מה זה הנדסאי? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה זה הנדסאי?

The Unknown Artist

Recommended Posts

:xyxthumbs:

אם אתה חושב שלהיות הנדסאי מתאים לך, ויש תחום מסויים שמושך אותך באופן מהותי ואתה רואה את עצמך עובד בו ומקבל מכך סיפוק סביר, אז לך לזה.

אם אתה סתם לא יודע מה לעשות עם עצמך ואתה הולך לזה כי זה "סבבה" והכי קל, אני גם מסכים שעדיף ללכת לכיוון של הנדסה.

תראה, כל מה שאני מחפש זה ללכת ל9-10 שעות עבודה, כמו כולם, רק לחזור עם קצת יותר משכר מינימום.

אם יש תחום אקדמי שהייתי רוצה ללמוד, אז כנראה שהייתי הולך על סוציולוגיה או פילוסופיה, אבל זה לא משהו שעוזר בשוק העבודה. (לא עם תואר ראשון בכל אופן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אולי אני מסוגל להיות מהנדס, לא ניסיתי...אבל האמת היא שאין לי ראש מתמטי וגם אף פעם לא אהבתי מתמטיקה.

אני שואף ל7000 כי אני לא צריך יותר מזה. אני בן יחיד למשפחה שמחזיקה 2 דירות, באחת אנחנו גרים, ואת השניה אנחנו משכירים.

ההורים שלי נתנו לי את הדירה הזו, ואם ארצה, אעבור לגור בה. אומנם זו לא וילה או דירת פאר, אך מספיקה לי. (מה שאומר שאין לי צורך במשכנתא).

דבר נוסף, הקמת משפחה. בחרתי לוותר על זה, אני לא מעוניין לגדל ילדים וגם לא נראה לי שאני יכול להיות נשוי לאישה אחת יותר מכמה שנים, כולם מתגרשים היום ואני יודע שזה יקרה גם לי אם אתחתן, אז למה להיכנס לזה בכלל?

אז בלי משכנתא ובלי משפחה לפרנס, אפשר לחיות עם שכר של 7000 ש''ח, לא?

זה מה שאתה חושב עכשיו. ומה יקרה בעוד 5-6 שנים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנדסאי בלי שירות צבאי מקצועי (לעבוד בצבא באותו מקצוע שלמדת) לא שווה שום דבר, אם יהיה לך מזל אולי איזה חברה תפזול אליך כי אתה כוח עבודה זול. אם אתה משרת בצבא באותו מקצוע זה יקל עליך מאוד במציאת עבודה אחרי זה, בקשר להכנסה חודשית, בדרך כלל אתה תתחיל מסביבות ה 4.5K-5K ומשם זה עולה, יצא לי ליראות הנדסאים שעברו גם את ה 10K (ברוטו), מה שכן רובם היו עם הרבה מאוד שנות עבודה (8 ויותר).

תמיד עדיף לעשות תואר, אם אתה יכול. יעש להנדסאי יתרונות נוספים שלא קשורים לעבודה, אפשרות לבדוק את המקצוע שאתה רוצה ללמוד, אם אתה מקבל 80 ומעלה בסוף הלימודים זה מאפשר לך להמשיך לתואר ראשון בלי פסיכו' וגם מוריד לך 30 קודות (רובן מהשנה הראשונה והשניה שבהן לומדים הרבה יותר שעות בשבוע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח השירשור,

אני הנדסאי תו"ן (תעשייה וניהול) בהתמחות ייצור.

עשיתי יג' (טכנאי) ו-יד' (הנדסאי) במשך כמעט שנתיים, חצי שנה זה טכנאי ושנה זה הנדסאי, ככה לפחות אצלי.

הנדסאי כמו שאמרו פה זה "מיני מהנדס" או "מהנדס לייט".

הנדסאי זאת דרך שאומרת דבר כזה: תשקיע כסף ותדחה , בתמורה תקבל הקלות בהמשך הקריירה וניסיון.

בצה"ל מאוד מכירים את נושא ההנדסאים ואתה יכול לראות שיש הנדסאי תו"ן, הנדסאי מכונאות תעופה, הנדסאי אלקטרוניקה וכו'...

צה"ל הוא במגמה של שיפורים תמידיים לכם הצבא מעדיף הרבה יותר חייל שעשה שנתיים הנדסאי מאשר חייל ג'ובניק שלא יודע שום דבר מהחיים שלו.

אח שלי, גם הוא עושה כרגע טכנאי (יג') ומתכוון לעשות גם יד' ומהנדס מכונאות תעופה, הוא מקבל עבודה מובטחת בחיל האוויר ובהמשך גם משכורות שמנות.

אני בצבא כבר 8 חודשים ואני כרגע מנהל הצעות ייעול וחיסכון, עבודה שהיא קשה ומאוד משמעותית למערך השיפור של כלים בצה"ל.

אני אישית מאוד נהנה מזה.

נ.ב. ולמי שאמר הנדסאי זה קקה, זה תלוי ותלוי, גם מהנדס יכול להיות קקה, הכל תלוי במצב השוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-°FullGaz°,

צבא לא מעריך הנדסאים, הוא מנצל אותם... זה לא אותו דבר.

אז תקבל את הרב"ט שלך לפני כולם, ו-? שקל למשכורת... בקבע ראשוני הדרגה לא שווה כלום ואם זה לא מספיק, מ-90% נפטרים כדי שלא ימשיכו לקבע ראשוני, נשאר להם רק לשכור קבלנים והם יהיו מושלמים.

בוא תספר לי מה אתה מקבל מהצבא בתור הנדסאי? כי ראיתי את ה-"עבודה מובטחת" שלהם והיא לא שווה מבחינת המשכורת, מבחינת התנאים ומבחינת העתיד, זה לא מה שהיה פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא.. יש לי חבר טוב שעכשיו שנה שלישית בהנדסת חשמל בטכניון ואני זה שצריך לעזור לו במוליכים למחצה ואני זה שנותן לו לצלם מהמחברת שלי..

הרבה קורסים שהם לומדים אנחנו למדנו בהנדסאי חשמל רק פשוט העניין של מתמטיקה נזנח אצלנו, ומה שנשאר ללמוד זה רק חשמל "תכלס", לומדים גם פיזיקה וגם קצת מתמטיקה (לא ברמה של הטכניון) ועדיין.. הרבה חומר הוא חופף..

רק חבל שאין מקצועות בחירה ושהכל מובנה.. זה ההבדל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע, אבל לא חושב שאשנה את דעתי בעניין, אני ממש נעול על כך.

אני לא יודע בן כמה אתה, אבל כנראה (הרבה) פחות מ-30. אני מנחש שבקושי 20. להחליט עכשיו של מסלול שיביא לך 7000 בחודש כי אתה לא תרצה בית אחר, ואף פעם לא תרצה אשה ו/או ילדים ואתה סומך על הכנסות ורכוש של אחרים (נכון, ההורים שלך, אבל זה עדיין אנשים שהם לא אתה) שיחזיקו אותך עם הראש מעל המים עד אחרית הימים...

יש כל כך הרבה דברים שיכולים להשתבש לך בתכנון הזה, אני בכלל לא יודע מאיפה להתחיל :screwy:

אתה מבין שבזה שאתה גר בדירה של ההורים בלי לשלם אתה בעצם עולה להם כמה אלפי שקלים בחודש? לא מספיק עשרים שנה הם שילמו לך על הכל, אתה רוצה להמשיך עם זה עד שהם ימותו? ואם פתאום מישהו יצטרך כסף מה אז?

אין שום צידוק ושום הגיון לכוון מראש למקום כ"כ נמוך, זה נראה לי אבסורד בצורה בלתי רגילה וזה טומן בחובו כ"כ הרבה בעיות וסיכונים... מה לעזאזל מניע אותך בחיים אם אלה השאיפות שלך?

אני יכול להבין מישהו שמאד אוהב תחום מסוים, אבל מה לעשות זה תחום בלי כסף. זה משהו סביר - לוותר על כסף כדי לעסוק במה שאתה אוהב. אבל אתה... מה בדיוק הפואנטה של הוויתור הזה שלך?להמנע מעוד שנה-שנתיים באוניבריסטה...? אני לא מסוגל להבין את הראש הזה :nixweiss:

ובבקשה לא להכנס לדיון על מכוניות כי:

א) הסעיף עולה לי מעצם העובדה שמישהו 'לא רואה את ההבדל בין מאזדה לאודי'

ב) זה ספציפי מדי. באותה מידה אפשר לדבר על אוכל טוב, יציאות, בית יותר מאובזר/מרווח, טיולים, חופשות בחו"ל וכמובן - ועוד אינסוף אפשרויות שכסף פותח ומשום מה הבחור פה החליט לוותר עליהם...

עריכה: אתם יודעים מה, אם הוא לא 'חושב' שמאזדה נופלת מאאודי או ב.מ.וו (לא ברור לי למה זה עניין של חשיבה אם אפשר להסתמך על עובדות) אולי עדיף באמת שהוא לא יהיה מהנדס... :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע למה את מניעים אותו לזנוח את הרעיון של ההנדסאי..

כמה פה מהמגיבים הם הנדסאים?

מישהו פעם ברר את כמות ההנדסאים (לפחות חשמל\אלקטרוניקה\מכונות) שעובדים באינטל\אלביט\רפאל\ ובערך כל מת"ם בחוף הכרמל?

לפחות 15 אנשים מהכיתה שלי עובדים היום ברפאל בתפקידים חבל על הזמן..

רק אני מבזבז את הזמן על תואר ראשון כשיש מצב שבסוף אני אשתמש בהנדסאי שלי ולא בתור מה שאני לומד...

אגב ההנדסאי קיצץ לי 30 נקודות אקדמאיות בלימודים לתואר ראשון.. עוד בונוס נחמד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...