שכר המינימום במשק יעלה ל-4,300 שקל בחודש - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שכר המינימום במשק יעלה ל-4,300 שקל בחודש

benor

Recommended Posts

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הדבר הכי טוב שאפשר לעשות עבור בעלי הכנסות נמוכות זה להוריד את המיסים העקיפים, לבטל את דמי הביטוח לאומי (גם בצד המעסיק כדי להפוך את ההסקה למשתלמת יותר) ולרסן את פישר וקניית הדולרים שלו, הנפגעים העיקרים מהחלשת השקל הם בעלי הכנסות נמוכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הפעולות של פישר הם בראייה רחבה יותר מאשר השכבה החלשה.

אולי שמירה על ערך השקל מלעלות אמורה להגן על יצואנים שימשיכו לייצא באותו סדר גודל ולא יצטרכו לפטר אלפי עובדים פשוטים?

אולי כדאי לעודד משקיעים מבחוץ לבוא ולשים את כספם בארץ הקודש ולא במתחרות כמו קוריאה, הודו וסין?

בכל מקרה כדאי להבין שבן אדם פשוט יכול להתקיים בכבוד עם משכורת מינימום.

אי אפשר לצפות שכל אחד יוכל לגור בבית עם גינה או לאכול בחוץ פעם בשבוע. מותר לגור בפריפריה בדירה קטנה, מותר להשתמש בתחבורה

ציבורית, מותר להחזיק סלולרי פשוט ולהמעיט בשיחות. וכל זאת בכבוד ומבלי לעבוד 18 שעות ביממה.

הבעיות נוצרות בד"כ כאשר ישנם אנשים עם צרכים מיוחדים: תרופות יקרות, מכשירים רפואיים, עוזרת צמודה, נכות.

יש לטפל בבעיות אלה באופן ממוקד יותר.

לא לשכוח שאנו נמצאים במלחמה אזורית מתמדת ומשאבים רבים שלנו הולכים לצרכים ביטחוניים ובכל זאת אנחנו מסתדרים יפה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הפעולות של פישר הם בראייה רחבה יותר מאשר השכבה החלשה.

אולי שמירה על ערך השקל מלעלות אמורה להגן על יצואנים שימשיכו לייצא באותו סדר גודל ולא יצטרכו לפטר אלפי עובדים פשוטים?

אולי כדאי לעודד משקיעים מבחוץ לבוא ולשים את כספם בארץ הקודש ולא במתחרות כמו קוריאה, הודו וסין?

כל הורדה של השקל פרושה הורדת שכר סמויה אך כפויה לכל השכירים, אז מה התועלת בהעלאת שכר המינימום?

הבעיות נוצרות בד"כ כאשר ישנם אנשים עם צרכים מיוחדים: תרופות יקרות, מכשירים רפואיים, עוזרת צמודה, נכות.

עיקר העוני והבעיות המיוחדות מתרכזות אצל הערבים והחרדים, ששם הבעייה היא לא רק כלכלית אלא גם חברתית ופוליטית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שרוב בעיות העוני שלהם קשורות למפרנס יחיד (וזו כבר בעייה שלהם).

אם כך המצב לא רע בכלל...

מעניין מה הם נתוני העוני אם מורידים את הערבים והחרדים (אלא שלא רוצים לעבוד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

400 שקל לא יעזרו לאף אחד.

wow

didn't see that one coming.

אי אפשר לצפות שכל אחד יוכל לגור בבית עם גינה או לאכול בחוץ פעם בשבוע. מותר לגור בפריפריה בדירה קטנה, מותר להשתמש בתחבורה

ציבורית, מותר להחזיק סלולרי פשוט ולהמעיט בשיחות. וכל זאת בכבוד ומבלי לעבוד 18 שעות ביממה.

יש לטפל בבעיות אלה באופן ממוקד יותר.

לא לשכוח שאנו נמצאים במלחמה אזורית מתמדת ומשאבים רבים שלנו הולכים לצרכים ביטחוניים ובכל זאת אנחנו מסתדרים יפה מאוד.

בטח שבן-אדם פשוט יכול להתקיים עם משכורת מינימום, כל עוד האדם הזה הוא לא אתה.

בהחלט בעיה שנופלות על אנשים אלו בלת"מים כמו מחלות,חתונות וכו'...

למה שאוכלוסיות עם מוטיבציה נמוכה לעבוד ירצו לעבוד בכלל? הרי סיכמתם פה ש-400-800 ש"ח בחודש זה לא כסף, אז מדוע להם ללכת ולעבוד בשביל תוספת עוד כמה גרושים מדמי בטל"א?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אדם שרוצה להקים משפחה לא יכול לחיות עם שכר מינימום, אדם שיש לו שאיפות או רצון לבלות מדי פעם לא יכול לחיות משכר מינימום, אדם בודד אינו יכול לחיות משכר מינימום.

נגיד והחלטתי להקשיב לך ועברתי לגור בפריפריה ובחרתי במקום הכי זול - שדרות. במקרה שלא שמת לב למה שקורה במדינה, אין יותר מדי עבודה בפריפריה כך שאין אפשרות להחזיק עבודה קבועה (כי המעסיק מפטר עובדי קבלן משדרות כל 9 חודשים כדי שלא ייקלטו כעובדים קבועים). בגלל שאין לי עבודה קבועה ומפטרים אותי כל 9 חודשים, אף בן אדם לא יסכים להשכיר לי דירה וחזרתי לנקודת ההתחלה. ועוד לא דיברתי על כך שעליי לקנות אוכל, לצאת לבלות מדי פעם, להיות בזוגיות ולהוציא קצת כסף על חברה שלי/אשתי, לקפוץ מדי פעם לרופא שיניים (כי אין לי כסף לכללית מושלם) וגם לא יהיו לי יותר מדי חברים כי אני לא יכול להרשות לעצמי חברים שיוצאים פעם בשבוע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עובדי קבלן זו בעייה אחרת. חברות כוח האדם מנצלות לפעמים את תמימות העובדים (לרוב עובדי קבלן הם תמימים).

לדעתי צריכים להעביר חוק שכר מינימום נפרד עבור חברות השמה וכוח אדם. הניצול והעבירה על החוק עוברים לפעמים כל גבול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עובדי קבלן זו בעייה אחרת. חברות כוח האדם מנצלות לפעמים את תמימות העובדים (לרוב עובדי קבלן הם תמימים).

לדעתי צריכים להעביר חוק שכר מינימום נפרד עבור חברות השמה וכוח אדם. הניצול והעבירה על החוק עוברים לפעמים כל גבול.

הבעיה יותר גדולה מזה

תבדוק כלכלית איזה מכרזים מנצחים לפעמים במכרזים של השרות הציבורי

"סוד" הרבה מהם לא ריווחים לקבלן עם הוא לא מקמבן

אז חלק מקמבנים במשכורות וחלק בדרכים אחרות -ולזה המדינה גורמת במכרזים כאלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...