מחפש כרטיס קול - לפחות ברמה של Audigy 2 ZS - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש כרטיס קול - לפחות ברמה של Audigy 2 ZS

QttP

Recommended Posts

האיכות של הכרטיס המובנה בלוח אם מתחילה לא להספיק לי. אני לא אודיופיל, אך לאחרונה הרגשתי כמה פעמים, כשאני משווה לAudigy 2 ZS במחשב הישן - שהמובנה של realtek קצת מזייף (מה גם שמידי פעם ניתן לשמוע רעשים שנובעים מהפרעות PCI ככל הנראה, נגיד כשמזיזים את העכבר).

אז הייתי מעדיף משהו שלא נופל מהAudigy 2 ZS, ועדיף גם שתהיינה אפשרויות שליטה מתקדמות לפחות כמו בדרייבר של (שליטה בכל בנפרד, bass/treble, אולי גם אפשרויות CMSS למיניהן, למקרה שמתישהו כן תהיה פה מערכת surround (כרגע יש 2.1 פשוט).

יש המלצות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עברתי OB REALTEK פשוט ל OB REALTEK איכותי (יחסית) ל CREATIVE X-FI (שלא הסתנכרן לי עם הלוח בשום דרך) לכרטיס ASUS D2X.

בכל קפיצה בדרך היה הבדל באיכות כשהASUS נותן צליל הכי חזק צלול וחם מכל הכרטיסים האחרים.

לא תכננתי להוציא כל כך הרבה על כרטיס קול גם כי לא היה לי סראונד וגם כי ההשקעה לא פרופורציונלית לשווי המערכת.

אבל הזמן שביזבזתי לנסות לגרום לCREATIVE לעבוד עלה לי יותר מהכרטיס עצמו, ולכן קניתי את הכרטיס הכי יקר שהיה בחנות ושלום על ישראל.

נשבעתי שאני לא קונה CREATIVE אחרי הסיפור עם התמיכת דריוורים והברזילאי.

מגיע לי על שקניתי בכל זאת...

הנה לינק לסיפור: http://www.wired.com/gadgetlab/2008/03/silence-from-so/

סיכום בקצרה:

אחרי תקופה ארוכה שCREATIVE לא הוציאו דריוורים לVISTA וחלקם רק עם פונקציונליות מוגבלת לכרטיסים קודמים לX-FI, בא DANIEL K ברזילאי שברשותו כרטיס ישן של CREATIVE הוציא דריוורים שעובדים עם כל הפונקיות תחת VISTA לא רק לכרטיסים קודמים שחסמו להם פונקציות אלה גם לכרטיסים שאינם נתמכים כלל.

CREATIVE איימו לתבוע אותו ושלחו לו מייל עצבני שהדריוורים שלהם ואם הם מחליטים לבטל אפשרויות בדריוור לויסטה משיקולים כלכליים, זה זכותם.

העולם הזדעזע.

אנשים מתחננים ומחכים לדריוורים מלאים לויסטה וCREATIVE בכוונה מונעים אותם כדי לקדם מכירות של הכרטיס החדש.

לא שמחלקת הדריוורים של שווה משהו, אבל לפחות הם לא דופקים את הלקוחות בכוונה כדי לגרום להם לשדרג לכרטיסים חדשים ללא צורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנ"ל. אני משתמש כרגע בZS 2 שלי, אבל אני לא מתכונן לקנות שום דבר מקריאטייב אחרי הסיפור הזה. לקח לי יומיים של מאבק עם האודיגי עד

שגיליתי את הדרייברים של DANIEL לWIN 7.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לדעת שיש סוף-סוף. ;D

זה לא הדבר המגעיל היחיד שCreative עשו. הם ידועים בטריקים כאלה. לדוגמה - הכרטיסים שלהם (כולל הAudigy המדובר) משווקים כתומכים ב7.1. סביר להניח שבפועל לא ניסיתם לחבר אותם למערכת 7.1 אנלוגית - אחרת הייתם מגלים שהדבר בלתי-אפשרי כי מערכת 7.1 דורשת 4 כניסות (קדמיים, אחוריים, צדדיים וסנטר-סאב) בעוד שלכרטיסים שלהם (רובם) יש 3 יציאות בלבד. הדרך היחידה לחבר אותם למערכת 7.1 אנלוגית היא באמצעות כבל מיוחד של 3PL ל4PL, ואיפה מקבלים כבל כזה? כמובן רק עם מערכת הרמקולים של Creative/ :bash: מה שאומר אגב שגם את הרמקולים שלהם אי-אפשר לנצל במלואם בלי הכרטיסים שלהם (אלא אם אתם קונים בנפרד את הכבלים, אבל זה לפחות ציוד סטנדרטי).

המוצרים שלהם לא רעים, אבל החברה פשוט גועלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברשותי Xonar D1, והיו לי הרבה בעיות דריברים כמו איבוד באלנס בלי סיבה טובה (רסטרט פתר את הבעייה) בעיות עם , ואיזשהו רחש רקע שמופיע רק כשמשמיעים משהו (בזה אני לא בטוח שזו בעיית דריבר)

הבעיות של הבאלנס והסקייפ נפתרו בגרסאות חדשות יותר של דריבר \ סקייפ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שקלטתי שיש עוד נקודה חשובה - הכרטיס חייב לתמוך בחיבורי אודיו קדמיים של המארז בAC97/HDAudio.

לכן הAudigy יורד - החיבור שלהם לא סטנדרטי. :-\

חשבתי באמת על הX-Fi Titanium או משהו כזה, אך למרות ששם יש חיבור HD Audio סטנדרטי לכאורה, אנשים מתלוננים על בעיות (למשל - לא מזהה אוטומטית חיבור בפאנל הקדמי):

http://www.tomshardware.com/forum/252993-28-front-panel-audio-creative

:nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...