובנה בלוח אם?

כן

תסיר את הדרייבר ותתקין מחדש ואם זה לא עזר אז הבעיה מהכרטיס עצמו "נשרף"

הכרטיס מובנה בלוח אם או PCI ?

הקטע הוא שהכ.קול מראה יציאות וכניסות אופטיות אבל אנלוגיות הוא לא מראה (ואין לי איך לבדוק אם האופטיות עובדות)

הכרטיס קול מובנה, של Realtek

אם עדיין לא עזר..

קצת מוזר,אבל אולי תנסה לעשות פריקת מתחים למחשב.. לנתק כבלים וללחוץ כמה פעמים על ההדלקה.

תבדוק אולי יש לך קבל נפוח בכרטיס קול או בלוח.

אם הוא מובנה בלוח אם נסה לאפשר אותו בביוס...

עכשיו אנסה, תכף אעדכן

עדכון:

לא עזר, Azilla Codec מסומן אצלי כ-AUTO ואין אפשרות אחרת (חוץ מ-DISABLE)

יש סיכוי גבוה ששרפת את היציאה של הקול. תבדוק את המערכות רמקולים אם MP4 שהם עובדות ותבדוק את היציאה של המחשב מחדש

יתכן שתראה רכיבים שרופים בתוך המחשב, אבל לא תמיד יש נזק ויזואלי

אם כן - תגדיר את אחת מהכניסות האחרות של הכ. קול בתור יציאה ותחבר את הרמקולים אליה, או תוסיף כ. קול PCI ותעביר את הכול אליו

איך בדיוק קיצרת את המערכת ?

הקטע הוא ששום כניסה של הכרטיס קול לא עובדת, גם לא מיקרופון וגם לא הקדמיות

בתמונה הראשונה שצירפתי - כך נראה הפאנל במצב שאני מכבה את אופציית ה-Enable front jack detection בהגדרות של תוכנת כרטיס הקול (ככה זה אמור להיות במצב רגיל...)

בתמונה השניה שצירפתי כך נראה הפאנל של דרייבר כרטיס הקול שלי במצב רגיל (בלי שאשנה שום הגדרה - זה פתאום נהיה ככה אחרי הקצר)

(התמונה לא שלי, אבל ככה זה אמור להראות)

נראה שביטול ה-Enable front jack detection כביכול פתר את הבעיה אבל עדיין כרטיס הקול לא מזהה שום התקן של רמקולים ולא מסמן ששום יציאה נמצאת בשימוש (מחוברת) - ואין שום קול מכרטיס הקול. (עדיין לא עובד)

וכן, ניסיתי את הרמקולים על ועבד.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום דבר לא מחובר לכרטיס קול כרגע, ועברתי יציאה יציאה ואף אחת מהן לא מזוהה על ידי התוכנה ולא יוצא ממנה קול.

(וגם המיקרופון לא עובד)

התקנתי מחדש את הדרייבר פעמיים.

אני ממש על הסף לפני פניה למעבדת תיקון מחשבים - אך בגדר עלות זה קצת בעיה שכן כרטיס קול חדש וטוב עולה כ-300 ש"ח (Creative X-Fi 7.1 שאני חושב שמתעלה על ה-OB שלי) ושעת טיפול במעבדה בפנדס עולה כ-200 (אני מניח בלי עלות חלקי חילוף וכו'). [כבר אין אחריות על המחשב, והוא נקנה מחנות אחרת, פשוט יש בעיה עם ה-HD שקניתי מהם לא מזמן אז אני מעדיף לעשות הכל במקום אחד]

כמו כן אפשר גם לקנות ממיר DAC (במידה והיציאות האופטיות של הכרטיס קול שלי עובדות)

יש הצעות אחרונות לפתרון? :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעלה או cd של או מערכת אחרת ותבדוק משם. אם גם שם הכרטיס מזוהה וכיאלו עובד אבל לו מוציא צליל - בעיית חומרה

אם הקצר היה קשור למשהוא שהיה מחובר לכרטיס קול יש סיכוי גבוה שמשהוא בחומרה נדפק, חומרה דפוקה יכולה להתנהג חלקית כמו תקינה אז זה מתאים מה שאתה אומר שהתוכנה מזהה והיציאות לא עובדות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאתה רץ לקנות כרטיס קול,תוודה במאה אחוז שאין לך בעיה בלוח אם.

ניסית פריקת מתחים ?

אם אתה מדבר על הוצאת כבל החשמל, קיצור כל המגעים והדלקה - אז כן.

תעלה usb או cd של לינוקס או מערכת אחרת ותבדוק משם. אם גם שם הכרטיס מזוהה וכיאלו עובד אבל לו מוציא צליל - בעיית חומרה

אם הקצר היה קשור למשהוא שהיה מחובר לכרטיס קול יש סיכוי גבוה שמשהוא בחומרה נדפק, חומרה דפוקה יכולה להתנהג חלקית כמו תקינה אז זה מתאים מה שאתה אומר שהתוכנה מזהה והיציאות לא עובדות

האם אין צורך בהתקנת דרייברים \ WHATSOEVER במידה ונניח אני מוריד על דיסק ומריץ ממנו (בלי התקנה)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...