שולחן עץ ללא גימור - איך עושים שיהיה חלק\מבר&# - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שולחן עץ ללא גימור - איך עושים שיהיה חלק\מבר&#

e-r-a-n

Recommended Posts

בוקר טוב,

לתומי קניתי פלטת עץ גדולה 75 על 150. בתצוגה היא עמדה עם גימור מבריק ואילו אינה נמכרת כך. זה מצוין בקטלוג ולא שמתי לב.

כאשר קיבלתי אותה לביתי, צבעתי אותה בלקה לעץ מאחר והבנתי שזה מה שאני צריך לעשות כדי שהפלטה תהיה חלקה ושיהיה אפשר לעבוד עליה.

הבוקר רוב הלקה התייבשה אך עדיין יש את מגע של עץ ולא פשוט מבריק\חלק כפי שציפיתי.

במה טעיתי? הייתי בטוח שגימור לכה יסגור את הסיפור.

ויותר מזה, מה לעשות כעת כדי שיהיה ניתן לשבת על השולחן כמו כל שולחן עץ רגיל?

האם צריך למשוח עליו שמן? האם ניתן בכלל, בהינתן שכבר יש עליו שכבה אחת של לכה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל השאלה היא על איזה סוג עץ אתה מדבר. אם זה לוח סיבית/MDF/סנדוויץ או עץ גושני?

האם המשטח היה חלק לפני שצבעת? (פורמייקה/פורניר) אם לא, אז נדרש לשייף את המשטח.

תוודא שצבעת בלקה ולא בורנית.

אם זה עץ כמו מייפל, אז אתה יכול להשתמש במגוון כדי להבליט את הפרטים אבל צריך להיזהר כי זה עץ ש"שותה" צבע ומשאיר כתמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עץ אורן.

הוא היה חלק גם לפני הלכה פשוט היה מרקם של עץ כשנוגעים.

האם אין מנוס מלשייף עם נייק עדין (220?) ולהחליק עוד?

או שמא זו בעיה של גימור שמן/לכה בלבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נייר 220 מספיק בשביל אורן. אם אחרי הצביעה ראית שהצבע מרים את הסיבים בעץ, כנראה שהגימור לא היה טוב.

שייף את מה שצבעת ותחליק את העץ טוב טוב. אך תתקמצן על נייר הלטש וקח חתיכה חדשה כאשר הוא מתמלא באבק.

את הלקה הכי כדאי לרסס, אבל אם אין לך ציוד או ניסיון אז תשתמש במברשת רחבה ועדינה כדי לא למשוך יותר מדי את הלקה על פני המשטח.

ובעיקרון כשאתה צובע בלקה, אתה יכול להסתכל על העץ ממספר זוויות ולראות אם הלקה חלקה או לא לפני שהיא התייבשה ובמידת הצורך לנגב או להוסיף.

אם העץ הוא לשימוש פנימי, לא נדרש שום טיפול בשמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום בערב אחרי שלכה תתייבש לחלוטין אראה מה מצב המשטח.

האמת שכבר כששמתי אותה הייתי צריך להבין שמשהו לא בסדר כי כשמרחתי אותה זה לא היה נראה חלק.

משנה המברשת בה אני משתמש למריחה?

כעת כשאני צריך לשייף, האם נייר 220 יהיה מספיק טוב בהינתן שכבר יש שכבת לכה אחת? האם אני צריך לפעול אחרת?

אחרי שאני אשייף וזה ירגיש לי חלק, פשוט למרוח מחדש את הלכה שכבה אחת או שתיים וזהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון כדי להגיע לרמת גימור גבוהה אתה צריך לשייף ואז למרוח לכה (עדיף להתיז , כמו שציינו כבר מעליי).אחרי שזה מתייבש חוזרים על התהליך שוב .

אם תעשה את זה כמה פעמים זה יהיה ממש חלק...בעקרון יש במקרה שלך קצת בעיה כי כבר מרחת לכה אז כל התהליך הזה יתארך אבל אל תתייאש , אם אתה רוצה

גימור ממש חלק (למגע יד) תעשה את זה כמה פעמים וזה יעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על המידע.

היום בערב אקנה נייר 220 ואבצע זאת.

יש לציין שאני עובד בתנאים ״ביתיים״ ואין לי ממש כלים מתאימים. אני אלביש את הנייר שיוף על איזה קוביית עץ או משהו ואעבוד כך.

מעבר לכך, בקשר להתזת הלכה- אם יהיו תוצאות טובות יותר אל מול מברשת - אני מעוניין, אבל אינני יודע באישה ציוד להשתמש. כדי לרסס אותה צריך במתז מיוחד? גובה מסוים?

איזה כמות תידרש לי למשטח של 1.5 על 0.75 כשמדובר בריסוס?

ציינת שכדי שאקבל תוצאה ממש טובה למגע יד כדאי לחזור על התהליך כמה פעמים - התכוונת לתהליך הלכה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר ששמעתי את המלצותיכם הרבות, ניגשתי לסניף הקרוב של ACE ורכשתי נייר שיוף 0 ובקבוק ספריי של צבע שקוף\לכה.

השיוף הידני היה קצת בעייתי עקב הלכה שכבר משחתי יום לפניכן, אך הסרתי אותה במהרה ומיד ראיתי שיפור ניכר במרקם השולחן.

סביר מאוד שמכונה\איש מקצוע היה נותן גימור אפילו עדין יותר, אבל בכל זאת - אמצעים ביתיים. בכל אופן תוצאה מספיק אנושית כדי לאפשר שימוש.

ריססתי שכבה ראשונה של לכה עם הספריי, אפשר לומר שיצא אחיד אם כי קשה לצבוע באופן אחיד כאשר לא רואים את התוצאה ומסתמכים על השתקפויות אור בלבד.

נתתי לצבע להתייבש במשך כשעתיים (היה רשום על הבקבוק שתוך 15דקות יבש) וביצעתי שכבה שניה.

לצערי, לאחר שכיסיתי כ-2/3 שולחן, אזל לי הצבע...זה נתן לי הזדמנות לראות אם יש שיפור בכלל בשכבה שניה.

כעת, כ-3-4 שעות לאחר שהשכבה השניה בוצעה, ניתן לראות הבדל בעין. צד אחד עדיין עם מרקם של עץ מגולף ואילו השאר עם מרקם יותר "מבריק" כפי שציפיתי שיהיה.

מחר אקנה בקבוק נוסף ואבצע עוד שכבה או שתיים, נראה איך התוצר הסופי יראה ואז נשפוט לגבי השכבה השלישית.

תודה לכולכם על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לשמוע שהסתדרת ושאתה מרוצה.

רק שים לב כשאתה מרסס את החלק שנשאר לך לא לגלוש יותר מדי לחלק הגמור, אתה עלול לקבל נקודות קטנות על הצד המבריק שכבר התייבש.

אם זה יקרה, אתה יכול לנגב עם מטלית חלקה את הצד הגמור.

ולבסוף, יהיה נחמד אם תזרוק לנו תמונה כדי לראות איך יצא :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שלא צילמתי לפניכן, כדי שתוכל לראות הבדל.

שכבה ראשונה של לכה רוססה לפני כ-24שעות.

מחר בבוקר ארסס שכבה נוספת לפני שאצא מהבית.

בהחלט ניתן להרגיש בהבדל מרקם ללא לכה\לאחר שכבה\לאחר שתי שכבות.

אני מקווה שהתוצר הסופי יספק אותי :)

לבינתיים, מרגע שריססתי את הלכה, אחרי כמה זמן היא באמת יבשה לחלוטין?

אחרי כמה זמן מותר לי להתחיל להשתמש בשולחן בחופשיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, צצו מעט בעיות.

השולחן לאחר ייבוש של שלושה ימים בערך, שבהם לא נגעתי בו בכלל..היום היה בשימוש ראשון.

אחרי כחצי שעה שהמחשב הנייד מונח עליו הגומיות של המחשב יוצרות סימנים על השולחן.

בניסיון לשפשף עם סמרטוט עדין (מיקרופיבר) נוצרו שריטות באותו איזור.

בכלל, לא נראה כאילו זה "תופס" ונוצר עוד סימן איפה שהנחתי את המרפק לכמה דקות.

החומר בו המליצו לי להשתמש הוא "צבע ספריי לעץ ולמתכת" של יעקובי, בצבע שקוף.

זה לא מספיק טוב?

אם לא, באיזה חומר שמגיע כספריי כן אפשר להשתמש ?...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...